Gry komputerowe

+
Dzisiaj o 18 naszego czasu w ramach Summer Game Fest Geoff Keighley ma zapowiedzieć jakąś grę-niespodziankę. Jak myślicie, co to będzie? Ostatnio coś się zaczęło dziać na oficjalnym twitterze Mafii więc może remake jedynki z prawdziwego zdarzenia? Inne opcje jakie bym widział, ale których pewnie się nie doczekam to nowy Batman lub erpeg z uniwersum Harry'ego Pottera :sneaky:
 
Na remake nie ma co liczyć. Nie zapominajcie, że mamy do czynienia z 2K. Gogowa jedynka u mnie działa kiepsko i crashuje do pulpitu, więc remaster jedynki przyjąłbym z otwartymi ramionami. Wątpię, że zrobią coś więcej niż fani w Mafia Remastered V2 (wątpię, że w ogóle go zrobią), ale jeśli poprawiliby stabilność i framerate, który kuleje niezależnie od ustawień, to nawet bym się nie zastanawiał. Dwójka natomiast wciąż działa i wygląda dobrze więc mnie osobiście w ogóle nie obchodzi.

PS. Paradoksalnie remake najbardziej przydałby się trójce...
 
Last edited:
Obie części kcem.

A najlepiej taki remaster jak serii Broken Sword :) Czyli coś dopisać itd. Gdyby zrobić taki porządny lift Mafii II i odgrzebać te liczne pomysły, które były zarzucone na etapie developmentu i ostały się ich "kikuty", taką mafię 2.5 że znów użyję analogii do serii BS... Oj brałbym.
 
Taki remaster brałbym i ja, ale wątpię, że kiedykolwiek powstanie. Również żałuję porzuconych pomysłów i smutno mi się robi kiedy pomyślę jak wykastrowano tę grę, bo obydwie części uwielbiam. Patrząc jednak na portfolio 2K, to podbicie tekstur, dodanie kilku efektów i zwiększenie zasięgu rysowania jest raczej jedynym na co możemy liczyć. Coś wzorem Bioshocka lub Borderlands. Ot remaster na obecną generację. Na nic innego się nie nastawiam.
 
No i już wszystko jasne, niespodzianką był remaster... Pro Skatera 1 i 2.


W sumie spoko, dobrze wspominam ten cykl do czasów czwórki, ale kompletnie się nie spodziewałem takiego zestawu więc zaskoczyli mnie. Premiera 4 września na PC, PS4 i X1.
 
Dżizas, ile ja z kumplami dwójkę katowałem, żeby przejść wszystkie lokacje na 100% włącznie z GAPami ;)

Genialny soundtrack, grywalność i replayability gigantyczna.


Taki remaster brałbym i ja, ale wątpię, że kiedykolwiek powstanie.

Może kiedyś wzorem remasterów BG zrobiony przez kogoś innego...
Post automatically merged:

W sumie spoko, dobrze wspominam ten cykl do czasów czwórki,

Ja jeszcze sporo w Underground 2 pograłem. Ale jednak klasyczna 2 to był największy sztos. Mam mega sentyment. Nawet w trybie hot seat dało się pograć z kumplami.
 
Last edited:
A najlepiej taki remaster jak serii Broken Sword :) Czyli coś dopisać itd.
O ile sam koncept dodania (szczególnie przedpremierowo wyciętej) zawartości jest okej, o tyle nie chciałbym, żeby to było zrobione jak w przypadku Broken Sword. Raz ograłem remaster i wystarczy - jak wracam do jedynki, to do wersji podstawowej. Moim zdaniem nowe sekcje sprawiają, że historia gubi tempo, zaczyna być rozlazła, a i one same są dla całej fabuły po prostu zbędne. Mogło być to chyba zrobione lepiej.

Szczerze? Wolałbym chyba, żeby partie rozgrywane Nico były dodane jako osobny scenariusz, ot, taki bonus.
 
Mi się podobały, oczywiście oryginał był spoko, natomiast te nowe fragmenty również były niezłe. Trochę gorsze, ale niezłe. Do tego kilka drobnych usprawnień, wsparcie dla wyższych rozdzielczości i jest git.

Chociaż więcej contentu przydałoby się w dwójce ;)
 
Witam.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Mam Wiedźmina 3 na steam i na g2a kupiłem dodatek krew i wino, ale nie zauważyłem i kupo\iłem klucz na gog.pl
Czy da się jakoś aktywować ten klucz na steam? Czy wgl da się cokolwiek zrobić żebym mógł pograć w ten dodatek czy wywaliłem pieniądze w błoto?
 
