Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Patrząc na bio autora człowiek spodziewałby się kogoś kto ogarnia gry jako medium i konsumentów, a tu taka niespodzianka...
No uśmiałem się.
O ile z zawoalowaną w tekście tezą, że gry AAA nawet mimo gatunkowych różnic skrajane są pod jeden, przystępny dla odbiorcy masowego szkielet jestem w stanie się częściowo zgodzić, o tyle jej argumentacja jest, delikatnie mówiąc, chybiona.
Ktoś probował być na siłę alternatywny.
 
No uśmiałem się.
O ile z zawoalowaną w tekście tezą, że gry AAA nawet mimo gatunkowych różnic skrajane są pod jeden, przystępny dla odbiorcy masowego szkielet jestem w stanie się częściowo zgodzić, o tyle jej argumentacja jest, delikatnie mówiąc, chybiona.
Ktoś probował być na siłę alternatywny.

Mnie rozbawiło to, że autor rzuca najbardziej oczywistymi faktami ze świata gier jakby odkrył coś kompletnie nowego i starał się zrobić z tego argument przeciwko CP (a raczej grom AAA po całości), np.

Zresztą, umówmy się: „otwartych światów” nigdy nie było, funkcjonowały jedynie światy rozległe

To oczywiste, ale co to ma do rzeczy? Już nie mówiąc, że autor ma bardzo dziwne wyobrażenie na temat tego czym Cyberpunk jest jako gatunek.
 
Ja z tego tekstu prawie nic nie skumałem. Dla mnie to jest jakaś bełkotliwa papka próbująca być krytyką gier AAA, tylko kompletnie niezrozumiałą.
 
No faktycznie tragedia. Ani teza jakoś jednoznacznie nie wybrzmiewa, ani konkretne argumenty za nią. Tylko nagłówek w celu klików się zgadza.

No i w sumie, ekhm, my też wszyscy kliknęliśmy :(
 
Co konkretnie masz na myśli?
Zbyt dużo by pisać, a nie jest to tematem obecnego wątku. W skrócie? Wystarczy obserwować i czytać co się dzieje. Tak, wiem, że CDPR traktuje CP priorytetowo, jednak pomimo tego mam naprawdę spore wątpliwości, że obecne CDPR jest "tą samą firmą", która współtworzyła W3, i że jest w stanie wypuścić coś co będzie jakoś z tamtą grą porównywalne (pomijając wszelkie różnice wynikające z postępu technologicznego). Mam tu na myśli kompetencje osób tam pracujących, komunikację informacji wypływających z firmy oraz sposób podejścia do swoich klientów, czyli graczy.
 
Mam tu na myśli kompetencje osób tam pracujących, komunikację informacji wypływających z firmy oraz sposób podejścia do swoich klientów, czyli graczy.



O singla bym się nie martwił =]
 
Zbyt dużo by pisać, a nie jest to tematem obecnego wątku. W skrócie? Wystarczy obserwować i czytać co się dzieje. Tak, wiem, że CDPR traktuje CP priorytetowo, jednak pomimo tego mam naprawdę spore wątpliwości, że obecne CDPR jest "tą samą firmą", która współtworzyła W3, i że jest w stanie wypuścić coś co będzie jakoś z tamtą grą porównywalne (pomijając wszelkie różnice wynikające z postępu technologicznego). Mam tu na myśli kompetencje osób tam pracujących, komunikację informacji wypływających z firmy oraz sposób podejścia do swoich klientów, czyli graczy.
Mam flashbacka sprzed 5 lat :p takie same głosy chodziły o wiedźminie 3 w kontekście dużej rotacji pracowników CDP Red względem wiedźmina 2.
 
komunikację informacji wypływających z firmy oraz sposób podejścia do swoich klientów, czyli graczy.

