Informacja o zamówieniach przedpremierowych złożonych u CDP Sp. z o.o.

+
Szkoda, że to pismo nie mówi co mamy robić dalej... Wysyłać pismo do sądu, czy nie?
"Przede wszystkim – CD PROJEKT RED gwarantuje, że gra do Ciebie trafi, niezależnie od tego, czy otrzymałeś/-aś wiadomość od syndyka o innej treści. We wszystkich kwestiach związanych z odebraniem Gry najlepiej kontaktuj się bezpośrednio z nami."

Wg. mnie to znaczy tyle, że możesz zlać temat.
 
Szkoda, że to pismo nie mówi co mamy robić dalej... Wysyłać pismo do sądu, czy nie?

Nasze działanie jest niezależne od działania syndyka. Ze swojej strony CD PROJEKT RED gwarantuje, że wszystkim osobom, które zamówiły CYBERPUNK 2077 na https://cyberpunk.sklep.pl/ dostarczy grę zgodnie z zamówieniem. Tak więc nie musisz zgłaszać się do postępowania, żeby mieć pewność, że odbierzesz grę (bo my to gwarantujemy). Nie musisz też wykonywac jakichkolwiek innych kroków w tym celu - jak tylko gry będą gotowe, zostaną wysłane na właściwe adresy.
 
Ja nie dostałem żadnej wiadomości od cd projekt red tylko list od Syndyku. Napisałem do supportu i również nie dostałem odpowiedzi :/
 
Czy wy czytacie ze zrozumieniem? Potrzebujecie wyroku sądu ze Redzi wyślą do was zamowienia?
Napisali wyraźnie, że pomimo wiadomości od syndyka oni się tym zajmą, czyli nic nie musisz robić
 
Byłoby jednak miło jakby ktoś z CDPR w jakikolwiek sposób wykazał (najlepiej dokumentem), że rzeczywiście przejęli realizację zamówień od CDP. To oświadczenie z maila jest prawnie nic nie warte. Dodatkowo termin na zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest zawity i nie podlega przywróceniu, czyli jak nie zgłosi się wierzytelności w ciągu 30 dni od pojawienia się obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, a później CDPR jednak nie zrealizuje zamówień, to nie mamy ani kasy ani gry, także miło by było jakby CDPR jednak potwierdziło przekazanie realizacji zamówień jakimkolwiek dokumentem.

Edit.
Dobrzy są, obwieszczenie ukazało się 20 maja 2020 r. Mówiąc kolokwialnie, ze zgłoszeniami wierzytelności już po japkach. Kancelaria syndyka ma refleks, nie ma co.
 
Last edited:
dzowniłem dzisiaj do Syndyka i powiedziano mi że jak chcę kase mam zgłosić wierzytelność do sądu, ale jednocześnie powiedzieli że sa prowadzone rozmowy z CD PROJEKT w sprawie zamówień.

Dla mnie sytuacja niekomfortowa, ale zaryzykuję i zaufam CD PROJEKT. Oni dbaja o PR, nie zawsze w najlepszym wydaniu ale wątpię żeby sobie pozowlili zostawić nas na lodzie.
 
Ja nie dostałem żadnej wiadomości od cd projekt red tylko list od Syndyku. Napisałem do supportu i również nie dostałem odpowiedzi :/
Kurcze do mnie też nie przyszedł, żaden mail.
Jeżeli nie dostaliście wiadomości to 1-) najpierw sprawdźcie spam, 2-) piszcie na zamowienia_pl@cyberpunk.net, jeżeli chcecie mieć pewność, że wasze dane są u Redów. To jest adres podany przez Redów w tym mejlu, który rozesłali. Zresztą Vattier go też podał na poprzedniej stronie.
 
Hmm, no mi wszyscy doradzają, żeby składać to pismo do syndyka, bo zostanę bez kolekcjonerki i bez kasy...

ale ja Wam zaufam.

Czekam na ten tytuł od pierwszego trailera ze ścieżką "Bullets".
Mam nadzieję, że nie skończy się na kopii od Cenegi za 1000zł :)
 
Hmm, no mi wszyscy doradzają, żeby składać to pismo do syndyka, bo zostanę bez kolekcjonerki i bez kasy...
ale ja Wam zaufam.

Nie pękaj. To jest w interesie syndyka, żeby pozbyć się części zobowiązań bez ich zaspokajania - więc jeśli RED chce je przejąć, to będzie dobrze.
 
Nie pękaj. To jest w interesie syndyka, żeby pozbyć się części zobowiązań bez ich zaspokajania - więc jeśli RED chce je przejąć, to będzie dobrze.
Dokładnie, mimo wszystko całość sytuacji wygląda jakby syndyk nie wiedział o żadnych ustaleniach z CDPR, a powinna być odpowiednia dokumentacja, nawet chociażby w kwestii powierzenia przetwarzania danych osobowych osób, które złożyły zamówienia, co powoduje słuszne obawy o ostateczny efekt.
 
