Forumowe granie onlajnowe

+
Teraz są ligi podzielone na dywizje. Mi się to nawet podoba. W starym systemie rankingowym nie było motywacji, żeby piąć się wyżej. Teraz jest ;) Jak mam świadomość, że gdy wygram 2 kolejne mecze z trzech to awansuję do kolejnej dywizji, to jakoś lepiej mi się gra. No i teraz jasno widzę, na którym miejscu w tabeli jestem. Wcześniej widać było tylko elo, które często było zdobywane fartem. Na początku elo rosło bardzo szybko, dostawało się wtedy więcej punktów. Teraz nie ma tak łatwo, trzeba wygrać określoną liczbę gier i do tego grać rankedy regularnie. Za brak aktywności odejmowane są punkty. I to jest dobre, bo bardzo często ktoś zdobywał wysokie elo w kilku grach, a potem zostawiał to tak jak jest i wracał do normalnych gier zadowolony z siebie, jaki to on jest dobry :p
 
Lol, elo, czy w tej grze celowo wszystkie skróty układają się w tandetne netowe odzywki? o_O
 
To, że Tobie się to tak kojarzy, to już Twój problem :p 'Elo' to raczej polska odzywka, więc nie wydaje mi się, żeby 'elo' z LoL'a miało coś z tym wspólnego ;>

Tak bajdełej to 'elo' jest też używane w rankingach szachowych. Albo było uzywane, dawno się już szachami nie interesowałam :p
 
Elo to nazwa punktacji stworzona przez szachistę Arpada Elo, który opracował nowy system, oparty na regułach stosowanych w statystyce. Elo uznał, że najważniejszym, co musi uczynić, jest zadanie sobie pytania: w jakim stopniu różnica rankingów przekłada się na oczekiwany wynik? Do wyliczenia tego zaproponował potraktowanie oczekiwanego wyniku jako zmiennej losowej o rozkładzie normalnym.

Źródło - wikipedia.
 
Tera online, pyka ktoś w wolnym czasie? Aktualnie zasysam. Wygląda obiecująco. Chociaż ta gra nieodmiennie kojarzy mi się z pseudo-recenzentami z Imperium Gier(czy jakoś tak), którzy jechali po naszym Wiesławie 2 przed premierą.

Myślałem o SWTOR, ale podobno wersja F2P jest nie do grania, i o DC Universe Online lub Terze.
 
Ja bardzo chętnie. Jakoś wieczorem gdyż koło 21 pewnie wrócę ze szkoły... Zgadamy się na PW. Ktoś chce się dołączyć?
 
Ja być może, o ile gracie na West. Jedną czy dwie :D, daaaawno nie grałem : ). W ogóle w 3 sezonie nie grałem.
Dodajcie Xhuxixan :D [tylko west].
 
Jabberwocky said:
Ja być może, o ile gracie na West. Jedną czy dwie :D, daaaawno nie grałem : ). W ogóle w 3 sezonie nie grałem.
Dodajcie Xhuxixan :D [tylko west].


Niestety - east
 
Ja, podobnie jak RedpowerPL, gram na east, z którym miałem już okazję kiedyś rozegrać meczyk i bardzo przyjemnie się grało.

@_Cylonka Kama
Podglądnąłem sobie profil - złota dywizja w grach rankingowych. Czyli dla mnie(lvl 27) jesteś jak półbogini;) Widzę, iż Twój trzeci najczęściej używany awatar to Caitlyn. Czyli mój główny champion. Na autorskie buildy jeszcze się nie odważyłem na razie korzystam z tego. Masz może jakieś rady dla początkującego co do prowadzenia Caitlyn?

Mam już dwójkę AD Carry, tank/support Alistara, zabójcę Talon(ponoć dobra kontra na AP) i Malphita. Nie wiem czy to dobry skład, generalnie robię zakupy intuicyjnie. Testuję darmowego czempiona i jeśli gra mi się nim przyzwoicie to biorę. Pora mi zakupić AP, myślę o Morganie.
 
