Aktualizacja 5.1 jest już dostępna!

+
@chocobo92: "podejmowanie prób" oraz "balans" to w przypadku CDPR dwa odrębne światy. ;)

A co Ci się @Lexor w tej aktualizacji tak nie podoba, że znów narzekasz? Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu masz po prostu złe nastawienie do gry. Może czas na przerwę? Akurat ta aktualizacja to jedna z lepszych aktualizacji balansujących w ostatnich miesiącach więc zupełnie nie rozumiem co poniektórych stękań. Wszystkie najsilniejsze buildy z ostatniego miesiąca otrzymały nerfa, sporo niegrywalnych kart sensownego reworka, a parę archetypów buffa który daje im szansę na zaistnienie w mecie.
 

Lexor

Forum veteran
A co Ci się @Lexor w tej aktualizacji tak nie podoba, że znów narzekasz?
CDPR błądzi jak ślepy we mgle z miesiąca na miesiąc. Obecnie nie patrzę na to z perspektywy jedynie obecnej aktualizacji, a już w szerszym, ponad rocznym okresie, przez który aktywnie grałem. Odnoszę silne wrażenie, ze CDPR patrzy na cyferki, to co jest akurat grane i nerfi, a np. niegrywalne archetypy pozostają bez większych zmian albo są po kolei eliminowane z gry.

Czy oni grają we własną grę, czy tylko pobierają cyfrowe statystyki z serwerów? Co mi po reworkach które są wprowadzane, aby po paru miesiącach znowu je zmienić? Co mi po obietnicach, które nie są spełniane?

Zabieranie unikalnych umiejetności to kolejna rzecz, na której gra potwornie traci. Po co mi podział na frakcje, skoro w każdej z nich widzimy karty, które są odpowiednikami z innych? "Nowe pomysły" nie polegają na kopiowaniu starych, a intensywnym poszukiwaniu ciekawych rozwiazań - ten temat, jak widzę, jest ponad siły twórców, a obecna aktualizacja tylko to potwierdza.
 
Bardzo dobra aktualizacja. W końcu zaczynamy mieć w Gwincie aktualizacje zrównoważone, a nie wywracajace połowę kart do góry nogami. Taki wpływ na rozgrywkę powinny mieć dodatki, a nie sezonowe łatki.

Wprowadzone zmiany wydają się być wciąż na tyle znaczące, że nie pozostaną bez wpływu na metę. Radość szukania nowych talii, które je wykorzystają jest nie do przecenienia.

Osobiście żałuję trochę, że ugieliscie się ze zmiana Redayah, która wyrosła na jedną z kart dodatku, choć na szczęście nie zrobiliście tego za szybko, na początku zeszłego sezonu, ani nie wydaje się, aby karta stała się niegrywalna.

Zastanawiająca jest zmiana Imrelitha, zwłaszcza jego umiejętności przy dominacji, aczkolwiek udało mi się już nim wyciągnąć 16 pkt. Uwzględniając jednoczesną zmianę Krwawej miazgi, być może ma to wszystko sens.

Wisienką na torcie (z tego co na razie udało mi się choć trochę przetestować) jest jednak Keltullis. Przy zmianie adrenaliny i wroniego oka tylko zyskuje, a jego nerf świadczy o tym że wiecie co robicie i starcie się uniknąć sytuacji, w której za chwilę konieczna stałaby się kolejna aktualizacja. Chapeau bas!
 
@Grenshinimo Redayi się to po prostu należało ^^ A ja bym i tak przywrócił dodatkowo Leo, Geralta i Eycka na 8 punktów. Tzn. Eyckowi w ogóle bym zmienił umiejkę na coś ciekawszego.
 
Połowy z tych kart i tak nikt nie używał. Taka smutna prawda. Huberta najbardziej żal, bo miał ładne kombo z dowódcą. Zawiodłem się głównie na nowym działaniu epidemii. Szkoda, że nie wymyślono nic ciekawszego. Albo przynajmniej podnieść działanie na brązy o wartości 5 prowizji.
 
Żałuję, że Hrabia Caldwell nie ma tagu arystokrata, byłby grany nie tylko w potworach (no i Olgierd, ale byłoby to pewnie za mocne).
A propo Olgierda to nie jest on nieśmiertelny, można go zatruć np. a szkoda bo karta za 9, taka fajna postać a w ogóle niegrywalna, mógłby pozostać nieśmiertelny ale na e można by było go wzmacniać, to by miało większy sens.
 
