Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Teraz właśnie sobie pomyślałem, że Geralt poznał Jaskra w trochę innych okolicznościach. Geralt miał ratować Jaskra od trzech rosłych braci, którym wychędożył siostrę. Tutaj to wygląda jakby nasz bard po prostu zagadał do niego w karczmie.
Na to wygląda. Choć może Jaskier zagaduje do Geralta "ze strasznie wyglądającymi mieczami" właśnie dlatego, żeby odstraszyć kogoś z kim ma na pieńku. Wyjaśniałoby to przy okazji jego nerwowe zachowanie.
 
cahir.png

To jest Cahir prawda?
 
A cóż to się tu wydarzyło? Tak mało narzekania, a tak wiele pochwał? Dobra gałgany, kim jesteście i co zrobiliście z uczestnikami tej dyskusji?!

A poważnie, materiały bardzo fajne i nawet te nilfgaardzkie zbroje tak nie kopią po oczach jak wcześniej. Ciekaw jestem czy skoro wypuścili te trzy filmy o głównej ekipie to dostaniemy jeszcze ostateczny zwiastun czy jednak to jest to na co mieliśmy czekać? Oczywiście czekać było warto, ale po prostu chciałoby się więcej :D
 
Myślę, że koniec końców dadzą ten zwiastun ale po takiej ilości materiału nikt już pewnie nie będzie na niego specjalnie czekał xd
 
Nadrobiłem. Całkiem dobre, pomijając fatalną kompresję video. Przypadkiem ktoś gdzieś znalazł te materiały w jakości, od której oczy nie łzawią?
Osobiście z tych trzech najbardziej podoba mi się część z Yennefer, gdzieś tak po środku Geralt, a na końcu sceny z Ciri. I jeśli te cztery marki są ekwiwalentem czterech nilfgaardzkich marek w złocie, to sporo sobie chłop zażyczył, bo to są dwa funty złota, a to jeszcze po zjechaniu z ceny. Oczywiście sceny, które pochodzą z książek, są bardzo pozmieniane z powodów wiadomych tylko scenarzystom. Walka czarodziejów z Nilgaardczykami będzie, zdaje się, przypominała regularne oblężenie w stylu obrony Helmowego Jaru. Walka z kikimorą i sama kikimora mało przekonujące, że tak powiem.
Nieco otuchy wlały w moje skołatane serce te nowe fragmenty. Ale tylko nieco.
 
Choć może Jaskier zagaduje do Geralta "ze strasznie wyglądającymi mieczami" właśnie dlatego, żeby odstraszyć kogoś z kim ma na pieńku. Wyjaśniałoby to przy okazji jego nerwowe zachowanie.

Dla mnie, to właśnie dokładnie to. Zdygany Jaskier; znając życie ma jakieś kłopoty, więc podszedł do największego kosiora w okolicy. Znajduje Geralta, zatem początkowy dystans i strach (zapewne dodatkowo napędzany stereotypami) jest całkowicie zrozumiały.
 
Last edited:
A cóż to się tu wydarzyło? Tak mało narzekania, a tak wiele pochwał? Dobra gałgany, kim jesteście i co zrobiliście z uczestnikami tej dyskusji?!
Na wiele rzeczy, na które mógłbym narzekać, są już stare, obeznane i narzekałem już wcześniej, nie widzę sensu się powtarzać. Zaś z nowych rzeczy (A są to głównie te z materiału Cavilla) większość z nich mi się podoba. Ot, tyle.
 
Ja sobie tylko żartuję ;) Ale pamiętam, że na samym początku kiedy sporo osób narzekało na to czy na tamto i padał argument żeby zaczekać na oficjalne materiały to niektórzy to zbywali, bo przecież już teraz gołym okiem widać, że padaka. A tymczasem z każdym następnym materiałem widzę coraz więcej pozytywnych opinii. Nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy szykujący już swoje kosy ustawione na sztorc i zapalający pochodnie zdają się znajdywać elementy warte pochwały.
 
Ale jeśli dobrze pamiętam, to ta padaka się odnosiła do takich elementów, jak te nilfgaardzkie zbroje. One nadal wyglądają tak samo badziewnie, po prostu z czasem łatwiej je ignorować :p
 
Ale pamiętam, że na samym początku kiedy sporo osób narzekało na to czy na tamto i padał argument żeby zaczekać na oficjalne materiały to niektórzy to zbywali, bo przecież już teraz gołym okiem widać, że padaka.
Jak dla mnie to właśnie pierwsze oficjalne materiały jak pierwszy i drugi zwiastun (Oraz wypowiedzi twórców) bardzo rozczarowywały a mi dały podstawę do takiej opinii o serialu jaką mam. Zdarzały się oczywiście też dobre rzeczy, które dawały nadzieję, ale jak to mówią, czasem się trafi ślepej kurze ziarno.
 
chociażby casting się wielu ludziom nie podobał, a teraz opinie coraz lepsze.
Zależy kogo :) Mi ludzie którzy podobali się od początku (Jak Cavill, Batey czy Levi) nadal się podobają, a ci co sie nie podobali dalej nie podobają.
Post automatically merged:

I Geralt odchodząc bierze mieszek ze sobą. Czy dał mu go Jaskier?
Nie, dał mu go jakiś chłop.
bandicam 2019-12-09 21-15-54-938.jpg

Jaskier stoi w tle.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom