[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
W KP też masz szpiegów. :sneaky:
No weź , biedna Sabrina i super drogi Vernon Roche w mojej talii nie mam żadnego szpiega .
Post automatically merged:

Dorze wiemy ze mówiąc o szpiegach miałam na myśli NG ;)
 
No weź , biedna Sabrina i super drogi Vernon Roche w mojej talii nie mam żadnego szpiega .
Post automatically merged:

Dorze wiemy ze mówiąc o szpiegach miałam na myśli NG ;)
Ja wiem, ale napisałaś, że "dlatego grasz KP". A przecież można i NG grać "bezszpiegowo".

PS. Widziałem już KP ze szpiegami na sezonówce.
 
Powrócę do tematu działania karty specjalnej na obrońcy. Z ciekawości użyłem tej karty i występuje ten sam problem:




karcz.jpg


Dla mnie cały czas to jest nielogiczne, bo biorę obrońcę na cel i owa jednostka powinna dalej zadać obrażenia. Ona jest pod wpływem mojej karty specjalnej, obrońca chroni jedynie jednostkę przed użyciem na niej karty specjalnej, ale karta zadziałała na obrońce on powinien zadziałać.

Dobra karta do karania jednostek koło obrońcy, lecz niestety dla mnie 100% błędne działanie tych 3 kart VS obrońca i zdania nie zmienię =]
 
ciągle widzę samouczek w kontraktach jako niezaliczony ale mam info o jego ukończeniu gdzie tu sensu??

czy jest opcja przejść go jeszcze raz by system go w końcu zaliczył??

pozdrawiam
Sylwek
 
Last edited by a moderator:
Musisz napisać do wsparcia gry z prośbą o zaliczenie kontraktu.
Obecnie nie ma możliwości ponownego rozegrania samouczka.
 
Tak, tak to obecnie działa.
Wynika to z tego, że najpierw rozpatrywana jest CAŁA AKCJA jednej karty, a dopiero potem CAŁE AKCJE kolejnych kart.
Gdyby Lugos miał przynajmniej jeden punkt siły więcej (i przeżył kartę alchemii) to by zadziałał PO karcie alchemii.

Tylko że takie działanie jest błędne bo blokuje też działanie innych kart jeżeli zagrasz Lugosa siwego a obok Obronicę heymaey i jako trzecią kartę wyciąg z gigaskorpiona to obrońca dostaje tylko jeden punkt a nie 6 pomimo faktu że lugos dostał 1x6 obrażeni a nie po prostu 6
 
Tylko że takie działanie jest błędne bo blokuje też działanie innych kart jeżeli zagrasz Lugosa siwego a obok Obronicę heymaey i jako trzecią kartę wyciąg z gigaskorpiona to obrońca dostaje tylko jeden punkt a nie 6 pomimo faktu że lugos dostał 1x6 obrażeni a nie po prostu 6
Takie działanie "jest prawidłowe w/g kodu gry". Tak został on napisany i działa (lub, w przypadku CDPR: powinien działać) identycznie we wszystkich podobnych sytuacjach. To, że (jak to opisałeś) często "nie jest to logiczne", to już inna bajka.
 
Cześć,

mam pytanie o kartę "TA KTÓRA WIE" Sabat: Na koniec rundy daj Wytrzymałość jednostce o największej sile bazowej po twojej stronie pola bitwy.

Mam w rzędzie ponad 25 pkt. , widać animacje jakby jakaś karta dostała wytrzymałość po czym ta karta znika. Ogólnie w ponad 50% rozgrywek w których powinienem dostać wytrzymałość nie otrzymałem jej. Dlaczego ? Czy jeżeli karta ma na sobie wzmocnienie lub jest uszkodzona to umiejętność od "TA KTÓRA WIE" przestaje działać ?
 
Cześć,

mam pytanie o kartę "TA KTÓRA WIE" Sabat: Na koniec rundy daj Wytrzymałość jednostce o największej sile bazowej po twojej stronie pola bitwy.

