Ważna informacja dotycząca daty premiery Cyberpunk 2077

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Mamy dla Was ważną informację dotyczącą daty premiery gry Cyberpunk 2077.

 
To było do przewidzenia. Tylko po co pisać, jak studio doskonale radzi sobie w czasie epidemii...wiadomo giełda...
 
W sumie nie ma tragedii, te 2 miesiące później jest do przeżycia ;) Tylko trochę słabo dla tych co się skusili na limitowanego XOX bo teraz to trochę bez sensu. Wtedy to już zawitają zapewne nowe konsole o ile nic się nie zmieni :p Czekamy dalej...
 
Wiem, że to dla dobra gry. Wiem, że jeśli potrzeba dodatkowego czasu na doszlifowanie, to danie tego czasu jest jedynym słusznym posunięciem. Wiem, że tydzień po premierze nikt nie będzie pamiętał o przekładaniu dat.

Ale jestem smutny. Bardzo.

 
W sumie nie ma tragedii, te 2 miesiące później jest do przeżycia ;) Tylko trochę słabo dla tych co się skusili na limitowanego XOX bo teraz to trochę bez sensu. Wtedy to już zawitają zapewne nowe konsole o ile nic się nie zmieni :p Czekamy dalej...
A to już wygląda prawie jak Bareizm, bo zauważ że sporo sprzętu stylizowanego na CP2077 wysypało tuż po pierwotnej premierze kwietniowej.
Ciekawie tez wygląda obecna premiera bo to już bardzo blisko premiery next-genów (były przecieki o 20 listopada) i oczywiście na wersje PS5/XSX trochę sobie poczekamy, ale może taki MS to wykorzysta na swoją korzyść, wszak tytuł wspiera smart delivery.
 
Standardowy? Brak jakiegokolwiek materiału z gry, który nie wygląda jak render? Rzeczywiście nie wygląda to podejrzanie.
Napisałem że dwie obsuwy to standardowy wynik, nie wspominałem nic o marketingu. Właśnie po tym braku materiałów było widać, że czeka nas drugi list otwarty. Spodziewam się że w ciągu miesiąca zaczną promocję na poważnie (czytaj: wypuszczą w końcu fabularny trailer), bo jeśli nie, to faktycznie zacznie być to już wyjątkowo dziwne nawet mimo tej nowej daty premiery.

Można było od razu zapowiedzieć premierę np. na luty 2021 i byłby święty spokój, a tak to zaczyna to wyglądać jakby coś tam było mocno skopane albo był rzeczywisty problem w ogóle z wydaniem gry.
Myślę że ludzie kierujący studiem nie mogą sobie ot tak dodawać bonusowych miesięcy do daty premiery żeby "dmuchać na zimne". Brzmi jak wygodne i oczywiste rozwiązanie, to czemu tak nikt nie robi :think:
W 2 miesiące albo i 3 raczej nie naprawią czegoś, co jest mocno skopane. Brzmi jak typowy dodatkowy czas na pozbycie się większej ilości bugów (a i tak na premierę ich trochę zostanie, ale lepiej mniej niż więcej)
 
Jeżeli nie wyrobią się do tego 19 Listopada no to wtedy już zostaje wejście w nowy rok 2021 i jakiś termin w 1Q/2021 aby rok fiskalny zamknąć z przytupem i dużym zyskiem.
Szczerze na dzień dzisiejszy to ten 19 listopada też nie jest dla nie taki pewny, może zmieni to Wire, ale wątpię.

Ps.
 
Last edited:

Guest 4390247

Guest


Mamy dla Was ważną informację dotyczącą daty premiery gry Cyberpunk 2077.

To już trochę żart. A w sierpniu będzie informacja, że premiera jednak w lutym? Jaki jest sens zapewniania, że gra jest skończona, jeżeli nie pokazaliście ŻADNEGO gameplayu na żywo? Trailer z niby gameplayem to mógł być równie dobrze render. Jaki sens jest pisać, że wysyłacie kopie do dziennikarzy? Dziennikarze Wam zrobią sprzedaż? Może warto jednak byłoby potraktować graczy jako coś więcej niż samobieżne portfele, które Wam kredytują, chciałbym napisać produkcję gry, ale tak naprawdę nie wiadomo czy ten cały Cyberpunk wyjdzie. I to pisze fan, który kupił wszystkie Wiedźminy w wersjach kolekcjonerskich (Wiedźmina 2 to w sumie kupiłem kilka razy, osobno na pc, na x360 i wydanie kompletne na pc). Niestety, ale w przypadku Cyberpunka wygląda to słabo.
 
