Metoda monetyzacji dobra dla firmy i graczy .

+
Witam, grając ostatnio w popularną grę FPS na telefonie zauważyłem pewną funkcję która byłaby (według mnie) dobra opcja dla graczy i dla firmy ,mianowicie w tej grze FPS wykorzystując GoogleAdmob firma za oglądnięcie 5 reklam oferowała skrzynkę w grze.(maxymalnie 5 reklam co kilka godzin)I stąd pomysł czy do gwinta nie można by zamontować takiego sposobu monetyzacji? Będzie to korzystne dla firmy bo jednak jest to przyjazna forma monetyzacji a gracz również będzie zadowolony bo będzie miał opcje za darmo coś zyskać. Oczywiście powinny pojawić się ograniczenia żeby ograniczyć sytuacje gdzie ktos ustawia bota i spamuje tym przyciskiem. Co o tym sądzicie? Jaka powinna być nagroda za np 1 wyświetlenie reklamy albo 5 ? Mam nadzieję ze ktoś z firmy zauważy ten temat bo jednak chciałbym dla gwinta jak najlepiej stąd ta propozycja.
 
Weź nie podpowiadaj im takich pomysłów, bo nam wsadzą te reklamy na ekranik ładowania się pojedynku. Będzie gorzej niż na Polsacie. Oglądasz sobie spokojnie reklamy, a tu walka! :p
 
A potem limit darmowych walk po którym trzeba obejrzeć ileś reklam żeby się zwiększył. Aa ahh 😬 to byłoby straszne. Nie chcemy robić z Gwinta mobilnej popierdółki.
 
Ktoś chyba nie załapał :/, Chodziło o call od duty na telefon ,chcesz to klikasz ,oglądasz i masz niechcesz to nie i tyle. A wy już robicie z tego że zaraz będzie pay2play(przypomina to ludzi którzy na słowo klaps reagują: ,,odrazu my pasem w twarz daj tak z 5 razy sadysto")Gwint jak wiecie nie jest grą mega popularną więc musi jakoś zarabiac a sytuacja w której ty nic nie płacisz i zyskujesz a firma zarabia jest dobra dla wszystkich. Chcesz to oglądasz ,nie to nie i nie dostajesz beczki z kartami.
Post automatically merged:

Wytłumaczę może o co chodzi bardziej żeby nieścisłości wyjaśnić. Polega to na tym że naprzyklad wchodząc do menu gry w górnym rogu mamy mała ikonkę np: monitora ,możemy robić wszystko jak zawsze normalnie różnica jest taka że jeśli chcemy np: zdobyć sobie dodadkową beczkę z kartami to klikamy w monitorek,oglądamy 30 sekund reklamy i pyk mamy.
 
Last edited:
Za dużo roboty z pilnowaniem zawartości reklam chyba. Głupio by było, gdyby przez przypadek wyskoczyła reklama konkurencji :p
 
Za dużo roboty z pilnowaniem zawartości reklam chyba. Głupio by było, gdyby przez przypadek wyskoczyła reklama konkurencji :p

Na takie odpowiedzi liczyłem😅. No głupio by było w sumie racja😅.
Post automatically merged:

Choć wydaje mi się że można blokować konkretne firmy w panelu google(na YouTube jest to możliwe nie wiem jak z reklamami na urządzenia mobilne)
 
No i za każdym razem gdy ktoś robi karciankę online masz kolejną firmę do blokowania. Niepotrzebnie by to tylko irytowało pracowników.
 
Za dużo roboty z pilnowaniem zawartości reklam chyba. Głupio by było, gdyby przez przypadek wyskoczyła reklama konkurencji :p
Już tak było na turniejach Gwinta na twichu reklama HS dodatku leciała =] coś ze szczurami jak pamiętam
 
No i za każdym razem gdy ktoś robi karciankę online masz kolejną firmę do blokowania. Niepotrzebnie by to tylko irytowało pracowników.
Jeśli działa to jak w YouTube to nie ma tam dużo pracy: masz małe pole wyszukiwania (albo możesz przewijać ręcznie) wpisujesz nazwę i ci wyskakują z każda litera ,firmy i klikasz zablokuj. Ale mowie nie dam sobie ręki uciąć że tak jest,napewno tak jest z poziomu kanału na YouTube 😅
Post automatically merged:

Czy zarabia, to już tylko Redzi wiedzą. Na pewno teraz jest skromniej, niż jeszcze rok czy dwa lata temu.
Stąd moja propozycja, lepiej proponować coś takiego niż potem widzieć talię za 200 złoty 😅
 
Ktoś chyba nie załapał :/, Chodziło o call od duty na telefon ,chcesz to klikasz ,oglądasz i masz niechcesz to nie i tyle. A wy już robicie z tego że zaraz będzie pay2play(przypomina to ludzi którzy na słowo klaps reagują: ,,odrazu my pasem w twarz daj tak z 5 razy sadysto")
Myślę, że większość załapała i się im Twój pomysł nie spodobał.
Wytłumaczę może o co chodzi bardziej żeby nieścisłości wyjaśnić. Polega to na tym że naprzyklad wchodząc do menu gry w górnym rogu mamy mała ikonkę np: monitora ,możemy robić wszystko jak zawsze normalnie różnica jest taka że jeśli chcemy np: zdobyć sobie dodadkową beczkę z kartami to klikamy w monitorek,oglądamy 30 sekund reklamy i pyk mamy.
To jest "myślenie życzeniowe". Gorzej jeśli Ci zrobia reklamy nie w menu głównym tylko gdzieś indziej gdzie byś nie chciał. Albo zrobią reklamy obowiązkowe i bez nagród w postaci beczek.
Naprawdę na smartfonach masz od zarabania gierek z reklamami, po co je jeszcze utykać w Gwincie. Poza tym f2p w Gwincie i tak jest bogaty, dziennie jestes w stanie zrobić chociaż jedną beczkę lub dość golda by sobie beczki kupić u Sklepa. Masz tyle drzewek do odblokowania, że szkoda gadać, naprawdę dla jednej beczki z reklamy nie ma potrzeby polsatować Gwinta.
 
Last edited:
Jeśli działa to jak w YouTube to nie ma tam dużo pracy: masz małe pole wyszukiwania (albo możesz przewijać ręcznie) wpisujesz nazwę i ci wyskakują z każda litera ,firmy i klikasz zablokuj. Ale mowie nie dam sobie ręki uciąć że tak jest,napewno tak jest z poziomu kanału na YouTube 😅
Post automatically merged:


Stąd moja propozycja, lepiej proponować coś takiego niż potem widzieć talię za 200 złoty 😅
Mimo że nie jestem fanem reklam w grach w których spędzam dużą ilość czasu to wydaje mi się że mógłby być to całkiem niezły pomysł dla nowych graczy ale i tak uważam że to byłoby nie fair w stosunku co do ludzi którzy kupują beczki za pieniądze z uwagi na fakt iż 2 beczki kosztują 10złotych to nie mam pojęcia jaka musiałaby być wprowadzona ilość reklam żeby to się zwracało i nie wprowadzało absurdu gdzie za pare reklam otrzymujesz równowartość połowy ceny zakupu najniższej ilości beczek, na twitchu zdaje się że za parę godzin oglądania otrzymujesz beczkę i awatar na profil więc wydaje mi się że nie ma możliwości aby wprowadzić ten system w takim stanie jaki proponujesz. Mogłyby być zamiast beczek fragmenty kart, pył meteorytowy albo złoto.
 
Top Bottom