Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Dziwne. W zwiastunie ma fioletowe oczy a na najnowszym zdjęciu już nie?
Złe światło/filtr?
Zdjęcie promocyjne zrobione przed założeniem soczewek? Albo Anya nie nosiła soczewek a kolor zmienili komputerowo.
Pomijając kolor oczu Yen, nie mogę przeboleć oczu a raczej doboru soczewek u Frei. Ma tu takie puste spojrzenie. Źle to wygląda.
20191024_130539.jpg
 
Last edited:
Myślę, że troche poplyneliscie z interpretacja, prawdopodobnie zdjecia zostaly przerobione przez gazete i nie sa totakie jakies "official promo pictures", nie pojawily sie na żadnym z mediow społecznościowych serialu. Pewnie Yen ma fioletowe oczy, ale graficy z gazety to olali. Tymi wpływami tez bym sie nie przejmowala, sala tronowa w Cintrze ponoc ma wplywy Art Nouveau , a widzieliśmy juz jak to wyglada w rzeczywistości
 
Akurat wpływy różnych kultur bardzo fajnie mogą wpłynąć na odbiór całości. W dotychczas publikowanych materiałach badź wyciekach w żadnym z tych miejsc nic nie krzyczało wizualnie, że jest chińskie, japońskie, hinduskie czy francuskie, więc wątpię, by było to coś, co od razu skojarzymy z tymi regionami/stylami. Raczej coś, co pomoże zbudować unikalną atmosferę tych miejsc.
 
Zdjęcie z Yennefer ma kompletnie skopany balans bieli / temperaturę, nie wiem czy to jakaś wersja do druku czy co, ale nie tak to powinno wyglądać. W teaserze są normalne kolory.

Tak sobie myślę: Drugi sezon został już zdaje się potwierdzony. Czy to nie oznacza, że zdjęcia do niego powinny się zacząć na początku Listopada, tak jak to było z pierwszym sezonem?
Mówili o grudniu albo styczniu, ale że w grudniu mają dużą przerwę świąteczną to nie ma sensu wtedy ludzi zbierać. Także pewnie styczeń o ile nie zmienili planów. Jeśli nie zmienili, to powinniśmy w najbliższych tygodniach mieć jakieś przecieki na temat castingów
 
Jeśli nie zmienili, to powinniśmy w najbliższych tygodniach mieć jakieś przecieki na temat castingów
A z racji, że w pierwszym sezonie prawdopodobnie skończą się opowiadania, to teraz chyba będziemy mogli wyczekiwać już aktorów Vesemira, Lamberta, Coena, Eskela, Filippy, Dijkstry, Henselta, Meve i innych. Nie wiem czy się jarać czy bać.
 
Zdjęcie z Yennefer ma kompletnie skopany balans bieli / temperaturę, nie wiem czy to jakaś wersja do druku czy co, ale nie tak to powinno wyglądać. W teaserze są normalne kolory.

Przypomina mi to wersję filmu HDR puszczoną na odtwarzaczu, który HDR nie wspiera.
 
Nie uda się. Jakichś znanych aktorów serial pewnie dostanie dopiero gdy już będzie pewne że to hit, czyli przy trzecim sezonie (Jeśli w ogóle.)

Jasne, Hamill miał ostatnio pewien renesans kariery dzięki nowej trylogii SW, ale szczególnie rozchwytywany nie jest. Całkiem niedawno zresztą zagrał w (kiepsko ocenianym) serialu Knightfall.

Osobiście Marka w tej roli kupuję i nie widzę wielkich przeszkód jeśli byłaby wola po obu stronach.
 
Nie uda się. Jakichś znanych aktorów serial pewnie dostanie dopiero gdy już będzie pewne że to hit, czyli przy trzecim sezonie
Dla nich lepiej brać znanych aktorów wcześniej, żeby właśnie budować popularność serialu. Gotówki w Wiedźmina i tak pompują od początku sporo i raczej się to nie zmieni przy kolejnych sezonach
 
Prędzej czy później ujawnią taką informację. Póki co odnośnikiem mogą być inne produkcje Netflixa. Najdroższy pozostaje The Crown z budżetem na poziomie 130 milionów co przy 10 odcinkach daje średnio 13 baniek na jeden (to więcej niż Gra o tron przez większość sezonów). Zaraz za nim mamy The Get Down ze 120 mln na sezon - 12 na odcinek i Sense8 ze 108 mln na sezon - 9 na odcinek. Dla porównania, seriale Marvela były przy tym śmiesznie tanie, bo kosztowały średnio po 40 milionów na sezon co przy 13 odcinkach daje jakieś 3 bańki na jeden. Na filmy pełnometrażowe też potrafią sypnąć groszem czego przykładem mogą być Bright za 90 milionów i Irlandczyk za 140.

Czy Wiedźmin to przebije? Nie mam pojęcia, ale na pewno nie boją się wyłożyć kasy.
 
Cóż, faktem jest że póki co Wiedźmin wygląda właśnie na taki typowy serial Marvela, nie zdziwiłbym się więc, gdyby i budżet był podobny.
 
90% budżetu pierwszeg sezonu musiała zabrać gaża Cavilla.
Dużo się mówi jak to Netflix dużo kasy popmpujew ten serial, ale chyba nadal do tej pory nie wiadomo ile zainwestowali w ten sezon.
Gaża Cavilla jest względnie niewielka, 400 kafli na odcinek. Przybliżony budżet 1 sezonu (nie wliczając gaż aktorskich) jest nam znany od dawna, informacje z różnych źródeł się pokryły więc są raczej pewne. Ma to być około 80 milionów

Prędzej czy później ujawnią taką informację.
Pomijając trailer najbardziej czekam na ten ostatni panel z Aslamem, Lawsem i Bagińskim. Może tam w końcu ujawnią oficjalne liczby.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom