Aktualizacja 5.2 już dostępna!

+
W tamtym roku zacząłem grę w gwinta na początku nie zrobiłem rewersu niedźwiedzia z myślą że zrobie go w tym i co? a no pozostało rozczarowanie, jak rozumiem za miesiąc albo 2 zostanie wypuszczona paka niedźwiedzia za PLN z rewersem i ramkami których teraz nie można zdobyć.
Juz to się dzieje. Dodatkowa ramka niedziwedz za to ze kupisz. Dodatkowy tytuł dla sezonu kota.
 
Tak naprawdę to są głupoty, i tak mało kto z Was używałby jakiegoś rewersu niedźwiedzia, albo by się znudził po 1 dniu. Mnie bolą zbyt wolne zmiany w niegrywalnych kartach. W takim tempie to może za 2 lata wszystko będzie cacy. Coraz więcej skupiania się na wodotryskach a coraz mniej gameplayu. Klucznik i trebusz, kolejne ciekawe mechaniki zabite. Ostatnio patche polegają na usuwaniu złożonych mechanik i dodawaniu / odejmowaniu punktu prowizji. Takie coś można w 1 dzień zrobić a nie ponad miesiąc. Do tego zmiany często robione, jakby sytuacja była analizowana sprzed kilku miesięcy.

Na plus uporządkowanie skórek, efekty graficzne, poprawienie proporcji dowódców (tak mi się wydaje, że są mniejsi), balans SC. Ale czekam na wielki patch, który pchnie gameplay w przód.
Post automatically merged:

Btw, są jakieś problemy ze skórkami, chyba nie zapamiętuje wyboru.
 
A jaki jest problem zalogować się przed aktualizacja i ogarnięcie wszyskich rzeczy i potem grę zaktualizować ?
 
Hmmm - miałem sporo niezmielonych kart nadmiarowych - w sumie gdzieś z 20-25k zakumulowanych "skrawków do zmielenia". Teraz ich nie widzę, nie widzę też, żeby wzrosła mi ilość skrawków posiadanych do tworzenia kart. Czy to znaczy, że moje niezmielone karty "poszły się rypać"? i nie będę miał za nie wyrównania w skrawkach?
Być może tylko nie mogę znaleźć tych niezmielonych kart - proszę o odpowiedź, gdzie ich szukać? (menu trochę się zmieniło).
Jeśli zaś straciłem te niezmielone karty - to chciałem zapytać, czy wcześniej była jakaś informacja na temat planowanych zmian tego rodzaju? Ja nie kojarzę...
 
Ja mam nadzieję, że wszyscy gracze też Ci zagraniczni się zbuntują i wyjdzie z tego większa afera a Redzi tam gdzie jest teraz dzik i szczur wstawią jakiś dodatkowy awatar i dadzą wszystkie drzewka z poprzedniego roku w jednym miejscu, żeby gracze mogli je sobie nadrabiać nie ingerując w nowe drzewka sezonowe. To jest moim zdaniem najlepsze co mogliby w danej sytuacji zrobić.
 
Hmmm - miałem sporo niezmielonych kart nadmiarowych - w sumie gdzieś z 20-25k zakumulowanych "skrawków do zmielenia". Teraz ich nie widzę, nie widzę też, żeby wzrosła mi ilość skrawków posiadanych do tworzenia kart. Czy to znaczy, że moje niezmielone karty "poszły się rypać"? i nie będę miał za nie wyrównania w skrawkach?
Być może tylko nie mogę znaleźć tych niezmielonych kart - proszę o odpowiedź, gdzie ich szukać? (menu trochę się zmieniło).
Jeśli zaś straciłem te niezmielone karty - to chciałem zapytać, czy wcześniej była jakaś informacja na temat planowanych zmian tego rodzaju? Ja nie kojarzę...


Mam to samo, ale przy otwieraniu Tworzenia Talii pojawia się błąd i jak naprawią błąd, to mam nadzieję, że dostaniemy co nasze
 
Drzewek szkoda, ale drzewka aż tak mnie nie bolą jak stracone karty, które "kisiłem sobie", żeby później zmielić i dorobić wybrane premki. Rozumiem ideę jaka za tym stoi - "Dajemy wam dużo, łatwo zdobyć skrawki i beczki - od dzisiaj koniec z tym". Niemniej jednak uważam, że wiadomość o tak istotnej zmianie powinna być podana z wyprzedzeniem przynajmniej tygodniowym (a najlepiej miesięcznym), żeby można było zmielić wcześniej karty.
Rozegranie tego w taki sposób jak w obecnej aktualizacji wg mnie oznacza zupełny brak szacunku dla graczy. Mam nadzieję, że Redzi wycofają się z tego pomysłu, albo znajdą sposób jak wyjść z tego z twarzą.
Jeśli nie - uważam to za przegięcie, lub jak nazwał to Duckingman - zwykłe świństwo. Dosyć mocno napalałem się na uruchomienie gry na Androidzie, ale - dziękuję, nie skorzystam. Jeśli sytuacja z drzewkami/niszczeniem kart w zapasie nie zostanie przywrócona do stanu wcześniejszego - rezygnuję z Gwinta.
Cytując Franza Maurera: "W imię zasad..."


EDIT:

Dalsze badania wykazały co następuje:
- nadmiarowe karty SĄ w podglądzie budowania talii, tylko nie widać ich na ekranie głównym z racji braku przycisku do mielenia
- trudno teraz policzyć ile się ma takich potencjalnych skrawków - sprawdzenie jest bardzo żmudne
- nadmiarowe karty da się niszczyć, chociaż raz przy niszczeniu wywaliło mnie z Gwinta do GOG-a - musiałem ponownie uruchamiać grę
- niesmak pozostał...

