[PC] Gra w wersji 1.30 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
weusd;n10669131 said:
Wróblu po pierwsze ja nie jestem korektorem, a po drugie mi nikt nie płaci za poprawne zamieszczanie wpisów na tym forum, a na ludziach w RED spoczywa pewna odpowiedzialność za gotowy produkt. Po trzecie nie jestem perfekcjonistą, a po czwarte to co zauważyłem to tym się podzieliłem w tym temacie. Normalnie bez cynizmu. A po piąte w przyszłości zanim się kogoś przyczepisz w chamski sposób to lepiej przyczep się wróbelka. Nie napisałem nic chamskiego w stronę studia CDPRED, ja ich szanuję, za tę wspaniałą serię, nie dość, że kupiłem kolekcjonerkę z dwoma dodatkami i otrzymałem na GOGU wersję EDYCJĘ GRY ROKU, to jeszcze kupiłem sobie EDYCJĘ GRY ROKU NA PŁYTACH, by mieć tak w kolekcji dla siebie i z poszanowania do tego dzieła. Tak samo postąpiłem z poprzednimi częściami. Co z tego, że tak występują, kropka kończy zdanie i ma być przy słowie, a nie z odstępem od tego słowa, tak samo przecinek ma być przy słowie, a nie o jeden odstęp od niego. Mnie to zdziwiło, tam pracuje ponad 300 ludzi i pewnie jest wydzielony dział dla pisarzy i korektorów i jak mogli takie coś przepuścić w gotowym produkcie, przecież gra była testowana. Lata mi to gdzieś, ja takie coś po prostu widzę, mam taką orientację, inni nieszczególnie mają taką podzielność uwagi.

No cóż - gdybym wiedział, że jesteś taki drażliwy, to bym się w ogóle nie odzywał. Starałem się w uprzejmy sposób przekazać dosłownie to, co przekazałem - nic więcej, żadnych podtekstów i uszczypliwości. Nigdzie w jakikolwiek sposób nie zarzuciłem Ci chamskiego zachowania, wskazałem Ci jedynie literówkę w Twoim poście. A co do korektora - no cóż, w pewnym sensie porównałem Cię do niego, ponieważ podjąłeś się czynności charakterystycznych dla tego zawodu.
Nie było moim zamiarem nikogo obrażać i czytając Twój post doszedłem do wniosku, że delikatne wskazanie literówki nie powinno być potraktowane jako atak.

PS: Nie Ty jeden posiadasz kolekcjonerkę. Geralt z Gryfem kurzy się u mnie na półce od dnia premiery razem z głową z kolekcjonerki "dwójki", a cztery talie kart z dodatków dociera mój młodszy syn, bo Gwinta polubił bardziej ode mnie.
 
Gdybyś chciał wyrazić swoje zdanie w uprzejmy sposób to nie wyraziłbyś go w cyniczny sposób, jak to zrobiłeś w tej linii: Jeśli zamiast cieszyć się życiem, we wszystkim dookoła doszukujesz się błędów, to Ci szczerze współczuję. Ciężkie jest życie perfekcjonisty we współczesnym świecie. Zarzuciłeś mi, że ja nie cieszę się życiem, ale w domyśle cieszę się z wykrycia literówki lub błędu słownego i jakim w ogóle prawem nie znając mnie wyrażasz opinię na mój temat, stwierdzając, że ja doszukuję się błędów we wszystkim, to jest nie prawda. Podczas gry nie analizuję tekstu litera po literze, po prostu, gdy oglądam scenę to i zerkam na napisy w naturalny sposób. Może w notatniku pisarze pisali wszystkie teksty do gry i nie sprawdzili tekstów choćby w Wordzie. :rolleyes: Pewnie są nawet inne płatne narzędzia do sprawdzania gotowych tekstów i możliwość ich korekty. Błędy są w Wiedźminie 3, jak i w każdej grze. Forum to jest coś innego, tutaj ktoś zrobi błąd w tekście i ok, trudno, ale gra to jest dzieło, to coś zupełnie innego, żeby w grze zrobić błędy językowe i jeszcze tego nie zauważyć to jest to dość dziwne, ja rozumiem, że linii dialogowych jest bardzo dużo w grze, same teksty w książkach w grze też są długie, ale jakaś ekipa ludzi to pisała, więc stworzyli te wszystkie teksty i musieli je przeczytać, sprawdzić, czy te teksty mają w ogóle sens itp., i nie zauważyli swoich popełnionych błędów i to tam w zespole kuleje, bo w W2 zdarzały się też takie błędy, ale było ich mniej. I to wszystko w tym temacie.


W zadaniu "Historia Ciri: Z wizytą u Juniora", podczas filmiku, gdy Ciri wyciąga miecz jest błąd, Ciri w ogóle nie chwyta ręką miecza. Ruch wyciągnięcia miecza ręką jest wykonany na pusto z bodajże dźwiękiem wyciągnięcia miecza z pochwy.



Na filmiku po ciosie końcowym przez Ciri, Junior ma przeciętą twarz, a na twarzy widać krew.



W następnej scenie, kiedy wzywa swoich ludzi, wciąż widać, że ma przeciętą twarz.





W następnej scenie na jego twarzy nie widać już tej przeciętej strony twarzy ani krwi, za to widać bliznę po drugiej stronie.





Widać też jakby nie miał jednego oka, a podczas sceny, kiedy Geralt go przesłuchuje, gość ma normalne zdrowe oczy.

Zadałem wszystkie te odpowiedzi poboczne wcześniej, gdy widziałem się z Rochem, ale po ponownym zobaczeniu się z nim, te odpowiedzi są wciąż aktywne i można zadać je jeszcze raz, tak samo było w przypadku rozmowy z Keirą.

 
Last edited by a moderator:
Raz już zrobiłem to zadanie lub takie samo, ale o innej nazwie... mam teraz zmieszanie, ponieważ ponownie dziś natknąłem się na to zadanie w tym samym miejscu. Jak to jest możliwe, że to zadanie jest aktywne ponownie skoro zostało zrobione wcześniej.







Mimika twarzy nie działa u Króla Żebraków w tej scenie, usta się nie ruszają, stoi sztywno podczas swojego przemówienia.



Podczas sprawdzania basenu Geralt wykonuje ruch ręką u samej góry, a według mnie powinien plamę sprawdzać na dole.





Podczas rozmowy z Dijkstrą w dokach w zadaniu "Skarb Hrabiego Reuvena" po spaleniu budynku łowców czarownic przez Triss, Geralt wyciąga klucz i pokazuje na dłoni, ale klucza na dłoni nie ma. Ten błąd występuje, jeśli nie pozwoliło się oddać Triss łowcom czarownic.



Wcześniej Triss wręcza Geraltowi ten klucz i klucz jest widoczny na jej dłoni.



Po wybraniu ścieżki, w której oddaje się Triss łowcom, podczas rozmowy z Dijkstrą klucz jest widoczny na dłoni Geralta.

 
weusd

Nie chcę być złośliwy, ale przez tak skrupulatne wypatrywanie i zapisywanie błędów wyraźnie umykają ci pewne fabularne niuanse - jak na przykład fakt, że blizna po drugiej stronie twarzy wynikała z faktu, że w scenie retrospekcji z Ciri, kiedy watażka woła swoich ludzi, pod Skurwiela podszywał się Dudu - który w tej scenie specjalnie dla widza pokazuje swoją facjatę, a wcześniej zdublował całą aparycje Juniora, razem z obrażeniami.

Widzę, że czujesz się w obowiązku punktować drobiazgi i sprawia ci to przyjemność, więc nie będę więcej ingerował - powtórzę natomiast, że prace nad grą zostały ukończone i żadna korygująca łatka już się nie pojawi i szczerze mówiąc sądzę, że tylko psujesz sobie przyjemność z gry zatrzymując swoją uwagę na tych rzeczach, zamiast skupić się na faktycznej treści (której szczegóły, jak widać powyżej, ci umykają), i to w większym nawet stopniu niż grając z solucją. Wiedźmin jest grą o ogromnej skali, nie jest wolny od błędów, ale tak samo jak tobie zdarzają się stylistyczne i gramatyczne wpadki, tak samo twórcy mogą przeoczyć kilka rzeczy - to też są tylko ludzie.

Wyedytowałem także personalny wpis do Wroobelka, nie po to napisałem wyżej post mający w domyśle rozładować sytuacje, żebyście sobie wymieniali nieuprzejmości.
 
Last edited:
Szincza;n10705511 said:
Nie chcę być złośliwy, ale przez tak skrupulatne wypatrywanie i zapisywanie błędów wyraźnie umykają ci pewne fabularne niuanse - jak na przykład fakt, że blizna po drugiej stronie twarzy wynikała z faktu, że w scenie retrospekcji z Ciri, kiedy watażka woła swoich ludzi, pod Skurwiela podszywał się Dudu - który w tej scenie specjalnie dla widza pokazuje swoją facjatę, a wcześniej zdublował całą aparycje Juniora, razem z obrażeniami.

Luz, ja nie wypatruję błędów z uciechą, niektóre błędy same rzucają się w oczy, ale tutaj zrobiłem błąd z Dudu i z zadaniem "Uczta dla Kruków", bodajże cofnąłem się w zapisie i dlatego ponownie miałem to krótkie zadanie.