Mam w rzędzie ponad 25 pkt. , widać animacje jakby jakaś karta dostała wytrzymałość po czym ta karta znika. Ogólnie w ponad 50% rozgrywek w których powinienem dostać wytrzymałość nie otrzymałem jej. Dlaczego ? Czy jeżeli karta ma na sobie wzmocnienie lub jest uszkodzona to umiejętność od "TA KTÓRA WIE" przestaje działać ?
Jeśli karta o największej sile bazowej ma zasłona to nie otrzymuje wytrzymałości, nie wiem jak to wygląda z jednostką posiadającą fatum. Uszkodzenia i wzmocnienia nie wpływają na działanie karty. Wytrzymałość zawsze otrzymuje jednostka o największej sile bazowej. Generalnie moim zdaniem najlepiej jest to tak rozplanować by największą siłę bazową po naszej stronie w R1 posiadała "Ta która wie".
 
Dzięki za odpowiedź, ja często w 1 pierwszej rundzie używałem kryształowej kuli na "Ta która wie", żeby mi jej nie zablokowali i to pewnie powodowało że jej umiejętność nakładała się na zasłonę. Teraz zwrócę większą uwagę na tę mechanikę.
 
Mam pytanie odnośnie działania karty Śpiewaczka Havfrue. Z opisu wynika, że jest to karta która działa na rozmieszczeniu tj. leczy dowolną jednostę o 2pkt oraz tworzy opętaną syrenę (ta cześć opisu jest niejasna). Niezrozumiałe jest działanie dla mnie tej karty w kolejnych turach, gdyż ona znowu leczy i tworzy syrenę, stając sie kartą aktywną przez całą rundę jak przykładowo Kapłan Svalbloda.
 
Last edited:
Mam pytanie odnośnie działania karty Śpiewaczka Havfrue. Z opisu wynika, że jest to karta która działa na rozmieszczeniu tj. leczy dowolną jednostę o 2pkt oraz tworzy opętaną syrenę (ta cześć opisu jest niejasna). Niezrozumiałe jest działanie dla mnie tej karty w kolejnych turach, gdyż ona znowu leczy i tworzy syrenę, stając sie kartą aktywną przez całą rundę jak przykładowo Kapłan Svalbloda.
Działa dokładnie tak jak opisałeś. Ciężko coś jeszcze do tego dodać. Jedyne ograniczenie efektu pasywnego to jedna syrena na turę.
 
Śpiewaczka ma w opisie że za każdym razem gdy pierwszy raz w turze leczysz jednostke to tworzy syrene. Coś jak Goniec salamandry
Działa dokładnie tak jak opisałeś. Ciężko coś jeszcze do tego dodać. Jedyne ograniczenie efektu pasywnego to jedna syrena na turę.
No nie do końca bo śpiewaczka nie leczy ale jak inna jednostka leczy albo z lidera to tworzy syrene
 
To w końcu ona działa na rozmieszczeniu czy nie? Bo przez to ja rozumuję tak, że tylko raz leczy i tworzy syrenę. Albo opis tej karty jest błędny, więc powinien być taki - ulecz co turę jednostkę z 2 pkt i stwórz syrenę.
 
@artuch13: Działa na rozmieszczeniu (leczy) oraz pasywnie (raz na turę tworzy syrenę jeśli miało miejsce jakieś leczenie).
Tak wynika z opisu.
 
No nie do końca bo śpiewaczka nie leczy ale jak inna jednostka leczy albo z lidera to tworzy syrene
Zgadza się, błąd wynika z tego że tuż przed moją odpowiedzią post kolegi był edytowany i wersji poprawionej nie przeczytałem. Pierwotnie artuch pisał o efekcie pasywnym, zmienił na aktywny.
 
Zrozumiałem działanie tej karty i opis jej. Przeciwnik raz miał układ trzech kart- Kultysta, Pustelnik i Śpiewaczka, i nie zwróciłem uwagi, że Pustelnik się leczył więc powstawały syreny.
 
Top Bottom