Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Liczę, że to tylko trailerowy placeholder,

Co to takiego? Że jakaś randomowa wieża, a nie ostateczna miejscówka? Że potem dorobią resztę?
Imo, to jest mocno wyrwane z kontekstu całej

Mam inne zdanie, zwłaszcza że dobrze zlepiają mi się te wypowiedzi z tym, co Lauren szczątkowo przedstawiała na początku powstawania serialu szkicując postaci, pisząc o opowiadaniach etc. Pasuje wszystko do siebie.
 
Nie jestem pewien, czy poznamy Yen jako garbuskę. Wydaje mi się jednak, że będzie to flashback pokazany nam w momencie, w którym już zobaczymy co potrafi. Biorąc pod uwagę jej wiek, nie widzę innego wyjścia, chronologicznie nie dałoby się tego inaczej przedstawić, by jednocześnie przeplatać przeszłość Yen scenami z innymi bohaterami. A skoro Geralt ma sto lat, to myślę, że wieku Yen też nie zmienią. Obstawiam początkowo wprowadzenie Geralta i Yen, przeplatając sceny z ich solowymi przygodami aż do spotkania, a od Kwestii Ceny dołączy do nich Ciri.
 
Moim zdaniem gdyby to miał być flashback, to wtedy nie ujawniono by tego już w zwiastunie. W sumie po tych kilku migawkach pokazanych teraz kolejność trochę traci znaczenie, bo każdy kto obejrzał teaser już chyba wie, jak jej story arc się uksztaltuje. Jeśli teraz najpierw zobaczymy ją w prawilnej kolejności, to i tak zaskoczenia obecnego w książkach i całego efektu o którym tak fajnie pisze @Margoletta już nie będzie. Jeśli już trzeba ten motyw ciągnąć, to znacznie lepiej byłoby to utrzymać w "tajemnicy" i potem przedstawić w odpowiedniej kolejności. Byłby to zabieg znany Lauren, zaangażowanej wszak w drugi sezon Daredevila, gdzie taki myk jest z Elektrą, ewentualnie w drugim sezonie Jessica Jones i jej matka, gdzie najpierw widzimy, co potrafi i mamy mieszane uczucia względem niej, a potem w retroapekcjach widzimy, że nie zawsze była taka i zaczynamy oceniać ją mniej jednoznacznie.
 
Nie jestem pewien, czy poznamy Yen jako garbuskę. Wydaje mi się jednak, że będzie to flashback pokazany nam w momencie, w którym już zobaczymy co potrafi.
Problem jest taki, że już ją poznaliśmy jako garbuskę właśnie w tym trailerze, ba jej zdeformowana postać pojawia się chyba wcześniej i częściej niż ta silna jej odsłona. Wiele osób zacznie kontakt z tym serialem od trailera, więc to, w którym momencie te ujęcia się pojawią w serialu, nie ma już na tym etapie najmniejszego znaczenia.

Edit: Widzę, że Deymos już napisał to samo co ja powyżej. Podsumowując mleko już się rozlało, ten trailer będzie pokazywany potencjalnym widzom i Yen jako garbuska będzie jednym z pierwszych ujęć, które zobaczą osoby nie mające wiedzy o Wiedźminie.
 
Last edited:
Fajny ten sitcom od Netflixa.


Nawet jeśli serial zawiedzie, to i tak pozostaną memy.
https://www.reddit.com/r/netflixwitcher/comments/cfk4bg
 
W driadach to tak najbardziej mnie tylko wygląd Eithne kłuje, srebrne włosy i oczy to był jednak dość unikatowy wyróżnik. Chyba, że ta czarnoskóra pani to nie jest Eithne, ale wyraźnie sprawuje tam jakąś ważną funkcję wśród driad.
No i jeszcze te dzidy zamiast łuków... I dziwne trochę stroje...
 
Co to takiego? Że jakaś randomowa wieża, a nie ostateczna miejscówka? Że potem dorobią resztę?
Zgodzić się możemy chyba wszyscy, że z Thanedd i Gors Velen ma to niewiele wspólnego. Tak więc mamy kilka możliwości.

Jest to nieukończona wersja, na zasadzie właśnie placeholdera. Niby jest tam miejsce na coś więcej, więc może... Chociaż sam w to nie bardzo wierzę, bo dało się znaleźć sto tysięcy lepszych miejscówek na wklejenie miasta portowego. To wybrzeże się do tego wybitnie nie nadaje.

Nie jest to w ogóle Thanedd, tylko zupełnie coś innego. Nie mam pojęcia co.

Zamiast Thanedd jest jakaś koedukacyjna wariacja na temat, umieszczona na bezludnej wyspie, co by potwierdzała obecność Istredda. W Aretuzie jak wiadomo studiowały tylko dziewczyny. Ale to bardzo mocno i zupełnie bez sensu zmienia cały wątek z Czasu Pogardy. Bo nie będzie podróży Yennefer z Ciri ani zdarzeń w Gors Velen, bo nie ma Gors Velen tylko jakaś twierdza z ogromnymi murami. Nie będzie jazdy do Hirundum, bo to przecież skalista pustynia i nic tu nie rośnie. Nie będzie bankietu, bo tu przecież nie ma Garstangu itd.

Nie chce mi się za bardzo wierzyć, by tak zrównali z ziemią tę lokację. Jeśli to faktycznie jest Thanedd, to pozbawiony wszystkiego i w zupełnie innym miejscu.
 
Last edited:
(...)

Mam inne zdanie, zwłaszcza że dobrze zlepiają mi się te wypowiedzi z tym, co Lauren szczątkowo przedstawiała na początku powstawania serialu szkicując postaci, pisząc o opowiadaniach etc. Pasuje wszystko do siebie.
Lauren wyraża się dosyć jasno:
You know, i don't really will call this women perspective. I would say that... in the books you meet all the characters through Geralt lens. And one of the things that i wanted to do, when i came to series is: think about who this characters were before they met Geralt, so they will be fully fleshed out characters, they have they own journey, they own needs and wants and desires and complications
 
Się właśnie zastanawiam jak oni chcą tam zmieścić wydarzenia z Czasu pogardy. Rozumiem, że w tej jednej małej wieży odbędzie się bal, przewrót, walki z Wiewiórkami? Jeszcze może tam gdzieś Wieżę Mewy wcisną? Chyba że Garstang itp. to się właśnie w tej dziwnej twierdzy znajdują, a ta smukła wieża to Tor Lara. A Gors Velen w ogóle wywalili...
 
Jest to nieukończona wersja, na zasadzie właśnie placeholdera

Byłby to pierwszy taki przypadek, jaki kojarzę. Oczywiście efekty ulegają zmianie w czasie tworzenia ale to są zupełnie inne kwestie. Chyba, że Ty kojarzysz takie "placeholdery"?


Nie jest to w ogóle Thanedd, tylko zupełnie coś innego. Nie mam pojęcia co.

Moim zdaniem to w ogóle nie jest właśnie Thanedd. Myślę, że akurat po tym zwiastunie możemy mieć pełną świadomość, że lepiej się pożegnać z dywagacjami (uwielbianymi nota bene przeze mnie) pt. "Ciekawe, które to jest miejsce/co to za scena?" - mają one przy takiej swobodnej twórczości scenarzystów zwyczajnie mało sensu. Co zresztą już dawno temu przewidywałem.

Mi ten budynek obok wieży kojarzy się z jakąś twierdzą, z którą zawsze kojarzyły mi się kryjówki Vilgefortza, np. Stygga czy coś. Wygląda mi na taki typowy villain lair. A że na początku sagi Tisannia ma trochę scen z Vilgefortzem, to może to jakaś jego kwatera?

Ciężko naprawdę dywagować, bo to może być wszystko - tylw doszło nowego i tyle się zmieniło. Natomiast na pewno nie wygląda to jak Thanedd z książek.
Post automatically merged:

Chyba że Garstang itp. to się właśnie w tej dziwnej twierdzy znajdują, a ta smukła wieża to Tor Lara. A Gors Velen w ogóle wywalili..

To nie jest wykluczone oczywiście, ale może warto, żebyśmy dopuścili możliwość, że jednak w tym zwiastunie nie upchnęli absolutnie każdej lokacji z 7 książek? :)

Mnóstwo materiału jest dodanego, więc to naprawdę może być jakieś nowe miejsce. Wieża mistrzyni na przykład a'la ta, na której rezyduje Nimmue.
 
Na Reddicie jest teoria że to wieża Stregobora.
Byłby to pierwszy taki przypadek, jaki kojarzę. Oczywiście efekty ulegają zmianie w czasie tworzenia ale to są zupełnie inne kwestie. Chyba, że Ty kojarzysz takie "placeholdery"?
Orle Gniazdo z GoT? Pierwszy a czwarty sezon to zupełnie inne zamki. Podobnie w sumie z Królewską Przystanią w ostatnim sezonie.
 
W driadach to tak najbardziej mnie tylko wygląd Eithne kłuje, srebrne włosy i oczy to był jednak dość unikatowy wyróżnik. Chyba, że ta czarnoskóra pani to nie jest Eithne, ale wyraźnie sprawuje tam jakąś ważną funkcję wśród driad.
No i jeszcze te dzidy zamiast łuków... I dziwne trochę stroje...
To mi wygląda na jakąś wyższą rangą driadę, która zaprowadzi ans do swojego lidera ;p
 
@SMiki55 tak właśnie myślałem, że ktoś to poda :) Tylko to w ogóle inny przypadek - między sezonami z racji chociażby na kompletnie inny budżet coś takiego nie raz już miało miejsce. Ulepszenie CGI - też.

Ale niepodobna, żeby tam miało zostać do tego ujęcia coś dorobione na taką skalę. Owszem, efekty się wygładza i szlifuje, mnóstwo jest materiałów w sieci z przykładami. Ale się nie dorabia całych miast w ujęciach, w których go na zwiastunie nie ma.

A jeśli coś takiego gdzieś miało miejsce, to autentycznie chętnie poznam, jako że VFX się żywo interesuję.
Post automatically merged:

@zi3lona a i nowy materiał jest równie jasny. Na przykład:

We saw a clip of her on a beach talking to a dead baby. She’s basically telling the baby that it’s okay that she’s dead because life isn’t really worth living. Especially because women get no respect in this world and are treated as vessels for men to take and take and take from.

...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom