Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Pytanie do ekipy: Natknąłem się na coś takiego:
bandicam 2019-07-27 12-15-32-070.jpg

Jest to mod podmieniający model Geralta na model Eskela. Podobno było to możliwe, bo w zasobach Wiedźmina 2 są modele Wiedźminów z pierwszej gry. Rozważaliście może możliwość, aby Vesemir, Eskel, Lambert i Berengar (Jeśli będzie w modzie) mieli modele z jedynki a nie z trójki?
 
Ale... dlaczego? :O Trójkowe są o wiele lepsze jakościowo.
O ile zgodzę się co do Eskela i Lamberta, tak moim zdaniem model Vesemira z W3 jest gorszy od tego z W1 (Pijacka twarz) i jego dobrze by było go podmienić. Choć jego pewnie akurat w modzie nie będzie.
I od razu odpowiem, że nie, nie mogą być, z powodu pewnych powodów
Bo to niemożliwe czy nie chcecie? Z resztą nieważne.
 
O ile zgodzę się co do Eskela i Lamberta, tak moim zdaniem model Vesemira z W3 jest gorszy od tego z W1 (Pijacka twarz) i jego dobrze by było go podmienić. Choć jego pewnie akurat w modzie nie będzie.

Nie wskrzeszamy zmarłych :) Ale pełna zgoda, model z jedynki też naszym zdaniem prezentuje się o wiele lepiej.

Bo to niemożliwe czy nie chcecie? Z resztą nieważne.

No co mam powiedzieć, jak nic nie mogę powiedzieć w tym temacie. Nie chcę z pewnego powodu, którym nie jest moja nieżyczliwość :D
 
"Jak to się dzieje, pomyślała Ciri, czemu przypisać, że we wszystkich światach, miejscach i czasach, we wszystkich językach i narzeczach to jedno słowo zawsze brzmi zrozumiale? I zawsze podobnie?
- Tak. Muszę do mamy. Moja mama na mnie czeka."

 
Czołem!

Chcielibyśmy ogłosić, że szukamy osoby z doświadczeniem w riggowaniu i tworzeniu modeli w 3ds max. Niewymagana znajomość REDkita.

Jak zapewne wiecie, lub się domyślacie, staramy się jak najlepiej dopracować modyfikację pod względem szczegółów oraz od strony technicznej. W teorii wszystko możemy zrobić sami, jednakowoż w trakcie prac pojawiają się czasem pomysły na drobnostki, które musimy odłożyć na później, bo obecnie mamy dużo ważniejsze sprawy do zrobienia. Dodatkowa para zdolnych rąk na pewno pomogłaby nam ze spokojem pracować nad przygodą i wzbogacić ją w smaczki, które mile wpłyną na wrażenia płynące z gry. Potrzebujemy więc osoby, do której moglibyśmy się zwrócić, kiedy wpadniemy na coś, co trzeba zaimportować do gry i zriggować do szkieletu.

Nie będzie to ogrom pracy, zakładamy nieco ponad dwadzieścia modeli, w które wliczają się ciała, elementy ubioru, akcesoria. Jeżeli masz więc doświadczenie w pracy z modelami 3D, nie powinno być to dla Ciebie problemem. Z własnego przykładu wiemy, że praca w projektach non-profit rodzi najlepsze owoce, kiedy jest robiona z czystej chęci, więc możesz liczyć na to, że nie będziemy Cię (zbytnio) poganiać.

Jeśli sprawnie idzie Ci praca z modelami i szkieletami oraz masz chęć dołożyć wizualną cegiełkę do Pożegnania Białego Wilka, pisz śmiało! A może znasz taką osobę? Koniecznie daj jej znać!

Kolejne screeny już wkrótce!

Bywajcie!

12_f_pl.png
 
Cześć!

Przez kilka kolejnych tygodni postanowiliśmy pokazać Wam jakie graficzne zmiany przeszła przygoda, zestawiając publikowane dawniej screeny lub klatki z gameplayów z tymi uchwyconymi obecnie. Na pierwszy ogień bardzo stare ujęcia z Geraltem, Priscillą, Vincentem i Carmen.

W każdym poście dostaniecie też nieco informacji. Wielu z Was być może dołączyło niedawno do grona oczekujących na naszą modyfikację, krótko więc przypomnimy, że jest to fanowska kontynuacja historii wiedźmina Geralta zawartej w książkach Andrzeja Sapkowskiego i w grach CD PROJEKT RED. Opowiada ona o weselu Geralta i Yennefer. W przygodzie nie będzie dubbingu i to temat zamknięty do premiery. Ustalamy też własny tok wydarzeń w grach, więc nie bądźcie zaskoczeni widokiem Letho bądź Keiry.

Być może grono osób myśli, że będzie to ogromny dodatek, z otwartym światem, rozwojem postaci, tablicami ogłoszeń, mnóstwem zleceń i eksploracją godną Krwi i Wina. Spieszymy z wyjaśnieniem, że to kameralna historia oparta głównie na dialogach i dziejąca się w większości w hallach twierdzy Kaer Morhen, chociaż podczas przygody traficie również w inne zaskakujące, mroczniejsze miejsca.

