Pan Lusterko - prezentacja kart

+

Gyg

Forum regular
Chyba nie - oddanie daje 3 monety bez konieczności niszczenia jednostki, a nie 3 monety dodatkowe. Więc z oddaniem jest 7 za 4.
 
A racja, źle przeczytałem. I tak bardzo fajna karta. Dobra przeciw krowiemu truchłu.
 

Gyg

Forum regular
Upadły Rycerz może mało kreatywny ale punkty zrobi. Jedna kongregacja i 8 punktów jest.
 
Poszła kolejna aktualizacja na stronie i wygląda na to, że knujący arystokraci dostali bufa do siły z 3 na 4.
Doszło też parę "niewidzialnych" zmian - brązowa karta NR z 4 na 3, złota NR z prawdopodobnego 3 na 5, złota Mo z 6 na 5,

Nie zrozumiałeś pytania. Chodzi mi o to gdzie znajdują się parawidłowe wersje kart? Na stronie playgwent czy tu? ;)
Chyba na stronie, bo skoro tam dziś zmieniły sie karty to raczej na ich aktualniejsze wersje?
 
Nie zrozumiałeś pytania. Chodzi mi o to gdzie znajdują się parawidłowe wersje kart? Na stronie playgwent czy tu? ;)
W momencie ujawnienia kart i prezentację tu na forum przez Alicję to karty pokazywane tutaj są najbardziej aktualne. Natomiast jeśli na stronie poprawiane jest coś co wcześniej było zgodne z revealami na forum to przyjmuje, że stronka pokazuje prawidłową wersje.
 
Pierwsze takie cuda oglądam. Nigdy w żadnej grze nie było takich zawirowań przed wydaniem dodatku i po okazaniu jego zawartości =]
 
Tak mi sie przypomniało, ze Oddanie w obecnej mecie ma jeszcze jedna wadę: kompletny brak kontry na scenariusze.

Może więc w końcu czeka nas też zapowiadany od miesięcy rework artefaktów i ich niszczarek?
 
Jak dla mnie artefakty i scenariusze powinny całkowicie wylecieć bo nic nie wnoszą do gry a powodują same problemy.
 
Pierwsze takie cuda oglądam. Nigdy w żadnej grze nie było takich zawirowań przed wydaniem dodatku i po okazaniu jego zawartości =]
Jakich zawirowań? xD Przecież teraz to i tak wygląda lepiej niż przy poprzednich dodatkach gdzie stronka w ogóle nie była aktualizowana tylko od początku do końca pokazywała karty z błędami ;) Teraz przynajmniej na bieżąco widzimy co się dzieje z kartami.

@Lexor i właśnie dla takich dylematów to devotion powstało. To samo przecież dotyczy kontr spamu w postaci Rozdarcia, Lamberta, Kapitulacji, Gerwina. Spamu, który jak już widać będzie mocno wsparty w tym dodatku, a który miał do tej pory trudności z przebiciem się. Zobaczymy na ile to devotion dotknie karty bo ja akurat uważam, ze może się znaleźć w starszych kartach i dotyczyć większej ilości archetypów niż tylko te supportowane w dodatku. Ale to się okaże z changelogiem.
 
@LibertyPrime7: Jak nic nie wnoszą do gry? Gdyby nie wnosiły to przecież ludzie by nimi nie grali?

@luk757: Na szczęście każda frakcja ma wciąż jakieś własne kontry na spam jednostek. Z artefaktami jest o wiele gorzej.
 
Wnoszą wkurzenie graczy bo są dobra a jedynym sposobem na nie jest głupi brąz. Grasz miotacza wygrywasz, nie grasz/ nie dobierzesz przegrywasz ;) Tak to nie powinno działać.
 
@luk757: Na szczęście każda frakcja ma wciąż jakieś własne kontry na spam jednostek. Z artefaktami jest o wiele gorzej.
Najgorzej ma chyba pod tym względem NG bo jedyna kontra (pośrednia) na spam to mogą być szpiedzy, którzy w pewnych scenariuszach nawet mogą zadziałać na niekorzyść bo bufują po stronie przeciwnika takie karty jak talizman.

Edit: Ok, jest jeszcze zapomniany jad wisielców...
 
Last edited:
Wnoszą wkurzenie graczy bo są dobra a jedynym sposobem na nie jest głupi brąz. Grasz miotacza wygrywasz, nie grasz/ nie dobierzesz przegrywasz ;) Tak to nie powinno działać.
Bez przesady. W taliach często grany jest Dekret z którego też można Miotacza zagrać jesli jest potrzebny.
Ja osobiście od Miotacza wolę Sirocco - bardzo fajna, uniwersalna karta.

Najgorzej ma chyba pod tym względem NG bo jedyna kontra (pośrednia) na spam to mogą być szpiedzy, którzy w pewnych scenariuszach nawet mogą zadziałać na niekorzyść bo bufują po stronie przeciwnika takie karty jak talizman.
Szpiedzy to raz, bo ładnie zapychają przeciwnikowi planszę, ale NG ma też Jad Wisielców.
 

Gyg

Forum regular
Wnoszą wkurzenie graczy bo są dobra a jedynym sposobem na nie jest głupi brąz. Grasz miotacza wygrywasz, nie grasz/ nie dobierzesz przegrywasz ;) Tak to nie powinno działać.
Zgadzam się z przedmowcą. Tempo robione przez scenariusze jest bardzo trudne do przeskoczenia bez niszczarki artefaktów.
 
Wnoszą wkurzenie graczy bo są dobra a jedynym sposobem na nie jest głupi brąz. Grasz miotacza wygrywasz, nie grasz/ nie dobierzesz przegrywasz ;) Tak to nie powinno działać.

Lepsza Wilga. W 8 z 10 gier robi niezłe punkty, czasem wejdzie za jeden, ale cóż, ryzyko zawodowe.
Post automatically merged:

Doszło też parę "niewidzialnych" zmian - brązowa karta NR z 4 na 3, złota NR z prawdopodobnego 3 na 5, złota Mo z 6 na 5,


Chyba na stronie, bo skoro tam dziś zmieniły sie karty to raczej na ich aktualniejsze wersje?

Dlatego obecne dywagacje są bezowocne, bo do wydania samego dodatku Redzi jeszcze mogą parę razy wszystko pozmieniać. Niby kosmetyka, punkt tu, punkt tam, ale zawsze.
 
Dlatego obecne dywagacje są bezowocne, bo do wydania samego dodatku Redzi jeszcze mogą parę razy wszystko pozmieniać. Niby kosmetyka, punkt tu, punkt tam, ale zawsze.
W obecnym zabawowym teoretyzowaniu nie widzę nic złego, bo ja się mogę załozyć, że będą zmieniać nawet po wydaniu.
 
Po rzuceniu okiem na stronę z odkrywającymi się nowymi kartami - wygląda na to, że każda frakcja dostanie swoją kartę specjalną z Echem, o koszcie werbunku 10 (lub około 10). Tę "sekwencję" zaczyna neutralna Oneiromancja, następnie widzimy po 1 karcie z każdej frakcji.|
Ot, taka ciekawostka :)
 
Top Bottom