Pan Lusterko - prezentacja kart

+

ghs

Forum veteran
jak mróz nie będzie zadawał obrażeń z pominięciem pancerza to cały ten pogodowy dziki gon będzie tylko mało-grywalnym memem. Jedyna szansa na ożywienie pogody to zarówno rgnr, mgła i deszcz raniące z pominięciem pancerza. Podobnie jak ożywienie exlidera Cracha, to aż smutne że stara umiejejka Cracha nie została poprawiona od premiery Żelaznej Woli, czyli ponad pół roku, frekwencyjność tej umiejętności dowódczej to pewnie max 1 promil
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
Tu się nie zgodzę - pancerza nie ma tak dużo w taliach i jako taki nie jest on darmowy. Jak pogoda ma pomijać pancerz to musi być droższa prowizyjnie.
@Solan7 bardzo ciekawa teoria. Wody na oddaniu to całkiem ciekawe rozwiązanie. Problemem są nadal scenariusze - przewał punktowy jaki robią niestety zabije oddanie jeśli niszczarki artefaktów pozostaną neutralne.
 
Tu się nie zgodzę - pancerza nie ma tak dużo w taliach i jako taki nie jest on darmowy. Jak pogoda ma pomijać pancerz to musi być droższa prowizyjnie.
@Solan7 bardzo ciekawa teoria. Wody na oddaniu to całkiem ciekawe rozwiązanie. Problemem są nadal scenariusze - przewał punktowy jaki robią niestety zabije oddanie jeśli niszczarki artefaktów pozostaną neutralne.
Już widzę jak krasnale na pancerzu cisną Dziki Gon ;D
Co do scenariuszy, dlatego też uważam że powinny mieć Oddanie - będzie to kolejny warunek ich grywalnościi spore ograniczenie dla używających ich graczy, z drugiej strony wciąż warto będzie mieć w talii miotaczy.
Dla mnie jest pewne w 90%, że niektóre stare karty dostaną Oddanie, zresztą jedna karta ma je w pewnym sensie już teraz - Pavko Gale.
 
mnie zastanawia jedna rzecz:
Veil/Osłona jest statusem który uniemożliwia nadawanie statusów czy zatem będzie można usunuąc Veil za pomocą oczyszczenia?

pomysł aby wykorzystywac Odanie defacto do balansowania gry uważam za bardzo fajny @Solan7
 
Jeszcze jedno - McBeard w swoim ostatnim filmie z analizą nowych kart zwrócił uwagę na coś ciekawego - ostatnio pokazana karta Scoia'tael (Obrońca Puszczy) może być najpotężniejszą z dotąd ujawnionych kart. 5 siły za 11 prowizji + zagrywa z cmentarza brązową Naturę (powiedzmy ten removal za 5 punktów który na śmiertelnym ciosie wzmacnia drzewca o 2), czyli już mamy 12 punktów. Ale najważniejsze to nowe słowo kluczowe - symbioza. Biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie dostaniemy dużo możliwości tworzenia malutkich driad czy innych jednostek z symbiozą, użycie Obrońcy Puszczy i jego karty specjalnej stworzy po naszej stronie Wędrującego Drzewca o sile równej ilości sojuszniczych kart z symbiozą. W tym wypadku Obrońca może zrobić prawdopodobnie spokojnie ponad 15 punktów, a może dużo więcej. Że nie wspomnę o elastyczności użycia, jeśli mamy kilka różnych kart Natury na cmentarzu.

@killaszit prawie na pewno będzie można zdjąć Veila oczyszczeniem, bo oczyszczenie to nie status, a veil tak :)
 

Gyg

Forum regular
Wydaje mi się, że Redzi jasno powiedzieli, że oczyszczenie zdejmuje Zasłonę. Co do Obrońcy Puszczy - nie wiem jak wiele będzie tej symbiozy w SC. Zakładam, że może być na Echu legendarnym i ewoluującej. Może na brązowym spelcjalu. A że żeton ma tylko dwa siły to łatwo go zdjąć. Jak wyjdzie na to, że to tworzy 2 punktowe drzewce to bez rewelacji. Zwłaszcza, że same karty tworzące driady mogą mieć słabą zwrotność punktów do prowizji na wejście (jak np. kompania Zoltana daje 6 za 6, w dobie ostatnich Amnestii czy Czerwonych Jeźdźców to trochę śmiech na sali).
 
Coś mnie ominęło, czy Rozdarcie jest już w grze????? :eek:
Zadanie z tego tygodnia podróży: ZAGRAJ KARTY Z ROZDARCIEM w liczbie 3
COoooo??
 
Chyba chodzi o karte "Rozdarcie"
Wtedy byłoby napisane "Zagraj Rozdarcie 3 razy"
A nie "Zagraj 3 razy kartę z Rozdarciem"
chyba że to błąd
EDIT: Potwierdzone przez Alicję, chodzi o kartę Rozdarcie. Ale wyjątkowo źle opisane w polskiej wersji.
 
Last edited:
Wtedy byłoby napisane "Zagraj Rozdarcie 3 razy"
A nie "Zagraj 3 razy kartę z Rozdarciem"
chyba że to błąd
EDIT: Potwierdzone przez Alicję, chodzi o kartę Rozdarcie. Ale wyjątkowo źle opisane w polskiej wersji.

Jak zwykle tłumaczenie kuleje...nie wiem gdzie szukałeś sensacji? Naprawdę niektórym to się nudzi.
 
