Aktualizacja 3.1 — lista zmian

+
Tu się zgodzę, że nie powinno być w Syndykacie uniwersalnego removala artefaktów. Co do samej aktualizacji, to jak dla mnie zmiany pozytywne. Tylko nowy lider niezbalansowany zupełnie. Dlatego póki co siedzę na Uzurpatorze. Wtedy dopiero widać, że główna siła przeciwnika leży poza planszą, bo bez lidera nic nie są w stanie zrobić. A poza tym, nie mam pojęcia jak można było tyle błędów przepuścić. Z tego co widzę, potrzeba będzie jeszcze przynajmniej jedną łatkę.
 
Powinno mnie cieszyć, że KP dostało "rework" bo to moja ulubiona frakcja ale skutecznie mnie obrzydza to, że teraz każdy się nagle obudził i gra KP. NIe wiem ale póki co to nie wydaje mi się żeby zdrowe było coś takiego, że ja grając potworami nie jestem w stanie przycisnąć takiego foltesta w drugiej rundzie. Strasznie mnie denerwuje to, że takie "balansowanie" tak naprawdę nie balansuje a tworzy coś co jest OP jak sam pierun. Myślałem, że tendencja będzie taka, że będzie szło pograć w zasadzie wszystkim. Jakże się myliłem.
 

Gyg

Forum regular
Ta, KP to mocno pozmieniali i balans wyjdzie w praniu. Taka Keira Metz i Baron to są do przycięcia siły na start. Ale np. SC to zmiany pozytywne. Talia na krasnoludach dostała mocny bonus do siły w postaci buffu Najemnika, Harcownika. Straż Mahakamska z najgorszego grywalnego brązu stała się podstawowym brązem.
 
Mam pytanie czytając polską wersję krwawy baron nie robi nic sensownego to błąd w tłumaczeniu?

Czytaj komentarze niektórych z was ręce opadają nie minęły nawet 24h od wprowadzenia dodatku już znaleźli się wieszcze którzy wszystko o nim wiedzą...

Dla mnie trochę przekombinowali z maszynami oblężniczymi bo strasznie wolno się rozkręcają, faktycznie foltest wydaje się mega silny, piechur powinien zachować 3 powera bazówki oraz keira 12 prowizjii. KP pewnie będzie miało dwa tier 1 decki. Nilfgaard też trochę zyskał na patchu w końcu b. mocna strategia na taktykach. Wg mnie najwięcej straciły na patchu potwory ( trochę tylko zemsta pograłem, ale ich naturalna moc z potężnych brązów straciła rację bytu) Ogólnie patch mocno zamiesza i to jest najważniejsze.
Pewnie w praniu wyjdzie parę drobnych nerfów ale i tak trzeba dodatek pozytywnie ocenić.
Dla mnie obecnie siła frakcji wygląda tak:
1 KP
2 Syndykat = Nilfgaard
3 Skellige = Scoia
4 Potwory (boli zmiana dominacji)
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
Mam wrażenie, że Geralt: Yrden wskoczy na miejsce Geralta z Rivii w każdej talii. Ogólnie kontrola zmalała na rzecz silników. Jest naprawdę mało kart, które mają bazowo dużo siły i większość dużych jednostek to jednostki z dużym wzmocnieniem. Taka Gerni na wzmocnieniu i pokrzepieniu dostanie mocno po tyłku od Yrden w ostatniej turze. Tak samo Straż Cyntryjska czy silnikowe KP na wzmocnieniu.
 

Lexor

Forum veteran
Czytaj komentarze niektórych z was ręce opadają nie minęły nawet 24h od wprowadzenia dodatku już znaleźli się wieszcze którzy wszystko o nim wiedzą...

Przez te 24h rozegrano w grze setki pojedynków, pojawiły się setki postów i informacji (nie tylko tu, na tym forum), przestreamowano łącznie wiele godzin - najlepszym graczom, którzy zajmują czołowe pozycje w rankingu i którzy zwykle spędzają w grze dużo czasu nie potrzeba wiele, by po zaledwie paru rozgrywkach ocenić przydatność konkretnej karty. Polecam obejrzeć kilkugodzinne streamy SirPumpkna lub Shinmiriego, którzy omawiali wprowadzone zmiany.
 
Mam wrażenie, że Geralt: Yrden wskoczy na miejsce Geralta z Rivii w każdej talii. Ogólnie kontrola zmalała na rzecz silników. Jest naprawdę mało kart, które mają bazowo dużo siły i większość dużych jednostek to jednostki z dużym wzmocnieniem. Taka Gerni na wzmocnieniu i pokrzepieniu dostanie mocno po tyłku od Yrden w ostatniej turze. Tak samo Straż Cyntryjska czy silnikowe KP na wzmocnieniu.
Kontrola zmalała na rzecz silników? To chyba gramy w innnego Gwinta, bo teraz gra bardzo dużo kontroli(Ardal, Eithne), które niszczy to śmieszne KP czy Dijkstrę. Patch miał wzmocnić silniki i osłabić kontrolę, a paradoksalnie wyszło na odwrót
 
Zgadzam się z @ruuuis . Wyszło jak to zwykle u CDPR. Patch miał osłabić kontrolę, a ją wzmocnił. Ardal i Francesca mocno zyskali na tym patchu (moim zdaniem najmocniej), a w obu przypadkach są to decki czysto kontrolne.
Post automatically merged:

A grają to? Jeszcze nie widzialem.

