Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Jak dla mnie najważniejsze (poza Night City Wire na którym i tak prawdopodobnie zobaczymy jakiś gameplay) będą pierwsze wrażenia dziennikarzy, jutuberów etc. Jak wygląda model strzelania, jazdy, czy ludzie będą te aspekty gry chwalić, czy wręcz przeciwnie itd. Bardzo jestem ciekawy pierwszych wrażeń.

Generalnie jak myślicie, jakie ogólne recenzje przypadną Cyberowi we wrześniu? Bardzo dobre (ponad 80/85 na 100), czy na poziomie Wiedźmina 3 (ponad 90 na 100)?
Osobiście stawiam na ponad 90 na 100. Nie wyobrażam sobie za bardzo żeby miało być inaczej, mimo iż ta gra będzie miało mnóstwo rzeczy, które można spieprzyć :D
Gra musiałaby mieć sporo bugów i skopany model strzelania, czy jazdy. A wydaje mi się, że te rzeczy nie będą znacznie odstawać od reszty. Najważniejsze i tak będą (przynajmniej jak dla mnie) questy, kreacja świata, fabuła, dialogi... a pod tym względem prawdopodobnie będzie to kolejna fantastyczna gra.
 
Jak dla mnie najważniejsze (poza Night City Wire na którym i tak prawdopodobnie zobaczymy jakiś gameplay) będą pierwsze wrażenia dziennikarzy, jutuberów etc. Jak wygląda model strzelania, jazdy, czy ludzie będą te aspekty gry chwalić, czy wręcz przeciwnie itd. Bardzo jestem ciekawy pierwszych wrażeń.

Generalnie jak myślicie, jakie ogólne recenzje przypadną Cyberowi we wrześniu? Bardzo dobre (ponad 80/85 na 100), czy na poziomie Wiedźmina 3 (ponad 90 na 100)?
Osobiście stawiam na ponad 90 na 100. Nie wyobrażam sobie za bardzo żeby miało być inaczej, mimo iż ta gra będzie miało mnóstwo rzeczy, które można spieprzyć :D
Ja tam nie przykładam wielkiej wagi do wrażeń bo każdy ma inny gust, i w zasadzie dla mnie najważniejsze będą nowe materiały.
Co do recenzji i ocen to ciężki temat szczególnie w kontekście CP.

Jeżeli oceny miały by być oparte tylko o jakość produktu to bym był w miarę spokojny, jednak co do ocen to mam pewne obawy.
Uzasadnienie tych obaw to poprawność polityczna tytułu, już od dawna wiadomo że tytuł nie będzie się szczypał i może poruszać pewne aspekty które według niektórych dziennikarzy mogą być niepoprawne politycznie, i to jest moja obawa co do ocen tytułu.

Jakość CP2077 może zejść na dalszy plan jeżeli jakiś dziennikarzyna uzna że to tytuł homofobiczny czy rasistowski, bo on tak to widzi, a polityka to przecież nieodłączny element Cyberpunka jako gatunku.
 
Patrząc na to jakie dzisiaj gnioty dostają oceny 9/10 lub nawet 10/10 to Cyberpunk powinien dostać przynajmniej 11/10 oczywiście biorąc pod uwagę to, że sprawdzi się wszystko to co było mówione w przedpremierowych wywiadach.
 
Wydaje mi się, że sytuacja będzie analogiczna do tej z Wiedźminem 3 - czyli na naszym recenzyjnym podwórku słodko-gorzko dla kontrastu z ogólnoświatowym zachwytem i kilka nośnych i clickbaitowych artykułów roztrząsających kontrowersyjne tematy w zagranicznych, nazwijmy, społecznie zaangażowanych mediach.
 
Generalnie dwie najważniejsze gry tego roku, czyli Cyberpunk 2077 i The Last of Us Part II poruszają bardzo kontrowersyjne tematy. Mnie się to bardzo podoba, że poprawność polityczna schodzi na dalszy plan. Gry przez to stają się dojrzalsze, a przez swoją immersyjność pozwalają na większe doznania, które mogą doprowadzić do potrzebnych refleksji. Jednak wiele ludzi będzie dawać 1/10, bo "LGBT", czy coś w tym stylu... Ogólnie będzie duża polemika na ten temat. Dlatego ciesze się, że najgłośniejsze gry w coś takiego idą, w które zagra najwięcej osób, a nie gry indie, czy po prostu mniejsze tytuły. Może TLOU2 i Cyber przetrą szlak, że więcej gier AAA będzie szło w nieszablonowość i trudne tematy? Mam taką nadzieję.
 
Nie można zapominać o Half-Life Alyx to też jest duża gra jak przejrzałem szybko kilka filmików co tam można robić to ta gra jest rewolucją.
 
No to zobaczymy ;)
Ale co? Redzi chcą główne uderzenie przeprowadzic podczas NC Wire, dlatego mało prawdopodobne by miało się coś wcześniej pojawić od samych dziennikarzy czy youtuberów. Ci pewnie musieli podpisać embargo na sporą kwotę, więc te wrażenia pojawią się pewnie dopiero po 11 czerwca.
 
Ale co? Redzi chcą główne uderzenie przeprowadzic podczas NC Wire, dlatego mało prawdopodobne by miało się coś wcześniej pojawić od samych dziennikarzy czy youtuberów. Ci pewnie musieli podpisać embargo na sporą kwotę, więc te wrażenia pojawią się pewnie dopiero po 11 czerwca.
No właśnie do czasu Wire pewno nic nie zobaczymy (może jakieś zajawki z tweeta CP) ale jeśli idzie o wrażenia ludzi z hands-on, nie ma najmniejszych szans.

Wiadomo Hands-on trwa kilka dni, chyba między 8-12 czerwca ale mogę się mylić i NDA oczywiście jest po to, aby wszyscy dziennikarze mieli równe szanse w podzieleniu się wrażeniami, a nie kto pierwszy ten lepszy.
Wysypu wrażeń z ogrywania można się spodziewać po jakimś czasie, myślę że po tygodniu od zakończenia eventu zejdzie NDA.

Żaden poważny producent nie robi takiego "wydarzenia" bez uprzedniego nałożenia embargo, no bądźmy poważni, @kuba_21 oczywiście ma rację.

Ps. Ja osobiście teraz bardziej czekam na wymagania niż na materiały, liczę że do końca czerwca dostaniemy.
 
Ps. Ja osobiście teraz bardziej czekam na wymagania niż na materiały, liczę że do końca czerwca dostaniemy.
Też czekam, będę musiał raczej składać całego kompa od zera (granie w CP na PS4 jakoś mi nie leży), więc tymi wymaganiami będę się jeszcze głównie sugerował. Na tę chwilę mój zestaw na morele z Ryzenem 5 3600 i Geforce GTX 1660 kosztuje jakieś 3600 zł. Tylko w sumie doświadczenia w tym polu za bardzo nie mam, zastanawiam się na co to mi starczy. Z kupnem tak czy siak będę pewnie czekał na koniec lata, może wtedy coś stanieje.
 
Żebyś jakoś to odpalić i grać nawet w tych stałych 30-40 klatkach to na pewno nie trzeba będzie mocnego sprzętu, co innego maksymalne detale 60 klatek i 1080p lub 4K.
 
Fajnie jakby w 4k w 30 klatkach na wysokich mi pociągnęło. Zawsze można dodać opcję dynamiczne skalowanie zamiast zmieniać na jeszcze niższą rozdziałkę typu 2k. Ja wolę ładniejsze widoki niż 60 klatek. Oczywiście widzę różnicę ale i tak wolę lepszą grafę.
 
Nie ukrywam że obecną jednostkę składałem (z myślą) pod CP2077 (3700X/32GB) została tylko grafika do kupienia we wrześniu, a znam kilka osób które wstrzymują się z zakupem nowych części bo właśnie mogą niedługo podać wymagania.
Człowiek by się mógł zdziwić ile nagle ludzi wstrzymuje się z modernizacją, bo zastanawiają się czy proc z 6 jajkami wystarczy, czy jednak dopłacić do ośmiu.

A tak na marginesie żeby nie iść w offtop hardware'owy to mogę mocno polecić najnowszy materiał od MQ
wyszedł kawał wysokiej jakości zresztą jak sama mówiła pracowała nad nim dwa miesiące!.


Widać jakość wymaga czasu, i miejmy nadzieje że wysoką jakość dostarczy nam i CP.
 
Wydaje mi się, że sytuacja będzie analogiczna do tej z Wiedźminem 3 - czyli na naszym recenzyjnym podwórku słodko-gorzko dla kontrastu z ogólnoświatowym zachwytem i kilka nośnych i clickbaitowych artykułów roztrząsających kontrowersyjne tematy w zagranicznych, nazwijmy, społecznie zaangażowanych mediach.


Tak jak pisałeś: zaczyna się na naszym podwórku słodko-gorzkie podchodzenie do Cybera, choć ten artykuł jest wg. mnie po prostu... głupi, bo zarzuca twórcom mało informacji na temat samej gry ledwie półtora tygodnia przed Night City Wire. Artykuł miałby jeszcze jakiś sens przed ogłoszeniem eventu online na temat Cyberpunka, a nie teraz.

Generalnie na naszym podwórku mam wrażenie, że łatwo nie będzie. "Sorry, taki mamy klimat", że do rzeczy wychodzących z tego kraju mamy (nie zawsze, ale często) jakieś takie dziwne, mega krytyczne i sceptyczne podejście.

 
GOL nie pierwszy raz próbuje być alternatywny w kwestii wypowiadania się o Cyberpunku. W samej krytyce oczywiście nie ma nic złego, jest wręcz wskazana, ale tego typu artykuły w ich wykonaniu zwykle są bardzo na siłę na zasadzie 'wszyscy chwalą element X to my go skrytykujemy, bo tak, ale dodamy że element Y, który innym się nie podoba dla nas brzmi całkiem nieźle'.

Swoją drogą, bawią mnie te ich pseudo felietony na 3-4 króciutkie akapity.
 
Swoją drogą, bawią mnie te ich pseudo felietony na 3-4 króciutkie akapity.
Widzę, że nie tylko ja zwróciłem na to uwagę. :p

Ja to pamiętam jaka była burza w internecie, gdy Wiedźmin 3 dostał 8,5 na premierę na GOLu(gdzie praktycznie wszędzie indziej leciały 9 i 10), a od tego samego redaktora Skyrim dostał 10, gdzie w minusach była fabuła i dialogi, czego do tej pory nie mogę pojąć, bo jak gra RPG może dostać 10, skoro fabuła i dialogi są(w większości) beznadziejne. Przynajmniej dla mnie są to kluczowe elementy w takich grach(zaraz pewnie ktoś wbije i powie, że Skyrim miał świetny świat, eksploracje itd. :ROFLMAO:) i nie wyobrażam sobie jak można dać maksymalną ocenę grze RPG, która ma te elementy skopane.
 
Przecież ci którzy się zajmują przedmiotami kolekcjonerskimi z gry w tym wypadku figurkami nie mają nic wspólnego z samą produkcją gry to inny dział który jest oddelegowany do innego zadania.
GOL to tak jak napisał sebogothic jest ściekiem, a najlepsze są multikonta redakcji i tworzenie prowokacyjnych wątków na forum czy też artykułów aby podtrzymywać serwis przy życiu już lepsze jest PPE tam przynajmniej nie ma cenzury.
 
Top Bottom