Ale czego oczekujesz? Że twórcy będą przedstawiać codzienne raporty z postępu prac i może jeszcze pytać fanów o zdanie czy aby to co prezentują spełnia oczekiwania społeczności? CD Projekt RED jest obecnie ogromną firmą notowaną na giełdzie, która zatrudnia setki pracowników. Każdy wypuszczony materiał to zaplanowana część marketingu, milczenie przez dłuższy czas także. To już nie są te czasy sprzed kilkunastu lat kiedy w firmie pracowało kilka osób i dopiero stawiali swoje pierwsze kroki w branży.

A skoro o informacjach mowa, czyżby nowe autko?

 
Ale czego oczekujesz? Że twórcy będą przedstawiać codzienne raporty z postępu prac i może jeszcze pytać fanów o zdanie czy aby to co prezentują spełnia oczekiwania społeczności?
Mój post został przeniesiony z innej dyskusji i był pisany z punktu widzenia sposobu prowadzenia obecnej komunikacji informacji związanych z Gwintem.
 
A skoro o informacjach mowa, czyżby nowe autko?


Nowe auto i pierwsze spojrzenie na to jak prezentują się Badlandsy (Pustkowia) wokół miasta.

Link do gifa w lepszej jakości:


W oddali widać na nim zarys Night City, co sugeruje, że Pustkowia powinny być dosyć rozległym obszarem, co ma sens, biorąc pod uwagę, że Nomady mają odgrywać ważną rolę w fabule gry.

y5awo1doiyy41.jpg
 
A skoro o informacjach mowa, czyżby nowe autko?


Autko cudowne. Ale uwagę przykuwa też miejscówka, która jest bardzo odległa od miasta. Night City jest tylko leciutko widoczne na początku. Generalnie czuć to kalifornijskie ciepło... Co jak co, ale o sam klimat miasta i ogólnie gry się zupełnie nie martwię. Environment będzie zapewne wybitny. W zasadzie jedynymi niewiadomymi wzbudzającymi niepewność odnośnie Cybera pozostają dwie kwestie jak dla mnie: model jazdy i model strzelania. Reszta prawdopodobnie będzie na najwyższym poziomie.
 
Normalnie się jakoś motoryzacją nie interesuję, ale patrząc na te pojazdy z Cyberpunka, to trudno się nie zachwycić :p
Wygląda obłędnie, otoczenie również. Na tyle obłędnie, że zastanawiam się w jakim stopniu to jest renderowany obraz, a na ile faktyczny obraz z gry.
 
Super, że wreszcie pokazali coś nowego. Nawet taki krótki .gif cieszy jak nie wiem co. Z tego co widać tereny wokół NC mogą być dosyć spore. I dobrze, bo fajnie mieć jakieś zróżnicowanie terenu. Mam tylko nadzieję, że Pustkowia również będą w jakimś stopniu unikalne i zróżnicowane. Nie chciałbym, aby te tereny wyglądały prawie identycznie.
W zasadzie jedynymi niewiadomymi wzbudzającymi niepewność odnośnie Cybera pozostają dwie kwestie jak dla mnie: model jazdy i model strzelania.
Też ciągle czekam na jakieś informacje o modelach jazdy i strzelania. Nie muszą być one jakieś genialne(oczywiście, gdyby były to super). Będę zadowolony, gdy będą na po prostu bardzo dobrym poziomie. Jeżeli jednak są one najsłabszym elementem gry to zapewne będziemy dostawać o nich jak najmniej informacji(przynajmniej do czasu, gdy jakiś dziennikarz sam zagra i o tym napisze).
Na tyle obłędnie, że zastanawiam się w jakim stopniu to jest renderowany obraz, a na ile faktyczny obraz z gry.
Z tego co widziałem na internecie to jest obraz prosto z gry, więc ludzie, którzy jeszcze rok temu mówili, że grafika jest średnia i nie sprawia wrażenia gry, która wychodzi w 2020 roku mogą już się chować.
Lilayah na redditcie napisała, że jest to materiał prosto z gry.
Widzę, że kolega mnie już ubiegł. ;)
 
Top Bottom