Balans kart [propozycje, argumenty]

+
@Gomola Twoja propozycja może by miała sens pod warunkiem, że Gaunter nie miałby pozostałej części swojej umiejętności czyli "rozkaz: zniszcz jednostkę z fatum". Nie napisałeś tego w opisie proponowanej przez siebie umiejki więc zakładam, że Twoim zdaniem tak powinno być. Chyba, że to przeoczyłeś bo 10 prowizji, daj 2 jednostkom fatum i rozkaz: zniszcz jednostkę z fatum to byłoby zbyt wiele. Ja w pierwszej chwili tak pomyślałem ale spostrzegłem, że nie dodałeś nic o rozkazie także spoko. W dalszym ciągu nie wiem czy jest sens zmieniać samego gauntera bo to mocna karta i zbalansowana moim zdaniem- wysoka prowizja=high removal+całkowite pozbycie się jednostki z partii.
Mi pasowałoby dodanie np. do potworów jednostki która przyznaje wrogiej "fatum" np. taki upiór.
UPIÓR koszt prowizji 5, siła 3 daj wrogiej jednostce status fatum.
Może ludzie częściej graliby jakieś karty oczyszczające.

ze swojej strony proponowałbym znerfienie świdra tunelowego
JEST: prowizja 6, siła 5, zysk 1, opłata 3: bliskie starcie: zniszcz wrogi artefakt.
PROPOZYCJA: prowizja 6, siła 5, zysk 1, opłata 3: bliskie starcie: zniszcz wrogi artefakt, ODNOWIENIE 1-2
W obecnej formie ta karta całkowicie neguje archetyp pułapek i eldaina. Jak już się pojawi na stole to kaplica a z racji tego, że generowanie monet w sakiewce obecnie to żaden problem, świder niszczy każdą stawianą pułapkę przez co tracimy nie tylko efekt pułapki ale i możliwość przekształcenia jej w czatownika ( no chyba, że po jej postawieniu z automatu ją uruchomimy ale chyba nie o to chodzi).
 
Tak to jest, karta niby neutralna, ale przez 1 lidera nie da się jej balansować dla wszystkich frakcji. Bo w innych jest bezużyteczna i zbyt droga. Trzeba by całą umiejkę przebudować i zrobić jakiś archetyp na fatum.

Poza tym Wiedźmini żmii - tag Agent, w końcu działali w imieniu Cesarstwa i ładnie by to współpracowało z innymi kartami.
Post automatically merged:

Piorun Alzura - jeśli trafiona jednostką znajduje się w rzędzie z efektem pogodowym, zadaj kolejne 2 punkty uszkodzeń innej jednostce,
Mglak - jeśli na planszy znajduję się efekt mgły, aktywuj efekt zemsty,
Utopiec - dodatkowo- jeśli w rzędzie występuje efekt pogodowy zamiast tego zadaj 3 punkty obrażeń,
Nawigator Gonu - jeśli we wrogim rzędzie znajduje się efekt pogody, wzmocnij tę kartę o 1 w każdej turze,
Alba, Kuroliszek - +1 zasięg.
 
Last edited:
Piorun Alzura - jeśli trafiona jednostką znajduje się w rzędzie z efektem pogodowym, zadaj kolejne 2 punkty uszkodzeń innej jednostce,
5 dmg za 5 prow neutral to dobrze zbalansowana karta, nie dodawał bym jej niczego, już prędzej bym widział zadaj 4 i plus 2 jak pogoda

Utopiec - dodatkowo- jeśli w rzędzie występuje efekt pogodowy zamiast tego zadaj 3 punkty obrażeń,
utopic to już jest bardzo silna karta (mocniejsza od dragoona), w obliczu tylu słąbych brązów nie czepiał bym się tej karty, a pogodę można wstawiać gdzie indziej.

Alba, Kuroliszek - +1 zasięg.
- to jest spoko, karty by odżyły na 100%. Ogólnie ten zasięg 1 jest denerwujący
 
Musisz patrzeć na cały archetyp - pogoda nie istnieje. Moja pomysły działają z pogodą na planszy. Od HC nikt nią nie gra.
 
Ogólnie to wszelkie pomysły z wykorzystaniem synergii pogody i jednostek bardzo mile widziane, ale powinno byc to jeszcze bardziej rozbudowane, np efekt pogodowy deszcz moglby dodatkowo blokowac wszystkie maszyny mgla pomagac potworom i niekorzystnie wplywac na ludzi itd.
 
