Omówienie aktualizacji 4.0

+
Dlatego właśnie odszedłem od gry, aż sie ustabilizuje, bo niestety nie mam czasu uczyć sie na okrągło kart.

Nie liczyłbym na jakąkolwiek stabilizację skoro wydawanie nowego dodatku wiąże się z reworkiem wielu już dostępnych kart by na koniec i tak dać graczom bardzo niezbalansowaną karciankę :)

Dla mnie Gwint poszedł w bardzo złą stronę pod względem projektowania kart. Myślałem, że w końcu doczekamy się dodatku który nie ma znów wywrócić wszystko do góry nogami tylko uzupełnić obecnie mniej grywalne archetypy by je uatrakcyjnić dla graczy. Niestety myliłem się. Mam wrażenie (choć może mylne bo przeszłość w pamięci potrafi się zacierać), że rewolucji w finalnej wersji gry mamy więcej i częściej niż w czasie trwania bety. Nie bardzo wiem jak taką polityką CDPR chce jakieś większe masy graczy zainteresować Gwintem. Pewnie przy premierze wersji mobilnej będzie miesięczny wzrost liczby grających, a potem raczej większość będzie odchodzić. W3 miało premierę ponad 4 lata temu. Ostatni dodatek wyszedł ponad 3 lata temu. Hype jaki był na Gwinta już dawno przeminął, a bez kolejnej dużej produkcji w tym uniwersum nie zbuduje się go wydając tak słabą pod względem balansu karciankę. Nie zdziwię się jak w przyszłym roku CDPR ogłosi koniec wsparcia dla Gwinta.
 
Mam pytanie . Ten dodatek jest płatny ? Ja nadal mam starą wersję a jest 2 pazdziernika ...
 
Dlatego właśnie odszedłem od gry, aż sie ustabilizuje, bo niestety nie mam czasu uczyć sie na okrągło kart.

Tu się zgadzam. Też nie mam czasu nauczyć się tych 10 zmienionych kart. To przerasta moje umiejętności. Wcale nie znam już ich nowego działania na pamięć.

I tak, zmieniono, zreworkowano 10 kart. Wszystkie pozostałe, to tylko i wyłącznie balans, więc zmiany kosmetyczne, które nie sprawiają, że ktoś musi się czegoś uczyć znowu. I balans jest potrzebny, chyba, że wolisz przez pół roku grać to samo jak w tej wspaniałej becie.
 
Ze zmian za bardzo pozytywna uważam zmianę kręgu przywołan - nie będzie trzeba wykrwawiac na siłę deckow typu królowej krabopajakow czy haralda chromego żeby je wyrzucili bo bez tego wygrana bez niszczyciela artefaktów byłaby praktycznie niemożliwa. No i te wszystkie - nie powiem jakie - decki no-unit się na nim opieraly więc teraz nareszcie przyszła kryska na matyska
Post automatically merged:

Dlatego właśnie odszedłem od gry, aż sie ustabilizuje, bo niestety nie mam czasu uczyć sie na okrągło kart.

Zawsze możesz się przerzucić na szachy - tam się nic nie zmieniło od setek lat :)
 
Ponownie pytam . Dodatek jest darmowy czy nie ? Miała być dziś premiera ktoś wie o której godzinie ?>
 
Nie, płatny. Trzeba zapłacić 200 zł na start, by dostać do jego dostęp, a potem kupić beczki jeszcze... No kurczę, jest przed 10. Patche zawsze wychodzą gdzieś między 11-13, więc cierpliwie czekaj.
 
Nie, płatny. Trzeba zapłacić 200 zł na start, by dostać do jego dostęp, a potem kupić beczki jeszcze... No kurczę, jest przed 10. Patche zawsze wychodzą gdzieś między 11-13, więc cierpliwie czekaj.

za karty dodatku płacisz tylko złotem (jak za beczki)
nie ma żadnego płatnego dostępu ani nic z tych rzeczy
 
za karty dodatku płacisz tylko złotem (jak za beczki)
nie ma żadnego płatnego dostępu ani nic z tych rzeczy


Naprawdę do mojej wiadomości musiałem dodać pogrubiony napis, 10 razy większy niż wszystko inne, by ktoś zauważył, że to był ironiczny żart?
 
[...] Zawsze możesz się przerzucić na szachy - tam się nic nie zmieniło od setek lat :)

...bo to nie Redzi je projektowali... :coolstory:

A na poważnie: mimo wszystko cieszę się, że coś tam się w Gwincie dzieje, że CDPR mniej lub bardziej udolnie miesza w tym garnuszku - oczywiście kwestią dyskusyjną jest "co i jak" jest mieszane. Ja akurat nie jestem fanem notorycznych / "co patch" zmian umiejętności kart. Ale podkreślam: chodzi mi jedynie o częstotliwość takich zmian, a nie o sam fakt ich występowania.

