Pan Lusterko - prezentacja kart

+

Lexor

Forum veteran
@LibertyPrime7: I właśnie m.in. o to mi chodzi, żeby się w końcu ogarnęli. Diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Jak się już teraz wykładają na takich głupich błędach (bo czyż zweryfikowanie tekstu przed jego upublicznieniem jest aż takie trudne?), to jak można potem gwarantować sukces o wiele bardziej skomplikowanych rzeczy? Tym bardziej że to nie jest pierwszyzna - z każdą aktualizacją zawsze były jakieś problemy.

EDIT: Zakładam, że to kolejna karta prezentowana ze złym opisem i "Disloyal" to jest to samo co "Spying"?


EDIT: Przeanalizowałem układ kart na oficjalnej stronie i doszedłem do wniosków dotyczących przyszłych kart.
Dołożyłem przewidywane przeze mnie wartości siły.

MM-reveals-predictions.jpg
 
Last edited:
Ten nowy Infiltrator to niezła kontra na larwy endriag... Grając przeciw NG trzeba będzie mieć zawsze 2 takie w talii, bo pierwsze pójdą od razu, nie ochroni ich nawet defender. Ewentualnie manewr bojowy ;d Chociaż to brąz, więc pewnie wszystkie larwy będą zabijane na dzień dobry.
I w sumie znów dostajemy potężną kartę - robi 5 punktów za 4 prowizji + daje kontrolę, bo może posłużyć jako removal 2 jednostek, jeśli mają 3- siły.
 
Ten nowy Infiltrator to niezła kontra na larwy endriag... Grając przeciw NG trzeba będzie mieć zawsze 2 takie w talii, bo pierwsze pójdą od razu, nie ochroni ich nawet defender. Ewentualnie manewr bojowy ;d
Defender ochroni jak je zagrasz "dookoła" niego.

I w sumie znów dostajemy potężną kartę - robi 5 punktów za 4 prowizji + daje kontrolę, bo może posłużyć jako removal 2 jednostek, jeśli mają 3- siły.
Ja raczej w NG po wyjściu MM nie będę korzystał z Oddania, bo szkoda mi neutrali, z którymi razem mam parę pomysłów na zastosowanie nowych kart.
 

Gyg

Forum regular
Ale granie obrońcy a potem larw to trochę słabe. Jak się zaczyna można zagrać dookoła strategemu. Jak na razie wszystkie karty NG komicznie silne. Szpieg może nie robi dużo punktów ale ma synergię z resztą i robi 6 punktów obrażeń, które omijają obrońcę. Ja za 3 obrażenia na harcowniku płacę wyższą cenę...
Nigdy jeszcze nie było takiego powercreepu - nawet w Żelaznej Woli i Kupcach. Widać w lipcu zrobię sobie przerwę od Gwinta :(.
 
Jakie by nie były opisy, jak karty by nie działały, to nic nie zmieni faktu, że gwint staje się grą dla księgowych. Nie ma gry żebym czegoś nie pokręcił. A to odznaczę defendera i zapominam, że to już dyskwalifikuje Geralta do palenia rzędu 20...a to zapomnę, że w decku zostały mi 2 elfy i wyciągam nie tego co chciałem itd...

Gra jest na pewno spoko, jest na bank lepsza niż była, ale moje przynajmniej rozgrywki wyglądają tak, że gram te 20 minut i w zasadzie nie zdarza mi się rozgrywka, w której czegoś prostego i banalnego nie sknociłem. A na randze zero to często przeważa szalę zwycięstwa.

Jak dojdą nowe mechaniki, to obawiam się, że to będzie gra nie dla mnie. Koncentracja na 100%, koncentracja na każdym szczególe itd...bo inaczej wszystko na marne. Trochę jak w robocie.
 
Nigdy jeszcze nie było takiego powercreepu - nawet w Żelaznej Woli i Kupcach. Widać w lipcu zrobię sobie przerwę od Gwinta :(.

Zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Każdy z dodatków w momencie premiery wywracał metę do góry nogami bo każdy na tle wcześniej dostępnych kart miał karty dużo mocniejsze. Potem CDPR wiele z nich nerfił by wyrównać ich poziom, ale patrząc na dzisiejszą metę można śmiało powiedzieć, że karty ŻW i KO stanowią główną składową każdego z metowych buildów.
 
Ja się dziwię, ze akurat po tej ostatniej karcie padają takie słowa o powercreepie bo IMHO ona nawet na tle dzisiejszych kart nie jest OP. Dużo kart zostanie zmienionych także spokojnie ludzie.
 

Gyg

Forum regular
Zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Każdy z dodatków w momencie premiery wywracał metę do góry nogami bo każdy na tle wcześniej dostępnych kart miał karty dużo mocniejsze. Potem CDPR wiele z nich nerfił by wyrównać ich poziom, ale patrząc na dzisiejszą metę można śmiało powiedzieć, że karty ŻW i KO stanowią główną składową każdego z metowych buildów.
Przejrzałem metę od TLG i za wyjątkiem NG w każdym z deków (Tier 1 i 2) jest około 6 kart z obu tych dodatków. Więc raczej nie trzon. Scenariuszy nie liczę bo moim zdaniem są przedobrzone i mają za duży zwrot punktowy w stosunku do innych kart. Nie od parady bomb heaver w każdej talii.
Taka amnestia 8 za 5 z ręki, a do tego możesz zabrać silnik i jest taktyką więc kombi się z Ardalem i Helgą. Takich rzeczy nie było. Karty 7 za 5 zawsze miały haczyk. Tu masz 8 z marszu.
 
