Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Może ja jestem zacofany dziad z lasu ale nic specjalnie niesmacznego tam nie widziałem, chociaż też wszystkich postów nie przejrzałem (albo zostały usunięte). Większość nich, w tym te najbardziej plusowane, trochę drwią po prostu z tematu, niektórzy narzekają na polityczną poprawność, nic nowego.

A co do tego, że można w grze zmieniać swoje ciało i płciowość na różne sposoby nie mam problemu, bo taka specyfika tego świata i jego mieszkańców. Według mnie jednak mogłyby być na początku do wyboru te dwie standardowe płcie, które byłyby wyjściowymi dla dalszych modyfikacji. Inaczej można by pomyśleć, że gramy jakimś androidem albo genetycznie zaprojektowanym płodem.
Ale może taki zamysł twórców, pokazać, że technologia zaciera różnice między tym co naturalne, a co nie, między tym co ludzkie, a tym co sztuczne.
 
Swoją drogą to mógłby to być ciekawy wątek. Wszyscy na V mówią V. W tym "dowodzie osobistym" nie ma danych dotyczących imienia i nazwiska głównego bohatera. Na uparciucha można uznać ,że on sam nie wie jak nazywa się naprawdę. Co jeśli V jest wyhodowanym klonem lub właśnie takim genetycznie zaprojektowanym płodem? Może on sam nie pamięta bądź nie chce pamiętać swojej przeszłości?
 
Pewnie jesteśmy sztuczną osobowością, w której siedzi kolejna osobowość (Silverhand), w której siedzi jeszcze jedna osobowość (Alt Cunninghan). Taka cybernetyczna matrioszka.
 
Pewnie jesteśmy sztuczną osobowością, w której siedzi kolejna osobowość (Silverhand), w której siedzi jeszcze jedna osobowość (Alt Cunninghan).

Silverhand jest zamontowany bezpośrednio na chipie, a Alt w pewnym sensie uwięziona w 'necie', więc raczej mało prawdopodobne.
 
Tak sobie ostatnio pomyślałem że przecież bankowo musi być ALT Cunninghan w grze to niezłym easter eggiem i reklamą było by gdyby twarzą dla takiego bytu w necie została Scarlett Johansson.

Chociaż pewno to dawno nieaktualnie bo "twarz" dla tej postaci pewno już dawno wybrana o ile taki byt będzie miał wizualizacje w formie jakiejś osoby.
 
No popatrz, ja tam obstawiałem Lady Gagę w tej roli ;D
Moim zdaniem Scarlett była by lepszym wyborem, ale to tylko subiektywne odczucie nie musisz się z tym zgadzać, zresztą ALT pewno już obsadzona i możemy sobie tak pisać, a postać już zaklepana.
 
Moim zdaniem Scarlett była by lepszym wyborem, ale to tylko subiektywne odczucie nie musisz się z tym zgadzać, zresztą ALT pewno już obsadzona i możemy sobie tak pisać, a postać już zaklepana.
Wątpię czy Scarlett byłaby zainteresowana, a z tą Gagą to takie żarty.
 
Ja sądzę ,że Alt nie będzie miała twarzy żadnego artysty.

Uważaj bo jeszcze wykraczesz i będzie to jednak twarz jakiegoś artysty, a nie artystki.
Post automatically merged:

Myślałem, że o tych płciach to tylko gada się na polskich portalach ale widzę, że na zachodzie są jeszcze bardziej niezadowoleni z tej decyzji, opinie pod filmikami o tym mówią


 
Last edited:
Uważaj bo jeszcze wykraczesz i będzie to jednak twarz jakiegoś artysty, a nie artystki.
Post automatically merged:

Myślałem, że o tych płciach to tylko gada się na polskich portalach ale widzę, że na zachodzie są jeszcze bardziej niezadowoleni z tej decyzji, opinie pod filmikami o tym mówią


Przepraszam za pomyłkę. Poprostu często zapominam odmienić nazwę zawodu itp. od płci.
 
Bardzo w klimacie cyberpunkowym, gdzie to jak wyglądasz i czy w ogóle chcesz identyfikować się z jakąś płcią jest kwestią wyboru, fantazji, często kaprysu i nie wzbudza żadnych kontrowersji. Podoba mi się, że można poczuć klimat tego świata już na etapie tworzenia postaci.

Ja bym tam wolał jakby był normalnie podział na płeć, i tam dopiero zmieniasz głos. Skoro to niby taka pierdoła, to czemu tego nie zostawią? Wolą panderować pod wiadomo kogo.

Ciekawe jak to w ogóle teraz wygląda... Przy wyborze nie masz po lewo koleś, po prawo babka tylko nic, i dalej klikasz i wybierasz dopiero tam?
 
Skoro to niby taka pierdoła, to czemu tego nie zostawią? Wolą panderować pod wiadomo kogo.
No ale to właśnie jedna z takich pierdół, które składają się na budowanie świata i klimatu. W końcu grasz cyberpunkiem, kimś kto porusza się w realiach cyberpunkowego świata i kreator postaci komunikuje ci to od samego początku - w moim odczuciu to super sprawa, bardzo zgodna z lore.
 
Ciekawe jak to w ogóle teraz wygląda... Przy wyborze nie masz po lewo koleś, po prawo babka tylko nic, i dalej klikasz i wybierasz dopiero tam?

Podejrzewam, że po prostu masz określone elementy ciała takie jak tułów, głowa, nogi itd. i w danej kategorii masz zarówno elementy charakterystyczne dla kobiety jak i mężczyzny, które potem pewnie jeszcze da się modyfikować.

Jak się zastanowić to w tego typu kreatorach dostępnych w grach cRPG na ogół (albo w ogóle) nie mieliśmy wyboru karnacji na zasadzie afroamerykańska, latynoska, kaukaska itd. tylko po prostu suwaki pozwalające zmieniać odcień skóry, kształt oczu oraz inne elementy. Wybieraliśmy zatem sam wygląd zamiast konkretnej rasy. W Cyberpunku poszli z tym dalej.

Jeśli będę mógł stworzyć normalnego (w moim rozumieniu) faceta to w żaden sposób mi to nie będzie przeszkadzało. Nie będę też miał nic przeciwko jeśli mój V spotka się z niechęcią niektórych postaci, bo nie jest na czasie czy coś w tym stylu. To będzie ciekawe.
 
Gdzieś czytałem w wrażeniach z pokazu, że ekran wygląda podobnie, dwie postacie- męska i żeńska, tylko nie ma napisu "sex", tylko "body type". Różnicą było też to, że miejsca intymne nie były wyblurowane, tylko postacie były w bieliźnie.
 
Tak żeby była jasność:

4x7cn1ua1ej31.png
 
Właśnie w zasadzie nic się nie zmieniło, dalej możemy wybrać pełnowymiarową żenską V, lub męski odpowiednik, a na necie to już takie dramy lecą że ręce opadają jak to niektórzy dopisują do sprawy fantastykę.
 
Największe obawy przed tym, że to może być dopiero początek ustępstw, jeszcze nie wiadomo co zmienią lub dodadzą żeby zadowolić niszę niszy.
 
Top Bottom