Witam.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Mam Wiedźmina 3 na steam i na g2a kupiłem dodatek krew i wino, ale nie zauważyłem i kupo\iłem klucz na gog.pl
Czy da się jakoś aktywować ten klucz na steam? Czy wgl da się cokolwiek zrobić żebym mógł pograć w ten dodatek czy wywaliłem pieniądze w błoto?
Chyba wywaliłeś. Zawsze możesz komuś podarować, albo odsprzedać, o ile nie aktywowałeś już.
 
W sumie spoko, dobrze wspominam ten cykl do czasów czwórki, ale kompletnie się nie spodziewałem takiego zestawu więc zaskoczyli mnie. Premiera 4 września na PC, PS4 i X1.

Jej, nigdy nie grałem w jedynkę, ale dwójka to sztos nad sztosy :D Wciąż pamiętam szkołę i kasetę między dachami... No i soundtrack, ech, aż sobie odpalę :D Świetna wiadomość :p
 
Witam.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Mam Wiedźmina 3 na steam i na g2a kupiłem dodatek krew i wino, ale nie zauważyłem i kupo\iłem klucz na gog.pl
Czy da się jakoś aktywować ten klucz na steam? Czy wgl da się cokolwiek zrobić żebym mógł pograć w ten dodatek czy wywaliłem pieniądze w błoto?
Próbowałeś tutaj https://thewitcher.com/pl/exchange ? Klucz z pudełkowej wersję można było na tej stronie zamienić na steam albo origin.
 

Ubisoft oprócz już zapowiedzianych gier szykuje też powrót jednej ze swoich popularnych marek. Miałby to być tytuł AAA więc nie żadna bzdura na telefony i ukazać się do końca obecnego roku fiskalnego czyli do marca 2021.

Sporo osób pewnie robi sobie nadzieje na odświeżenie cyklu Prince of Persia czy to w postaci porządnego remake'u Piasków Czasu czy też kolejnego rebootu albo kolejną odsłonę Splinter Cella. Osobiście sądzę jednak że chodzi o Far Cry'a, bo choć Książę i Sam Fisher mają wiernych fanów to jednak obie te marki są już dość leciwe i trochę zapomniane, ciężko więc porównywać z popularnością wiecznie żywego Assassin's Creed czy Far Cry'a właśnie.
 
O powrocie serii Splinter Cell od lat krążyły plotki...

Muszę powiedzieć, że jeszcze dwa/trzy lata wstecz ekscytowałem się E3 licząc na ruch UBI. Tym bardziej jak Francuzi zrobili coś TAKIEGO.
 
Co do otwartości świata gry, to w ogóle jest ciekawe w odbiorze dla mnie jako gracza z odpowiednim stażem. Kiedyś taka seria Elder Scrolls niesamowicie imponowała tym aspektem. Po czasie dochodzę jednak do wniosku, że o wiele bardziej wolę gry zwarte i ścisłe fabularnie.
Nawiązująć do Elder Scrolls, czy tylko ja mam takie wrażenie, że w takim dajmy na to Skyrim po pewnym czasie dochodzi się do wniosku, że ta gra jest "pusta w środku"? Tzn. mamy mnóstwo miejsc do zwiedzenia, aż do przesytu, główne zadanie gdzies tam czeka z boku na wykonanie, tu niby Smok ma zjeść cały świat, a my sobie kapustę zbieramy, rudę żelaza kopiemy, domek meblujemy, jakies questy poboczne dla gildii robimy i luuuuuzik :)
W innych grach, ścisłych jak to ująłeś, mamy większe parcie na głowny quest - Baldur's Gate 2 - uratowac Imoen, skopać tyłek Irenicusa - Wiedźmin 3 - uratowac Ciri - kurde... Fallout - woda się kończy w bunkrze. Skyrim? Smok? Jaki smok? Ja teraz zbieram unikatowe artefakty Deadrów :p
 
Remake System Shock też ma demko, na Steam i GOG można pobrać, z tego co pamiętam waży nieco ponad 3 GB. Pograłem kilkanaście minut i zapowiada się nieźle. Przeszedłem System Shocka 2, klimat jest dość podobny, dość szybko można się zgubić na pierwszym poziomie, który dostępny jest w demku. Oprawa jest dość ciekawa, z jednej strony mamy dość ładnie wykonane elementy trójwymiarowe, ładne efekty oświetlenia, z drugiej strony zaś tekstury otoczenia mają dość wyraźne piksele co ma zapewne nawiązywać do pierwowzoru. Ma to swój klimat.

Od piątku do niedzieli będzie trwał też darmowy weekend z Far Cry 5 na Uplay, grę można już pobierać.
 
Top Bottom