Harmonia - nerfić czy nie nerfić?

+

Czy uważasz, że należy znerfić harmonię?

  • Tak

    Votes: 6 28.6%
  • Nie

    Votes: 15 71.4%

  • Total voters
    21
Proponuje taki temat do dyskusji.
Wyłóżmy argumenty za i przeciw nerfa dla harmonii.
Osobiście uważam, że harmonia NIE powinna być znerfiona. Co najwyżej można zmienić liczbe kart, które posiadają tę umiejętność, ale zasadniczo bym jej nie nerfił, bo tak szczerze, rodzi się pytanie, z czym Scoia Tael zostanie? Co tam w tym ST da sie grać gdy braknie harmonii? Krasnoludy z kuźnią Mahakamu? Elfy ze scenariuszem i Isengrimem?
Albo ja jestem malkontent, albo w ST nie ma już nic sensownego do zagrania. Wydaje mi się, że ST stało się nudne, nawet youtuberzy nie prezentują nic nowego w tych taliach.
 
Dla mnie powinny być z nerfione scenariusze, bo jedna frakcja może użyć ich 2 razy albo w jednym ruchu wykonać jego warunki, a druga nie ma takiej możliwości.

Tak samo czarni, mogą użyć dwa razy umiejętności dowódcy, a nawet 3 razy jeżeli jest użyta jeszcze karta Letho: Królobójca.
Dla mnie to jest slaby balans, niesprawiedliwy :/
 
Uważam, że są ważniejsze rzeczy do znerfienia, np. podwójne zagranie scenariusza.
A co do harmonii to podobno mają być jakieś zmiany w niej w najbliższym patchu.
 
W ST szkoda najbardziej pułapek które przez zmianę umiejętności przestały być archetypem na rzecz nudnego spamu elfów.
Dokładnie. Pułapki były fajne. Czasem wygrywały, czasem nie, ale zawsze grało się nimi ciekawie.
 
Eeee pułapki się świetnie nadają do nabicia dziennego zadania na artefakty :D
I można tym czasami nawet wygrać ;)
 
Generalnie tylko jedna pułapka jest wg mnie spoko - róg mahakamski. Wielu graczy kojarzy pułapki tylko takie jak zapaląjąca i miażdżąca. Gdy zagram róg wielu gubi się w obliczeniach i myślą, że minimalną różnica punktów maja nade mną przewagę i robią pas w r1 - a wtedy sruuu... otwiera się pułapka i po zawodach. Ludziska naprawdę zapominaja o mahakamskim rogu. No ale gdzie te czasy gdy Eldainem nawalało się pułapke za pułapką, tak że nikt nie ogarniał co sie właściwie dzieje. Mahakamski róg wchodził do gry po dwa razy dzięki Iorwethowi. To były piękne dni, po prostu piekne dni... a teraz to jest tak jak piszecie... do przebudowy i tylko do wypełniania zadań dobowych :p
 
Pan Falavandrel to spoko gość dlatego proponuje wzmocnić harmonię ale tylko dla niego i nie jak gra ze mną :) jak gra ze mną może być osłabiona i niech ma 9 kart na ręce tak będzie sprawiedliwie bo ma za mocną talię:)
 
I jeszcze mi powinni wyłączyć umiejętność dowódcy na stałe :p

Ty to taki skromny nie bądź, bo rozłożyłes moje KP na łopatki, że aż mi sie z tego wszystkiego gra zawiesiła :p
Przez tą twoją talię zacząłem na nowo ogladac gwintowych youtuberów :p
 
Filavandrel powinien dostać reworka. Ten dowódca nie ma w sumie żadnych większych synergii z kartami oraz daje mało pkt w porównaniu do innych dowódców.
 
Albo zrobić karty pod niego. Wzmocniony elfi tancerz w ręce powinien być automatycznie zagrywany na stół, a gracz powinien dociągać kartę. Da się, tylko trzeba mieć chęci, żeby to wzmocnić.
 
Ja wiem, że 20 głosów to nie jest może jakoś z punktu widzenia statystyki dużo, ale kurcze blaszka takich mocno aktywnych użytkowników jest mniej więcej własnie tylu. I z tego głosowania wyszło, żeby jednak nie nerfić harmonii. No ale w firmie widac nie ma demokracji.

Gratuluje CDPR - zarżneliście jeden z dwóch grywalnych archetypów. Poza elfim swarmem ST nie mają już nic. Gratki
 

Gyg

Forum regular
Poczekajmy z tym werdyktem chociaż miesiąc. Harmonia była najsilniejszą talią w Gwincie bardzo długo więc zmiany nie dziwią. Zauważ , że precyzyjne uderzenie też jest wysoko w statystykach, więc nie jedyne dwa archetypy. No i jest jeszcze Gord od Redrame, który może po dodatku być jeszcze silniejszy.
 
Gdyby oberwały wszystkie talie/karty/archetypy nad którymi toczymy tutaj dysputy to bym się nie czepiał. Ale NG tak po tyłku nie zebrało, Vincent nieruszony, podwójny bal nadal będzie grany, łaskawie dali lekki nerf Maaralowi, czyli jak będę miał Dragonów Vrihedd albo Malenę to się może wybronię, ale i tak nie za bardzo, bo no wiadomo - Vincent.
Grałem tym archetypem pod Gorda. W sezonie magii świetny, ale poza nim bardzo przeciętny.
No może i racja, pogramy zobaczymy, minie miesiąc, meta się ustali, wszystko wyjdzie. Tylko żal gdzieś tam jednak się tli z tyłu głowy
 

Gyg

Forum regular
Dla mnie brak nerfa dla Vincenta po wprowadzeniu Zasłony jest niezrozumiały. Z NG jest tak, że obchodzi WSZYTSKIE mechaniki wymyślone do ochrony swoich kart: Zasłona, Tarcza, Obrońca, Pancerz, duża siła bazowa...
 
Gracze którzy grają NG ślą zarzuty w stosunku do tych co grają inne frakcje, że sobie pasjans rozkładamy. A że tak zapytam co ma za opcję np KP jeśli nie rozkładac pasjans? Albo ST? Dogram chyba tylko Zew Harmonii do 100 zwycięstw, żeby wszedł kontrakt i chyba porzucam ST na jakiś czas, bo jak na razie nie widze szans na rozwój tej frakcji. Jeśli jedyne zmiany jakie ST dostało to Aglais i Saskia to sorry Winetou, ale to jest bryndza...
W szczególności Aglais :<
 
Top Bottom