Pan Lusterko - prezentacja kart

+
Ja tak lorowo pociągnę temat. O ile Uzurpator i Jakub jeszcze się kleją z postacią Pana Lusterko tak nie widzę spójności z Haraldem (bo co niedźwiedź, pocharatał nogę i bieda do końca życia?) a tym bardziej Auberonem. Pan lusterko jako demon oddziaływuje na wszystkie postacie jeśli ma taki kaprys, Auberon i w ogóle elfy aen ell pochodzą z innego świata, tam też Gaunter ma swoje wpływy?

Wydaje mi się że Gaunter po prostu jest przyciągany przez konkretne wydarzenia dziejące się w świecie Wiedźmina (głównie te złe), nie koniecznie się w nie mieszając, czasem po prostu jest obserwatorem, ważne żeby coś go zainteresowało, w przypadku Haralda był to zapewne jego podbój Skellige i krwawa wojna, oraz sam ból jaki odczuwał, natomiast Aen Elle, no cóż, tutaj wiadomo co mogło przyciągać O'Dima, tym bardziej że Dziki Gon nawiedzał Wiedźminland.



A tak swoją drogą, wydaje mi się że są jakieś karty które zamieniają naszą kartę z kartą przeciwnika, czy taka podmianka blokuje Oddanie? Czy to zależy tylko o talii początkowej?
 
Ja tak lorowo pociągnę temat. O ile Uzurpator i Jakub jeszcze się kleją z postacią Pana Lusterko tak nie widzę spójności z Haraldem (bo co niedźwiedź, pocharatał nogę i bieda do końca życia?) a tym bardziej Auberonem. Pan lusterko jako demon oddziaływuje na wszystkie postacie jeśli ma taki kaprys, Auberon i w ogóle elfy aen ell pochodzą z innego świata, tam też Gaunter ma swoje wpływy?
Pan lusterko jest prawdopodobnie jedną z tych nielicznych postaci które mogą swobodnie przemieszczać się między światami
 
Tak lorowo to ja zapytam dlaczego kontynuuje się przypisywanie do frakcji Potwory jednostek przynależnych do Ludu Olch? :(
 
Może to Gaunter nasłał niedźwiedzia w stronę Haralda? Widocznie ma. Z Aen elle też można coś wymyślić: np. Pan lusterko podświadomie nakłaniał Eredina do otrucia Auberona.

To czemu nie to jest przedstawione na kartach? Kolega ma rację, dwie pierwsze postacie czyli Uzurpator i Jakub super się kleją z Gaunterem. I ich karty pokazują popadanie w szaleństwo czy kolejne etapy ich potęgi. A Harald czy Auberon ni chu chu. Są mało klimatycznie powiązani z demonem. Eredin by o wiele bardziej tutaj pasował. W sumie podobna podróż jak Uzurpatora.
 
Co do scenariuszy, dlatego też uważam że powinny mieć Oddanie - będzie to kolejny warunek ich grywalnościi spore ograniczenie dla używających ich graczy, z drugiej strony wciąż warto będzie mieć w talii miotaczy.
Nie rozumiem, możesz wytłumaczyć? Jeśli "warto będzie mieć w talii miotaczy" to te talie nie będą grały Oddania.

Oddanie, zresztą jedna karta ma je w pewnym sensie już teraz - Pavko Gale.
Pavko ma swój warunek również po to aby np. można go było "zablokować" szpiegiem.

Śmieszny błąd z trailera - Auberon jest w finale formie, a na polu bitwy neutralny Avallach. :giveup:
Chwila, chwila!

A co jeśli to NIE JEST błąd, tylko niektóre karty neutralne staną się "dwufrakcyjne" aby można je było grać w taliach z Oddaniem?

EDIT: Z drugiej strony karty "dwufrakcyjne" miały odpowiedni kolor tła siły po zagraniu, ta nie ma, więc pewnie jednak to błąd. :(
 
Last edited:
@luk757: Oj, kurcze, przepraszam. Nie wiem jak to sie stało... o.o Już poprawiłem, dziękuję za zwrócenie uwagi.
 

Gyg

Forum regular
Zwłaszcza, że uniwersum nie jest na tyle rozbudowane aby mieć rozsądne alternatywy. Z drugiej strony jeśli za wszystkim by stał Pan Lusterko to też byłby zgrzyt.
Z innej beczki: stawiam na Królową Brokilonu jako ewoluującą u SC.
 
Zwłaszcza, że uniwersum nie jest na tyle rozbudowane aby mieć rozsądne alternatywy. Z drugiej strony jeśli za wszystkim by stał Pan Lusterko to też byłby zgrzyt.
Z innej beczki: stawiam na Królową Brokilonu jako ewoluującą u SC.
Właściwie skoro są driady, to raczej nie ma innego wyjścia. Ale bardzo chciałbym, żeby znowu pojawił się Eldain ze swoją solówką na gitarze :)
 
Myślę, że Panowie obaj się mylicie a ostatnia karta to szpieg, który spawnuje coś tam. Pewnie Duny, który spawnuje Emhyra.
Nie sądzę by były to inne karty, bo grafika jednej była na trailerze, a jako obrazek na drugiej pewnie zostanie wykorzystana porzucona wcześniej grafika dowódcy (i dlatego jej na trailerze nie było). Sęk w tym, że trzeba to teraz "połączyć", a nie wydaje mi się aby obie karty miały możliwość istnienia na planszy w tym samym czasie, więc koncepcja "jedna karta tworzy drugą" może być trochę mało prawdopodobna?

Śmieszny błąd z trailera - Auberon jest w finale formie, a na polu bitwy neutralny Avallach. :giveup:
Kolejny błąd: Auberon w finalnej formie powinien wzmacniać jednostki zagrywane, a wzmocnił również i przyzwaną...
 
Last edited:
A tak swoją drogą, wydaje mi się że są jakieś karty które zamieniają naszą kartę z kartą przeciwnika, czy taka podmianka blokuje Oddanie? Czy to zależy tylko o talii początkowej?

Wydaje mi się to ważna kwestią dotyczącą Devotion. Czy jak przeciwnik wrzuci mi Kartę do Talii to czy warunek Devotion będzie dalej spełniony czy decyduje "frakcyjność" talii początkowej?
 
nie ma opcji by devotion nie było spełnione w przypadku gdy mamy po swojej stronie jednostkę z poza naszej frakcji ale nie będącą w składzie naszej talii początkowej - jeśli tak to ta mechanika jest na stracie już martwa

do tej pory ujawniane karty wspierały/rozbudowywały istniejące archetypy
teraz Potwory dostaję niejako nowy archetyp - czy to oznacza że wg devów istniejące archetypy MO są ok? ;)
 
Tak jak post wyżej- Co do mechaniki "oddanie" nie ma w opisie słowa "początkowa" więc taka Cynthia w NG lub Ofirski Kupiec który zamienia karty bedą rozwalać całą mechanikę, jak ktoś bd chciał zagrać Nilfgardem pod oddanie a umieści w swojej talii Magiczny Wstrząs to bedzie to broken. Obstawiam, że CDPR doda poprawkę do opisu oddania.
 

Gyg

Forum regular
O, ambasador frakcji nie pokazał karty specjalnej z echem. Widzę, że CDPR łamie schematy :).
Karta ciekawa, ale bez wzmocnienia/obrońcy raczej nie ostanie się na stole.
 
Last edited:
Top Bottom