Jak zwykle tłumaczenie kuleje...nie wiem gdzie szukałeś sensacji? Naprawdę niektórym to się nudzi.
Szukałem sensacji, bo tak się składa, że Rozdarcie to nowe słowo kluczowe, które ma się niedługo pojawić w Gwincie. I widząc "Zagraj 3 karty z Rozdarciem" chyba logiczne jest, że myślisz właśnie o tym słowie kluczowym, prawda?

Nie będę się tłumaczył i przepraszał za błędy Redów, które potrafią porządnie wprowadzić w błąd.
Nie rozumiem też dlaczego na polskim forum niemal każdy mój post spotyka się z krytyką, niemiłym komentarzem i ogólnie pojętą "szyderą", jak to ujął ktoś wcześniej. Ostatnio piszę praktycznie tylko na forum anglojęzycznym, gdzie są normalni ludzie i można spokojnie porozmawiać i cieszyć się nowinkami. Tutaj tylko hejt, narzekanie i brak szacunku. Nie można nawet spokojnie jednej wiadomości napisać.

Aha, i przed sekundą wleciała karta ewoluująca dla potworów, wiec możecie zacząć narzekać.
 
Poznajcie zmieniającą się kartę Potworów!



Król Auberon
Elf, Dziki Gon
Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj losową brązową jednostkę Dzikiego Gonu.
Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Auberon Najeźdźca
Elf, Dziki Gon
Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj brązową jednostkę Dzikiego Gonu.
Oddanie: Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Auberon Zdobywca
Elf, Dziki Gon
Zasłona.
Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj brązową jednostkę Dzikiego Gonu.
Za każdym razem gdy zagrywasz jednostkę Dzikiego Gonu, wzmocnij ją o 1.


Siepacz Dzikiego Gonu
Elf, Dziki Gon
Rozmieszczenie: Przenieś wrogą jednostkę do drugiego rzędu. Jeśli jednostka zostanie przeniesiona do rzędu z Mrozem, zadaj jej 2 pkt obrażeń.​
 
Poznajcie zmieniającą się kartę Potworów!



Król Auberon
Elf, Dziki Gon
Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj losową brązową jednostkę Dzikiego Gonu.
Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Auberon Najeźdźca
Elf, Dziki Gon
Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj brązową jednostkę Dzikiego Gonu.
Oddanie: Na początku rundy, jeśli w ręce lub w talii, przemień się.


Auberon Zdobywca
Elf, Dziki Gon
Zasłona.
Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj brązową jednostkę Dzikiego Gonu.
Za każdym razem gdy zagrywasz jednostkę Dzikiego Gonu, wzmocnij się o 1.


Siepacz Dzikiego Gonu
Elf, Dziki Gon
Rozmieszczenie: Przenieś wrogą jednostkę do drugiego rzędu. Jeśli jednostka zostanie przeniesiona do rzędu z Mrozem, zadaj jej 2 pkt obrażeń.​
Auberon w ostatecznej formie nie wzmacnia aby przypadkiem jednostek ,które pojawiają się na polu bitwy? No to co, popcornik w dłoń.
 
Czyli w 1 rundzie mamy totalny random co do tworzonej karty a w kolejnych wybieramy 1 z 3 kart.
 
Czyli w 1 rundzie mamy totalny random co do tworzonej karty a w kolejnych wybieramy 1 z 3 kart.
Faktycznie trochę słabo to wygląda, ale tylko na pierwszy rzut oka. Z dostępnych obecnie brązowych jednostek Gonu większość ma dość uniwersalne działanie i powinna zawsze "wejść", o ile masz Dominację.
Wybieramy z 3 randomowych:
- Nawigator - raczej zawsze w coś wejdzie
- Wojownik - bez problemu, o ile przeciwnik ma choć jedną jednostkę
- Ogar - też okej, szczególnie jeśli nie jest to końcówka rundy
- Siepacz - mocne 5/5 z pancerzem + przesunięcie, niezły nawet jeśli nie będzie Mrozu w stole, a pewnie będzie większość czasu
- Jeździec - tu jedyny zgrzyt, ale mamy 3 do wyboru, więc i tak nie ma z nim problemu

Zobaczymy zresztą, jakie jeszcze karty przygotowali Redzi, może będzie więcej ciekawych brązów. Z drugiej strony, to zawsze większe RNG przy Auberonie...

Co do pierwszej rundy to wtedy i tak raczej nikt nie będzie grał kart ewoluujących, więc nie przejmujmy się tą losowością w R1.
 
Ja tak lorowo pociągnę temat. O ile Uzurpator i Jakub jeszcze się kleją z postacią Pana Lusterko tak nie widzę spójności z Haraldem (bo co niedźwiedź, pocharatał nogę i bieda do końca życia?) a tym bardziej Auberonem. Pan lusterko jako demon oddziaływuje na wszystkie postacie jeśli ma taki kaprys, Auberon i w ogóle elfy aen ell pochodzą z innego świata, tam też Gaunter ma swoje wpływy?
 
Ja tak lorowo pociągnę temat. O ile Uzurpator i Jakub jeszcze się kleją z postacią Pana Lusterko tak nie widzę spójności z Haraldem (bo co niedźwiedź, pocharatał nogę i bieda do końca życia?) a tym bardziej Auberonem. Pan lusterko jako demon oddziaływuje na wszystkie postacie jeśli ma taki kaprys, Auberon i w ogóle elfy aen ell pochodzą z innego świata, tam też Gaunter ma swoje wpływy?
Może to Gaunter nasłał niedźwiedzia w stronę Haralda? Widocznie ma. Z Aen elle też można coś wymyślić: np. Pan lusterko podświadomie nakłaniał Eredina do otrucia Auberona.
 
Top Bottom