[TALIA] JUNIOR - CutuPortal

+
Widzę, że na forum lekka stagnacja a przy okazji czas rozdziewiczyć dział Syndykatu, wieć voila.... moja autorska talia Syndykatu oparta na Zbrodniach bez wszechobecnych Łowców Czarownic i ich pogoni za nagrodami.

whoreson-junior-deck.png


Główny koncept
Talia opiera się na możliwości umieszczenia na stole kilku jednostek mających synergię ze Zbrodniami (PACHOŁKI + zastraszanie). Dzięki takim kartom jak PORTAL, NOVIGRADZKA SPRAWIEDLIWOŚĆ czy SKURWIEL SENIOR jesteśmy w stanie umieścić 2 takie jednostki w 1 ruchu, dzięki czemu twarda kontrola nie pozbawia nas do końca argumentów na wygranie gry. Talia w minimalnym stopniu opiera się na monetach - praktycznie potrzebujemy ich tylko do odpalenia SENIORA oraz używamy ich w kartach, które są dla nas finiszerami (KOWAL, FILLIPA).

Karty (co i dlaczego)
SIGI REUVEN - dostawca koron (warunek max ilości jest spełniony a dodatkowo ma tag zastraszenie), gramy go wyłącznie wtedy gdy w kolejnym ruchu potrzebujemy tych koron
PORTAL - wiadomo ocb, ale w tej talii jedna rzecz jest ważna - PORTAL odpalamy dopiero po tym jak zagramy wcześniej NOVIGRADZKĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ (czyli najczęściej w 3 rundzie, chyba że chcemy iść na 2:0) ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że PORTALEM wezwiemy dwóch PIĘŚCIARZY (chyba że mamy na ręce PIĘŚCIARZA i DŁUGIE USZY to wtedy lepiej najpierw zagrać PORTAL bo to jednak zawsze odcedzenie talii)
NOVIGRADZKA SPRAWIEDLIWOŚĆ - główny cel FERKO, zawsze używamy tej karty do wyciągniecia PIEŚCIARZA, który jako krasnal wpada na imprezę z ziomeczkiem
SKURWIEL SENIOR - dostawca PACHOŁKÓW (uwaga na NIlfgaard i ich ZDRADĘ), ma tag zastraszenie
FILLIPA EIHART - pożeracz koron, w tej talli, dzięki temu, że przy stole nie ma zbyt wielu innych pożeraczy, potrafi robić mocne swingi punktowe
MOREELSE - wiadomo ocb
FERKO RZEŹBIARZ - wyciąga z tali NOVIGRADZKĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ, ewentualnie KONGREGACJE, dobry cel pod SENIORA, szkoda że nie ma tagu zastraszenie
KARCZEMNA BURDA - mpowiedzmy sobie szczerze - karty Zbrodni same w sobie zbyt mocne nie są, to samo tyczy się KARCZEMNEJ BURDY ale wyboru zbytnio wielkiego nie ma
JANEK - kto by się tu JANKA spodziewał? ale chłopak lubi karty specjalne a my tu ich dużo zagrywamy więc jest i się nieźle spisuje, kolejny engine dla rywala do ściągnięcia
ROZDARCIE - anty-swarm oraz bardzo przydaje się na ST, które sporo jednostek ustawia w jeden rząd
KONGREGACJA - zbrodnia, ciała dla SENIORA,
DŁUGIE USZY - zbrodnia, bez żalu możemy dzięki tej karcie wyrzucić na spód jakiegoś zbrickowanego PACHOŁKA czy PIĘŚCIARZA
OCHŁODA W PONTARZA - zbrodnia, zawsze jakiś dobry cel się znajdzie, a 3 korony zysku pozwalają na odpalenie SENIORA w kolejnym ruchu
WYMUSZENIE - zbrodnia, PACHOŁEK jest najlepszym celem bo po wzmocnieniu tą kartą ma 7 pkt siły czyli najbezpieczniejszą wartość
ZASTRASZONY KOWAL - finiszer, czasem przydaje się też gdy chcemy zagrać KONGREGACJE za full value bo wyda nam wcześniej wszystkie korony, ale głównie trzymamy go na ostatnie zagranie
ZBIR ZŁOTNIKÓW - zastraszenie, niepozorna karta a dopiero wtedy gdy umieściłem ich w tej tali, cały zestaw zaczął ładnie śmigać
KANCIARZ - zbrodnia + korony
PACHOŁEK PORĄBAŃCÓW, PIĘŚCIARZ - a.k.a PORTAL Boyz

Mulligan
Zasada jest prosta - PACHOŁKI, PIĘŚCIARZE out, jeśli mamy FERKO to pozbywamy się NOVIGRADZKIEJ SPRAWIEDLIWOŚCI, szukamy przynajmniej jednej z 3 kart: NOVIGRADZKA SPRAWIEDLIWOŚĆ, SKURWIEL SENIOR, PORTAL

Match'upy
Ogólnie z każdym idzie wygrać. Jakoś nie kojarzę w tej chwili jakiś wybitnie ciężkich meczapów.

Gameplay
niebawem


Zachęcam do sprawdzenia i podzielenia się wrażeniami.
 
Na forum komentuje 5 osób na krzyż, więc nie ma za bardzo kogo rozruszać; ciekawe czy na Discordzie jest lepiej (nie zaglądam tam).

Co do samej talii: wypróbuję przy najbliższej okazji, bo lubię klimatyczne i spójne talie (dlatego nie za bardzo widzi mi się granie Francescą pod krasnoludy, choć punktowo jest najefektywniejsza).
 

Lexor

Forum veteran
Pograłem trochę tą talią i oceniam ją na dla mnie problematyczną - cały czas na rękę pakują mi sie rzeczy, których tam nie powinno być, a jak w końcu wystawię coś co powinno dać mi punkty to jest to blokowane, zabijane bądź kradzione bo podstawowe kombo dość wolno sie rozkręca. :p

Dla przykładu ustawienie Skurwiela Seniora wymaga trzech tur (np. kongregacja, karta specjalna do dodania monet, senior) i gdy po tym przeciwnik zrobi Ci coś z jednym pachołkiem zaczyna być słabo. Dodatkowo do ustawienia seniora wydajemy zwykle dwie kart specjalne co powoduje ze potem nie mamy już za bardzo czego używać do odpalania zdolności.
 
nie będę zaprzeczał, że to bardziej fun deck niż narzędzie do wbijania wysokich rang
 
oj tam oj tam;)

to że talia może wygrać z każdym nie oznacza automatycznie że się nadaje na grind po ladderze bo może być zbyt mało stabilna by zaliczyć winstreaki, które tak naprawdę w tym systemie powodują wbijanie rang
i to właśnie miałem na myśli
 
Top Bottom