Live stream 09.03.2020

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


W poniedziałek 9 marca o godz. 19:00 zapraszamy na nasz kanał na Twitchu na live stream z Pawłem Burzą i Jasonem Slamą, podczas którego omówimy nadchodzący hotfix do aktualizacji 5.2.

Do zobaczenia!
 

Lexor

Forum veteran
I moim zdaniem na "przeprosinach" się skończy. Ewentualnie dostaniemy jakiś bibelot "w ramach rekompensaty".

Bo gdyby planowali jakieś "cofania decyzji" to powinni zrobić to od razu, a nie czekać z tym do poniedziałku.
 

Gyg

Forum regular
Ja wiem? Hotfix oznacza zmianę w kodzie gry a to wymaga czasu. Zmiany w balansie były na tyle małe, że nie powstało OP kombo. Myślę, że to będą przeprosiny i odwrócenie części zmian dt. drzewek/pyłu/mielenia kart.
 

luk757

Forum veteran
Pewnie będzie jakaś rekompensata za drzewka. Cofania zmian się nie spodziewam chyba, że coś na pro ranku - np. znów widoczny Fmmr.
 

Lexor

Forum veteran
Myślę, że to będą przeprosiny i odwrócenie części zmian dt. drzewek/pyłu/mielenia kart.
Z tego co zauważyłem, zmiany nagród w drzewkach są realizowane od strony serwera i nie wymagają aktualizacji klienta gry, więc raczej bym ich się nie spodziewał. Poza tym, każdy dzień opóźnienia w tej kwestii powoduje zwiększenie ilości graczy, którzy wykorzystali "nowe zasady", więc powrót do "starych zasad" spowodowałby niezadowolenie tej części społeczności - takie zmiany pewnie niosłyby ze sobą konieczność rollbacka.
 

Hiobe

Forum veteran
No nawarzyli piwa, hejt się wylał to teraz trzeba z płaczem przepraszać xD
założe się że nie przeproszą, tylko powiedzą że to co mówili w 2019 było w 2019, a teraz mamy 2020 i są inne czasy czy coś takiego :D i ze obecne zmiany są dobre i przemyślane (bo już w to uwierzę..) tylko to wyjdzie w czasie dopiero :D i żeby im ponownie zaufać :D

moje podstawowe pytanie brzmi, jak oni chcą przyciągnąć nowych graczy, jak co patch utrudniaja takowym zdobywanie surowców i czegokolwiek ?? :D

ja osobiście oczekuję szczerych przeprosin od Pawła Burzy, za to perfidne kłamanie na reddicie ;p
 
Zmiany, które wprowadzili akurat są dobre - nie dość, że usunęli jedno drzewko, przez co potrzeba poświęcić mniej pkt na sezon, to nagrody sezonowe zyskały unikatowy charakter i premiują graczy, którzy je w danym sezonie zdobywają. Takie założenia powinny być od początku drzewek sezonowych.

Odnośnie afery ze zmianą decyzji. Osobiście śledzę temat od samego początku, jak tylko pojawiły się oficjalne informacje od Pawła Burzy na temat przenoszenia drzewek na kolejny sezon. W odróżnieniu jednak od innych - zdaje się chyba, że od większości - graczy, od początku nie wierzyłem jednak w to, że tak to będzie wyglądać. Nie dziwi mnie, że wyszło inaczej niż mówili. Po pierwsze, to był pomysł nietrafiony i dla rozwoju gry lepsze są nowe drzewka sezonowe co roku. Po drugie, co niestety gorsze, świadczy to o kiepskiej komunikacji z graczami, za co ciężar spada w całości na Pawła Burzę, który na domiar złego na początku afery próbował twierdzić, że nic graczom nie obiecywał. Nic to. Ja się od sprawy dystansuję nie tylko dlatego, że się tego spodziewałem, ale i dlatego, że te wszystkie bibeloty nie mają dla mnie większego znaczenia.
 
Odnośnie afery ze zmianą decyzji. Osobiście śledzę temat od samego początku, jak tylko pojawiły się oficjalne informacje od Pawła Burzy na temat przenoszenia drzewek na kolejny sezon. W odróżnieniu jednak od innych - zdaje się chyba, że od większości - graczy, od początku nie wierzyłem jednak w to, że tak to będzie wyglądać. Nie dziwi mnie, że wyszło inaczej niż mówili. Po pierwsze, to był pomysł nietrafiony i dla rozwoju gry lepsze są nowe drzewka sezonowe co roku. Po drugie, co niestety gorsze, świadczy to o kiepskiej komunikacji z graczami, za co ciężar spada w całości na Pawła Burzę, który na domiar złego na początku afery próbował twierdzić, że nic graczom nie obiecywał. Nic to. Ja się od sprawy dystansuję nie tylko dlatego, że się tego spodziewałem, ale i dlatego, że te wszystkie bibeloty nie mają dla mnie większego znaczenia.
Tak na logikę to masz absolutną rację z tymi drzewkami no bo jak by to niby miało wyglądać za kolejny rok czy dwa? Chyba nikt kto wierzył w takie rozwiązanie nie zadał sobie trudu by pomyśleć nad tym wcześniej... Nie zmienia to faktu, ze Paweł Burza w tej całej sytuacji nie odnalazł się zupełnie i moim zdaniem słowa o tym, że drzewka sezonowe będą przechodzić z roku na rok w ogóle nie powinny paść nawet jeśli ktoś coś takiego rozpatrywał w zespole. To było dosyć nieodpowiedzialne bo przez rok może się dużo zmienić w grze.
 
Co stało na przeszkodzie by nowe drzewka co roku pojawiały się dodatkowo do starych?
Jakby za 2 lata nowy gracz dostał 5 drzewek na miesiąc to domyślam się patrząc po społeczności Gwinta, że mogłoby to zrodzić w nim frustrację i myślenie w stylu: "to jest bez sensu...i tak się tego nie da zrobić w miesiąc więc sobie odpuszczę..." Poza tym idea takich drzewek sezonowych IMHO jest taka, że to są drzewka ograniczone czasowo i nagradzają za aktywność. No i księgę by trzeba było przerobić żeby to jakoś wyglądało.
 

Lexor

Forum veteran
Księgi nie trzeba by było przerabiać - drzewka sezonowe pojawiałyby się na odpowiednich rocznych zakładkach.
Nowy gracz dostawałby opcję - robisz sam albo możesz kupić w sklepie.
 
Ewentualnie stare nagrody sezonowe mogłyby trafiać do sklepu za pył meteorytowy sezonowo, np w sezonie elfów byłoby nowe drzewko, a do sklepu by trafiały paczki za pył z poprzednich sezonów elfów.
 

Lexor

Forum veteran
Tak to nie. Gracz zawsze powinien mieć wybór, a nie tylko sklep, nawet jeśli za pył.
 
Księgi nie trzeba by było przerabiać - drzewka sezonowe pojawiałyby się na odpowiednich rocznych zakładkach.
No tak tylko z jakiegoś powodu Redzi ustalili, że aktualne drzewko sezonowe powinno być na 1 stronie.
Nowy gracz dostawałby opcję - robisz sam albo możesz kupić w sklepie.
I na pewno nie odrzuciłaby go ilość tych drzewek ze względu na możliwość ich kupna...

No i pozostaje jeszcze argument o tymczasowości (unikatowości) tych drzewek m.in. w celu podtrzymania na bieżąco zainteresowania grą.

P.S. Ciekaw jestem jak to rozwiążą.
 

Lexor

Forum veteran
Pewnie tak ustalili, bo na ówczesnej stronie rocznej nie było miejsca ze względu na ilość dodatków.
W tym roku ustalili, że dodatków ma być mniej, więc drzewka by się pewnie pomieściły (tym bardziej, że teraz mamy tylko jedno).

PS. Ciężko pisać o "odrzuceniu z powodu nadmiernej ilości" - czy jak wchodzisz do np. sklepu obuwniczego to też cierpisz jak widzisz dziesiątki par butów i ostatecznie nigdy nie kupujesz żadnych?
 
PS. Ciężko pisać o "odrzuceniu z powodu nadmiernej ilości" - czy jak wchodzisz do np. sklepu obuwniczego to też cierpisz jak widzisz dziesiątki par butów i ostatecznie nigdy nie kupujesz żadnych?
Nie sprowadzajmy dyskusji do takiego absurdu. Inne jest nastawienie gracza - kolekcjonera a inne klienta w sklepie.
W grze każdy w domyśle dąży do odhaczenia jak największej ilości nagród, w sklepie obuwniczym zadowolisz się zazwyczaj po zakupie 1 pary.
 
Top Bottom