Cyberpunk 2077 - TPP vs FPP

+
Watch Dogs 2 tez nie najgorzej wypada. Ciekawe jak to wyglada bezposrednio na papierze. Czy przyjeli do zespolu ludzi z doswiadczeniem czy sami tworza model jezdy.
 
Przeczytajcie nazwę wątku i wróćcie do tematu, albo przenieście się z dyskusją na temat modelu jazdy we właściwe miejsce.
 
Last edited:
Tak czytam, czytam i dochodzę do jednego wniosku: żeby wszystkich zadowolić, to musiałby to być widok FPP z możliwością płynnego oddalenia kamery scrollem myszki aż do strategicznego widoku mapy. Co gracz, to inne upodobania.
 
Ciekawe, że przy nowej produkcji Obsidianu nikt nie płacze za TPP. Ludzie szukają problemów tam gdzie ich nie ma. Zresztą po gameplayu nie ma sensu dyskutować, pierwsza osoba rewelacyjnie buduje klimat, nie potrzebuje nawet przerywników.
 
nie sądzicie,że melee gameplay w cyberpunk 2077 dostanie rykoszetem i ucierpi na atrakcyjności przez decyzję o zastosowaniu perspektywy widoku z oczów bohatera a sam gameplay nie będzie tak atrakcyjny widowiskowy soczysty jak podczas używania broni palnej ? jakby nie patrzec FPP został stworzony do shooterow

przeglądając gameplay na youtube z różnych gier gdzie gdzie jest dostępna walka wręcz z widoku pierwszej osoby i możliwość przełączenai na TPP muszę powiedzieć,że wszędzie prezentuję się to na takie 2/10 skyrim falouty czy najnowsze kingdom come w cyberpunk 2077 będzie całą masa broni białych katany noże sztylety kastety i inne pałki z gwozdziami i rękawice z kolcami

weźmy takiego skyrim walka róznymi mieczami wygląda 10x lepiej jest bardziej imersyjna jak przełączy się na widok za pleców bohatera niż gdy bohater wykonuję tą samą animacje ataku przed oczami bohatera zwyczjne jest bardziej widowiskowa naturalna gdy na monitorze gracz widzi jak jego bohater bierze duży zamach za plecow biodra barku kolana głowy etc... ciekawi mnie jak CDPR podejdzie do melee combat i jak on będzie się prezentować w finalnej wersji gry na tle walki broniami palnymi
 
Będzie dobrze spokojnie xD Nie obraziłbym się gdyby była możliwość zmiany widoku ale w takiej produkcji wolę jednak obecną decyzję twórców co do kamery.
 
W ogóle myślenie o grze akcji i walce wręcz w kategoriach FPP = Skyrim jest dla mnie mega dziwne.
Prędzej przyrównywał bym to do Dishonored, czy nawet Titanfalla - bo tam walka wręcz też może stanowić sporą część gameplayu i połączona z mobilnością daje mega frajdę.
 
@HuntMocy dzięki za info, już piszę we właściwym miejscu - szkoda, że nie było w takim razie ankiety, by Radzi mogli poznać nasze upodobania.

Oczywiście wiem, że nikt nie chce zmienić teraz decyzji - ale może w przyszłości Redzi jednak dojrzeją do decyzji zmiany kamery i wybór przez gracza - to by było coś.
 
W przypadku Cyberpunka FPP>TPP. Nie ma co gdybać każdy ma swoje gusta. Moim zdaniem kamera 3 osobowa tylko ograniczałaby twórców jesli chodzi o budowę miasta i immersywność. Temat jest na tyle oklepany ,że sie mi nie chce rozgadywać nawet.
 
3 osoba ogranicza pole widzenia, szczególnie w terenie zabudowanym. Dodatkowo chyba łatwiej zoptymalizować grę w 1 osobie bo widzimy mniejszy wycinek miasta.
 
W Cyberpunku będzie tyle systemów i funkcji opartych na kamerze FPP, że aż mnie zastanawia jak by to miało wyglądać po zmianie kamery przed moderów na trzecioosobową. Gra w takiej formie zdecydowanie będzie o wiele uboższa, a sama rozgrywka raczej dziwna.
 
Top Bottom