Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Przychodzę do Was z dziwną sprawą. Po ostatniej aktualizacji launchera od Rockstara szlak wszystko strzelił. Launcher odpala się w trybie offline i nie chce za nic się przełączyć, dodatkowo sama strona Social Club jako jedyna nie chce się wczytać, resetowałem router, reinstallowałem program i nic. Nie używałem żadnych modów, hacków, pierwszy raz mam taką sytuację w sumie.
 
Po dezinstalacji programu tez Ci nie odpala strony SC?
Też, strona odpala się tylko na telefonie jak używam transmisji danych. Flushowałem DNS czy jak to się nazywa i też nic. Czytałem, że można zmienić DNS na ten od Google, ale szczerze nie bardzo wiem o co chodzi, a nie chce grzebać samemu.
 
Last edited:
Czytałem, że można zmienić DNS na ten od Google, ale szczerze nie bardzo wiem o co chodzi, a nie chce grzebać samemu.
Z poziomu Windowsa:
Panel sterowania => Centrum sieci i udostępniania => klik na nazwę sieci (Ethernet albo Połączenie lokalne) => właściwości => Protokół internetowy w wersji czwartej => właściwości => jako preferowany serwer DNS wpisujesz 8.8.8.8

Ewentualnie, jeżeli masz własny router, to musisz wejść w jego ustawienia i tam skonfigurować DNS.
 
Z poziomu Windowsa:
Panel sterowania => Centrum sieci i udostępniania => klik na nazwę sieci (Ethernet albo Połączenie lokalne) => właściwości => Protokół internetowy w wersji czwartej => właściwości => jako preferowany serwer DNS wpisujesz 8.8.8.8

Ewentualnie, jeżeli masz własny router, to musisz wejść w jego ustawienia i tam skonfigurować DNS.
Okej, ale o co dokładnie chodzi? co to zmienia i czy są właściwie jakieś różnice w DNSie od Google, a w tym automatycznym.
 
DNS = serwer nazw domenowych. Odpowiada za tłumaczenie nazw typu www na adresy IP. Internetowi providerzy mają zwykle własne serwery DNS (i tak są konfigurowane routery); zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie, z uwagi na najmniejsze opóźnienie w dostępie do takiego serwera (jest on fizycznie zlokalizowany najbliżej naszego urządzenia sieciowego). Ale, jeżeli coś się z tym serwerem stanie, mogą wystąpić problemy z połączeniem internetowym (np. niemożność przetłumaczenia części nazw, bo rekordy na serwerze uległy wykasowaniu) - wówczas można zmienić adres serwera DNS na jeden z ogólnie dostępnych (np. Googlowy) - jeżeli to pomoże, to mamy rozwiązanie.
Kilka lat temu miałem taką sytuację - część stron www nie chciała się załadować. Okazało się, że dostawca Internetu uruchomił nowy serwer DNS (pod nowym adresem IP), a bazę danych starego przestał aktualizować.
 
Moi państwo dyski SSD pojemności 256 GB(Pod system), Co polecacie, która firma jest najmniej zawodna? Bo że zawodne są wszystkie to wiem. Czym się kierować w doborze?
 
Czy nie pytałeś dokładnie o to samo na poprzedniej stronie tematu?
Samsung Evo Ci polecaliśmy.
 
Zastanowiłbym się nad zmianą procesora i płyty - w podobnej cenie można dostać Ryzena 3700X z niezłą płytą, a zawsze to 16 wątków.
 
Masz na myśli dysk? Mam 806GB twardziela, a to SSD to do gier, żeby szybciej mi wczytywało.

Sam mam, 1 TB ale talerzówkę przede mną jeszcze cholerny format i zmiana systemu. O czymś powinienem pamiętać sterowniki programy? Będę wdzięczny za radę jestem laikiem.
 
@5ander5

Ja bym się obecnie nie pchał w Intela.
Jest on drogi i "dziurawy", a obecna generacja Ryzen już niewiele ustępuje mu w grach (ma też płyty główne z obsługą PCI Express 4.0 - co dobrze rokuje na przyszłość, jeśli nie GPU to chcoiaż SSD na złączu M.2).

A odnośnie karty to chyba warto dopłacić te dwie stówki do wersji SUPER. No i można by już SSD dać na M.2 (coś na 3D NAND - niekoniecznie od Samsunga - można spotkać w niewygórowanej).
 
@5ander5

Ja bym się obecnie nie pchał w Intela.
Jest on drogi i "dziurawy", a obecna generacja Ryzen już niewiele ustępuje mu w grach (ma też płyty główne z obsługą PCI Express 4.0 - co dobrze rokuje na przyszłość, jeśli nie GPU to chcoiaż SSD na złączu M.2).

Ryzen to AMD, z nimi nie miałem doczynienia... Jeśli polecasz procek od AMD, to jaką płytę do tego?
No i skoro już dobieranie płyty, to czy ten ram co podałem byłby dobry? Jeśli nie, to jaki w zamian?

A odnośnie karty to chyba warto dopłacić te dwie stówki do wersji SUPER. No i można by już SSD dać na M.2 (coś na 3D NAND - niekoniecznie od Samsunga - można spotkać w niewygórowanej).

A opłaca się w ogóle?
Na Morele.net i Komputronik wersja Super to kwestia więcej niż "dwie stówki".
Jeżeli masz jakieś propozycje to śmiało proponuj, ale prosiłbym o konkrety, najlepiej z linkami do sklepu.
Mój budżet na to wszystko to 5-6K.
 
Last edited:
Na purepc.pl co miesiąc są publikowane zestawy w różnych cenach, które uważam za naprawdę nieźle dobrane. Tutaj propozycje na styczeń 2020:

 
Sam mam, 1 TB ale talerzówkę przede mną jeszcze cholerny format i zmiana systemu. O czymś powinienem pamiętać sterowniki programy? Będę wdzięczny za radę jestem laikiem.

A po co masz robić format i zmieniać system? Ten co masz możesz sobie bardzo prosto sklonować na nowy dysk razem ze wszystkimi potrzebnymi ci danymi.
 
Top Bottom