This Week in GWENT 06.12.2019

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Wydarzeniem tego tygodnia był zdecydowanie stream z planami na przyszłość GWINTA, ale to przecież nie wszystko! Więcej w TWIGu!


 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Wydarzeniem tego tygodnia był zdecydowanie stream z planami na przyszłość GWINTA
Według mnie "wydarzeniem" tego tygodnia jest plan odcięcia graczy konsolowych od Gwinta z zupełnie nieprzemyślaną migracją kont.

Czy pytania zawiedzionych osób, którzy nie będą mogli połaczyć sobie kont PS4 z PC jeśli grali już na PC doczekają się w końcu oficjalnych odpowiedzi, czy po raz kolejny CDPR schowa głowę w piasek? To już któraś z kolei taka akcja, gdzie CDPR zwleka z odpowiedziami na palące problemy, co wpływa fatalnie na wizerunek całej firmy. PR leży i kwiczy. Moje "gratulacje", sami pod sobą kopiecie dołki.
 

luk757

Forum veteran
Migracja kont jest bardzo dobrze przemyślana Lexor, tak by nie dawać pola do nadużyć i przy okazji nie stworzyć sytuacji z nawałnicą zgłoszeń do supportu.
Alicja pisała na discordzie, że nie będzie możliwości resetowania konta GOG. Możne je usunąć ale tylko wtedy kiedy nie ma innych gier.
 
Migracja kont jest bardzo dobrze przemyślana Lexor, tak by nie dawać pola do nadużyć i przy okazji nie stworzyć sytuacji z nawałnicą zgłoszeń do supportu.
Alicja pisała na discordzie, że nie będzie możliwości resetowania konta GOG. Możne je usunąć ale tylko wtedy kiedy nie ma innych gier.

Co Ty? Nie znasz się(ironia jak coś). Przecież powinni połączyć kolekcje, bo wcale robiąc 6 rund na konsoli i 6 na kompie nie zyskujesz zasobów szybciej niż ktoś grający na jednym koncie. Wcale nie dostaliby dwa razy tych wszystkich bonusów startowych, wszelkich darmowych beczek, które oba konta dostawały z jakiejś okazji czy innych nagród za kontrakty. Wcale ludzie nie zrobiliby zaraz specjalnie konta na konsoli, by odebrać parę nagród, a potem przenieść je na pc. Chociaż wcale mnie to nie dziwi. Nie bez powodu nie zaglądałem tutaj od dawna, a wróciłem tylko ze względu na strim i możliwość pośmiania się z postów niektórych.
 
Co Ty? Nie znasz się(ironia jak coś). Przecież powinni połączyć kolekcje, bo wcale robiąc 6 rund na konsoli i 6 na kompie nie zyskujesz zasobów szybciej niż ktoś grający na jednym koncie. Wcale nie dostaliby dwa razy tych wszystkich bonusów startowych, wszelkich darmowych beczek, które oba konta dostawały z jakiejś okazji czy innych nagród za kontrakty.

Hmm... jeśli ktoś miał czas by robić 6 rund na PC i 6 rund na konsoli, to ktoś inny grający tylko na PC miał czas by zrobić 12 rund. Przewagi po połączeniu kont by żadnej to takim graczom nie dawało. Jeśli chodzi o zasoby, to i tak się jest w plecy, bo kontrakty dzielone na dwa konta wchodzą dwa razy wolniej.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Migracja kont jest bardzo dobrze przemyślana Lexor, tak by nie dawać pola do nadużyć i przy okazji nie stworzyć sytuacji z nawałnicą zgłoszeń do supportu.
Alicja pisała na discordzie, że nie będzie możliwości resetowania konta GOG. Możne je usunąć ale tylko wtedy kiedy nie ma innych gier.
Jakich nadużyć? Migracji kont miało nie być, nikt więc nie grał na PS4 z myślą "hehe, zaraz sobie to przeniosę i będzie super". Grając na PS4 i PC może można było dostać szybciej/więcej RP robiąc tylko w sumie 12 (PC+PS4) a nie 18 rund (tylko PC), ale nie należy zapominać, że gracz grający na dwa konta musiał dwa razy zbierać to samo, więc łącznie ma/miał dużo diuplikatów. Poza tym: dodawanie zasobów obu kont to jedno, a przeniesienie zasobów z jednego konta na drugie to drugie.
 

Guest 4378223

Guest
czy trzeba pobrac tez program gog, czy wystarczy GOG_Galaxy_Gwent?
 
Last edited by a moderator:
Jakich nadużyć? Migracji kont miało nie być, nikt więc nie grał na PS4 z myślą "hehe, zaraz sobie to przeniosę i będzie super".
A chociażby takich, że dwóch znajomych się umówi na wspólne konto z większa ilością zasobów.
Jeśli ktoś twierdzi, że CDProjekt powinien "obsłużyć" wszystkich niezadowolonych i każdemu z osobna umożliwić resetowanie konta albo co jeszcze lepsze łączenie kont to za przeproszeniem widzi tylko własną d##pę w tym wszystkim. Każda firma z tej branży działająca na światowym rynku rozwiązuje takie problemy (na większa skalę) poprzez automat. Żadna nie pozwoli sobie na to, żeby angażować swoje moce przerobowe tylko po to żeby każdego indywidualnie obsłużyć biorąc pod uwagę, że założenie nowego konta dla gracza jest na pewno mniej uciążliwe niż rozpatrywanie tysięcy próśb o reset/połączenie konta dla firmy. Tym bardziej, że mogłoby się to wiązać z jakimiś kombinacjami.
 
A chociażby takich, że dwóch znajomych się umówi na wspólne konto z większa ilością zasobów.
Przecież to można i bez konsol pewnie, gdyby ktoś zalogował się na tego samego goga na dwóch różnych komputerach.
 
Wywali Cię z gry po zalogowaniu 2 komputera na 99%.

Ale można na jednym koncie o różnych godzinach.

Ot, przy usunięciu kont z konsol powinna być opcja łączenia z kontem na PC, z załączeniem, że dodawane są tylko karty/bibeloty/kontrakty, których na koncie PC brakowało, a reszta zostaje bez zmian.
 
Ale można na jednym koncie o różnych godzinach.
Tylko przy graniu wcześniej na 2 platformach gracze nie mieli takich obostrzeń. Poza tym teraz wszyscy ci, którzy nie mają/nie chcą grac na czymś innym niż konsola mogliby oddawać za friko zasoby znajomym bo im już niepotrzebne, nie mówiąc już o jakiejś sprzedaży.
 
Tylko przy graniu wcześniej na 2 platformach gracze nie mieli takich obostrzeń. Poza tym teraz wszyscy ci, którzy nie mają/nie chcą grac na czymś innym niż konsola mogliby oddawać za friko zasoby znajomym bo im już niepotrzebne, nie mówiąc już o jakiejś sprzedaży.

Pył się nie przenosi, a inne zasoby są w istocie nieistotne, bo grający regularnie i tak mają ich pod dostatkiem.
A jak ktoś chce naginać zasady i oszukiwać, to robi to i tak (ot, np. topowy gracz naszych sąsiadów z Wołynia), więc takie to naciągane usprawiedliwianie.
 

Lexor

Forum veteran
Jeśli ktoś twierdzi, że CDProjekt powinien "obsłużyć" wszystkich niezadowolonych i każdemu z osobna umożliwić resetowanie konta albo co jeszcze lepsze łączenie kont to za przeproszeniem widzi tylko własną d##pę w tym wszystkim.

Tu trafiłeś kulą w płot, bo ja nigdy nic wspólnego z PS4 nie miałem i mieć nie będę. Patrzę na ten cały proces z boku i rozpatruję jako "ciekawy przypadek", a nie jako mój własny.

Każda firma z tej branży działająca na światowym rynku rozwiązuje takie problemy (na większa skalę) poprzez automat. Żadna nie pozwoli sobie na to, żeby angażować swoje moce przerobowe tylko po to żeby każdego indywidualnie obsłużyć

Owszem, nie ma sensu angażowania dodatkowych ludzi - sęk w tym by zbudować odpowiednio dobry automat.

biorąc pod uwagę, że założenie nowego konta dla gracza jest na pewno mniej uciążliwe niż rozpatrywanie tysięcy próśb o reset/połączenie konta dla firmy.

To niech teraz owa firma weźmie pod uwagę niezadowolenie klientów i smród jaki się będzie za nią ciągnął (ludzie na forach już wspominają o bojkocie produktów). W obecnym świecie, gdzie informacja i komunikacja ma ogromne znaczenie na wyniki finansowe, w pierwszych szeregach boju każdej firmy stoją sztaby PR-owców - czasem warto wydać nieco więcej na wsparcie, aby marketing nie musiał potem gasić pożarów.
 
Tu trafiłeś kulą w płot, bo ja nigdy nic wspólnego z PS4 nie miałem i mieć nie będę. Patrzę na ten cały proces z boku i rozpatruję jako "ciekawy przypadek", a nie jako mój własny.
O sam sposób myślenia mi chodzi, ze graczom się coś należy a firma ma wykonać i kropka ;)
 

Lexor

Forum veteran
O sam sposób myślenia mi chodzi, ze graczom się coś należy a firma ma wykonać i kropka ;)

Tak powinno być, jeśli firma zmienia zasady, którymi się kieruje i o ile zależy jej na przyszłości.
 
Top Bottom