Q1 2021 byłby dla nich zapewne bolesną decyzją, ominąłby ich sezon świąteczny :p

Jaki jest sens zapewniania, że gra jest skończona, jeżeli nie pokazaliście ŻADNEGO gameplayu na żywo?
Chyba nigdy nie wspominali, że gra jest skończona. Najwyżej tyle, że fabuła jest skończona i questy, ale poprawa błędów i szlify to bardzo długi proces który w przypadku takiego W3 trwał chyba pół roku albo więcej? Gra była ten cały czas "ukończona", w sensie że dało się ją przejść w całości, ale jak mawiali REDzi "gra skończona w 99% jest nieukończona w 100%"

Jaki sens jest pisać, że wysyłacie kopie do dziennikarzy? Dziennikarze Wam zrobią sprzedaż?
A mieli wysyłać? W sensie pełne wersje pod recenzje? Nic nie słyszałem, tylko o tym że będą mogli zagrać żeby napisać swoje wrażenia. Normalna rzecz na tym etapie produkcji.
 
Last edited:

Guest 4390247

Guest
Q1 2021 byłby dla nich zapewne bolesną decyzją, ominąłby ich sezon świąteczny :p
Zakładając, że jest w ogóle jakakolwiek gra do wydania. Zaczyna to przypominać hity pokroju Duke Nukem Forever. Ciekawe czy jakość ta sama.
 

Guest 4390247

Guest
Q1 2021 byłby dla nich zapewne bolesną decyzją, ominąłby ich sezon świąteczny :p


Chyba nigdy nie wspominali, że gra jest skończona. Najwyżej tyle, że fabuła jest skończona i questy, ale poprawa błędów i szlify to bardzo długi proces który w przypadku takiego W3 trwał chyba pół roku albo więcej? Gra była ten cały czas "ukończona", w sensie że dało się ją przejść w całości, ale jak mawiali REDzi "gra skończona w 99% jest nieukończona w 100%"


A mieli wysyłać? W sensie pełne wersje pod recenzje? Nic nie słyszałem, tylko o tym że będą mogli zagrać żeby napisać swoje wrażenia. Normalna rzecz na tym etapie produkcji.
Przeczytaj jeszcze raz dzisiejszy komunikat. Jest informacja, że gra jest w pełni skończona. Tylko dziwnym trafem nie da się pokazać żadnego gameplayu. W przypadku W3 trzeba było mieć naprawdę dużo szczęścia żeby nie natknąć się na trailer/gameplay/video o produkcji, a tutaj co? Nie wiadomo nawet jak to w ogóle wygląda.
 
Zakładając, że jest w ogóle jakakolwiek gra do wydania. Zaczyna to przypominać hity pokroju Duke Nukem Forever. Ciekawe czy jakość ta sama.
Duke Nukem Forever "produkował" się więcej niż dekadę i obsuw miał więcej niż Avatar Jamesa Camerona. Tymczasem Cyberpunk w tym momencie wygląda jak każda inna produkcja tego typu poza tym, że się spóźniają z marketingiem. Nie widzę tu żadnych oznak tego że gra mogłaby nie wyjść albo wylądować w piekle developerskim jak DNF :p
 
Coś czuje, że to przez obecną generację konsol.
No raczej, nie inaczej.
Oficjalnie nikt ci tego nie powie(bo uderza w wizerunek Sony i MS), ale każdy się domyśla jakie mogą być rzeczywiste powody obsuwy, chęć dopieszczenia to zawsze taka wygodna półprawda.
 
Jest informacja, że gra jest w pełni skończona.
Jest informacja że zawartość jest skończona, ale muszą ogarnąć testy i optymalizację.

W przypadku W3 trzeba było mieć naprawdę dużo szczęścia żeby nie natknąć się na trailer/gameplay/video o produkcji, a tutaj co?
Nie musi być to związane ze stanem gry. Odpowiada za to sporo czynników. Mogli na przykład zmienić taktykę z promowaniem gier i uznali, że lepiej bombardować większą ilością materiałów na krócej przed premierą. Patrząc na historię studia nie sądzę żeby mieli teraz bawić się naszym zaufaniem i przesuwać grę w nieskończoność.
 
Przeczytaj jeszcze raz dzisiejszy komunikat. Jest informacja, że gra jest w pełni skończona. Tylko dziwnym trafem nie da się pokazać żadnego gameplayu. W przypadku W3 trzeba było mieć naprawdę dużo szczęścia żeby nie natknąć się na trailer/gameplay/video o produkcji, a tutaj co? Nie wiadomo nawet jak to w ogóle wygląda.
Ja tylko zaznaczę, że po pierwsze strategie marketingową firmy zapowiadał jej prezes już dawno temu - miała bardzo intensywnie ruszyć blisko premiery. Słowa te padły w kontekście kampanii promocyjnej Wiedźmina 3, która w opozycji trwała długo, wypełniona była okresami posuchy i nie prezentowała miarodajnego progresu produkcji, bo w tych przerwach za dużo się zmieniało. Może się to nie podobać, można to krytykować, ale ostrzegani byliśmy. Po drugie 25 czerwca, zgodnie z planem (nie licząc przesunięcia z powodu sytuacji na świecie), ma się odbyć Night City Wire, event poświęcony prezentacji gry, na którym, zwłaszcza w świetle obecnych wiadomości, gracze spodziewają się zobaczyć faktycznego Cyberpunka.
O ile rozumiem niesmak i niezadowolenie - wstrzymał bym się z kategorycznymi osądami do tego terminu.
 
Top Bottom