Rozpoczął się Sezon Drakonidów!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Na wszystkich platformach rozpoczął się nowy sezon rozgrywek rankingowych, a wraz z nim pojawiła się aktualizacja 7.1 oraz nowa Podróż! Dodatkowo, wprowadziliśmy zmiany w systemie niszczenia kart (macie teraz 3 różne ustawienia do wyboru!) oraz w balansie istniejących kart i umiejętności dowódców.

Ten sezon zakończy się 1 września o godz. 10:00.


Tryb sezonowy:

Każdy z graczy ma tylko 8 sekund na ukończenie swojej tury i 15 sekund na ukończenie fazy wymiany kart.

Pełna lista zmian Aktualizacji 7.1 dostępna tutaj.
 

MaRIB1

Forum veteran
O moze jest to test na zmianę czasu ruchuj przed wprowadzeniem w rankingach i przyspieszeniem rozgrywki =] Sprawdzę jak się gra z takim timingiem
 

Chodak

Forum veteran
No cóż, zagrałem dwa razy z nowym trybem i dziękuję, postoję.

Wiedząc DOKŁADNIE jakie karty chcę zagrać i jakich umiejętności użyć zanim zacznie się moja tura i tak nie zdążę tego zrobić. Czy taka była intencja?

W momencie wyboru celu umiejętności czy też karty do zagrania np. Onejromancją, nie mam na to czasu. No chyba że to jakiś bug, bo mam wrażenie że interfejs się blokuje, nie mogę nic kliknąć, czas leci i dopiero po jakichś 2 sekundach kończy się moja tura.
 

Lexor

Forum veteran
@Chodak: Zauważyłem, że w tym trybie bardzo dużo zależy od jakości naszego połaczenia (pomijam tu "oczywisty" fakt, że w tym trybie gra na PC > gra na komórkach).

Ja mam ogólnie dość dobre połaczenie ale czasem zdarzają się "mikroopóźnienia", co skutkuje tym, że nawet gdy mam jeszcze mój pasek na ekranie to już nie mogę zagrać karty tak jak bym chciał.
 

Chodak

Forum veteran
@Lexor No ja gram na PC na dość solidnym łączu (ping 17 ms jak przed chwilą sprawdzałem), więc prędzej obwiniałbym tu opóźnienie po stronie serwera. Ale tak, właśnie takie mam objawy.

Szkoda, bo idea trybu mi się podoba, żeby uniknąć "zamulaczy". Przydałoby się jednak chyba te parę sekund więcej, żeby nie robić z gry RTSa. ;)
 

luk757

Forum veteran
@Chodak Ten tryb po prostu jest "zoptymalizowany" pod granie 1 karty w turze więc nie dziwota jak grasz "odchudzarki", że czasem nie nadążysz. To samo jest z kartami wskrzeszającymi.
 

Chodak

Forum veteran
@Chodak Ten tryb po prostu jest "zoptymalizowany" pod granie 1 karty w turze więc nie dziwota jak grasz "odchudzarki", że czasem nie nadążysz. To samo jest z kartami wskrzeszającymi.
No nie wiem, stworzyłem talię typowo pod to i nadal mam ten sam problem.
Szczerze mówiąc, nie po to gram w karciankę, żeby się ścigać w klikaniu, albo zastanawiać, czy aby zdążę użyć karty.

Jeszcze jakby to był tryb opcjonalny, ale oczywiście wszystkie sezonowe nagrody wymagają grania w tym CUDOWNYM trybie.

Ehh... znowu sobie odpocznę od Gwinta na miesiąc. Strasznie mnie w tej grze wpienia to, że ciągle ktoś próbuje wymyślać koło na nowo. Jako osoba nie mająca czasu na granie 8 godzin dziennie nie mam czasu nigdy pograć w "normalnego" Gwinta. Jasne, mógłbym olać nagrody sezonowe itd, itp, ale przecież stawia mnie to na straconej pozycji jeśli chodzi o rozwój kolekcji kart.

[Edit:] Czy w ogóle jest gdzieś wątek z dyskusją o designie gry i jej rozwoju? No wiecie, zbierający feedback apropos takich pomysłów jak ten?
 

Lexor

Forum veteran
Jeszcze jakby to był tryb opcjonalny, ale oczywiście wszystkie sezonowe nagrody wymagają grania w tym CUDOWNYM trybie.
Większość zadań z drzewek sezonowych mozna zrobić grając poza tym trybem.
 
Większość zadań z drzewek sezonowych mozna zrobić grając poza tym trybem.
Tak, ale żeby do nich przejść, trzeba zrobić te, które wymagają kilku lub kilkudziesięciu gier sezonowych.

Generalnie rozdźwięk między bardzo fajnym podstawowym designem tej gry, a dla mnie zwyczajnie irytującymi wstawkami sezonowymi/dziennymi jest uderzający. Ciągłe zadania które zmuszają cię do zmiany stylu gry czy też frakcji są dla mnie męczące. To pewnie kwestia tego że nie jestem targetem, czyli kimś kto gra 50+ godzin tygodniowo.
 
