Aktualizacja 4.1 — pełna lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Oto pełna lista zmian nadchodzących do GWINTA w aktualizacji 4.1 w najbliższy poniedziałek, 28 października!

Zmiany:
  • Poprawiono wygląd ekranu wymiany kart.
  • Poprawiono animację pasu przeciwnika.
  • Wprowadzono niewielkie opóźnienie zakończenia rundy pozwalające na lepsze zwizualizowanie efektów jej końca.
  • Poprawki pierwszych doświadczeń z grą (FTUX).
  • Limit werbunku umiejętności frakcyjnych nie jest już wyświetlany na „dużym” podglądzie karty podczas rozgrywki.
  • Ekran wyboru dowódcy jest teraz bardziej dynamiczny.
  • Wymuszony przebieg pierwszych kontaktów z grą dla graczy, którzy nie rozegrali partii sieciowej od premiery Novigradu.
  • Zmniejszono koszt tworzenia kart Wojny Krwi.
Nowe elementy gry
  • Rozłączono moduły logiczny i graficzny, dzięki czemu gra powinna sprawiać wrażenie znacznie szybciej i szybciej działać. Nie musisz już czekać na dokończenie animacji przed podjęciem kolejnych działań.
  • Niebieski/czerwony banner będzie wyświetlany nad/pod monetą, wskazując, którego gracza to tura.
  • Pojawią się specjalne efekty graficzne wskazujące moment, w którym punktacja gracza wykracza poza punktację przeciwnika.
  • Wynik będzie zmieniał rozmiar wraz ze swym wzrostem/spadkiem.
  • Łańcuchy zasłonią monetę, jeśli gracz użył rozkazu przed zagraniem karty w swojej turze.
  • Gracz zobaczy ostrzeżenie, jeśli spróbuje skorzystać z rozkazu/dowódcy bez wcześniejszego zagrania karty w sytuacji, w której prowadzi, a przeciwnik spasował.
  • Działania, które gracz może podjąć w dowolnej chwili (ręka, umiejętność dowódcy, moneta) będą wyróżnione zielonym poblaskiem.
  • Znajdujące się na polu bitwy karty mogące zostać celem będą oznaczone zielonym poblaskiem, żeby można je było łatwo zidentyfikować.
  • Kiedy przeciwnik zagra kartę, jest ona wizualnie przesuwana na stos zagrań, wyświetlany jest jej opis, a potem następuje jej faktyczne zagranie. Dostępne są opcje zmiany czasu wyświetlania opisu i prezentacji karty.
  • Dodano nową procedurę przejścia między rundami, żeby wyraźnie wskazać, która runda aktualnie trwa.
  • Kiedy któryś z graczy skorzysta z umiejętności dowódcy, zostanie to zwizualizowane żółtym impulsem wokół ikony tej umiejętności.
  • Ze względu na optymalizację przerobiono grafiki niekórych kart.
  • Umiejętność dowódcy może zostać aktywowana przez stuknięcie jej ikony (a nie tylko samego dowódcy).
  • Na karcie dodano nową ikonę w module tworzenia talii wskazującą, czy masz dość zasobów, żeby ją utworzyć – nie trzeba już sprawdzać tego w „dużym” podglądzie karty.
  • Różne dźwiękowe efekty specjalne w zależności od rodzaju powierzchni, na którą zostaje zagrana karta.

Neutralne
  • Ihuarraquax: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Sztorm: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.

Potwory
  • Jennik: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
  • Fleder: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Keltullis: koszt werbunku zmieniono z 11 na 12.
  • Lodowy Troll: siłę zmieniono z 4 na 5.

Skellige
  • Drakkar Bojowy: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Dzik Morski: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Maligna: dodano kategorię „Alchemia”.
  • Udalryk an Brokvar: siłę zmieniono z 3 na 4.
  • Drakkar Dimun: dodano Zapał.
  • Przemytnik Dimun: koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.

Królestwa Północy
  • Trollololo: siłę zmieniono z 4 na 5.

Scoia'tael
  • Aelirenn: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Toruviel: siłę zmieniono z 4 na 5.

Nilfgaard
  • Leo Bonhart: próg siły zmieniono z 8 na 9.
  • Siewca Zarazy: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Affan nie będzie działać w fazie wymiany kart.

Syndykat
  • Cyna: koszt werbunku zmieniono z 13 na 12.
  • Święty Płomień: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Magister: koszt werbunku zmieniono z 11 na 12.
  • Bank Vivaldiego: zysk zmieniono z 1 na 3.
  • Potępienie: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Kieszonkowiec: zysk zmieniono z 6 na 7.
  • Harald Gord: siłę zmieniono z 2 na 3.
  • Wściekły Zmutowany Pies: pancerz zmieniono z 3 na 2.
  • Kurt: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Mutant Zabójca: wymogi w zakresie kapitału zmieniono z 7 na 5.
  • Przeraza Savolli: siłę zmieniono z 12 na 11.
  • Dostosowano nieznacznie graficzne efekty specjalne amoku.
Poprawki
  • Naprawiono błąd, wskutek którego licznik w fazie wymiany kart pozostawał niebieski dopóki gracz nie zakończył wymieniać kart i zmieniał się na czerwony po zakończeniu wymiany przez gracza, jeśli przeciwnik jeszcze nie skończył wymieniać kart.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego stos zagrań znajdował się w niewłaściwym miejscu w przypadku niektórych konfiguracji różnych urządzeń.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego karty specjalne z umiejętnością wymiany wywoływały dwa okrzyki wojenne.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego wymienione karty były widoczne pod pokładem statku na planszy Okręt tak długo, jak trwała faza wymiany.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego wezwane jednostki nie wyświetlały liczb obrażeń/wzmocnień.
  • Usunięto błąd w osiągnięciu „Fantastyczna Piątka”.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego nie można było wyświetlić „dużego” podglądu karty w panelu historii starcia.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego przy „dużym” podglądzie umiejętności dowódców widoczny był cytat dotyczący postaci.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Żółw Ard Feainn mógł być wzmacniany wielokrotnie, jeżeli ta sam karta zdjęła jego pancerz i go zraniła.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego umiejętność rozkazu przestawała działać po przechwyceniu zablokowanej jednostki i jej późniejszym odblokowaniu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gra mogła zakończyć się remisem, jeśli w pewnych konfiguracjach pola bitwy użyta została karta Morkvarg Łupieżca.
 
Wow, szybko (y) Patch będzie w poniedziałek a nowy sezon we wtorek czy zostało to zmienione?

"Ze względu na optymalizację przerobiono grafiki niektórych kart. " - Hmm :disapprove:
 
Last edited:
Naprawiono błąd, wskutek którego przy „dużym” podglądzie umiejętności dowódców widoczny był cytat dotyczący postaci.
Myślicie może nad dodaniem cytatów i grafik dotyczących bezpośrednio umiejętności? Ikonki są dość podobne, propozycja z obrazka poniżej byłaby bardzo pomocna w rozróżnianiu (nie mówiąc o tym, że ikonki z powiększeniu są po prostu brzydko rozpikselizowane).
 
Apropo syndykatu, szkoda że ruszyliście savolle w taki sposób, karta sama w sobie była zbalansowana, problemem jest luiza która w combie z savollą robi 6+9+zastraszenie. Zastanawiam się czemu nerfa dostal magister który jest chyba najbardziej zbalansowaną karta jaką dodaliście w IJ, możliwe że ludzie znowu zaczną grać portal w sy. Dziwię się że wgl nie został ruszony Javed (w wielu meczach robi spokojnie 15 punktów za 9 prowizji), mógłby miec jedna prowizje wiecej. A jesli juz o reworkach mowie to chyba najlepszym pomyslem na luize bylby taki ze: nastepny zrealizowany haracz w tej rundzie jest dla cb tanszy o 6 monet. Wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem.
 
@Javis99: Nie ma sensu zastanawiać się "dlaczego tak" - niestety CDPR nie ogarnia balansu, ponieważ, jak pokazuje przeszłość, nie ma dobrych testerów. Nie umie też zauważyć przyczyn "nadmiernej grywalności" niektórych kart (Luiza + Savolla jest tu bardzo dobrym przykładem).
Obecnie każda talia na jaką trafiam to zlep najbardziej opłacalnych kart czyli tych nadmiernie granych. W balansowaniu nie ma ani jakiegoś planu ani konsekwencji.
 
Luiza przede wszystkim nie powinna działać po usunięciu z planszy lub zablokowaniu, bo to trochę komedia.
dlaczego? płacisz duże low tempo za jakąś umiejetnosc która mozesz wykorzystac w nastepnej turze. Syndykat wcale nie jest taki op jak sie wydaje, z savola to kwestia paru punktów balansu, np. 3 jak zaproponowalem
 
@Javis99: Nie ma sensu zastanawiać się "dlaczego tak" - niestety CDPR nie ogarnia balansu, ponieważ, jak pokazuje przeszłość, nie ma dobrych testerów. Nie umie też zauważyć przyczyn "nadmiernej grywalności" niektórych kart (Luiza + Savolla jest tu bardzo dobrym przykładem).
Z tego co mi wiadomo z dość dobrego i zaufanego źródła... Praktycznie ( prawie ) wszyscy znani gracze którzy brali udział w PTRze zgłaszali problem Luiza + Savolla, a mianowicie, że jest to zbyt mocne kombo... No cóż, Redzi zostawili to bez zmian... Myślałem, że przed nowym sezonem zrobią coś, nie tyle co z Savollą, a właśnie z wcześniej wspomnianą Luizą ;) A tak, kolejny sezon SY będzie Tier1. Przeraza o jeden punkt słabsza nie robi w ogóle różnicy, a zwiększenie prowizji u Magistra takie trochę z... Pupy ;) Dziwi mnie też, że w żaden sposób nie został ruszony " Manewr okrążający " Ale przyzwyczaiłem się do tego, że CDPR promuje granie dwóch kart w jednej turze i robienie niezłego kombo bez możliwości odpowiedzi ze strony przeciwnej.
 
Dlaczego Bonhart, który od 3 ostatnich miesięcy (na starcie których wróciłem do gry) nie był abuse'owany dostaje nagle nerfa, będąc typowym ulepszeniem karty neutralnej w ramach 1 frakcji (jak to jest np. z lepszymi Płotkami: Aelirenn u Scoiatel, Redańczyk w Syndykacie, czy lepszymi i tańszymi Uzdrowieniami w ramach Skellige)? Jego rekompensatą ma być niby 9-punktowe zagranie przeciwko bardzo rzadkim obecnie Letho lub Lambertowi (Eskel grany według wiedzy ogólnej w żadnej talii oprócz meme-decku NG Witchers w 3 tury wpada w kategorie 9pkt, więc można go odrzucić)? Czy jest to jednak bezsensowne ujednolicanie kart pod nowych graczy (mówię bezsensowne, bo grając w Becie max. 2 tygodnie, powracając 20 sierpnia tego roku do gry w formie Casual, w ciągu 2 pierwszych tygodni września byłem w stanie bez problemu wejść do Pro Rank - jako kolejny nowy gracz, który dopiero uczył) się kart i ich synergii. Jak chcecie usunąć frustrujące mechaniki gry, wyślijcie maila z prośbą do jakiegokolwiek streamera z Top 200, drugiego do największej grupy Gwinta na Facebooku, spytajcie się co naprawdę jest problematyczne (aka, nie da się danemu zagraniu zapobiec, to jest geneza frustracji) i to balansujcie.
 
Z tego co mi wiadomo z dość dobrego i zaufanego źródła... Praktycznie ( prawie ) wszyscy znani gracze którzy brali udział w PTRze zgłaszali problem Luiza + Savolla, a mianowicie, że jest to zbyt mocne kombo... No cóż, Redzi zostawili to bez zmian...
Gracze wynajęci jako testerzy do PTR to nie jest to samo co testerzy firmowi - ja pisałem o tych drugich.
Sam zresztą napisałeś dalej o różnicy: "brak reakcji".
 
Gracze wynajęci jako testerzy do PTR to nie jest to samo co testerzy firmowi - ja pisałem o tych drugich.
Sam zresztą napisałeś dalej o różnicy: "brak reakcji".
Nie ogarniają, więc gracze mają możliwość testowania... Tylko co z tego skoro i tak nie są w jakimś stopniu wysłuchani ?? ;) Fajny ten PTR, taki nie za bardzo brany pod uwagę :D
 
I znowu coraz więcej zmian by grę uprościć, i myśleć przy niej jak najmniej.
Ostrzeżenia, że przeciwnik spasował, gdy chcesz zagrać dowódcę? Po co? Na co... podświetlanie możliwych celów? Ech...
Niech dadzą opcję by bot grał za ciebie, to już całkiem będzie dobra i przyjazna dla użytkowników gra wówczas.
 
Dziwi mnie też, że w żaden sposób nie został ruszony " Manewr okrążający " Ale przyzwyczaiłem się do tego, że CDPR promuje granie dwóch kart w jednej turze i robienie niezłego kombo bez możliwości odpowiedzi ze strony przeciwnej.

To dlaczego czepiasz się akurat Manewru KP, a nie dwóch dowódców Scoia, jednego Skellige oraz jednego a może nawet dwóch z Nilfgaardu? Co Ci nie odpowiada, się pytam? Prawie każda frakcja może zagrać dwie karty z dowódcy, nawet Syndykat, a Ty się czepiłeś KP. Odpieprzcie się w końcu od mojej frakcji, jest już i tak wystarczająco denna w porównaniu do innych. Trollololo dostał takiego ogromnego buffa, że teraz każdy będzie go grał, a Ardal to zrobi talię tylko po to, by go ukraść. To oczywiście sarkazm, bo KP cieszy się najmniejszym zainteresowaniem nie tylko od graczy ale i od twórców.

Napisz lepiej, której frakcji jesteś fanem i wszystko będzie jasne.

Co do Savolli to ta gra powinno być ostro gorsza, a z miana siły na 11 tylko ją ulepsza, bo Geralt Zawodowiec nie może jej ściągnąć ;] Redzi lecą w kulki, zmieniają coś byleby zmienić, nic konkretnego. Po cholerę Przeraza ma tyle pancerza? Dlaczego nie da się zniszczyć tego ohydnego, grubego babska? Tzn da się ale co to niby da? Przecież Savolla robi 17 punktów praktycznie za darmo, bo grając Luizę nic nigdy nie tracimy, a sama w sobie daje sporo punktów. Eilhart która bez przerwy kradnie Obrońcę jest już na tyle irytujące, że właściwie to aż śmieszne. Syndykat jest ogólnie spoko, ale mogli stworzyć trochę mniej rakową frakcję.
 
Przeraza o jeden punkt słabsza nie robi w ogóle różnicy,

Można by rzec że to nawet spory boost przerazy bo nie będzie podchodzic pod removal getalta: zawodowca, ani pod igni/pożogę razem ze zmutowanym psem (który się wzmacnia do 10, i potem właśnie 12)
 
Last edited:
To dlaczego czepiasz się akurat Manewru KP, a nie dwóch dowódców Scoia, jednego Skellige oraz jednego a może nawet dwóch z Nilfgaardu? Co Ci nie odpowiada, się pytam? Prawie każda frakcja może zagrać dwie karty z dowódcy, nawet Syndykat, a Ty się czepiłeś KP. Odpieprzcie się w końcu od mojej frakcji, jest już i tak wystarczająco denna w porównaniu do innych. Trollololo dostał takiego ogromnego buffa, że teraz każdy będzie go grał, a Ardal to zrobi talię tylko po to, by go ukraść. To oczywiście sarkazm, bo KP cieszy się najmniejszym zainteresowaniem nie tylko od graczy ale i od twórców.

Napisz lepiej, której frakcji jesteś fanem i wszystko będzie jasne.
Ale po co tak nerwowo ?? ;) Z założenia nie jestem fanem grania dwóch kart w jednej turze ;) Czy to przy użyciu lidera czy też innej karty leżącej już na stole ;) I wiem już jaka będzie reakcja na to jak napiszę o mojej ulubionej Frakcji ;) Od CB jest to Nilfgaard ;) I tak jak granie dwóch kart w jednej turze jest dla mnie problemem ;) tak większym wydaje się to, że inne umiejętności liderów odstają od tych wymienionych w naszej dyskusji ;) A żeby było zabawniej, najwyższe MMR w tym sezonie posiadam właśnie na KP ;)
 

Gyg

Forum regular
Zmiany nie powalają. Nadal kombo Luiza + Savolla praktycznie nie tknięte (1 punkt mniej na przerazie to śmiech na sali).
No nic, czekamy na kolejny miesiąc. Może Redzi będą mieli więcej czasu na balans. Jak to już wiele osób przede mną pisało, jest mnóstwo kart niegrywalnych, którymi mogliby się zająć. Z mojej strony chciałbym zmiany Yarpena Zigrina na coś pod krasnoludy.
 

ghs

Forum veteran
Przeraza Savolli: siłę zmieniono z 12 na 11.

to miał być nerf czy buff? bo jak nerf to wyszło jak zawsze. nie da się teraz tego zdjąć geraltem zawodowcem, a leo/geralta/eycka po nerfie do wymaganych 9 punktów nikt prawie nie gra bo to szansa 50/50 na 3-punktową cegłę
 
Ale po co tak nerwowo ?? ;) Z założenia nie jestem fanem grania dwóch kart w jednej turze ;) Czy to przy użyciu lidera czy też innej karty leżącej już na stole ;) I wiem już jaka będzie reakcja na to jak napiszę o mojej ulubionej Frakcji ;) Od CB jest to Nilfgaard ;) I tak jak granie dwóch kart w jednej turze jest dla mnie problemem ;) tak większym wydaje się to, że inne umiejętności liderów odstają od tych wymienionych w naszej dyskusji ;) A żeby było zabawniej, najwyższe MMR w tym sezonie posiadam właśnie na KP ;)


Nerwowo, bo jak wyszedł update z buffem KP, to wszyscy krzyczeli i niedługo po tym padło sporo nerfów i wróciliśmy do początku, czyli słabego KP z beznadziejnym archetypem działań wojennych, a jedyną dobrą i grywalną zmianą dla tej frakcji była właśnie Calanthe plus kilka niezłych brązowych kart, które dziś są faktycznie grane. KP jest słabe, obecnie grany jest tylko jeden deck, a w innych frakcjach spokojnie jest minimum 2-3 dobre talie którymi przyjemnie się gra. W KP są ciągle te same karty grane, aż już tym rzygam, a uwielbiam tę frakcję, najbardziej oddaje klimat książkowy.

Na pewno zgodzę się z Tobą co do tego, że granie dwóch kart jako dowódca dominuje obecnie w Gwincie i byłoby lepiej bez takich umiejętności, ale skoro ma coś takiego jedna frakcja, to powinny mieć wszystkie. Byłoby bardziej unikatowo, fakt. Zastanawiam się jakie będą nowe umiejętności frakcji, bo Redzi tak płakali, że mają tyle pracy przy modelach 3d jakby chcieli co sezon dawać nowych ;]

W KP gra się teraz jedynie Calanthe i to smutne, że nawet takiego głupiego Demawenda nie potrafią przerobić na coś grywalnego, a Foltest dawający boosta +2 wcale nie był OP, a potrafił jeszcze dać zapał nie tylko karcie KP i to było spoko, bo były grane różne karty, teraz neutralne są zapominane powoli, zobacz na wszystkie smoki. Henselt, który też nerfa dostał nie wiadomo dlaczego... niby małego, ale zawsze. Wszystkie inne frakcje dostały chyba same buffy jeśli o to chodzi.

I ten biedny Trollololo :( Nie wybaczę tego Redom
 
Top Bottom