Zmiany w Gwincie proponowane przez polską społeczność

+
Ok to będę ten temat traktował jako brudnopis, najwyżej później przeedytuję pomysły uaktualnione w czasie na nowy temat ;) ale obawiam się, że za pół roku mogą nie być potrzebne pomysły na nowe tryby sezonowe, więc gdyby Redzi mieli potrzebę takowych pomysłów, możesz im jeszcze na tym Discordzie te podrzucić.
 
Na balansie gry na pewno się nie znają skoro wprowadzają tak głupie zmiany. Co ja bym zrobil?- na ich miejscu usiadł bym i porządnie przemyślał wszystko co trzeba by zmienić w grze a nie robić jakieś crazy patche na spontanie. O co ja bym prosił: Zmiana kart z rozkazem zadawające obrażenie na wzmacnianie sojuszników i wywalenie z gry yrden. Oczywiscie zmienil bym w luj wiecej ale jak to przynajmniej by wyszlo to nie bedzie takich cyrkow jakie sie dzieją.
 
Na balansie gry na pewno się nie znają skoro wprowadzają tak głupie zmiany. Co ja bym zrobil?- na ich miejscu usiadł bym i porządnie przemyślał wszystko co trzeba by zmienić w grze a nie robić jakieś crazy patche na spontanie. O co ja bym prosił: Zmiana kart z rozkazem zadawające obrażenie na wzmacnianie sojuszników i wywalenie z gry yrden. Oczywiscie zmienil bym w luj wiecej ale jak to przynajmniej by wyszlo to nie bedzie takich cyrkow jakie sie dzieją.

Generalnie rozbawiłeś mnie tym postem, za co bardzo Ci dziękuję.

Jak temat nie jest zamknięty, to może rzeczywiście przedyskutujmy pewne kwestie w grze, które według Ciebie powinny być zmienione. Chociaż zacznijmy może od Twojego pierwszego zdania: "Na balansie gry na pewno się nie znają" jak dla mnie właśnie wszystkie zmiany, które wprowadzili są w większości przemyślane i napewno usprawnią rozgrywkę.

Co do kart z rozkazem i DMG - w tej chwili są znacznie ograniczone, w większości nie sądzę, by pozwalały na niszczenie całego stołu przeciwnika, a jedyne otwierają więcej możliwości na ściągnięcie pojedynczych, istotnych silników lub przeszkadzanie w egzekwowaniu taktyki przeciwnika.

Oczywiście mogę się mylić, nie jestem mistrzem Gwinta, nie mam wglądu do tego co planują poprawić ewentualnie w pozostałych frakcjach zmienić w nadchodzących patchach, ale sam fakt balansowania comiesięcznego jest dla mnie na wielki plus.

Pozdrawiam cieplutko.

PS. Ja żadnego cyrku nie widzę.
 
Generalnie rozbawiłeś mnie tym postem, za co bardzo Ci dziękuję.

Jak temat nie jest zamknięty, to może rzeczywiście przedyskutujmy pewne kwestie w grze, które według Ciebie powinny być zmienione. Chociaż zacznijmy może od Twojego pierwszego zdania: "Na balansie gry na pewno się nie znają" jak dla mnie właśnie wszystkie zmiany, które wprowadzili są w większości przemyślane i napewno usprawnią rozgrywkę.

Co do kart z rozkazem i DMG - w tej chwili są znacznie ograniczone, w większości nie sądzę, by pozwalały na niszczenie całego stołu przeciwnika, a jedyne otwierają więcej możliwości na ściągnięcie pojedynczych, istotnych silników lub przeszkadzanie w egzekwowaniu taktyki przeciwnika.

Oczywiście mogę się mylić, nie jestem mistrzem Gwinta, nie mam wglądu do tego co planują poprawić ewentualnie w pozostałych frakcjach zmienić w nadchodzących patchach, ale sam fakt balansowania comiesięcznego jest dla mnie na wielki plus.

Pozdrawiam cieplutko.

PS. Ja żadnego cyrku nie widzę.
Rzadko tu zaglądam więc wybacz że dopiero teraz odpisuje. Jest mi bardzo miło że post cię rozbawił ale przyznam że nie taki był jego cel. Co do orderów zadających obrażenia miałem bardziej na myśli że: "kto zaczyna ten wygrywa", tzw. order
advantage. Meta która się wytworzyła nie polega akurat na tej zasadzie ponieważ mamy jeszcze Baaaaaardzo dużo niezastąpionej kontroli jak bounty czy ng ( myślę że sam sie o tym przekonales ;) ). A tak wgl to jak sie podoba meta? jak wrazenia pod koniec sezonu? Rzeczywiscie redzi znają się na rzekomym balansie o którym mówiłeś?
 
Minęły już prawie 3 miechy od założenia tego wątku i choć wiadomo, że wszyscy zainteresowani Gwintem mają przed oczami Radozwida Fał i jego pancernych junaków chciałbym podpytać, czy tekst z sugestiami od polskiego poletka wywołał jakąkolwiek reakcję u Redów?
Ciężko samemu dociec, co z naszych pomysłów zostało już zaimplementowane do gry/jest w planach, bo plik z linku z pierwszego posta chyba nie jest wersją ostateczną, która dotarła do centrali.
 
Niestety przypuszczam, patrząc na to co się dzieje wokół Gwinta ostatnio, że gra ma dość kiepską sytację finansową i osobiście nieco wątpię, że Redzi są obecnie zainteresowani dodatkowymi opiniami zbieranymi od graczy - w/g mnie mają zbyt mało czasu i/lub rąk do pracy na takie rzeczy, muszą skupiać się głównie na tym co przynosi dochody i raczej nic sie już nie zmieni w tym temacie do czasu upadku.
 
Ponawiam pytanko o responsywność REDów i treść, jaka faktycznie do nich dotarła.

Zainteresowanym przesyłam listę propozycji którą przesłałem twórcy inicjatywy:

1. Powrót ścieżek dźwiękowych z bety jako opcjonalne ścieżki dźwiękowe (zarówno ta z bety, jak i z Wiedźmina 3).
2. Nowy motyw muzyczny do każdego sezonu (odgrywany w menu/podczas gier w trybie sezonowym).
3. Powrót odgłosów kart przy przeglądaniu profili graczy.
4. Reworkowanie niegrywa(l)nych kart (skala może być różna: wskazywanych przez: a) graczy w jakimś głosowaniu b) graczy z PTR/Partnerów c) Ambasadorów Frakcji).
5. Animowane wersje tokenów.
6. Możliwość wyboru karty profilowej spośród wszystkich kart dostępnych w grze (nie można np. wybrać Czarta, w którego przemienia się Krowa Czempionka; punkt ten ma również związek z poprzednim).
7. Zamiana umiejętności Brouvera i Filavandrela.
8. Poprawienie modeli Addy i Meve (szczególnie twarze mocno odstają w porównaniu do pozostałych).
9. Wykorzystanie zasobów z Wojny Krwi (plansze; rewers; umiejętności; grafiki kart).
10. Alternatywne grafiki kart (dostępne np. za pył – dzięki temu mogłyby powrócić arty Komandosów, Jeźdźców Gonu itp. + oczywiście tworzenie nowych, alternatywnych grafik).
11. Jeszcze lepszy feeling zagrywania kart.
12. Zadbanie o lore (większa kompatybilność z W1, W2, W3 bądź książkami).
13. Spójność odnośnie przedmiotów dodawanych do sklepu gry, by wiadomo było co będzie dostępne, kiedy, przez ile i w jakiej formie, co pomoże w zaplanowaniu listy zakupów (zreworkowane itemy z preorderów ; nagrody sezonowe).
14. Sensei Slama na jakiejś karcie.
15. Nagrody za wbijanie rang/rangę końcową (bibeloty, bo obecnie naprawdę nie ma o co się starać).
16. Tytuł Królowej Krabopająków z treningu (Inteligentny Golem) do odblokowania/kupienia w grze.
17. Bardziej rozbudowane opisy patchnotów; hotfixów (np. nie chwalicie się udoskonalanymi wersjami premium).
18. Więcej możliwości treningu/zaznajomienia się z grą dla początkujących.
19. Dodatkowa zakładka kontraktów dla nowicjuszy/dotycząca zapoznania się z wszystkimi funkcjonalnościami gry (zachęta do zagłębienia się i sprawdzania, by uniknąć początkowego zniechęcenia „niby fajne, ale nie wiem co się dzieje i za dużo tego wszystkiego, dlatego odpuszczam, HS jest przystępniejszy”).
20. Zakładka w grze Glosariusz wyjaśniająca wszystkie części opisów kart (punkty siły; prowizji; słowa kluczowe – z filmikami objaśniającymi jak tu: https://gwint24.pl/nowa-encyklopedi...e-o-poziomach-prestizu-i-systemie-rankingowym).
21. Więcej smaczków; interakcje między kartami (np. jakaś kwestia, gdy Dettlaf zagrywa Krwawą Klątwę; gdy Skurwiel Junior zagrywa samego siebie ; gdy Ciri jest na stole i do gry wkracza Bonhart itp.).