@Chodak Trochę wychodzą mam wrażenie braki wiedzy w ekonomii Gwinta i nie tylko, które postaram się wyjaśnić.

1. Co do drzewek sezonowych - nawet jeśli pisze, że masz zagrać ileś partii sezonowych to i tak potyczki czy rankedy zazwyczaj zalicza.
2. Jeśli nie masz czasu na "normalnego" Gwinta to są 2 opcje:
a) musisz się mocniej zaangażować (niestety ale każda gra CCG F2P zwłaszcza jeśli chcesz grać za darmo wymaga większego zaangażowania na dłuższą metę niż jakieś gry single, nawet bardzo długie)
b) olać sezonowkę; drzewka sezonowe ze względu na bibeloty dają nawet średnio mniej zasobów.
3. Tryb sezonowy w tym miesiącu jest średnio odpowiedni dla graczy nie mających dużego obycia z grą bo jednak nie ma tego automatyzmu i 8 sek na turę w takim przypadku może prowadzić do większej ilości misplayów. Nie wiem czemu tak się upierasz przy tym trybie - to ma być dodatkowy tryb, który niektórzy ruszają tylko od święta.
[Edit:] Czy w ogóle jest gdzieś wątek z dyskusją o designie gry i jej rozwoju? No wiecie, zbierający feedback apropos takich pomysłów jak ten?
Jednego ogólnego wątku raczej nie ma, są specyficzne np. dotyczące balansu kart.
 
Last edited:
@luk757

1. Nie zauważyłem. Co to ma niby znaczyć "zazwyczaj" zalicza?
2. "Normalny" Gwint to jest 8+ godzin dziennie? Mam rozegrane 142 godziny, a zacząłem grać w czerwcu, przy czym już raz zrobiłem miesięczną przerwę, z bardzo podobnych powodów co teraz.
3. W pierwszym poście wyjaśniłem, że nie jest problemem moje obycie się z grą. Wiem DOKŁADNIE co chcę zrobić. Nie mam na to czasu. To nie jest tak, że nad czymkolwiek się zastanawiam.

Moje odczucia są mniej więcej takie: Ktoś poświęcił sporo czasu i pracy na design bardzo dobrej gry, ale obecnie wszelkiego rodzaju tryby sezonowe i inne cuda są wymyślane przez ekipę managementu odpowiedzialną za monetyzację - co nie dziwi, w końcu to darmowa gra (niestety). No bo zasadniczo wszystkie te rzeczy, które mnie irytują, są pomijalne jeśli zapłacisz.
 
Last edited:
1. Nie zauważyłem. Co to ma niby znaczyć "zazwyczaj" zalicza?
Tzn. że w przeciągu ostatnich kilku miesięcy każde tego typu zadanie zaliczało mi potyczki/rankedy. W tamtym roku było inaczej.
2. "Normalny" Gwint to jest 8+ godzin dziennie? Mam rozegrane 142 godziny, a zacząłem grać w czerwcu, przy czym już raz zrobiłem miesięczną przerwę, z bardzo podobnych powodów co teraz.
Normalny gwint czyli standardowy tryb - o to mi chodziło.
3. W pierwszym poście wyjaśniłem, że nie jest problemem moje obycie się z grą. Wiem DOKŁADNIE co chcę zrobić. Nie mam na to czasu. To nie jest tak, że nad czymkolwiek się zastanawiam.
To mogę tylko powiedzieć, ze mi takie sytuacje zdarzają się (czasem) jedynie jeśli chce użyć lidera i kartę w 1 turze.

Moje odczucia są mniej więcej takie: Ktoś poświęcił sporo czasu i pracy na design bardzo dobrej gry, ale obecnie wszelkiego rodzaju tryby sezonowe i inne cuda są wymyślane przez ekipę managementu odpowiedzialną za monetyzację - co nie dziwi, w końcu to darmowa gra (niestety). No bo zasadniczo wszystkie te rzeczy, które mnie irytują, są pomijalne jeśli zapłacisz.
A co ma tryb sezonowy do monetyzacji?
 
Tzn. że w przeciągu ostatnich kilku miesięcy każde tego typu zadanie zaliczało mi potyczki/rankedy. W tamtym roku było inaczej.
Czyli treść zadania nie zgadza się z jego faktycznymi wymaganiami?
Normalny gwint czyli standardowy tryb - o to mi chodziło.
OK. Tak jak pisałem, rezygnacja z sezonówki to nie tylko bibeloty - drzewka dają nagrody, które w standardowym trybie nie są tak atrakcyjne.
To mogę tylko powiedzieć, ze mi takie sytuacje zdarzają się (czasem) jedynie jeśli chce użyć lidera i kartę w 1 turze.
To ja nie wiem. Może ustawienia graficzne (tylko że mam piec zbudowany pod CP2077)? Serio, ja nawet dosyć szybko klikam (grywam w RTSy) i zagranie akcji + wykonanie 2 akcji/rozkazów często kończy się tym, że ta ostatnia akcja dostaje losowy cel (np. moją jednostkę zamiast wroga). Przy tym jest ewidentne opóźnienie po każdym rozkazie, czego w normalnym trybie nie zauważyłem.
A co ma tryb sezonowy do monetyzacji?
To były bardziej takie ogólne warżenia, a nie komentarz do tego konkretnie trybu sezonowego, ale już tłumaczę. Chodzi o to, że wszystkie te tryby/dzienne zadania, zmuszają Cię do wiecznego modyfikowania talii. Ktoś kto aż tak dużo nie gra, nie będzie miał na to kart. Pozostaje mu wybór - kupić beczki/zasoby albo przegrywać.
 