+ tryb sezonowy jest dosyć zabawny i szybki, niestety - moim zdaniem znów faworyzowany jest Nilfgaard
 
Last edited:
No i po co usuwać te drzewka? Nie można było dać nowego i stare zostawić?

Przez cały rok olewałem sezonowe drzewa i skupiałem się na pozostałych. Mówiłem sobie, że kiedyś je sobie nadrobię. No bo postęp miał się zachować. Nowe drzewka sezonowe też oleję, bo i tak nie zrobię całego a za rok ich nie będzie.

Będzie paka u Sklepa za $. Już pędzę po portfel.

Przestałem wspierać gwinta finansowo już przy ogłoszeniu drugiego dodatku, kiedy sobie wymyślili, że w pre-orderze będą 2 różne paki i jak chcesz wszystkie bibeloty to musisz kupić obie. Ja rozumiem, że trzeba zarabiać, ale nie tędy droga.
 

Lexor

Forum veteran
Przestałem wspierać gwinta finansowo już przy ogłoszeniu drugiego dodatku, kiedy sobie wymyślili, że w pre-orderze będą 2 różne paki i jak chcesz wszystkie bibeloty to musisz kupić obie. Ja rozumiem, że trzeba zarabiać, ale nie tędy droga.

Odnoszę wrażenie, ze CDPR żyje w zupełnie innym, własnym świecie, ponieważ zachowuje się tak, jakby nie miał pojęcia o podchodzeniu do tego typu rozwiazań w innych grach F2P. To co tu boli najbardziej to zupełny brak komunikacji i poszanowania graczy - cofanie uprawnień powinno zawsze być poprzedzone przynajmniej daniem czasowej szansy na reakcję.
 
Strasznie to słabe jest..

1) Mogliscie napisać w grudniu, że będzie rozdawane mniej pyłu - przemyślałbym dwa razy zakup paczek ze skórkami i planszami

2) Dlaczego zmniejszyliście również pył w starych drzewkach? Rozumiem, że czekacie na nowych graczy androidowych, ale dlaczego mają być oni w gorszej sytuacji niż starsi gracze?

3) Auto mill - nie potrafię ogarnąć powodu implemenacji tego 'feature' - czy informacje o dodatkowych kartach zajmują Wam aż tyle na serwerach? Macie teraz masę niezadowolonych kolekcjonerów. Dobra robota CDP!

A mógł być taki fajny patch...
 
Mnie również nie podoba się sposób wycięcia drzewek, szczególnie przy wcześniejszych sugestiach, że będą wracać. Jeżeli chcecie dodawać nowe, to niech równocześnie z nimi wracają też poprzednie albo niech będzie rotacja i wracają co dwa lata czy coś. Ewentualnie wrzućcie do nowych drzewek stare bibeloty i dajcie jasny komunikat - "drzewka/bibeloty nie będą wracać".

Co do mielenia kart, z jednej strony rozumiem potencjalne powody wprowadzenia tej zmiany, ale forma już jest taka sobie. Mnie to jakoś bardzo nie boli, chociaż zostało mi trochę kart z ostatniego dodatku do przerobienia, trudno się mówi :D.
 
ESL-rnhW4AEb4cW.png


:shrug:

Po ostatnich wyczynach redów, aż się grać odechciewa...
 
PRZYWRÓĆCIE DAWNY TREBUSZ! Po to chyba jest karta Oblężenia, za 14 jednostek, żeby zagranie jej było OP.
 
Wielce niefortunnie się stało, że po prostu oszukaliście graczy, żeby nie powiedzieć kłamaliście w sprawie drzewek sezonowych i podjęliście bardzo autorytarną decyzje o przymusowym niszczeniu kart, nawet nie informując o tym społeczności! Po raz kolejny pokazaliście jak strasznie zależy Wam na dobrym kontakcie ze społecznością, bo o pożal się kąciku ask a dev nie wspomnę (żenada roku).
Mam nieodparte przeświadczenie, że już Wam nie zależy, żeby zrobić dobrą grę tylko Gwint to jakiś rodzaj eksperymentu by zobaczyć ile gracze mogą wytrzymać zanim odejdą. Ktoś tam z Was doktorat z tego robi?
 
@Lexor
Właściwie jest taka prosta zasada, że jak chcesz zarabiać kasę to po prostu nie wkurzaj graczy. Nie wiem po co ekipa robi jakieś dziwne, nerwowe manewry, skoro nikt nie ma z tego korzyści, tylko same szkody.

Z tymi skrawkami to są jaja, nikt nie pomyślał, że przecież po to masz nadmiarowe karty, żeby je przerobić na premki. Nie jestem idiotą, umiem sam karty zmielić. Myślę, że to efekt, że jakiś informatyk nie potrafił sobie poradzić z błędem przy mieleniu kart.

No i komunikacja z graczami leży i kwiczy, ciekawe czy w ogóle ktoś jeszcze czyta polskie forum.
 

Lexor

Forum veteran
@Lexor
Właściwie jest taka prosta zasada, że jak chcesz zarabiać kasę to po prostu nie wkurzaj graczy.
Mi tego tłumaczyć nie musisz. ;) "Studiuję rynek" od dawna, sam przymierzam się do własnej "produkcji" typu indie.

Dodam więcej: w robieniu interesów w/g mnie najważniejsze jest zaufanie i szczerość.

Odwalanie numerów nigdy nikomu nie wychodzi na zdrowie.
 
Top Bottom