Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Dzięki za szybka odpowiedź. Teraz wszystko jasne. Powiem tylko, że dodatek zapowiada się znakomicie a na taki Nilfgaard czekałem od bety ;)
 
@Lexor Ja nie za bardzo śledzę twitter, jedynie gwinta, bo więcej piszą na nim niż na własnej stronie. A co do twojego postu to jakoś umknął mi link do zdjęcia i nie wiedziałem o czym piszesz.
 

Lexor

Forum veteran
@Lexor Ja nie za bardzo śledzę twitter, jedynie gwinta, bo więcej piszą na nim niż na własnej stronie. A co do twojego postu to jakoś umknął mi link do zdjęcia i nie wiedziałem o czym piszesz.
Nie chciałem tam wstawiać całego zdjęcia, żeby mój post nie mylił się z "oficjalnymi prezentacjami" od Alicji.
 
Tak swoją drogą, pokazali kolejne 2 karty:
1591715040520.png

1591715052700.png
 

Gyg

Forum regular
Amnestia przy oddaniu to 8 punktów za 5 plus umiejki przejętej jednostki.
Coup de Grace na Joachimie czy Roderiku też się zwraca. I do tego z echem.
Mamy tu niezły powercreep.
 

Lexor

Forum veteran
Mamy tu niezły powercreep.
Który, jak już gracze się "obkupią", zostanie ukrócony. I to akurat jest w każdej grze, nie tylko w Gwincie.

EDIT: Kolejna rzecz. Jak już wiadomo Pakt był prezentowany jako karta epicka, a ostatecznie został sklasyfikowany jako rzadka.
Teraz zauważyłem, że Błędne Ogniki były prezentowane jako karta rzadka, a na stronie są ukazane jako epicka?
 
Last edited:

Alicja.

CD PROJEKT RED
Kolejna porcja kart!


Wywiadowca
Fatum.


Fergus var Emreis
Człowiek, Arystokrata
Rozmieszczenie: Daj wrogiej jednostce status Szpiega.
Oddanie: Zamiast tego daj status Szpiega 3 wrogim jednostkom.


Coup de Grace
Taktyka
Echo.
Zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Stwórz i zagraj bazową kopię zniszczonej jednostki.
Spisek: Zawsze aktywuj śmiertelny cios.


Amnestia
Taktyka
Przechwyć wrogą jednostką o sile 3 lub mniejszej.
Spisek: Wzmocnij ją o 2.
Oddanie: Zawsze aktywuj Spisek.


Zygfryd z Denesle
Człowiek, Rycerz
Rozmieszczenie: Oczyść wszystkie jednostki.​
 
No dobra, to Zygfryd pozamiatał szpiegów Nilfgaardu :coolstory:
Przynajmniej odrobinę...
W sumie podobnie działa Równonoc Wiosenna, tylko na rząd a nie cały board.
@Alicja.
Jest błąd w opisie Fergusa:
"Oddanie: Zamiast tego daj status Szpiega 3 wrogim jednostkom."
Powinno być:
"Oddanie: Zamiast tego daj status Szpiega 3 SĄSIADUJĄCYM wrogim jednostkom" lub "Wrogiej jednostce i jednostkom po obu jej stronach".
 
Coup de Grace wydaję się strasznie potężne. Zastanawiam się jakie kosmiczne wynalazki będą miały pozostałe frakcje.
 
Coup de Grace wydaję się strasznie potężne. Zastanawiam się jakie kosmiczne wynalazki będą miały pozostałe frakcje.
Mam nadzieję, że równie potężne, albo nawet lepsze... Należy im się, szczególnie niektórym frakcjom, jak choćby Potwory. Już nie mogę się doczekać, aż wreszcie pokażą ten Dziki Gon, choćby jedną kartę...
 
Coup de Grace wydaję się strasznie potężne. Zastanawiam się jakie kosmiczne wynalazki będą miały pozostałe frakcje.
Będzie must have. Wydaje mi się że jest warta wyrzucenia z talii neutralek. Czy dobrze rozumiem że można tym tak poprostu rozwalić ygherna i zagrać go u siebie ? A na dokładkę echo.
 
Zapowiedź tego dodatku świetnie Redom wychodzi, mocne karty, które rozpalają wyobraźnie graczy też robi swoje, co doskonale widać na tym forum. Miło czytać te ożywione dyskusje :beer:

@Solan7 Zygfrydowi najbliżej do obecnego Dyffryna https://gwent.one/en/card/162213
Faktycznie wydaje się prawie automatycznym wyborem do większości talii, zwłaszcza jak jeszcze trochę statusów zagości. Warto zauważyć, że zdaje się oczyszczać nie tylko nasze jednostki, ale i jednostki wroga, a więc zagra też na ten nowy status - osłonę, czy zasłonę, czy inne rolety.
 
Jeśli Zygfryd czyści wszystko to jest ciekawą kartą. Nawet problematyczną w wielu wypadkach. Są statusy które chcemy usuwać wrogowi ale jest też sporo takich których nie chcemy. Podobnie sprawa wygląda po naszej stronie.
Potwory na krwawienie będą z nim miały pod górkę
 
Top Bottom