GWENT Partners Open #1 - Feedback od graczy

+
Witam serdecznie!

Turniej za nami, kolejne mam nadzieję przed nami, dlatego na prośbę Snake'a z ClaymoreGWENT zbieram opinie od graczy co im się podobało, co warto usprawnić, a czego kompletnie nie powinno być w takich turniejach. Przekazane opinie z forum, Gwint Polska oraz z Discorda PlayGwent zbiorę w całość i wyślę do jednego z Community Managerów GWINTA oraz do Snake'a by następna edycja turnieju była jeszcze lepsza.

Zapraszam do udzielania się!

Pozwolę sobie zacząć:
1. Brakowało mi oficjalnego castu z komentarzem i chciałbym przy następnej edycji zobaczyć to w trochę zmienionej formie. Redzi odpalali by się na swoim oficjalnym kanale, gdzie dwójka komentatorów by pokrótce wyjaśniła na czym polega turniej, recap poprzednich dni, krótkie przemyślenia nt. różnych uczestników i ich kanałów, a dopiero później host kanałów.

PS. Prosiłbym o wypisywanie listy waszych propozycji, będzie mi to łatwiej zebrać w całość.
 

luk757

Forum veteran
1. Powinna być możliwość obejrzenia większej ilości meczów niż 1 spotkanie na rundę. Jestem za tym żeby rozszerzyć widełki godzinowe w 1 fazie turnieju. Przykładowo: pierwsza tura graczy 15-17, druga tura 17-19, trzecia tura 19-21. Dla rundy 6 (ostatniej) w pierwszej fazie turnieju zrobić wyjątek - wszyscy gracze grają równocześnie żeby nie było pola do kalkulowania i kombinowania.
Tak to się robi w wielu rozgrywkach sportowych.
2. Każdy mecz powinien mieć swój stream.
 
Pomysł od palekid_ :

1. Twitch daje możliwość oglądania kilku streamów jednocześnie - dobrze by było, żeby odpalić mecz z dwóch perspektyw.
 
Może i nie dotuczy to redów ( ale gdyby był dobry spectator mode to by nie było problemu), ale szkoda mi było że Xioniz nigdzie nie streamował.
 
Wojtech2005, nie stremował ale mogłeś niektóre rozgrywki zobaczyć z perspektywy jego przeciwników np. Spyro a teraz wrzuca swoje mecze na youtuba.
 
Super się oglądało ten turniej. Lubię też oglądać eliminacje do openow, ale nie da się ukryć, że gwint ma problem z turniejami.
Przez brak spectator moda nie da się w 100% wykorzystać potencjału turniejów, które ze spectator modem, oficjalnym castem i 2 komentatorami byłyby genialne do oglądania dla wszystkich widzów.
 
1. Brakowało mi oficjalnego castu z komentarzem i chciałbym przy następnej edycji zobaczyć to w trochę zmienionej formie. Redzi odpalali by się na swoim oficjalnym kanale, gdzie dwójka komentatorów by pokrótce wyjaśniła na czym polega turniej, recap poprzednich dni, krótkie przemyślenia nt. różnych uczestników i ich kanałów, a dopiero później host kanałów.

No to ja mam akurat inaczej. Podszedłem do tego raczej jako do społecznego turnieju, bo i jakby "reprezentacja" społeczności Gwinta w nim brała udział. Oficjalne casty zostawił bym na bardziej oficjalne turnieje - w znaczeniu z udziałem pro graczy. Jest to w ogóle ciekawe pod tym względem urozmaicenie. Bardzo podobało mi się to, że patrzyliśmy na mecze z perspektywy samych graczy i jeszcze większe uznania dla graczy, którzy widząc, że są hostowami przez Redów przestawiali się na język angielski, żeby byli przez wszystkich zrozumiali (tutaj niestety nie wszyscy, zwłaszcza rosyjskojęzyczni gracze podołali, no ale nie jest to dla mnie jakiś ogromny minus, aby przekreślać samą konwencję). Ma to w ogóle walory poznawcze - osobiście lepiej odebrałem samych uczesników, fajnie było spojrzeć na ich różne zachowanie na streamach, oglądało się coś, czego normalnie bym nawet nie włączył (bez obrazy dla twórczości poszczególnych osób, lecz raczej oglądam streamerów których już znam, albo szukam takich, których język rozumiem). Tak przyjęta metoda ma też i taki plus, że nie musiałeś siedzieć na oficjalnym kanale Redów, ale jak np. masz jakiegoś ulubionego streamera, faworyta, mogłeś być u niego na kanale i oglądać całość z jego perspektywy. Także pod tym względem w mojej ocenie wyszło to w porządku. Miałbym tylko jedno ale, które wydaje mi się nie jest proste do przeskoczenia. Śledzenie poszczególnym streamów z kanału Redów powinno być bardziej przemyślane, to przeskakiwanie było nieprzewidywalne ponieważ raz zakładało zasadę - najpierw patrzymy z jednej strony danego meczu, a poźniej z drugiej, po czym od tej zasady odchodziło i cyk - patrzymy w ogóle na inny mecz. Chociaż jak mówię może to być nie do ogarnięcia, ponieważ każdy mecz ma inne tempo i inaczej się one kończą/ zaczynają.

Pozostałe rzeczy są dla mnie raczej obojętne, zwłaszcza dropy, choć zdaje sobie sprawę z tego, że nie wyszło to najlepiej - Redzi powinni przyjąć zasadę - jest turniej to za np. 2h masz gwarantowany drop 1 beczkę, czy coś. Takie coś zadziała bardziej niż bliżej nieokreślone "zwiększenie dropów".
 
Top Bottom