Bez przesady z tą półboginią :p Jestem w złotej dywizji, ale w tej najniższej z możliwych. Jakoś dalej nie mogę ruszyć. Co do buildu na Caitlyn, to wszystko zależy od tego jak mi idzie gra, oraz kogo mam na linii jako przeciwników.
Co do run to osobiście wolę mieć więcej armora, niz magic resa. Na linii i tak więcej sie obrywa z ad dmg, niż z magicznych. U mnie runy do ad carry wyglądają tak: +10 do armora, +18 do dmg. Kiedyś bawiłam się w armor penetrację, ale to jednak bez sensu, mało można z tego wyciągnąć, lepiej kupić odpowiedni item.
Jeśli chodzi o build. Zaczynając od skilli - zawsze zaczynam od pułapki, potem Q, a potem siatka. Wiem, że w poradnikach polecają brać siatkę dopiero na 4tym lvl, ale nie zgadzam się z tym :p Wolę mieć na 3 lvl, ponieważ przeważnie wtedy zaczynają się ganki od junglerów. Jeżeli ma się upośledzonego supporta, który nie stawia wardów, to siatka na 3cim lvl daje bardzo duże szanse na ucieczkę. Dalesze maksowanie skilli jest oczywiste chyba, najpierw Q, a potem reszta.
Co do itemów. Bardzo długo zaczynałam od butów, ale od kilku miesięcy zaczynam z Long Swordem i 2 potami do hp. Lepszy harras i szansa na first blooda. Jeżeli wchodzą mi lasthity (gram tyle czasu, a dalej z tym lamię :p) i mam jakiegoś fraga to przy pierwszym powrocie staram się kupić BF Sworda, z Long Sworda robię Vampiric Sceptera i do tego zwykłe lacze, no chyba że mam więcej kasy to od razu całe. No, ale do tego trzeba mieć 2300 golda, a to raczej rzadko się zdarza. No, ale staram się, żeby po pierwszym powrocie kupić chociaż BF'a, często wracam bez butów.
Jak gra mie nie idzie to po pierwszym powrocie do bazy kupuję 2x Dorans Blade i zwykłe buty. Masz z tego i jakieś survi i dmg oraz life steala.
Generalnie zawsze staram się robić Infinity Edge z tego BF'a. Dużo ludzi robi najpierw Bloodhirstera, co mi osobiście nei odpowiada, bo niby dmg jest, ale bez żadnych dodatkowych efektów. Wolę jednak szansę na 250% crita, niż te dodatkowe 30dmg ze stacków Bloodhirstera. Później robię Phantom Dancera, następnie LastWhispera, a dopiero na końcu Bloodhirstera.
Ostatni item zależy już od tego jakich mam przeciwników. Jeżeli ich team jest super grubaśny, dajmy na to, że mają przynajmniej 3 tanky czempionów, to kupuję Black Cleavera, albo Blade of the Ruined King. Jeżeli w mojej drużynie brakuje tanków, to kupuję warmoga. Natomiast jak team przeciwny jest ogarnięty i focusuje najpierw mnie to Guardian Agela.
Co do Summoners Spelli to pfreferuję Flash i Barierę. Kiedyś grałam z Ignitem, ale przy Cait to jednak trochę bez sensu, bo żeby go włożyć musisz podejść bardzo blisko przeciwnika.