Szincza;n10705511 said:
Widzę, że czujesz się w obowiązku punktować drobiazgi i sprawia ci to przyjemność, więc nie będę więcej ingerował - powtórzę natomiast, że prace nad grą zostały ukończone i żadna korygująca łatka już się nie pojawi i szczerze mówiąc sądzę, że tylko psujesz sobie przyjemność z gry zatrzymując swoją uwagę na tych rzeczach, zamiast skupić się na faktycznej treści (której szczegóły, jak widać powyżej, ci umykają), i to w większym nawet stopniu niż grając z solucją. Wiedźmin jest grą o ogromnej skali, nie jest wolny od błędów, ale tak samo jak tobie zdarzają się stylistyczne i gramatyczne wpadki, tak samo twórcy mogą przeoczyć kilka rzeczy - to też są tylko ludzie.

Nie czuję się w obowiązku, skoro coś prosto zauważam to i o tym wspominam dużo później w tym temacie, nie przerywam gry. To nic wyjątkowego ani wielkiego dla mnie. Bo ty wiesz, co sprawia mi przyjemność. Nie gram ze solucją, jeśli mam jakiś dylemat przy wyborze, co lepiej wybrać w misji to tylko wtedy czytam opis misji, a tak to normalnie gram. Stawiasz omyłkowe tezy. Doskonale wiem, że nie wyjdzie żadna następna łatka do tej gry, ale nie zaszkodzi przedstawić błędów w temacie, który do tego jest przeznaczony. Jeśli masz jakiś problem, z tym że coś tutaj publikuję, to po prostu zamknij ten temat, w końcu jesteś moderatorem. Oczywiście szacun dla nich za tę grę, ale ja jestem tylko jeden i potrafiłem wyłapać pewne błędy, a ich jest dużo więcej, jest zespół odpowiedzialny za treści i to wszystko inne. I to jest różnica. Developerzy tworzyli, sprawdzali tę grę, ale nie potrafili dostrzeć, że Ciri nie wyciąga miecza w jednej ze scen, to kłuje, gdy widzi się taki błąd w takiej prześwietnej grze. Zakończyłem dyskusję w tym wątku.

W zadaniu "POETA W OPAŁACH" jeden z łowców czarownic w ogóle nie reaguje na Geralta, stoi sztywno bez jakiejkolwiek reakcji.











W tej rozmowie Dudu wypowiada głosem "w niziołka skórze". A w tekście jest "w ludzkiej skórze".

 
weusd;n10730281 said:
W zadaniu "POETA W OPAŁACH" jeden z łowców czarownic w ogóle nie reaguje na Geralta, stoi sztywno bez jakiejkolwiek reakcji.

Takie błędy to raczej czysta losowość, więc czepianie się o takie coś to już skrajność :p
 
W zadaniu " O wysoką stawkę" po dojściu do badania truchła strażnika zostałem uwięziony w pomieszczeniu z Saszą, mogę zbadać ślady tylko raz na balkonie nie ma bełta z kuszą.

Próbowałem samobójczego skakania, wczytywania raz jeszcze, wczytywania np. przed finałową rozgrywką gwintową. Nic nie wskórałem.

Oczywiście nie mogę opuścić pokoju. Mógłbym wczytać zapis sprzed misji aczkolwiek, przechodzę grę na 100% i takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.
 

Attachments

  • lol.png
    lol.png
    1.7 MB · Views: 68
Zrobiłem, bez rezultatu
Inaczej.

Jesteś w pokoju, badasz ślady, Geralt mówi że ktoś coś ciężkiego przeciągnął na taras, wychodzisz na taras, idziesz w prawo - i w ostatniej kolumnie po lewej stronie nie ma bełta z liną?
 
Inaczej.

Jesteś w pokoju, badasz ślady, Geralt mówi że ktoś coś ciężkiego przeciągnął na taras, wychodzisz na taras, idziesz w prawo - i w ostatniej kolumnie po lewej stronie nie ma bełta z liną?
Dokładnie, nie ma bełta i kappa. Skonsultowałem z pomocą techniczną przez meila. U nich na moim save jest bełt więc nie zostaje mi nic innego jak reinstal.
 
Niedawno dokupiłem DLC i zacząłem grę od nowa (gra plus) dochodzę do zadania - najciemniej jest pod latarnią i po zabiciu żywiołaka nadal Geralt pozostaje w trybie walki i nie można przeskoczyć przez wyrwę w schodach, pisałem do supportu nikt nie odpisuje, z góry uprzedzam, że przeinstalowałem grę , cofnąłem się kilka zapisów wcześniej, sprawdzałem pliki przez steam i nic, na innych forach wyczytałem , że inni też mają ten problem w 2020 roku. Nie używam żadnych modów
 
Last edited:
Mam problem jeżeli chcę wczytać zapis gry (czasem też kiedy zdarzy mi się umrzeć) po krótkiej chwili czekania koło ładowania przestaje się kręcić i gra całkowicie się zacina wtedy nie mogę jej wyłączyć czasem się zdarzy że sama się wywali ale to rzadkość przed next-genem nie miałem nigdy takiej sytuacji
 
Top Bottom