Aktualizacja 4.1 — pełna lista zmian

+
W tej chwili można zrobić 6 młodych driad (4 z wody i 2 z portalu): zmienić wodę broklinu na: daj harmonie2 dwóm młodym driadom, dzięki temu będziemy musieli rozprawić się z tylko z 2driadami, podwójne użycie wody nic nie da.
Dalej mamy Novigradzką Sprawiedliwość, która robi 4 krasnali najemników: zmienić na daj jednemu krasnoludowi zastraszenie2, czyli karta stanie się stricte syndykatowa, dwu frakcyjność tej karty może odejść w zapomnienie. Druga opcja to: zmienić zastraszenie, żeby działało na karty zbrodni oraz natury. Mogę sobie wyobrazić talię ST z zbirami tasaka i kartami natury, którzy zyskują po 2 punkty ilekroć użyje się karty natury.
 

Gyg

Forum regular
Jeżeli nie ruszamy mistycznego echa to jest to dobre rozwiązanie. Krasnoludy mają inne metody swarmu więc Novigradzka Sprawiedliwość nie jest kluczowa. Dzięki temu można by realnie osądzić siłę archetypu.
 
Nie ogarniam tych zmian i ich logiki.

Potwory: Potrzebują miłości a wy nerficie właściwie jedyny grywalny archetyp, który zresztą nie był specjalnie mocny.

Skellige: Dalej będzie to najsłabsza frakcja. Dlaczego olaliście discard, który był zawsze główną mechaniką Skellige? Gdybyście teraz odbanowali Miracle Brana to i tak byłby teraz tier 3 a wy nawet tego nie robicie.

KP: No spoko. Trololo i tak nie będzie grany.

Scoia: No ok. Mamy małe wsparcie dla archetypu elfów. Jednak wciąż za małe.

Nilfgaard: Dalej mu daleko do tego Nilfgaardu z bety za którym wszyscy tęsknimy. Netf Leo, który nie był specjalnie grany kompletnie z czapy.

Syndykat: Nerf Magistra bez sensu. Przeraza dalej za silna. Bank Vivadiego dalej nieopłacalny.

Podsumowując: liczyłem na więcej.
 
bo zaraz pojawią się kolejne opinie jak to Redzi nie wiedzą co robią i znowu wszystko wywracają do góry nogami.
A nie wydaje Ci się po kolejnym patchu, że jednak nie wiedzą co robią?
Ludzie boją się eksperymentować, tylko grają ogranymi taliami.
boją się? Po prostu im się nie chce co w sumie jest zrozumiałe odkąd jest opcja: i cyk talia w bibliotece.
Redzi zupełnie nie potrafią wykorzystać ogromnego potencjału jaki drzemie w tej grze.
!!!!
 
Straceniec robiący 7 pkt. za 4 prowizji nadal bez nerfa. :/
Na 2 witrażu trudno spotkać inny deck jak tylko krasnale i zniewolenie.
GG dla wszystkich grających czymś innym :)
 
Mówiąc szczerze, jako osoba, która jest fanem Nilfgaardu który wymiotuje archetypem pod Zniewolenie i gra czymś innym, innowacyjnym próbując połączyć jakoś ten archetyp pod Żołnierzy z jakimiś removalami niebywale cieszyłem się nowym dodatkiem. Niestety ale szczęście skończyło się 2 dnia kiedy na 3/4 randze ludzie grali tylko Echo z Najemnikami robiącymi dziesiątki punktów. Dodatkowo zabijając obrońców Zoltanem bo posiadał makabryczne ilości krasnali. A druga strona to Syndykat który szczerze polubiłem grając z nim po nerfie Dijkstry, ale to co dzieje się teraz to makabra. Nie zrozumieć tego że przydałoby się zmienić Madame tak aby można było zareagować na oczywiste kombo wyciskające 18 punktów. No po prostu trudno zrozumieć ludzi z Pro Laddera i Streamerów którzy powtarzali w kółko że takie zagranie jest zbyt mocne aby weszło do gry. Niespodzianka. Szczerze liczę, że w przyszłym wielkim patchu zrobią coś z archetypem innym niż Test Lojalności x2 u NG bo to doprowadza do szału nawet człowieka, który uważał że Cesarstwo wreszcie zasłużyło na chwałe i ludzie będą czuli respekt. (A w tle słychać Syndykat szyderczo śmiejący się bo nawet nie chcę mu się złazić z Tier 1) Mam nadzieję że CDPR słucha graczy którzy naprawdę pokochali tą grę i nie chcą czuć żenady i politowania spotykając ludzi którzy robiąc ogromne ilości błędów i tak wygrywają rundę Savollą 18 punktów. Pozdrawiam :)
 
-
Straceniec robiący 7 pkt. za 4 prowizji nadal bez nerfa. :/
generalnie to rzadko spotykana rzecz jeden straceniec. Zwykle chodzą parami albo czwórkami ;-) Jako, że bawię się w tworzenie talii to gram potyczki i tam to samo non stop krasnoludy. A Ng z 2x testem lojaności to już w ogóle... Od razu się poddaje bo zazwyczaj ten test lojalności daje przeciwnikowi taką kartę z mojej talii, która korzystniejsza dla oponenta być nie może a ja z reguły od rundy 1 jej poszukuje i nie znajduje. jest to maksymalnie frustrujące.
Wczoraj grałem praktycznie cały dzień dzisiaj już ze 2 godziny. nie spotkałem ŻADNEJ oryginalnej tali na potyczkach. ŻADNEJ to jest po prostu żenada.
 
Last edited:
Poważnie? NIe wiedziałem.
Nie jest tak łatwo ubic tego obrońcę z NG. Poza tym nie zawsze ma się w talii oczyszczenie czy przesuwanie bo do reszty nie pasuje. Poza tym nie każda talia jest nastawiona na agresywną kontrolę gdzie mam wszystko czyli przesuwanie oczyszczenie jeszcze high removale... a tu taki obrońca z 7 siły i pancerzem a za nim stefan i damien najczęściej.
 
Last edited:
a ja sobie wyobrażam. Nie mam w talii ani przesuwania ani oczyszczenia a i tak ogrywam cwaniaczków z metą na potyczkach. Jednak takie zagrania jak te wyżej przytoczone sprawiają dużo problemów i samo to, że trzeba tak agresywnie to kontrować daje wiele do myślenia... No chyba, że jest się super pro graczem w ścisłym top 10 jak Lexor to wtedy ma się talię jak Super Mecha Zombie Jezus 3000 czyli dobrą na wszystko.
 
Oczyszczanie w tym sezonie to podstawa ta bomba za 5 punktów prowizji jest tania i najwyżej wejdzie za 4 punkty removala , jeśli się nie mylę to chyba tylko KP nie maja fajnej frakcyjnej karty oczyszczającej .
 
A nie wydaje Ci się po kolejnym patchu, że jednak nie wiedzą co robią?
Akurat ten najnowszy patch nie budzi we mnie takich odczuć, wygląda na to, że są dość zadowoleni z aktualnego balansu Gwinta bo większość zmian dotyczy jednak kart niegranych.
boją się? Po prostu im się nie chce co w sumie jest zrozumiałe odkąd jest opcja: i cyk talia w bibliotece.
Tylko trudno w takiej sytuacji winić Redów za to.
 
a ja sobie wyobrażam. Nie mam w talii ani przesuwania ani oczyszczenia a i tak ogrywam cwaniaczków z metą na potyczkach.
Skoro ogrywasz to nie powinieneś mieć powodów do narzekań?

Ja wcześniej miałem, ale odkąd w taliach posiadam wymienione tech-karty moje narzekania znacznie się zmniejszyły.

Każdy kto chciałby wygrywać w Gwincie poprzez układanie pasjansa będzie rozczarowany - żeby częściej wygrywać, to trzeba posiadać rozwiązania na najczęściej grywane rzeczy. I nie, dla mnie to nie jest wada gry, bo wymusza odpowienie tworzenie talii, do którego niezbędny jest pewien zasób wiedzy. Styl "powkładam sobie najlepsze punktowo karty" nie jest wystarczający.
Post automatically merged:

Oczyszczanie w tym sezonie to podstawa ta bomba za 5 punktów prowizji jest tania i najwyżej wejdzie za 4 punkty removala , jeśli się nie mylę to chyba tylko KP nie maja fajnej frakcyjnej karty oczyszczającej .
Dużo myślałem nad tą bombą - biorąc pod uwagę, że obrońcy mają pancerz, a zwykle oczyszczam właśnie obrońców, to zacząłem coraz częściej używać Wołchwa.
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
Skoro ogrywasz to nie powinieneś mieć powodów do narzekań?

Ja wcześniej miałem, ale odkąd w taliach posiadam wymienione tech-karty moje narzekania znacznie się zmniejszyły.

Każdy kto chciałby wygrywać w Gwincie poprzez układanie pasjansa będzie rozczarowany - żeby częściej wygrywać, to trzeba posiadać rozwiązania na najczęściej grywane rzeczy. I nie, dla mnie to nie jest wada gry, bo wymusza odpowienie tworzenie talii, do którego niezbędny jest pewien zasób wiedzy. Styl "powkładam sobie najlepsze punktowo karty" nie jest wystarczający.
Post automatically merged:


Dużo myślałem nad tą bombą - biorąc pod uwagę, że obrońcy mają pancerz, a zwykle oczyszczam właśnie obrońców, to zacząłem coraz częściej używać Wołchwa.
A tego oczyszczania to ile sztuk bierzesz do talii?
 
A tego oczyszczania to ile sztuk bierzesz do talii?
A to już zależy od tego co mam ogólnie w talii i do jakiej frakcji ona należy.
Zależy też co traktujemy jako oczyszczenie, bo np. czasem do "oczyszczenia obrońcy" używam też Sirocco.
 
@Walet: Obrońcę się oczyszcza, zabija, przesuwa itp., itd.

Akurat przeciwko zestawowi opartemu o Stefana czy Damiena wraz z Obrońcą nie jest tak prosto zagrać. Obrońcę trzeba wyłączyć z gry zaraz po pojawieniu bo później będzie już za późno dla większości zdolności dowódców. Ubić jednym zagraniem jednostkę o sile 7 i 4 pancerzami nie jest tak prosto. Przesunięcie nic tu nie da. Pozostaje oczyszczenie które tak jak piszesz stało się obowiązkową kartą w większości decków.
 
Last edited:
Top Bottom