Co do supportów to ja jestem wyznawczynią Tarica i Janny. Może zabrzmi to nieskromnie, ale Tarickiem nie raz zrobiłam już grę. Jest to łatwy czempion, ale też bardzo pomocnny. Do Janny trzeba trochę więcej skilla. Jak się ją dobrze ogarnia to czasami cuda wianki wychodzą.
Jeżli chodzi o talona to prawda, jest to bardzo dobra kontra na magów. Ludzie często nim idą na mida. Jednak z innych zabójców lepiej popróbować Zaca, albo Khazixa. Aktualnie to chyba najmocniejsi zabójcy. Zaca osobiście nienawidzę, bo po prostu nie potrafię z nim grać :D
Co do AP to Morgana jest bardzo dobra w team fightach, jednak na solo raczej ma słabe szanse na wygraną. Ona jest dobra do spokojnej gry na midzie i do farmienia, ciążko ją zgankować, bo ma tą swoją fajną tarczę. Generalnie jest ciężka do ubicia.
A Malphite to zawsze dobra opcja, mój główny tank. Szkoda tylko, że praktycznie w każdej grze rankingowej go banują i nie da rady nim grać :p

Się rozpisalam ;>
 
CylonkaKama said:
Się rozpisalam ;>
I bardzo dobrze, dla mnie to rady na wagę złota;)

Teraz kolejna z rzeczy której nie pojmuję. Smart pingi. Przeszukiwałem nawet forum w ich poszukiwaniu. Masz może jakąś ich pełną listę? Wstukiwanie ss jest chyba wolniejsze od pinga.

Czy to ja coś robię nie tak, czy też granie Caitlyn bez tanka/supporta jest utrudnione(przypuszczam, iż to pierwsze)? W ostatnim meczu w teamfightach wrogowie cały czas focusowali się na mnie i hp leciało na łeb na szyję. Właściwie nie bardzo łapię co robić w takiej sytuacji, czy konsekwentnie autoatakować swój cel, czy też zmieniać obiekt ataku i dobijać tych wrogów którzy mają poniżej 50% hp?
 
Pora mi zakupić AP, myślę o Morganie
Morgana to mój main champ :D/>.
Wymiata, niezastąpiona w teamfightach i tak jak napisała Kamila, ciężka do ubicia.
Do tego niezliczoną ilość razy ratowałem tarczą dupska współkolesi w graniu.
Polecam buildy do postaci z http://www.mobafire.com/.
Solo w 90% przypadków nie dają mi rady. Kupuj Morgankę ;)/>
 
Smart Pingi są 4. Fajnie, że wproawdzili taką opcję, jest to szybsze niż pisanie na czacie.
Jak chcesz użyć SP to przytrzymaj lewy CTRL, G, albo V i myszką wybierz jeden z nich.
Są 4 komunikaty: Danger, którego używasz, jak na mapie zauważysz wroga; Assist me, czyli, że prosisz o pomoc; On My Way, czyli, że się zbliżasz; Enemy Missing, czyli wiadomo co :)
Pingów możesz używać na obszarze, który masz w zasięgu wzroku, albo na mini mapie.

To, że focus w team fighcie idzie na Ciebie, gdy grasz ad carry jest oczywiste, a przynajmniej powinno być. Niestety taki Twój los :p Oczywiście team powinien bronić własnie Ciebie, bo to Twój dmg najbardziej się liczy. No, ale to czy zginiesz, albo raczej, jak szybko zgniesz zależy głównie od Ciebie. Cait ma największy zasięg ze wszystkich czempionów, staraj się stać za tankiem, za ścianą, albo w krzakach (dodatkowo, jak strzelasz z krzaków to Twoja pasywka ładuje się 2 razy szybciej).
Co do celu, to powinieneś skupić się na ad carry przeciwników, jednak to raczej ciężka sprawa jak team przeciwny jest ogarnięty. W takiej sytuacji bij ap carry, potem ewentualnie supporta, na końcu zawsze tanka.
 
@~Jabberwocky~
I bądź tu mądry ;) , gdzieś na forum Lol, przeczytałem, że z kolei buildy z solomida, są lepsze niż mobafire. Chyba będę Cię niebawem pytał o radę dla Morgany.

@_Cylonka Kama
O to to, teraz staram się chować w krzaczorach i z nich bić wroga. Problem z chowaniem się za tankiem jest taki, że zazwyczaj nie mam w drużynie tanka;)
 
Top Bottom