Czyli treść zadania nie zgadza się z jego faktycznymi wymaganiami?
Tak.
OK. Tak jak pisałem, rezygnacja z sezonówki to nie tylko bibeloty - drzewka dają nagrody, które w standardowym trybie nie są tak atrakcyjne.
Na czym ta atrakcyjność polega? Przelicznik punktów nagród na pył/złoto raczej wszędzie jest taki sam w księdze.
To ja nie wiem. Może ustawienia graficzne (tylko że mam piec zbudowany pod CP2077)? Serio, ja nawet dosyć szybko klikam (grywam w RTSy) i zagranie akcji + wykonanie 2 akcji/rozkazów często kończy się tym, że ta ostatnia akcja dostaje losowy cel (np. moją jednostkę zamiast wroga). Przy tym jest ewidentne opóźnienie po każdym rozkazie, czego w normalnym trybie nie zauważyłem.
To może być kwestia lidera, jedni nadają się do tego trybu bardziej, drudzy mniej.
To były bardziej takie ogólne warżenia, a nie komentarz do tego konkretnie trybu sezonowego, ale już tłumaczę. Chodzi o to, że wszystkie te tryby/dzienne zadania, zmuszają Cię do wiecznego modyfikowania talii. Ktoś kto aż tak dużo nie gra, nie będzie miał na to kart. Pozostaje mu wybór - kupić beczki/zasoby albo przegrywać.
Jeśli zrobiłeś 140h w ciągu miesiąca no to naprawdę jest wystarczająco dużo czasu żeby uzbierać w szybkim tempie karty. Co do zadań dziennych... cóż one muszą być, żeby dać ludziom dodatkową możliwość zdobycia zasobów. Jednak to nie jest tak, że bez nich zdobywanie kolekcji jest jakoś mocno ograniczone.
 
@luk757

Multiquote na tym forum jest męczący więc na szybko.

1. No to gratuluję twórcom gry, skoro treść zadania nie zgadza się z jego opisem.
2. Polega na ilości dostępnych nagród.
3. Gram Nilfgaardem na Blokadzie, więc...

Teraz to wydaje mi się, że naprawdę coś jest nie tak po mojej stronie. Może opiszę: Gram Menno Coehoorna, wybieram sobie taktykę, po czym nie mam czasu wybrać dla niej celu. Wszystkie te rzeczy robię bez żadnego zastanawiania się - ASAP.

Tak jak pisałem, problemem dla mnie jest brak reaktywności interfejsu. Właściwie za każdą akcją mam spowolnienie takie, że klikam na kartę, którą chcę zagrać i nic.
 

Lexor

Forum veteran
@Chodak: Z ciekawości sprawdziłem drzewko sezonowe, które robię - to, które zostało dodane w tym sezonie bo dwa pozostałe robiłem w zeszłym roku. Jeśli masz kłopot z trybem sezonowym, to akurat to drzewko nie zawiera ani jednego zadania związanego konkretnie z tym trybem.

BTW: Też gram teraz na blokadzie. Wcześniej grałem potworami, ale miałem tam kilka "dodatkowych interakcji", które często były problematyczne. Obecnie nie mam ani jednego tutora i gra mi się o wiele lepiej niż poprzednio - jedyna karta, z którą czasem mam kłopot to Braathens.
 
Być może źle myślę, ale wydaje mi się że zamysłem trybów sezonowych jest zachęcenie graczy do eksperymentowania z deckami, dlatego jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu aby podjąć wszystkie wymagane akcje może rozwiązaniem jest próba skonstruowania "szybszego" (pod względem animacji / ilości wymaganych kliknięć) decku.

Co do samego drzewka to u mnie jednak zadania dotyczące rund sezonowych są zaliczane tylko w trybie gry sezonowym, ale wydaje mi się, że nie ma na co narzekać mamy prostą interakcję pomiędzy trybem gry a nagrodami, jeżeli chcemy te nagrody to gramy tryb sezonowy jeżeli nie no to nie ma potrzeby zawracać sobie nim głowy.
 
Może opiszę: Gram Menno Coehoorna, wybieram sobie taktykę, po czym nie mam czasu wybrać dla niej celu. Wszystkie te rzeczy robię bez żadnego zastanawiania się - ASAP.
To jest to o czym pisałem - karty odchudzające sprawiają problem w tym trybie. Żeby zdążyć z zagraniem czegoś takiego trzeba naciskać kartę jeszcze przed zmianą kolejki XD
 
Top Bottom