Niemniej dla karcianki o znikomym zainteresowaniu, brak jakichkolwiek akcji ze strony developerów byłby już ostatnim gwoździem do trumny. A tak przynajmniej Redzi szarpią, starają się ponownie tchnąć życie w projekt "zaprzepaszczonej szansy". I serio trzymam za nich kciuki = trzymam kciuki za Gwinta.

Co do nowego dodatku, to fajnie że wraca pancerz (jedynie zastanawia mnie teraz sens trzymania mechaniki "tarczy" - czy może coś mi umknęło i to zostanie wycofane / zmodyfikowane?). Na plus też oczywiście nowe karty w grze.

Mam natomiast mieszane uczucia, co do rozdzielenia Liderów od ich umiejętności - jest to jednak zapewne kwestia przyzwyczajenia się do nowej rzeczywistości. Ale... to przecież sami Redzi wepchnęli się w te modele 3D przy starcie HC - nikt o to ich nie prosił, nie było też realnej potrzeby ich implementowania, np. ze względu na mechaniki / gameplay (a tak naprawdę, zamiast tych "low res figurek" mogłyby być prezentowane jedynie karty liderów). No ale ok, rozumiem tę zmianę. Gwint musi coś tam na siebie zarabiać, a przy tak hojnym modelu zdobywania zasobów w grze - jakim postanowili ratować grę Redzi - jedynym źródłem długofalowych dochodów będą pierdółki wizualne: skórki, plansze, awatary, rewersy kart, itd. Zatem ich pierwotny pomysł związania modelu 3D lidera z jego umiejętnością, zarżnąłby ich pod kątem pracochłonności / mega ograniczył powstawanie nowych bibelotów (musieliby za każdym razem wprowadzać nową umiejętność lidera).

Ponownie (naiwnie?) 3mam też kciuki, aby wszystkie błędy które się pojawią razem z patch'em - a nie oszukujmy się, mówimy przecież o Gwincie i zasadzie "napraw 1, popsuj 2" :beer: - tym razem zostaną usunięte w ciągu kilku pierwszych dni od wgrania dodatku.

Żeby jednak nie kończyć wypowiedzi pesymistycznie: super, że będziemy mieć nowy content w grze.
Oby to + planowany start Gwinta na platformach mobilnych ponownie zainteresowały graczy produkcją CDPR.

Pzdr! :howdy:
 
Naprawdę do mojej wiadomości musiałem dodać pogrubiony napis, 10 razy większy niż wszystko inne, by ktoś zauważył, że to był ironiczny żart?

Ja od razu wyczulem ironię , więc żart był inteligentny i dało się go odebrać- tak więc spokojnie, z twoim sarkazmem wszystko ok :)
 
Tu się zgadzam. Też nie mam czasu nauczyć się tych 10 zmienionych kart. To przerasta moje umiejętności. Wcale nie znam już ich nowego działania na pamięć.

I tak, zmieniono, zreworkowano 10 kart. Wszystkie pozostałe, to tylko i wyłącznie balans, więc zmiany kosmetyczne, które nie sprawiają, że ktoś musi się czegoś uczyć znowu. I balans jest potrzebny, chyba, że wolisz przez pół roku grać to samo jak w tej wspaniałej becie.
Niestety nie gram dłużej niż od tego miesiąca, więc sarkazm nie jest trafny w tym miejscu =] Była większa zmiana w dużej ilości kart i jak widać dochodzą następne.
 
Chcę zagrać talią z poprzedniej wersji gry bo mam za mało nowych kart, a tu przy szukaniu przeciwnika komunikat "Nie można uwierzytelnić talii" czy jakoś tak, ktoś coś ?
 
No coś niestety nie działa tworzenie talii...mi notorycznie dorzuca koło 10 kart...nie tyl samo tworzenie, bo to niby działa, ale jak chcę zagrac to wyskakuje mi wspomniany wcześńiej błąd, a potem się okazuje że mam w talii 10 dodatkowych kart
 
Problem jest zdecydowanie z nadmiarową ilością kart.
Post automatically merged:

Potwierdzam, udało mi się wejść do gry po usunięciu nadmiaru kart i przeciwnik zrobił to samo.
 
Problem jest zdecydowanie z nadmiarową ilością kart.
Post automatically merged:

Potwierdzam, udało mi się wejść do gry po usunięciu nadmiaru kart i przeciwnik zrobił to samo.
czyli automill i po sprawie?
 
Top Bottom