Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Faktycznie, była o tym dyskusja :)

No cóż... Nie zrobiło się to do tamtego czasu mądrzejsze ani sensowniejsze. Łuk, kusza, co za różnica?

#przywiązaniedodetali
Naprawdę tak trudno zrozumieć, że driady nie myślą w sposób "ech, kusza to nie pasuje do mojej stylówy, nie będę tego używała" tylko korzystają z takich narzędzi jeśli są one przydatne?
 
Naprawdę tak trudno zrozumieć, że driady nie myślą w sposób "ech, kusza to nie pasuje do mojej stylówy, nie będę tego używała"

Dobrze, że podczas kręcenia Władcy Pierścieni tak nie pomyśleli, bo Gimli szyłby z łuku pobierając lekcje od Legolasa, w końcu to praktyczne.

If you know what I mean.
Post automatically merged:

Należy się cieszyć, że nie mają harpunów.

No, ale mam nadzieję że mieczami i buzdyganami nie pogardzą w serialu i będą miały. Przydadzą się w zwarciu.
 
Dobrze, że podczas kręcenia Władcy Pierścieni tak nie pomyśleli, bo Gimli szyłby z łuku pobierając lekcje od Legolasa, w końcu to praktyczne.
Moim zdaniem zbieractwo driad ma dużo więcej sensu niż gdyby wybrzydzaly bo coś im do stylu nie pasuje.
 
Mimo mojego wcześniejszego komentarza, który nota bene nie był zbyt poważny, osobiście nie uważam, by driady chciały używać kusz albo metalowych pancerzy. Raz, że awersja driad do wszystkiego co ludzkie jest bardzo głęboka,
– Ach... – uśmiechnęła się lekko driada. – To stąd twoja śmiałość, której nie chciałabym określić innym, bardziej dosadnym słowem. Geralt, nietykalność posłów to zwyczaj przyjęty wśród ludzi. Ja go nie akceptuję. Nie uznaję niczego, co ludzkie. Tu jest Brokilon.
a dwa, że coś takiego jest bardzo niepraktyczne w użytkowaniu, jeśli musisz mieszkać w lesie. Kusza jest bronią bardzo skuteczną, ale jednocześnie bardzo wolną i bardzo podatną na uszkodzenie w takich warunkach. Z łuku można wystrzelić w dwie sekundy, a zanim użyjesz kuszy, to minie z kilkanaście. Chyba że nosisz ją nieustannie napiętą, ale to bardzo szybka i prosta droga do uzyskania bezużyteczności.
Teoretycznie driada by mogła strzelać z kuszy, ale tylko w zasadzce i po pierwszym strzale by ją porzuciła dla łuku.
A dzidy jeszcze mniej sensowne.
 
Moim zdaniem zbieractwo driad ma dużo więcej sensu niż gdyby wybrzydzaly bo coś im do stylu nie pasuje.

To dlaczego nie mają mieczy, tylko bambusowe dzidy, skoro to takie logiczne i wcale, ale to absolutnie wcale nie chodzi o to, że twórcy wykazali się przy uzbrojeniu driad podobnym wyczuciem jak przy kostiumach Nilfgaardczyków?

Ktoś porzucił opodal Brokilonu transport kusz?
Post automatically merged:

Teoretycznie driada by mogła strzelać z kuszy, ale tylko w zasadzce i po pierwszym strzale by ją porzuciła dla łuku.

Nie zapominajmy o tym, że driady na pewno miały gigantyczne niedobory łuków, więc siłą rzeczy jak tylko zobaczyły kuszę, to cap!
 
Jest jeszcze opcja, że to fanty z tych elfich ruin (pamięć zawodzi więc mnie poprawcie jak coś), ale żeby kusza to eee...
 
Kilka fotek z eventu . Na razie nie kiedy sami wiecie kto :) ale zapowiada się świetna impreza
 

Attachments

  • 15766912254474335081290930493023.jpg
    15766912254474335081290930493023.jpg
    1.5 MB · Views: 126
  • 15766912988414257387581132613342.jpg
    15766912988414257387581132613342.jpg
    1.3 MB · Views: 130
  • 15766913360408162086995520311482.jpg
    15766913360408162086995520311482.jpg
    1.3 MB · Views: 140
  • 15766914018441478998287355856373.jpg
    15766914018441478998287355856373.jpg
    837.9 KB · Views: 136
Teoretycznie driada by mogła strzelać z kuszy, ale tylko w zasadzce i po pierwszym strzale by ją porzuciła dla łuku.
Albo w tym przypadku dla dzidy, driady nie polują na ludzi, ludzie się do Brokilonu nie zapuszczają pewnie zbyt często więc nie muszą ciągle chodzić z napiętą kuszą, wystarczy że ją napną gdy ktoś obcy się zacznie zbliżać. Dla mnie takie rzeczy jak konieczność posiadania łuku przez wszystkie driady nie jest koniecznością, moim zdaniem da się taką wizję jaką ma Lauren Schmidt obronić bez naciągactwa.
Post automatically merged:

To dlaczego nie mają mieczy, tylko bambusowe dzidy, skoro to takie logiczne
A skąd wiesz że nie mają? Bo te na zdjęciu nie miały?
Ale generalnie włócznie i tak są dużo praktyczniejsze dla nich i nie rdzewieją.
 
Nie zapominajmy o tym, że driady na pewno miały gigantyczne niedobory łuków, więc siłą rzeczy jak tylko zobaczyły kuszę, to cap!
Nie chodzi o niedobory, tylko o przebijalność. Kusza zdecydowanie wygrywa, jeśli musisz przebić się przez pancerz. Dlatego właśnie pisałem, że jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której driada użyje takiej broni, bo to zapewni lepszą skuteczność w danej sytuacji. Ale taki oddział, na który natknęła się Ciri, na pewno nie jest tą sytuacją.
nie muszą ciągle chodzić z napiętą kuszą, wystarczy że ją napną gdy ktoś obcy się zacznie zbliżać
Ten obcy w Brokilonie nawet by nie zauważył driad, które by go chciały zastrzelić. Z łuków.
 
Driady z kuszami to dla mnie fail porównywalny z Robin Hoodem z kuszą, dobrze, że wiem o tym już teraz i mam czas się z tym pogodzić zanim zacznę oglądać.

Mogłem cię gdzieś przeczytać?
Teoretycznie tak. Opowiadania na Nowej Fantastyce (w tym jedno wiedźmińskie na konkurs, którego efektem były Szpony i Kły - nie załapałem się :p), oraz recenzje filmów, soundtracków, wydań Blu-ray, czasami także komiksów na Filmożercach.
 
Ciekawe czy za dzidy z Brokilonu tez byl odpowiedzialny pan Aslam czy maja od tego osobnego człowieka.
 
Tu to już chyba raczej ktoś od rekwizytów, ale odgórny pomysł na te dzidy i tak musiał pewnie wyjść od Lauren.
 
No tak, driady są dzikie i ma być dziko jak w Apocalypto co najmniej. A że nie widać aby na driady przysposabiały dzieci z okolicznych ziem, to może te dzieci składają w ofierze. Po takich dzikich driadach to sie wszystkiego można spodziewać.
No chyba, że driady chciałyby mieć małe driady :)

To musi być super ciekawe jak też one się w tym Brokilonie teraz rozmnażają, aby zachować taką czystość rasową.
Czy to możliwe, żeby tak kobiety się same rozmnażały? Partogeneza? Mechanicznie, jajo o jajo?
Co za film to będzie, co za film!
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom