Przedstawiamy piąty dodatek do GWINTA, Pan Lusterko!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


To już oficjalne! Najnowszy darmowy dodatek do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej zadebiutuje na PC, iOS i Androidzie 30 czerwca 2020. Ale nie musicie czekać prawie miesiąca — zajrzyjcie do świata Pana Lusterko już dziś w zwiastunie dodatku:

Dodatek Pan Lusterko to ponad 70 nowych kart, które przedstawiają wpływ Gauntera o’Dima — czyli samego Pana Lusterko — na świat Wiedźmina oraz jego rolę w kluczowych wydarzeniach w historii Kontynentu. Wśród nowych kart znajdziecie nowy typ legendarnych kart frakcyjnych, które zmieniają swój wygląd oraz umiejętności w toku rozgrywki. Dodatek zawiera także 11 kart neutralnych, do wykorzystania przez wszystkie frakcje, oraz nowe statusy i umiejętności do wzmocnienia Waszych talii.

Oczekując na premierę dodatku sprawdźcie nasze oferty przedpremierowe dostępne w sklepie w grze. Paki zawierają beczki Pana Lusterko oraz wyjątkowe ozdoby — skórkę dowódcy Gauntera o’Dima, rewers inspirowany Panem Lusterko i tytuł — które będziecie mogli wyposażyć natychmiast po zakupie!



Nie możemy się doczekać naszej kolejnej wspólnej przygody! Po więcej informacji o nowym dodatku zajrzyjcie na dedykowaną mu stronę.
 

Solan7

Forum veteran
Arty bardzo klimatyczne, nowe mechaniki również ciekawe. Szkoda tylko, że nie zapowiada się jednak powrót archetypu pogody ani Dzikiego Gonu... Chyba że istniejące już karty zostaną odświeżone.
Ciężko będzie czekać cały miesiąc :)
 
Wszystko fajnie ale 70 nowych kart na pół roku ? To chyba trochę za mało. Ten pakiet ze skórką pana lusterko chyba też trochę za drogi ale to już mniej ważne.
 
Witam,

Zapowiedź fajnie wygląda. Mam nadzieję, że dodatek wzmocni frakcję potworów.

Podczas wyświetlania strony do dodatku są wymieszane języki.
W tej wersji powinno wszystko być po polsku, chyba, że pl w adresie to jakaś pomyłka. Tłumaczenie kart i nowe mechaniki przydałoby się przełożyć na Polski.

Tak z ciekawości: Gdzie gra ma większą popularność, w Polsce czy na Świecie?

Pozdrawiam
 

Gomola

Forum veteran
Pakiet dosyć drogi, w rzeczy samej, ta sama cena co CP77, nad którym pracowały setki osób przez 8 lat :D

Zobaczyłem kartę Wściekłego tłumu i od razu skojarzyło mi się z klasyką:

 
Młoda driada? Czy to jest nowa karta czy przerobiona nową modłę młoda driada z harmonią wytwarzana z wód brokilonu? Jakiego drzewca będzie tworzyć? Pogmatwane to nieco.
 
No wszystko fajnie, tylko jak rozumiem to teraz zakupione beczki PL będzie można otworzyć dopiero 30 czerwca tak?

Po drugie wywala mi (na androidzie) od godziny komunikat o tym że ta wersja gry nie jest wspierana, czy ma to związek z końcem sezonu?
 
Tak, wraz z końcem sezonu wchodzi aktualizacja, tylko w aktualną grę można grać.
Post automatically merged:

Falavandrel, stawiam że ta driada to inna karta bo jej polska nazwa to "malutka driada" a nie młoda.
 
Last edited:
Odkąd Slama chlapnął cicho kilka miesięcy temu coś o przerobieniu kart agnetów dla Nilfgaardu, skrycie liczę na powrót odkrywki. Troszkę się łudziłem, że to ten dodatek przyniesie zmiany, ale najwyraźniej będzie to tylko buff dla szpiegów - co oczywiście nie jest niczym złym, uwielbiam grać na szpiegowskie talie - aaaaaaale jednak tęskno mi za bezczelnym zaglądaniem przeciwnikowi w karty :<
 
Ja mam nadzieję, że przerobią wszystkie karty, które były unikatowe dla NG, a już nie są i sie dublują - Kusznik (Wiewiórka), Nowicjusz (Kupiec), itd.
 
Policzyłem liczbę nowych kart dla każdej frakcji:
- Neutralne - 11
- Skellige - 12
- Potwory - 12
- Królestwa Północy - 13
- Syndykat - 13
- Nilfgaard - 14
- Scoia'tael - 15

Jakim cudem Syndykat dostaje tak wiele kart, skoro i tak ma już teraz ponad 170, w porównaniu do ponad 130 u pozostałych frakcji? Jako osoba grająca głównie Skellige i Potworami uważam to za trochę niesprawiedliwe...
 
Powiem szczerze, że same mechaniki mnie za bardzo nie zachwycają. Mają raczej charakter powtarzalny, to znaczy są dalszą bądź bliższą odmianą istniejących już mechanik. Fajnie że wracają "weterani", jednak jak w becie raczej nie oznacza to większej rewolucji dla SK. Najciekawiej prezentuje się jedynie SC, które dostaje najbardziej kombogenne mechaniki, a to o tyle szkoda, że i obecnie pod tym względem ta frakcja wygląda najlepiej.

Na duży plus natomiast zapowiedziane w opisie dodatku: "Wśród nowych kart znajdziecie nowy typ legendarnych kart frakcyjnych, które zmieniają swój wygląd oraz umiejętności w toku rozgrywki.". Zarówno pod względem rozgrywki, jak i strony wizualnej, będzie to urozmaicenie. Także dalsza oprawa - zmieniający się rewers z przedsprzedaży - jest ciekawym urozmaiceniem.

No ale pożyjemy zobaczymy, mam nadzieję, że pojedyncze karty jeszcze zdążą mnie zachwycić i ocieplą stosunek do nowych mechanik :)

Edycja: tak w ogóle, czy większość z tych nowych mechanik jest dedykowana dla SK, SC i NG? To znaczy, że pozostałe frakcje nie dostaną swojej nowej mechaniki? To akurat niezaciekawie wygląda, bo wskazuje na to, że pozostałe frakcje - jak wszystkie - dostaną tylko Veil, które nie wnosi za bardzo nic nowego do rozgrywki, oraz Echo, które mechanicznie też szału nie robi :coolstory:
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Policzyłem liczbę nowych kart dla każdej frakcji:
- Neutralne - 11
- Skellige - 12
- Potwory - 12
- Królestwa Północy - 13
- Syndykat - 13
- Nilfgaard - 14
- Scoia'tael - 15

Jakim cudem Syndykat dostaje tak wiele kart, skoro i tak ma już teraz ponad 170, w porównaniu do ponad 130 u pozostałych frakcji? Jako osoba grająca głównie Skellige i Potworami uważam to za trochę niesprawiedliwe...
Myślę, że ilość nowych kart w każdej frakcji może być taka sama, a policzone przez Ciebie różnice wynikają z ilości tokenów.

Ja mam nadzieję, że przerobią wszystkie karty, które były unikatowe dla NG, a już nie są i sie dublują - Kusznik (Wiewiórka), Nowicjusz (Kupiec), itd.
Raczej wątpię w takie przeróbki, bo będą się bronić tym, że np. Kusznik ma dodatkową umiejętność (to nic, że nikt jej nie używa).
 
Top Bottom