Grają, ale moim zdaniem szybko zniknie razem z KNP których teraz jeszcze więcej bo oba te buildy według mnie nadal są zbyt słabe by zaistnieć mocniej w mecie.
 
śmieszne KP czy Dijkstrę
KP teraz zdecydowanie nie jest śmieszne. Trzeba się realnie liczyc z przegraną grając przeciwko królestwom. Czyżbyś nagle obrał niebieską banderę z racji hajpu i dostajesz w ciry? :>
Moim zdaniem zostały KP "zbalansowane" za mocno. Ale widać to od początku HC- z balansem są ogromne problemy. Co miesiąc mamy patche, reworki, które tak naprawdę zakopują jedno a wynoszą na piedestał drugie.
 
KP teraz zdecydowanie nie jest śmieszne. Trzeba się realnie liczyc z przegraną grając przeciwko królestwom. Czyżbyś nagle obrał niebieską banderę z racji hajpu i dostajesz w ciry? :>
Moim zdaniem zostały KP "zbalansowane" za mocno. Ale widać to od początku HC- z balansem są ogromne problemy. Co miesiąc mamy patche, reworki, które tak naprawdę zakopują jedno a wynoszą na piedestał drugie.
Nie, gram Ardalem i KP jest bez szans jak się je przyciśnie i dlatego nazwałem ich "śmiesznymi". Nie ma comba z komandosami czy Draugiem i nie istnieją.
 
@Walet KP faktycznie zostało wzmocnione (choć jednocześnie usunięto kilka kart na których opierały się ciekawe finishery), ale przy wzmocnieniu kontroli w Nilfaardzie i Scoia oraz już i tak mocniej kontroli Syndykatu i Skellige moim zdaniem nie zaistnieją mocniej w mecie. Tyle tylko, że w rankingu najsłabszych frakcji przeskoczą Potwory które teraz stały się już totalnie chłopcami do bicia i będę pod wrażeniem jeśli komuś uda się opracować build tej frakcji który będzie wstanie powalczyć z najlepszymi buildami.
 
Dla mnie pozytywnym jest, że karty są silne i powstają coraz ciekawsze comba. Tylko widzę tutaj potężny rozrzut - nowe karty są rewelacyjne, często z więcej niż jedną umiejką, natomiast stare są póki co nieruszane. Mój ukochany Vilgefortz nigdy nie będzie grany w obecnej formie. Musi tak jak w becie zagrywać kartę z topki. Wszystkie "sterylne" karty z HC muszą zostać przerobione.
 
Co ja czytam, kontrola mocniejsza niż była :giveup:

A co do tych Feniksów jeszcze @Walet to zawsze techy są tanśze niż karty, na które odpowiadają. Tak po prostu jest. Do tego SY z natury ma być elastyczny i świder właśnie mu to daje.
 
Co ja czytam, kontrola mocniejsza niż była :giveup:

Cóż Ci mam napisać. Jeśli nie widzisz jak wiele kontrolnych kart zostało wzmocnionych (osłabienia nie dostrzegłem żadnego) to już Ci nic nie poradzę. Wyjdzie w praniu podczas grania :)
 
No ale powiedz mi jaki problem byłby dać chociaż odnowienie na 1 turę na ten nieszczęsny świder? Mam ciężko wypracowany carryover w 2 po to żeby mój przeciwnik się zastanowił czy warto mnie cisnąć w 2 rundzie gdzie mam 3 jaja feniksa. Ale nie bardzo proszę niszczymy po kolei. Nie dość, że nie mam tych 12 punktów to przeciwnik ma 5 punktów na stole+ nie mogę zagrać np kręgu przywołań bo też mi go zniszczy. Jaki sens obecnie ma karta feniks? Chyba żadnego. To najgorsza karta z tak dużą prowizją z tego co obserwuje. Ardal ci ją zabierze, filippa ci ją zabierze, kaganiec ci ją zabierze...
Post automatically merged:

coraz ciekawsze comba
daj przykład bo ja dawno ciekawego comba nie widziałem
 

Gyg

Forum regular
Karty kontrolne zostały wzmocnione tak jak inne brązy więc talie kontrolne nie odstawają punktowo od reszty. No i brak zasięgu jest wzmocnieniem. Ale trudniej jest niszczyć indywidualne karty bo brązy zadają 3 punkty, a większość kart ma 4 siły lub lepiej.
 
Top Bottom