Nie no spoko chodzilo mi o to ze powinno to dzialac na wiecej niz tylko 5 jakichs jednostek bo to raczej nie zmieni czestotliwosci grania pogody. Moze w ogole pogoda powinna byc zjawiskiem losowym jak to z pogoda na polu bitwy bywa i odpalac sie samoczynnie np raz na mecz/runde w dwoch losowych rzedach po jednym na kazdego gracza? Usunac karty pogodowe i nara.
 
Nie no spoko chodzilo mi o to ze powinno to dzialac na wiecej niz tylko 5 jakichs jednostek bo to raczej nie zmieni czestotliwosci grania pogody. Moze w ogole pogoda powinna byc zjawiskiem losowym jak to z pogoda na polu bitwy bywa i odpalac sie samoczynnie np raz na mecz/runde w dwoch losowych rzedach po jednym na kazdego gracza? Usunac karty pogodowe i nara.
to jest droga ku RNG, a im tego wiecej tym gorzej. Gwint od czasów bety poczynił znaczące kroki ku wyeliminowaniu losowości, gdzie dobrym tego przykładem jest PT i limit kart w ręce i lepiej żebyśmy się nie cofali w rozwoju. Lubisz przegrywać ze słabszym opponentem bo los tak chciał ? - zapraszam na heartstone
 
 
Królowi Demawendowi przydałby się jakiś dodatkowy bonus przy jego umiejętności w stylu - 1 punkt pancerza, odblokowywanie jednostki czy coś podobnego. Sam ładunek to za mało. Ewentualnie wszystko na raz. Tzn rotacyjnie: 1 ruch - pancerz, 2 ruch odblokuj, 3 ruch oczyść. I od początku. Nie wiem na ile to byłoby skomplikowane od strony technicznej, ale byłby ciekawy lider.

Gdyby Morvran wzmacniał żołnierza o 3 też by się świat nie zawalił, może ktoś zacząłby na szpiegów grać, którzy są reklamowani na głównej stronie gwinta jako główna taktyka NG :p
 
Last edited:
Sam ładunek to za mało. Ewentualnie wszystko na raz. Tzn rotacyjnie: 1 ruch - pancerz, 2 ruch odblokuj, 3 ruch oczyść. I od początku. Nie wiem na ile to byłoby skomplikowane od strony technicznej, ale byłby ciekawy lider.
Z tym to polecam na temat o patologiach.
 
Mi się wydaje, że już chyba czas żeby naprawić kilka kart. W zasadzie to chodzi o jedną kartę...krwawy księżyć. To jest karta, które była swego czasu twarzą dużego patcha czy jak to się nazywa. Jest na karcie Detlaf itd...a jest w zasadzie nie grywalna. Pomysł na kartę fajny i oryginalny, ale w praktyce karta jest nie grywalna.

Już pominę taką kartę jak ten za 8 prowizji co może zrobić chyba 0 pkt, które nikt nie zagrał ani raz od początku świata....ale krwawy księżyć wymaga chyba zastanowienia się i jakichś zmian.
 
Sugeruje zmienić dmg elfiego trapera na 1-1 z 2-2 i dodać: za każdym razem gdy użyta zostaje bomba powtórzyć rozmieszczenie. Archetyp bomb mogli by wykorzystać również pirotechnik i miotacze petard. Może nowe słowo miotacz = zwiększ o 1 lub zadaj 1 za każdym razem gdy użyta zostanie bomba.
 
Pomysł na kartę fajny i oryginalny, ale w praktyce karta jest nie grywalna.

Już pominę taką kartę jak ten za 8 prowizji co może zrobić chyba 0 pkt, które nikt nie zagrał ani raz od początku świata....ale krwawy księżyć wymaga chyba zastanowienia się i jakichś zmian.

Nie do końca nie grywalna, bo używam jej często, z całkiem dobrym skutkiem (choć by nie wyjść na minusie trzeba zagrywać na Detlaffa Wyższego albo Katakana. Ale gdyby ją wzmocnić, lub wydłużyć ilość tur działania, byłbym jak najbardziej za. Przydało by się również ogólnie wzmocnić ten archetyp. Mniejsze wersja Księżyca, wzmacniające tylko jeden rząd? Przerobienie Syren, których nikt nie gra na ich dawną zdolność, wyciągania z talii owych mniejszych wersji Księżyca? To byłoby dobre.

O jakiej karcie mówisz, za 8 prowizji, która może zrobić 0 pkt?
 
Zauważyliście zależność, że im ważniejsza postać/ciekawszy art tym bardziej jest karta niegrywalna?:p
 
Top Bottom