22. Niech powrócą teksty avatarów z bety (możliwe do odgrywania dodatkowo poprzez klikanie na avatar, opcjonalnie – w sensie by mieć w menu możliwość posiadania włączonych okrzyków zarówno dowódców jak i avatarów ; tylko dowódców ; tylko avatarów).
23. Jakieś ozdoby kart przy podglądzie (na wzór tych z czasów bety; chodzi o paski w lewych górnych rogach kart).
24. Wykorzystanie potencjału W1 i W2 przy tworzeniu nowej zawartości.
25. Naprawienie przyznawania i resetu zadań (https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/dzienne-zadania-chyba-sa-zbugowane.11009770/).
26. Większa dbałość o szczegóły (od kilku miesięcy niektóre kontrakty widnieją u mnie jako niezaliczone pomimo ich wykonania, mogę je dać do śledzonych; animowane karty w Tworzeniu talii znikają i zastępuje je zielonkawe pole; grafiki w spisie kart talii się powielają/są błędnie pokazywane).
27. Zniknięcie wykrzyknika przy okienku wywołującym historię zagrań i dostęp do funkcjonalnych zakładek, gdy mamy aktywne zadania z drzewek sezonowych – irytuje mnie to strasznie bo co chwilę myślę, że ktoś wysłał mi wiadomość).
28. Pokazywanie na profilu gracza liczby wygranych potyczek obok wygranych gier rankingowych – przez ten brak nie można oszacować aktywności graczy z którymi się ścieramy, gdyż nie wszyscy grają rankingówki.
29. Możliwość podglądu ksiąg nagród znajomych z listy kontaktów.
30. Stworzenie platformy (e-mail; zakładka na Discordzie; generator kart na Playgwent) na którą gracze mogliby podsyłać swoje pomysły na karty i umiejętności (mogłyby być publiczne i oceniane przez graczy oraz ktoś od REDów mógłby faktycznie przyjrzeć się najciekawszym np. raz na miesiąc wybór x kart).
31. Podobnie z utworzeniem listy z sugestiami na tryby sezonowe, na które gracze mogliby głosować i podawać własne propozycje (te, które byłyby najpopularniejsze trafiłyby do gry, przykłady: jednorundowa gra z dobieranymi kartami co 4 turę; zniesienie limitu 10 kart w ręce; każde 2 brązy w talii oznaczają, że w grze pojawią się ich 3 kopie w talii startowej itd.).
32. Możliwość komentowania w sekcji talie na Playgwent (jak na dawnym GwentDB).
33. Poprawienie układu w Księdze Nagród (odległości między avatarami a podpisami – jest to wszystko rozstrzelone jak niewyjustowany tekst i wygląda niechlujnie, szczególnie na pierwszej stronie, tej z drzewkami sezonowymi).
34. Uporządkowanie bibelotów i dodanie opisów co jest czym i za co zostało przyznane do konta.
35. Wyświetlanie posiadanego poziomu prestiżu na profilu gracza (np. po najechaniu kursorem na romb z aktualnym poziomem).
36. Dodanie progów ukończonych kontraktów (i nagrody za ich wbijanie); sprawienie, by punktacja za zdobywane kontrakty dawała jakieś profity (osobny ranking dla tej wartości?).
37. Więcej eventów arenowych (czekamy na jej rework, który został już zapowiedziany).
38. Punkty Nagród jako część nagród za areny.
39. Dowódcy (wykorzystanie modeli z WK) + karty (tu podobnie) dostępne tylko na arenie/trybach sezonowych – możliwość wariacji i nutki szaleństwa, np. Pan Lusterko jako dowódca.
40. Możliwość oddalenia kamery w trakcie rozgrywki tak, by mieć podczas niej widok jak w trakcie wymiany kart (po jego zakończeniu następuje przybliżenie kamery umożliwiające jej poruszanie za pomocą pokrętła myszki).
41. Usprawnienia jeśli chodzi o Księgę Nagród - najeżdżając na dany element (np. skrzynkę) mogłoby pokazywać nam najbliższą ścieżkę i ile PN jest potrzebnych do jej przejścia.
42. Powrót cieni na planszach.
43. Przerobienie historii zagranych kart - jest nieczytelna i nie uwzględnia wszystkiego, co się dzieje w grze.
44. Plansza Kaer Morhen.
45. Arena mogłaby dawać premie do dziennych koron po zaliczeniu korony 12pktowej.
46. Zlikwidowanie niespójności jaka teraz ma miejsce przy zdobywaniu kolejnych rang: obecnie w momencie, gdy ułożymy całą mozaikę jeszcze nie zdobywamy fizycznie kolejnej rangi tylko musimy wygrać jeszcze raz. Ale gdy ów raz wygramy to okazuje się, że w kolejnej randze mamy już wbity pierwszy kawałek mozaiki.
47. Spójność w okrzykach dowódców: u jednego dowódcy Pomyłka oznacza przyznanie się do swojego błędu, a u drugiego wytknięcie go przeciwnikowi; podobnie z pochwałami.
48. Tryby sezonowe do rozgrywania ze znajomymi.
49. Niech w opcjach gry pojawi się możliwość wyłączenia skrótów klawiszowych, które utrudniają pisanie w okienku czatu podczas partyjki.
50. Ikonka/znacznik przy nazwach talii na Playgwent, które są pod tryb sezonowy (znacznik mógłby ustawić twórca talii).
51. Powrót dźwięków monetki i poddania gry (esc+enter) z bety (sentyment robi swoje, lecz nie da się ukryć że były wyrazistsze).
Następne trochę związane z balansem/projektowaniem gameplay’u:
52. Większe wykorzystanie rzędów (zagrywanie na bliski/daleki zasięg).
53. Większe wykorzystanie pozycjonowania kart w rzędzie (vide Driada Piastunka; Obrońca Heymaey).
54. Więcej fantazji w neutralnych kartach (obecna tendencja, że karta neutralna = karta frakcyjna tyle że słabsza sprawia, że zacierają się różnice między frakcjami skoro każdy ma dostęp do tych samych zabawek).
55. Wykorzystanie rąk graczy jako pola oddziaływania (odkrywka z czasów bety; obecne Kambi; umiejka Sklepa-Maga, Miltony, Serrity i inne).
56. Większe wykorzystanie cmentarza jako pola oddziaływania.
57. Większe wykorzystanie talii jako pola oddziaływania.
58. Głębszy problem – sprawienie, by granie kart-tutorów miało sens (przy obecnej ilości brązowych odcedzaczy + systemie mulliganu karty takie jak Krzyż Alzura, Rozkaz Wymarszu są zbyteczne i bezużyteczne). /Nawet TailBot wspominał o tym ostatnio na streamie/.
59. Więcej efektów nakładanych na rzędy (druga wersja Księżyca z bety Susza z bety; Piwo; pułapki jako efekty na rząd).
60. Opracowanie obecnej sytuacji dotyczącej proporcji silników/łańcuszków kart typu combo/removalli/bloków i ustalenie spójnej wizji gry (by Gwint nie przypominał gry w zbijanego, co czasem ma miejsce).
61. Spójna wizja artefaktów i większe/precyzyjniejsze ich osadzenie w samej grze.
62. Przegląd i lepsze opracowanie systemu tagów kart – chodzi o dopiski typu Rycerz, Żołnierz ; niech oddziałuje bardziej na grę (np. przez to że zmienili mieczowi Vandergrifta obsługiwany tag z Żołnierza na Rycerza przestał być w ogóle grany ; Archespor jest Rośliną, co nic nie wnosi do gry).
63. Prośba, by spojrzeć łaskawym okiem na mechaniki z bety i spróbować przerobić niektóre unikalne tak, aby pasowały do obecnej, pełnej wersji gry (na pewno część z nich wyleciała przy projektowaniu z powodu braku czasu).
64. Jakieś grywalne sposoby na wydłużenie rund (obecnie może posłużyć do tego chyba tylko Stregobor) – dzięki temu zmniejszy się potencjał kontrolnych talii, a wzrośnie silnikowych.
65. Co z kartami 0-3 prowizji, których przedział widnieje w deckbuilderze?

Z tego co widziałem część się pokrywa z tym co już jest zaimplementowane jednak nie chciało mi się wszystkiego wyłapywać, więc przesyłam całość.
 
Dołożyłbym jeszcze stworzenie artefaktów o prowizji 4 bo nie ma żadnego...

Mam pytanko, przeglądam sobie karty SY i jaki jest sens grania Kanciarza za prowizję 4, skoro jest pewny za 4 monety Fisstech, który dodatkowo zatruwa jednostkę? Obie karty mają tag "Zbrodnia".
 
Mam pytanko, przeglądam sobie karty SY i jaki jest sens grania Kanciarza za prowizję 4, skoro jest pewny za 4 monety Fisstech, który dodatkowo zatruwa jednostkę? Obie karty mają tag "Zbrodnia".
Różnorodność może sie przydać w np. talii ze Sklepem.
 
Top Bottom