Połowy z tych kart i tak nikt nie używał. Taka smutna prawda. Huberta najbardziej żal, bo miał ładne kombo z dowódcą. Zawiodłem się głównie na nowym działaniu epidemii. Szkoda, że nie wymyślono nic ciekawszego. Albo przynajmniej podnieść działanie na brązy o wartości 5 prowizji.
Nikt ich nie używał ,ale przynajmniej wyróżniały się czymś. Wystarczyłoby je zbuffować (rzecz jasna nie wszystkie) i znalazłyby ciekawe zastosowanie w niejednej talii. Niestety postawiono jednak na dalsze spłycanie rozgrywki.
 
A wymyślił ktoś z Was jakams ciekawą talie pod słonia? Tego z KP, ja coś t stworzyłem ale nie za bardzo się kupy trzymało i grałem swoje stare rupiecie, i bez redayah bo on tylko met mi psuła, wolę mieć karty frakcyjne, nie za dużo naturali. Ciekawe jak to teraz wygląda po aktualizacji? A na pro w poprz dnim sezonie to bez kitu tej trucizny na maxa wszędzie 😁
 
Co zabawne słoń najlepiej by się sprawdził, gdyby był w SG albo potworach. Atak na cele z zemstą albo czaszki Haralda albo inne jednostki SG na samookaleczanie. Może trzeba by pomyśleć nad swapem umiejętności? Przykładowo słoń mógłby być jednostką strzelającą z odnowieniem 1. Do kart jak autobalista przydałoby się stare PFI z umiejką tworzenia bocznych jednostek 1-2-1, wtedy byłyby ładne kieszenie piechoty dla 2 maszyn. Jednocześnie silny brąz jak i łatwy cel dla rozdarcia czy chociażby Regisa.
 

Gyg

Forum regular
Słoń pasuje do talii na tarczach. W necie była wersja talii na Folteście, co to na koniec rzucał Słonia i od razu odpalał. Dzięki temu nie wchodził żaden tall removal.
 
Harmonia dostała nerfa w postaci jednej prowizji w dowódcy, a Manewr Okrążający aż trzy, ciekawa filozofia, naprawdę. A do tego znerfili Henselta, który i tak był taki sobie. Mam nadzieję, że Redzi zatrudnią w końcu ludzi, którzy choć trochę lubią KP- najbardziej związaną ze światem wiedźmina frakcję :(
 
Harmonia dostała nerfa w postaci jednej prowizji w dowódcy, a Manewr Okrążający aż trzy, ciekawa filozofia, naprawdę. A do tego znerfili Henselta, który i tak był taki sobie. Mam nadzieję, że Redzi zatrudnią w końcu ludzi, którzy choć trochę lubią KP- najbardziej związaną ze światem wiedźmina frakcję :(
Zdradzę Ci sekret, zrób sobie talię KP na 1 kopię, ze scenariuszem. Wrzuć tam Redyahe, Filippe, Księcia, Falibora, Matta Huri + maszyny i co Ci tam pasuje. Rzucasz scenariusz na stół i dociągasz "Henseltem" drugi trebusz z talii. Zostaje Ci 1 timer scenariusza i jak przetrwa to wzmocnioną balistę na 2 rząd i masz 5+2 z balisty + bombardowanie. Dobrze mieć też dekret -> MH -> scenariusz jakby leżał na dnie. Spokojnie na wyższych poziomach da się grać. Ja teraz wróciłem do asymilacji, gra się bardzo przyjemnie.
 
Zdradzę Ci sekret, zrób sobie talię KP na 1 kopię, ze scenariuszem. Wrzuć tam Redyahe, Filippe, Księcia, Falibora, Matta Huri + maszyny i co Ci tam pasuje. Rzucasz scenariusz na stół i dociągasz "Henseltem" drugi trebusz z talii. Zostaje Ci 1 timer scenariusza i jak przetrwa to wzmocnioną balistę na 2 rząd i masz 5+2 z balisty + bombardowanie. Dobrze mieć też dekret -> MH -> scenariusz jakby leżał na dnie. Spokojnie na wyższych poziomach da się grać. Ja teraz wróciłem do asymilacji, gra się bardzo przyjemnie.

Po co sprawdzać i testować? @Scorpion92_PL nie przegrał w tym sezonie ani jednego meczu, ale już wie, że z KP nic nie będzie :think:
 
Zepsuliście całkowicie imleritha,nowa zdolność w ogóle nie pasuje do jego postaci :(( Jedna z moich ulubionych złotych kart.Dzięki redzi
 
Top Bottom