Balans kart [propozycje, argumenty]

+
@Jan_Szybawski Jasne jasne...przez zmianę Foltesta. Ja mam wrażenie, że jak inflacja idzie do góry, to napiszesz na jakims forum ekonomicznym, że to przez nerf KP.

Jeśli chodzi o karty o których piszesz to są takie w zasadzie chyba 2, może 3.
 
A swoją drogą to że Foltest nie może dać zapalu eyckowi z denesle jako że niby nie jest on z KP to jest dla mnie niepojęte - przecież walczył ramię w ramię z Meve w Wojnie Krwi.
Zależy jakich wyborów dokonałeś :coolstory: A tak poważnie Geralt też pomagał wielu władcom...
 
Wysokoprowizyjne neutrale dostały rykoszetem przez zmianę foltesta - wcześniej mógł dawać zapały neutralom jak octvist czy regis i to się spotykało - teraz te karty są martwe. A swoją drogą to że Foltest nie może dać zapalu eyckowi z denesle jako że niby nie jest on z KP to jest dla mnie niepojęte - przecież walczył ramię w ramię z Meve w Wojnie Krwi.
Które i tak już przestały być w nim grane jeszcze w poprzednim patchu zanim zabrano mu interakcję z neutralami.
 
@Jan_Szybawski Jasne jasne...przez zmianę Foltesta. Ja mam wrażenie, że jak inflacja idzie do góry, to napiszesz na jakims forum ekonomicznym, że to przez nerf KP.

Jeśli chodzi o karty o których piszesz to są takie w zasadzie chyba 2, może 3.

Inflacja idzie w górę kiedy rząd wpuszcza w obieg dodatkowe pieniądze, a robi to kiedy potrzebuje na wydatki budżetowe typu 500+ ;) i zapewniam Cie ze nic to nie ma wspólnego z KP ;)
Post automatically merged:

Które i tak już przestały być w nim grane jeszcze w poprzednim patchu zanim zabrano mu interakcję z neutralami.

No nie do końca- akurat właśnie wspomniany eyck czy octvist albo regis to były przydatne karty pod zapał; choć oczywiście nie były tak często grane czy seltkirk czy Roche- normalna rzecz
Post automatically merged:

Zależy jakich wyborów dokonałeś :coolstory: A tak poważnie Geralt też pomagał wielu władcom...

A ja uważam że gdyby eyck był karta dwufrakcyjną neutral/KP to nikt by się nie obraził a byłby sens go brać do foltesta :)
Post automatically merged:

Które i tak już przestały być w nim grane jeszcze w poprzednim patchu zanim zabrano mu interakcję z neutralami.

No nie do końca- akurat właśnie wspomniany eyck czy octvist albo regis to były przydatne karty pod zapał; choć oczywiście nie były tak często grane czy seltkirk czy Roche- normalna rzecz
 
Last edited:
Obrońcy powinni działać maksymalnie na 1 jednostkę po każdej stronie. Zbyt potężna jest możliwość blokowania całego rzędu. To powinno być zagranie taktyczne, gdzie chroni się najważniejsze karty.
 
Obrońcy powinni działać maksymalnie na 1 jednostkę po każdej stronie. Zbyt potężna jest możliwość blokowania całego rzędu. To powinno być zagranie taktyczne, gdzie chroni się najważniejsze karty.

Balans jest teraz tak skopany że nawet ja się przerzucilem na granie spamem krasnoludów bo to już nie na moje nerwy. Myślałem że Franca była OP ale to nic w porównaniu z tym co jest teraz
 
Balans jest teraz tak skopany że nawet ja się przerzucilem na granie spamem krasnoludów bo to już nie na moje nerwy. Myślałem że Franca była OP ale to nic w porównaniu z tym co jest teraz

Rzeczywiście Francesca (a właściwiej jej dotychczasowa zdolność ;)) została ostro wzmocniona w tym dodatku (i to oba archetypy: krasnali oraz harmonii), ale to jeszcze nie oznacza, że to będzie najmocniejszy build w tym sezonie bo dodatek dał tak wiele nowych możliwości, że możliwe iż wypłyną silniejsze decki. Zwłaszcza, że i zdolność Ardala otrzymała sporo świetnych kart. Ciężko również ocenić tak szybko siłę potworów po rewerku zdolności Królowej. Nowy spam Czerwonych może być czarnym koniem tego sezonu. Również Asymilacja i Żołnierze u Czarnych dostali sporo mocnych kart więc możliwe, że w końcu uda się złożyć coś porządnego wokół tych słów kluczowych. Pomarańczowi moim zdaniem dostali w większości chłam, ale obaj magowie z nawiązką to rekompensują bo moim zdaniem to jeśli nie najlepsze to jedne z najlepszych kart nowego dodatku. KP w końcu doczekała się kart wzmacniających mechanikę rozkazów więc powinno być ciekawie. Jedynie Skellige wydaje mi się, że może nie podołać i nie dotrzyma kroku pozostałym frakcją.

Tak naprawdę największym problemem ze zdolnością Francesci to nie jest jej siła na tle innych frakcji, tylko na tle pozostałych zielonych zdolności. Moim zdaniem jedyną zdolnością jaka jeszcze jest wstanie z nią konkurować to Brouver i Dana jednak ze wskazaniem na Fran. Eithne po wprowadzeniu pancerza moim zdaniem będzie niegrywalna. Eldain również bo teraz sporo pułapek będzie jeszcze słabsza niż dotąd była. Filla za to ma szansę zaistnieć w obecnym trybie sezonowym (wymuszenie pasa u przeciwnika w 1 rundzie jest kluczowe) bo w trybie rankingowym ta zdolność po skasowaniu starej zdolności Traperów jest kompletnie pozbawiona sensu.
 
Last edited:
Rzeczywiście Francesca (a właściwiej jej dotychczasowa zdolność ;)) została ostro wzmocniona w tym dodatku (i to oba archetypy: krasnali oraz harmonii), ale to jeszcze nie oznacza, że to będzie najmocniejszy build w tym sezonie bo dodatek dał tak wiele nowych możliwości, że możliwe iż wypłyną silniejsze decki. Zwłaszcza, że i zdolność Ardala otrzymała sporo świetnych kart. Ciężko również ocenić tak szybko siłę potworów po rewerku zdolności Królowej. Nowy spam Czerwonych może być czarnym koniem tego sezonu. Również Asymilacja i Żołnierze u Czarnych dostali sporo mocnych kart więc możliwe, że w końcu uda się złożyć coś porządnego wokół tych słów kluczowych. Pomarańczowi moim zdaniem dostali w większości chłam, ale obaj magowie z nawiązką to rekompensują bo moim zdaniem to jeśli nie najlepsze to jedne z najlepszych kart nowego dodatku. KP w końcu doczekała się kart wzmacniających mechanikę rozkazów więc powinno być ciekawie. Jedynie Skellige wydaje mi się, że może nie podołać i nie dotrzyma kroku pozostałym frakcją.

Tak naprawdę największym problemem ze zdolnością Francesci to nie jest jej siła na tle innych frakcji, tylko na tle pozostałych zielonych zdolności. Moim zdaniem jedyną zdolnością jaka jeszcze jest wstanie z nią konkurować to Brouver i Dana jednak ze wskazaniem na Fran. Eithne po wprowadzeniu pancerza moim zdaniem będzie niegrywalna. Eldain również bo teraz sporo pułapek będzie jeszcze słabsza niż dotąd była. Filla za to ma szansę zaistnieć w obecnym trybie sezonowym (wymuszenie pasa u przeciwnika w 1 rundzie jest kluczowe) bo w trybie rankingowym ta zdolność po skasowaniu starej zdolności Traperów jest kompletnie pozbawiona sensu.

Hmmm... czyli sugerujesz żeby jednak nie skreślić tak łatwo KP i jednak próbować coś zbudować nimi?
 
Największą bolączką jest ta karta syndykatu dzielona z wiewiórkami. Spamowanie silników bez większej możliwości skontrowania tego. Ale to Drauga perfidnie zniszczono ...
 
Sprawiedliwość w ST poza Francescką jest moim zdaniem ok. Działa trochę jak portal, który dla talii na krasnoludach jest niegrywalny. Tu problemem jest mistyczne echo. Może trzeba dać status doomed niektórym kartom specjalnym? Inna sprawa, że te nowe karty z Awanturnikami też rozbiły balans. Trzy karty generują trzy krasnoludy na stół. Będzie z tym problem. Stare karty grające na ilość krasnoludów były moim zdaniem dobrze zbalansowane - trzeba moim zdaniem zredukować generację krasnoludów do dwóch i nie tykać starych kart.
 
Największą bolączką jest ta karta syndykatu dzielona z wiewiórkami. Spamowanie silników bez większej możliwości skontrowania tego. Ale to Drauga perfidnie zniszczono ...

Tak, niestety- i bardzo ciężko z tym walczyć jakkolwiek
Działa trochę jak portal, który dla talii na krasnoludach jest niegrywalny.

Właśnie to jest cała niesprawiedliwość novigradzkiej sprawiedliwości że portal wzywa jednostki, i to losowe. A novigradzka sprawiedliwość zagrywa je , i to w dodatku dokładnie te które chcesz. Czyli np jeśli ja chcę w talii KP mieć z portalu dwóch kusznikow, to muszę mieć bardzo mało jednostek za 4 w talii żeby zwiększyć tego prawdopodobieństwo. A przy novigradzkiej sprawiedliwości jak chce zagrać 2 krasnoludków najemnikow - nie ma problemu, wybieram i zagrywam
 
Hmmm... czyli sugerujesz żeby jednak nie skreślić tak łatwo KP i jednak próbować coś zbudować nimi?

Moim zdaniem 2 dni po premierze dodatku nie ma sensu skreślać żadnej frakcji tylko trzeba szukać optymalnego wykorzystania nowych kart. Doszło sporo kart które wzmacniają ładunki i osobiście zamierzam przetestować Demawenda jak tylko zbiorę odpowiednie karty z nowego dodatku (nie chce mi się ich tworzyć skoro tyle zabawy jest z otwierania beczek a ja mam złota na ponad 200 :)). Doszedł Donimir oraz Trubadurzy (lub Pluteje jeśli chcemy grać na Portalu) i moim zdaniem warto sprawdzić czy dodanie trzech nowych kart do decku znacząco nie wpłynie na wzmocnienie KP. Zwłaszcza teraz gdy moim zdaniem karty blokujące ustąpią w buildach miejsce kartą oczyszczającym. A jeszcze jest Shani która jest najmocniejszą kartą z ładunkami swą zdolnością przerastając Dumę czy Huberta.
 
Największą bolączką jest ta karta syndykatu dzielona z wiewiórkami. Spamowanie silników bez większej możliwości skontrowania tego. Ale to Drauga perfidnie zniszczono ...
możliwości kontroli jest całekim sporo
zaczynając od jadu mandragory
 
Właśnie to jest cała niesprawiedliwość novigradzkiej sprawiedliwości że portal wzywa jednostki, i to losowe. A novigradzka sprawiedliwość zagrywa je , i to w dodatku dokładnie te które chcesz. Czyli np jeśli ja chcę w talii KP mieć z portalu dwóch kusznikow, to muszę mieć bardzo mało jednostek za 4 w talii żeby zwiększyć tego prawdopodobieństwo. A przy novigradzkiej sprawiedliwości jak chce zagrać 2 krasnoludków najemnikow - nie ma problemu, wybieram i zagrywam
Tyle że KP nie narzeka na liczbę silników z prowizją 4. Kusznik, kawalerzysta, tridam, sierżant, rycerz Kaedwen. Nie dostaniesz dokładnie czego chcesz, ale dwie jednostki zagrasz. Portal do dorfow ma całe dwa cele, z czego jeden doszedł w dodatku. Do tego reszta czwórek ma duże znaczenie więc realnie portal jest niegrywalny.
 
Ja generalnie mam wrażenie, że nowe karty tylko i wyłącznie komplikują nudną i prostą matmę, ale nic nowego nie wnoszą. Jedyny ciekawy pomysł to obrońca, który w ciekawy sposób wnosi coś istotnego. Nie wiem...Ja osobiście zaczynam się gubić i przez to zaczynam być znudzony istotą samej rozgrywki.

Tak jakby gra do tej pory polegała na dodaniu powiedzmy 4 cyfr do siebie....a "rozwój" polega na tym, że pojawiło się też odejmowanie i cyfr jest powiedzmy 7. To ma być ciekawe?

Do tej pory były jednostki, które mają powiedzmy 5 siły, ja muszę mieć 5 removala itd...a teraz do tego doszedł pancerz, który ten zwykły, prosty i nudny rachunek komplikuje, ale w swej istocie dodaje więcej nudnego. Do tego jeszcze tarcza..która daje jeszcze więcej do rachunku, czyli dodaje jeszcze więcej nudnego. Jak coś jest proste i nudne, to jak dodasz więcej tego samego, to nie powstaje coś skomplikowanego i ciekawego, tylko bałagan i w gruncie rzeczy więcej nudy. Nuda staje się coraz bardziej wymagająca i wydaje jej się, że tym sposobem uda jej się udawać coś ciekawego. Nie sądzę.

Ja polecam zapoznać się z historią rozwoju pokera. Kiedyś poker był grą dla wszystkich i cuda się w niej działy. Grało pełno ludzi...dziś poker jest miejscem gdzie zostali nieliczni, a cała reszta nie widzi sensu gry, gdyż nie ma funu. Zostali kolesie wyspecjalizowani w zwykłym rachunku, którzy matmą zabijają resztę. Rachunek i wymierność gry zjadła zabawę...Nie wiem czy gwint też ma być miejscem dla matematyków? Miejscem dla ludzi, którzy talię zrobią w excelu i będą poświęcać na nią godzin? Rozumiem że ma być sport, ale to niesie ze sobą także zagrożenia i pułapki w które chyba gwint wpada. Nie twierdzę że wszystko jest proste, bo sam chciałem do gry implementować ciekawe karty, ale miałem z tym problem: yenefer klątwy, czy karty z rozkazem itd...jakoś zawsze wszystko ciąży do prostoty i bezpieczeństwa i nie wiem jak zrobić, żeby było inaczej....Defender wydaje się świetnym ruchem, który właśnie to może zmienić, ale pancerz mi się nie podoba i jest zamulaczem rozgrywki.
 
Last edited:
Tyle że KP nie narzeka na liczbę silników z prowizją 4. Kusznik, kawalerzysta, tridam, sierżant, rycerz Kaedwen. Nie dostaniesz dokładnie czego chcesz, ale dwie jednostki zagrasz. Portal do dorfow ma całe dwa cele, z czego jeden doszedł w dodatku. Do tego reszta czwórek ma duże znaczenie więc realnie portal jest niegrywalny.

Grałem kilkanaście gier na poziomach 5-3 i nie spotkałem ani razu KP - najczęściej scoia i nilfgaard na asymilacje, trafiły się potwory że srajacym larwami leszym i syndykat z dobranie karty specjalnej, i chyba jedno skellige z dawnym arnjolfem. To przypadek? A bardzo chciałem zobaczyć coś mocnego w KP żeby tym zagrac , i sam próbuje coś stworzyć, ale nie umiem póki co
 
Grałem kilkanaście gier na poziomach 5-3 i nie spotkałem ani razu KP - najczęściej scoia i nilfgaard na asymilacje, trafiły się potwory że srajacym larwami leszym i syndykat z dobranie karty specjalnej, i chyba jedno skellige z dawnym arnjolfem. To przypadek? A bardzo chciałem zobaczyć coś mocnego w KP żeby tym zagrac , i sam próbuje coś stworzyć, ale nie umiem póki co
Taki oto deczek złożyłem na KP https://www.playgwent.com/pl/decks/guides/34429 ,jeżeli przeciwnik nie ma kontroli to łatwe zwycięstwo.Dodatkowo masz jeszcze poradnik w którym opisałem kombinacje między kartami ;)
Życze dobrej zabawy :D
 
Sukrus + Przymierze stali to jest jakaś porażka, Obrońcy znerfić zasięg, Zoltan niech zadaje obrażenia za liczbę kart krasnali a nie niszczy instant wszystko niezależnie czy ma coś na sobie pancerz czy tarczę. Draug niech będzie działał na ładunki +rozkaz z odnowieniem 1.
 
Sukrus + Przymierze stali to jest jakaś porażka, Obrońcy znerfić zasięg, Zoltan niech zadaje obrażenia za liczbę kart krasnali a nie niszczy instant wszystko niezależnie czy ma coś na sobie pancerz czy tarczę. Draug niech będzie działał na ładunki +rozkaz z odnowieniem 1.

Czy mogę wiedzieć co spowodowało aż taka Twoja frustrację z Drauga? Bo może jest jakaś fajna talia KP do grania której ja nie umiem dostrzec a chciałbym; chyba że chodzi Ci o to że pod Roche średnio pasuje bo jak go Roche wrzuca za wcześnie to zmarnowana karta?
Post automatically merged:

Czerwony Baron - siła 6 , oczyść i zresetuj jednostkę.
W myśl zasady , że karta frakcyjna powinna być trochę mocniejsza od neutralnej alternatywy , baron powinien oczyszczac jednostkę tak jak ten nowy Geralt. Krwawienia u Barona raczej bardzo rzadko się używa, a oczyszczanie jednostek od pojawienia się obrońców- bezcenne. Dlatego talie KP uwzględniają obecnie Geralta a nie Barona, choć powinno być na odwrót - dlatego baron wymaga zmiany
 
Last edited:
Top Bottom