Przedstawiamy piąty dodatek do GWINTA, Pan Lusterko!

+
Ano, ktos zapłacic musi, by ktos mógł grać za darmo :)
Ja jako, że jedyna inwestycja jaką poczyniłem w Gwinta to zakupienie Wojny Krwi, obdarzam szacunkiem przeciwnika który umożliwia mi zagranie na planszy z kanałami :)
Póki jeszcze mozna było za pył kupić planszę karczmy to własnie to uczyniłem by choć troszkę móc się takim osobom odwdzięczyć.
Więc jeśli kupiłeś/kupiłaś te wszelkie preordery i inne szmery bajery to nie wahaj się używac awatarów, ramek i innych gadżetów, bo to powód do dumy, a nie popisywanie się ;)
 
Jak działać będzie Veil na Obrońcę

Jakie masz z tym wątpliwości, dlaczego ten status miałby działać na obrońcę inaczej niż na inne jednostki? Zapewne nie zrobią obrońcy z tym statusem, a nałożenie go na obrońcę w czasie rozgrywki nie spowoduje usunięcia statusu obrońcy. Co budzi Twoje wątpliwości?
 
Zastanawiam się jeszcze nad dwoma rzeczami. Jak działać będzie Veil na Obrońcę, oraz czy zdolność Rupture nie okaże się niegrywalna z powodu zbyt wielu możliwości obrony przed tym (Veil, Tarcza, Pancerz, oczyszczenie). @Alicja. możesz odpowiedzieć na pierwsze pytanie?

obrońca jest statusem więc po nadaniu mu Veil tym obrońcą już być nie powinien
 
obrońca jest statusem więc po nadaniu mu Veil tym obrońcą już być nie powinien

Ale Veil nie usuwa już istniejących statusów - tylko uniemożliwia ich otrzymanie. Tak wynika przynajmniej z opisu. Od usuwania statusów jest oczyszczenie.
 
@Grenshinimo nie jestem właśnie pewien czy status Obrońca po nadaniu statusu Veil pozostaje czy tak jak sugeruje @killaszit zniknie. I właściwie moją wątpliwość mógłbym rozszerzyć na wszystkie jednostki z już nadanymi znacznikami na które nałożono znacznik Veil. Obrońca po prostu przyszedł mi jako pierwszy do głowy bo u niego ma to kolosalne znaczenie.
 
@Duckingman rozumiem. Akurat to nie budzi moich wątpliwości - stosując się do opisu Veil status obrońcy powinien zostać bez zmian. Za to w mojej ocenie można mieć wątpliwości w drugą stronę - z negatywnymi statusami, np. krwawieniem. Co w sytuacji, gdy jednostka, na którą nakładamy Veil ma już krwawienie, czy zada ono jeszcze obrażenia, czy już nie. Bo pod tym względem opis statusu Veil jest niejednoznaczny. Nie precyzuje, że "osłania przed otrzymaniem negatywnych statusów", lecz ogólnie, że "osłania przed negatywnymi statusami".

Edycja: z wczorajszego filmu (od 9:31)
wynika, że Veil uniemożliwia nadanie statusów, nie uniemożliwia wybrania karty, ale jak będziemy próbowali jej nadać jakiś status, to nie zadziała. Także wynika stąd, że działa na każdy nowy status, jaki chcemy nadać po Veil - zarówno negatywny, jak i pozytywny. Ale wypadałoby sprecyzować opis działania tego mechanizmu.
 
Last edited:
@Grenshinimo twój argument o istnieniu już oczyszczenia mnie nie przekonuje bo przed premierą tej zdolności istniała już zdolność ściągania blokad, a jednak oczyszczanie i z blokadami sobie radzi. Veil może być dalszym rozwinięciem ściągania znaczników. Osobiście również wydaje mi się, że to nie powinno znaczników już nałożonych ściągać (a co za tym idzie przed wzmacnianiem z już nałożonej witalności i ranami z już nałożonego krwawienia nie powinno chronić), ale wolałbym dostać jednoznaczną odpowiedź.
 
Na stronie poświęconej dodatkowi pisze tak: "Osłania jednostkę przed negatywnymi statusami (np. krwawieniem) lub uniemożliwia jej otrzymanie korzystnych statusów (np. witalności). "

Na tej podstawie wnioskuje, że krwawienie usuwa a defendera nie zdejmuje bo to jest status..hmm neutralny?
BTW jednostka ze statusem Veil nadal będzie łatwym celem dla Vincenta z NG.
 
BTW jednostka ze statusem Veil nadal będzie łatwym celem dla Vincenta z NG.

Veil jest raczej stworzone dla ochrony przed blokadą, trucizną i nową zdolnością Skellige (Rupture). Jestem tylko ciekawy czy będzie więcej kart dającą Veil w rozkazie bo jeśli skończy się na Marlenie to jeśli Veil nie czyści znaczników właściwie tylko przed trucizną będzie skutecznie chronił, a wówczas lepiej już mieć oczyszczenie które jest zagraniem reakcyjnym co w karciance jest lepsze.
 
Myślę, że w taliach opartych na defenderze i silnikach może być stosowane zamiast oczyszczenia ale zobaczymy. Na pewno wtedy Sirocco byłoby bardzo popularne ;)

Inna sprawa, że oczyszczenie kontruje Veil :D
 
Ja to rozumiem jednoznacznie - że Veil nie zdejmuje już obecnych na karcie statusów, lecz w momencie otrzymania ochrania przed uzyskaniem kolejnych statusów. Przy czym wydaje się, że Veil nałożony na sojusznicze jednostki chroni je przed negatywnymi statusami (krwawienie, trucizna, blokada, rozdarcie), zaś nałożony na jednostki wroga - nie pozwala im otrzymać statusów pozytywnych (witalności, tarczy itp).
Ale oczywiście mogę się mylić.

Bardzo ciekawe jest z kolei Rozdarcie. Nie aż tak wredne jak trucizna, bo jednostka zostaje zniszczona dopiero na koniec rundy, ale z pewnością pomocne przy usuwaniu silnych kart wroga. Żeby przeciwnik miał tylko 1 turę na oczyszczenie jednostki z Rozdarcia, można je nałożyć i w następnej turze spasować (niszczy kartę na koniec Sojuszniczej Rundy).
 
Nie aż tak wredne jak trucizna

I tak, i nie. Trucizna musi być zagrana dwukrotnie na tę samą kartę, aby zadziałała, a rozdarcie wystarczy, że zostanie zagrane raz. Z drugiej strony rozdarcie kontruje nie tylko oczyszczenie, ale i pancerz, czy tarcza. Także są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań.
 
@Solan7 Z jednej strony Rupture wydaje się silniejsze od Trucizny, ale z drugiej strony wystarczy tarcza lub pancerz i już wroga jednostka ze stołu nie zejdzie (przy tarczy nawet obrażeń nie zada). Moim zdaniem może się to okazać martwą zdolnością bo za wiele jest możliwości kontrujących tą zdolność.
 

Gyg

Forum regular
Biorąc pod uwagę, że Rozdarcie jest umiejką SK, to nie jest aż takie silne. SK nie ma trutek, blok bardzo rzadko jest grany, więc oczyszczenie idealnie skontruje Rozdarcie.
 
Możliwe, pożyjemy zobaczymy ;) Być może w pozostałych kartach również dostaniemy nowego rodzaju kontry lub te już istniejące zostaną na premierę zmodyfikowane... Chociaż w to akurat wątpię.

Zmieniając trochę temat, patrząc po ilości kart, sądziłem że będą codziennie koło 12 odkrywać 2-3 nowe karty... A tymczasem nic nowego się nie odkryło :(
Jak to było z poprzednimi dodatkami, karty były odkrywane regularnie? Ten jest pierwszym, który śledzę przed premierą.
 
Biorąc pod uwagę, że Rozdarcie jest umiejką SK, to nie jest aż takie silne. SK nie ma trutek, blok bardzo rzadko jest grany, więc oczyszczenie idealnie skontruje Rozdarcie.

Akurat SK umiejętność ta najbardziej pasuje, bo SK lubi zadawać wrogim jednostkom obrażenia, albo sprawić żeby te jednostki były ranne. Jakby rozdarcie zadawało np. przy jednostce z 5 pkt zdrowia - 5x 1 pkt obrażeń, zamiast 1x 5 pkt obrażeń - to w ogóle przydatność tej mechaniki poszybowałaby w górę :)

@Solan7 dotychczas były regularnie ujawniane karty. Ale teraz obrali nową taktykę i chcą całe frakcje ujawniać w danym dniu (6 czerwca ma być NG). Nie wiem, czy poza tymi terminami też będą jakieś karty pokazywane.
 
Zmieniając trochę temat, patrząc po ilości kart, sądziłem że będą codziennie koło 12 odkrywać 2-3 nowe karty... A tymczasem nic nowego się nie odkryło :(
Pierwszy reveal bedzie za około 3h i 20min :p
 
Top Bottom