Jeżeli chcecie spotkać się ze starymi znajomymi z Opowiadań, Sagi oraz gier, przeżyć wspólnie z Geraltem i Yennefer jeden z najważniejszych momentów w ich życiu lub poznać kilka pomniejszych historii w duchu mrocznego świata Wiedźmina, to jak najbardziej będzie to przygoda dla Was.

Jeżeli nurtuje Was jakieś pytanie, śmiało komentujcie!

Bywajcie!




 
Cześć!

Dziś kolejny screen, tym razem z Nenneke, która przeszła długą drogę. Możemy ze spokojem stwierdzić, że przypomina ona teraz istotę ludzką.

Długą drogę przeszło też oświetlenie wewnątrz twierdzy. Wiele miejsc było zbyt ciemnych, wiele modeli zbyt mocno odbijało światło. Poranek i wieczór to ciepłe barwy, kiedy głównym źródłem światła są świece, natomiast sceny dzienne będą mieć nieco zimniejszą tonację kolorów. Oczywiście sugerujemy się oświetleniem twierdzy z W3.

Kiedy publikowaliśmy pierwsze screeny, obiło nam się o uszy, że „nasze postaci wyglądają świetnie, no może mają nieco gorsze tekstury niż w W3”. Precyzujemy, że tekstury wszelkiej maści są identycznej jakości jak te używane w Wiedźminie 3, gdyż pochodzą prosto stamtąd. Co różni nasze modele od trójkowych, to materiały, czyli to, jak model interpretuje światło. Dwójkowe materiały i oświetlenie powodują więc, iż postaci będą się różnić, mniej lub bardziej, od ich odpowiedników w W3. Staramy się tak edytować oświetlenie i materiały, by różniły się jak najmniej.

Zapewniamy, że mimo iż pokazujemy zmiany graficzne, pracujemy nad każdym aspektem przygody. Po prostu to pokazać najłatwiej, jednocześnie nie zdradzając Wam zbyt wiele.

Bywajcie!


 
Jak dla mnie Nenneke za młodo wygląda, ale wreszcie prezentuje się jak człowiek a nie jak doppler który próbował się w nią przemienić ale ktoś w trakcie transformacji przywalił mu wałkiem w łeb.
 
Jak dla mnie Nenneke za młodo wygląda, ale wreszcie prezentuje się jak człowiek a nie jak doppler który próbował się w nią przemienić ale ktoś w trakcie transformacji przywalił mu wałkiem w łeb.

Pod odpowiednim oświetleniem uwydatniają się jej zmarszczki :)
 
"Był inny niż wszystkie elfy. Nie miał wstydu w spojrzeniu. Nigdy nie cierpiał prześladowań, nie przeżył pogromów, ludzie nie zabrali mu ziemi. Ten elf nie mógł pochodzić z tego świata. Był najeźdźcą."



"Eredin Bréacc Glas pokazał zęby w uśmiechu. Ciri widziała już takie uzębienie, bardzo białe, bardzo drobne i bardzo nieludzkie, równe jak spod strychulca, pozbawione kłów. Widziała takie zęby u zabitych elfów leżących szeregiem na podwórzu strażnicy Kaedwen. Napatrzyła się na takie zęby u Iskry. Ale w uśmiechu Iskry takie zęby wyglądały ładnie, u Eredina natomiast upiornie."



"- Wieczność - Eredin Bréacc Glas spoważniał, w jego zielonych oczach coś na krótko zabłysło. - Ale to twoja specjalność, Avallac'h. Twoja specjalność i twoja odpowiedzialność."
 
Wy wszystko zdążycie pokazać co jest w tym modzie zanim go skończycie i opublikujecie.

Eredin był już widoczny na jednym z poprzednich screenów, więc po prostu pokazaliśmy inne ujęcia. Poprzednie dwa posty skupiły się na pokazaniu odświeżonych starych obrazów, właśnie po to by uniknąć zdradzania zbyt wiele.
 
A jeżeli chodzi o poprawę oświetlenia to poprawiliście je tylko wewnątrz czy również na zewnątrz Kaer Morhen ? Bo ten śnieg na waszych screenach przy oświetleniu z Wiedźmina 2 wyglądał trochę dziwnie według mnie.
 
A jeżeli chodzi o poprawę oświetlenia to poprawiliście je tylko wewnątrz czy również na zewnątrz Kaer Morhen ? Bo ten śnieg na waszych screenach przy oświetleniu z Wiedźmina 2 wyglądał trochę dziwnie według mnie.

Już poprawiliśmy :) Generalnie wszystko to Work In Progress, od czasu opublikowania screena oświetlenie w twierdzy dostało jeszcze kilka małych poprawek :) Tak, śnieg to duże wyzwanie przy silniku, który wręcz nie toleruje białego koloru, ale finalny efekt powinien być zadowalający :p Na pewno niedługo pokażemy jakiś widok spoza twierdzy, bo mamy taki jeden screen, który bardzo chcemy pokazać w obecnym stanie prac, gdyż kiedyś wyglądał wręcz okropnie :D
 
Top Bottom