Last edited:
Hmm, jako że nie śledzę za bardzo wiadomości, nie mówiąc już o wiadomościach z Polski, usłyszałem o upadłości cdp dopiero w tym tygodniu.
Czy wy czytacie ze zrozumieniem? Potrzebujecie wyroku sądu ze Redzi wyślą do was zamowienia?
Napisali wyraźnie, że pomimo wiadomości od syndyka oni się tym zajmą, czyli nic nie musisz robić

Po pierwsze nie wiem nic o żadnej wiadomości od syndyka, nic niestety nie dotarło, po drugie cytowana poniedziałkowa wiadomość też nie dotarła (spam pusty), mam wszystkie faktury elektroniczne etc., nawet ciągle działa mi konto na cdp.pl, ale na logowaniu i fakturach się kończy - jak się można było spodziewać, ściąganie nie działa - więc wszystkie moje zakupy, głównie audio-książki poszły się je--ć (moja kolekcja Piekary;( ), ale też Cyber-pre-order jeszcze z grudnia. No i oczywiście miesiąc za późno na zgłaszanie czegokolwiek.
Abstrahując już co bezpowrotnie przepadło, dla mnie, ale i z tego co czytam, nie tylko mnie, najważniejszy i najbardziej doskwierający jest dyskomfort psychiczny i zastanawianie się co z tym fantem począć. Na szczęście tak jak też była powyżej zwracana uwaga - jest adres email.
Spodziewam się, że spora liczba osób jest ostatniki czasy przetwarzana, ale widać zapewne trzeba będzie się dorzucić do spamu, który dociera do CDPR.

Ciekawostka - nie przyszły żadne ww. wiadomości, ale zabawne jest, że przyszedł email 19.06 od cdp.pl, że jest data premiery przeniesiona, jakaż to ironia, patrząc teraz na oryginalną datę premiery.


Myślę, że winny jestem sprostowanie by nie wprowadzac innych w błąd, cdp.pl nie było, w momencie ogłaszania upadłości przez cdp, własnością cdp, więc post jakby nie na temat. Przeprosiny za pochopne wyciąganie wniosków.
 
Last edited:
nawet ciągle działa mi konto na cdp.pl, ale na logowaniu i fakturach się kończy - jak się można było spodziewać, ściąganie nie działa - więc wszystkie moje zakupy, głównie audio-książki poszły się je--ć (moja kolekcja Piekary;( )

To jest niestety mroczna strona cyfrowej dystrybucji. Nikt nie zakłada, że upadną tacy giganci jak Steam czy Origin, ale co jeśli? Wiele mniejszych firm tego typu upadło czego przykładem jest właśnie CDP, a wcześniej np. GFWL, który aż taki mały znowu nie był. Część gier dało się przypisać do Steama, ale nie wszystkie, a jeśli ktoś zgubił kod z pudełka albo nie zmieścił się w terminie to tracił tę możliwość.

Wracając jednak do CDP, na pewno nie da się nic pobrać? Ja tam nie miałem zbyt wiele cyfrówek kupionych, w dodatku za jakieś grosze więc nie byłoby mi bardzo szkoda, ale teraz z ciekawości się zalogowałem i bez problemu mogłem pobrać to co miałem na koncie.
 
[...] jak się można było spodziewać, ściąganie nie działa [...]
Działa. Właśnie ściągam swój egzemplarz Silentstorm Gold, który tam niegdyś zakupiłem. Niestety, ta gra nie posiada klucza, który mógłbym przypisać np. do GOG, więc muszę jej instalkę skisić gdzieś na dysku.
Swoją drogą - dzięki za przypomnienie, inaczej gra by przepadła, a ją lubię.
 
Wracając jednak do CDP, na pewno nie da się nic pobrać? Ja tam nie miałem zbyt wiele cyfrówek kupionych, w dodatku za jakieś grosze więc nie byłoby mi bardzo szkoda, ale teraz z ciekawości się zalogowałem i bez problemu mogłem pobrać to co miałem na koncie.

Trochę to zajęło, ale wczoraj przeklikałem wszystkie elementy na mojej półce i nic nie działało - dostaję wszędzie błąd odnośnika (załącznik).
2020-07-19 11_30_17-CDP _ 404.jpg
Ale skoro innym działa to pomyślałem, że to może być wina tego, że obecnie mieszkam w UK, więc poprosiłem rodzinę by mi ściągnęła, ale wychodzi na to, że nie wszystko działa, więc to musi być wina czynników zewnętrznych, chociaż przynajmniej Piekarę da się uratować, dzięki za feedback, dzięki niemu uda się coś uratować.
 
Dostałem list od syndyka (dopiero w czwartek - nie śpieszyli się...).

Cóż, zobaczymy co ostatecznie z tego wyniknie.
 
@Mikolajus - u mnie udało się zabezpieczyć wszelkie cyfrowe dobra z mojego konta na cdp.pl. Wszystko bardzo ładnie się pobrało, choć prędkość pobierania nie była powalająca.
 
U mnie (dzisiaj - dosłownie kilka minut przed napisaniem tego posta) nie było żadnych problemów z zalogowaniem się na konto, czy pobraniem "cyfrówek" (prędkość też była bardzo przyzwoita).
 
Ale tak na serio, czy będzie grali w te stare gierki bądź czytali kolejny raz w formie cyfrowej Piekarę? Czy poprostu biadolicie nad tym z sentymentu ? Nie od dziś wiadomo, że godząc się na kupno cyfrowek z jakiejś platformy, godzimy się na to , że jednak nie do końca to będzie nasze...
 
Top Bottom