Taka amnestia 8 za 5 z ręki, a do tego możesz zabrać silnik i jest taktyką więc kombi się z Ardalem i Helgą. Takich rzeczy nie było. Karty 7 za 5 zawsze miały haczyk. Tu masz 8 z marszu.
Haczyk jest taki, że karta może wejść za 0 w skrajnie złym scenariuszu, ale też uważam że to jest strasznie silny brąz jak na 5 prowizji.
Imho najgorsze pod katęm balansu było KK do momentu zmiany Detlaffa.
 
Zmieniając troszkę temat, macie jakichś swoich wytypowanych kandydatów na ewoluujące karty pozostałych frakcji?
Moim zdaniem:
- Syndykat = Alvin / Jakub de Aldersberg
- Potwory = Eredin
- Skellige = ???
- Scoia'tael = Falka
- Królestwa = Radowid

Wszystkie powyższe postaci i ich zachowanie lub przemiany można na siłę tłumaczyć działalnością Gauntera... :)
 
Nigdy jeszcze nie było takiego powercreepu - nawet w Żelaznej Woli i Kupcach. Widać w lipcu zrobię sobie przerwę od Gwinta :(
Może warto poczekać na odsłonę wszystkich kart a potem jeszcze na zmiany w starych . Ja nie mam problemu ze coś jest silne pod warunkiem ze każda frakcja dostanie po równo .
 

Gyg

Forum regular
Może warto poczekać na odsłonę wszystkich kart a potem jeszcze na zmiany w starych . Ja nie mam problemu ze coś jest silne pod warunkiem ze każda frakcja dostanie po równo .
Ale to zabija archetypy, które nie dostają nic w dodatku - nie spodziewam się aby przeorali większość kart już istniejących. Ale tak jak już tu wspomniano - pewnie po miesiącu, dwóch poleci nerf dodatku przycinający je do reszty.
 
No dobra, ale czy zmiana keyworda "spying" na "disloyal" będzie miało jakieś znaczenie czy to tylko kosmetyka?
 
Obczytałem cały temat i nie znalazłem (może słabo szukałem), ale co oznacza hasło - transform na kartach generała i oficera?
Dlaczego Malutka Driada ma koszt prowizji 0 - czy to będzie karta faktycznie darmowa czy sługa jak np. elfi czatownik?
Conspiracy będzie działało tylko jeśli szpieg jest na blacie przeciwnika? Czyli jeśli będę grał KP keadweńskie upiory to Conspiracy może nigdy nie zadziałać?

Pewnie jeszcze się milion pytań narodzi po drodze, tylko pytanie - czy warto je teraz zadawać, bo widze, że opisy tych kart zmieniają się jak w kalejdoskopie.
CDPR - zatrudnijcie mnie na UZ, ja Wam to zbalansuję po godzinach ;)

Podobało mi się kilka postów wstecz jak ktoś napisał, że to się robi gra dla księgowych. Gwint od początku był dla księgowych, a teraz jest jeszcze bardziej. Zdałem sobie sprawę z tego gdy zacząłem montować nieszczęsną talię pod Aglais :p
 
Przejrzałem metę od TLG i za wyjątkiem NG w każdym z deków (Tier 1 i 2) jest około 6 kart z obu tych dodatków. Więc raczej nie trzon. Scenariuszy nie liczę bo moim zdaniem są przedobrzone i mają za duży zwrot punktowy w stosunku do innych kart. Nie od parady bomb heaver w każdej talii.

Nie liczmy scenariuszy bo zabija przyjętą argumentację. Bomba :) Scenariusze to m.in. bardzo dobry przykład jak potężne karty dostaliśmy w KO. Do tego równie istotne w obecnych buildach manewry bojowe. Nie chodzi o to, że ich jest jakaś zdecydowana większość w buildach metowych, tylko, że stanowią w wielu z nich kluczowe karty. Przyjrzyj się kartą z KO. Ile z nich nie jest obecnych w mecie? Niecałe 30%. Pozostałe 70% trafiło do metowych buildów. Ale to nie ma znaczenia. Mi chodziło jedynie o zwrócenie uwagi, że każdy kolejny dodatek przed premierą promował się bardzo mocnymi kartami które decydowały tuż po jego premierze o wyglądzie mety. Nowy dodatek nie jest tu pod tym względem inny. To zresztą nie powinno nikogo dziwić. Kto chciałby wydawać realne pieniądze na beczki z których trudno będzie uzyskać silniejszą kartę od już posiadanych.

Taka amnestia 8 za 5 z ręki, a do tego możesz zabrać silnik i jest taktyką więc kombi się z Ardalem i Helgą. Takich rzeczy nie było. Karty 7 za 5 zawsze miały haczyk. Tu masz 8 z marszu.

Nie tu nie masz 8 z marszu. Chyba, że zagrasz szpiega i tą kartę w jednej turze (co jest do zrobienia i bez zdolności dowódcy). Poza tym to jest karta za 5 prowizji. Są w tym dodatku karty za 4 prowizji które równie łatwo robię 7 punktów. I tak to są mocniejsze zagranie niż dotychczasowe w Gwincie, ale nadal nie są ultra potężne i tak jak napisałem wyżej jest to w pełni zrozumiałe. Ty masz chcieć zdobyć tą Amnezję, a nie spojrzeć na jej opis i stwierdzić, że są od niej lepsze karty.
 
Top Bottom