Wiedźmin 1 w RedKit

+
Piękna robota jak zwykle. Dałbyś radę nagrać jakiś gameplay z tego lochu? Zamiast Ghuli zamierzasz dać Zgnilce i Pożeracza Zwłok (Na miejscu Ozreela), prawda?
A te kraty w tym lochu to celowa decyzja, czy nie dało się tej lokacji zrobić bez nich?
Filmiku raczej na razie nie będę wrzucał. Obecnie mam tylko ten fragment krypty zbudowany a przebiegnięcie po nim zajęło by niecałe 20 sekund i niewiele więcej pokazało by niż screeny.
Reszta krypty jest odsłaniana dopiero w późniejszym fragmencie gry a tam na razie jeszcze z questami nie dotarłem więc na razie nie spędzałem dodatkowego czasu nad pracą nad tym.
Z racji że nie ma Ghuli w W2 to tak, użyję Zgnilców i Pożeracza. Mikul nazywa je "martwiejcami" więc tu nie będzie dużego dysonansu między dialogiem a questem :)
Kraty są celowo umieszczone. Sprawiają że trochę bardziej klaustrofobicznie wygląda krypta.
 
nie ty jeden takie coś robisz. a w parę osób znacznie szybciej będzie
 

Attachments

  • Bez tytułu1.png
    Bez tytułu1.png
    358.8 KB · Views: 174
a taki o rochu w zrekonstruowanej wyzimie
Post automatically merged:

 

Attachments

  • ro1.png
    ro1.png
    516.4 KB · Views: 177
Last edited:
Tak, nadal pracuję nad modem.
Obecnie mam już praktycznie cały świat udekorowany i jeśli chodzi o kwestie wizualne to nie mam prawie nic do pokazania od ostatniej aktualizacji.
Jedyne co może być ciekawe do pokazania to model młynu wodnego który znalazłem w plikach W2, który chyba nie był nawet użyty w drugim Wiedźminie. Postaram się to wrzucić wieczorem.

Obecnie pracuję nad questami (dokładniej scenami do nich), z których mam już prawie wszystkie ukończone poza głównym wątkiem.
Głównie więc podrzucam dźwięki do dialogów co zajmuje czasu trochę bo nie mogłem znaleźć nigdzie w plikach W1 dźwięków odpowiadających za dialogi.
Dorzucanie dialogów do mojego moda wygląda wiec tak:
1. Odpalam Wiedźmina 1 z wyłączonymi wszystkimi dźwiękami poza dialogami.
2. Idę do odpowiedniego miejsca w questach, do scenki z której chcę dostać dialogi.
3. Odpalam nVidia Experience i nagrywam scenkę bez pomijania dialogów.
4. Zapisuję nagranie i konwertuję na audio.
5. W Audacity tnę dialog na osobne kwestie i exportuję po kolei do odpowiedniego folderu.
6. Szukam w W2 plików dialogowych odpowiadających za ruszanie ustami (lipsync) które w miarę odpowiada temu co jest mówione w każdym z plików dźwiękowych dialogu.
7. Kopiuję pliki odpowiadające za lipsync do odpowiedniego folderu i zamieniam ich nazwy tak aby odpowiadały nazwom plików dźwiękowych.
8. W Scene Edytorze RedKit'a, w "Designers Layout" do każdej kwesti podrzucam pliki dźwiękowe do każdej z wypowiadanych kwestii (jeśli pliki odpowiadające za lipsync są w odpowiednim folderze i są odpowiednio nazwane to automatycznie zostaną połączone).
9. Przełączam na 'Directors Layout"
10. Ustawiam do każdej kwestii odpowiadnią animację i ustawienia kamery.
11. Odtwarzam scenkę w edytorze żeby sprawdzić czy w miarę ok to wygląda (jeśli nie, powtarzam od punktu 6 jeśli lipsync kompletnie nie pasuje lub wracam do punktu 10 jeśli tylko animacje nie pasują)

I to wszystko już po ustawieniu NPC'ów, ustawieniu drzewek dialogowych i podrzuceniu wszystkich tekstów do wszystkich dialogów.
Robota jest więc dość żmudna i trochę zajmuje.
Możliwe ze dało by się to szybciej załatwić ale na razie tak to leci.
Po ukończeniu najważniejszych dialogów, planuję wrzucić gameplay trwający ok 1h aby pokazać w końcu jak całość się zgrywa.
Poza tym, nie mam szczególnie nic nowego do pokazywania więc aktualizacje nie są częste.
 
Jedyne co może być ciekawe do pokazania to model młynu wodnego który znalazłem w plikach W2,
Ten młyn był chyba okazany na jakimś screenie.
trochę bo nie mogłem znaleźć nigdzie w plikach W1 dźwięków odpowiadających za dialogi.
Czy ktoś znający się na modowaniu W1 nie mógłby się wypowiedzieć, czy nie ma jakiegoś sposobu wygrzebania plików dźwiękowych z gry?
 
Coś nowego się dzieje w tym projekcie . Bacznie śledzę i nie mogę się doczekać kolejnego filmu z postępu prac.
 
Coś nowego się dzieje w tym projekcie . Bacznie śledzę i nie mogę się doczekać kolejnego filmu z postępu prac.
Obecnie w zasadzie jedyne co robię to dodawanie plików dźwiękowych do dialogów co zajmuje trochę czasu.
Chcę nagrać dłuższy filmik, trwający ok 1h z gameplay'u wraz z scenkami dialogowymi i questami.
Questy mam głównie ukończone, wszystkie potrzebne scenki też zapełnione tekstami więc pozostaje dorzucić dźwięk i lipsync.
Zakładam że z miesiąc może 2 miesiące mi jeszcze się z tym zejdzie bo to dość żmudna robota więc obawiam się że nic nowego przez ten czas się nie pojawi z mojej strony.
 
Questy mam głównie ukończone, wszystkie potrzebne scenki też zapełnione tekstami więc pozostaje dorzucić dźwięk i lipsync.
Czyli mod jest już na ukończeniu? Super! A nadal rozważasz przeniesienie modeli z Dzikiego Gonu (Shani, kurtka Mantikory, npc-e bardziej podobne wyglądem do npc-ów z jedynki) czy raczej to sobie darowałeś?
 
Czyli mod jest już na ukończeniu? Super! A nadal rozważasz przeniesienie modeli z Dzikiego Gonu (Shani, kurtka Mantikory, npc-e bardziej podobne wyglądem do npc-ów z jedynki) czy raczej to sobie darowałeś?
"Mod na ukończeniu" to trochę za dużo powiedziane ;)
Bardziej miałem na myśli ukończenie sporego dema w stylu gameplay'a z E3.
Jest jeszcze do dopieszczenia sporo mniejszych rzeczy jak balans gameplay'u, ustawienie wszystkich drugorzędnych dialogów, ustawienie wszystkich zależności między postaciami i questami...
Mam trochę planów na dalsze rozwinięcie moda ale na razie chcę się skupić na obecnych planach.
Będę informował o wszystkim w miarę rozwijania moda.
 
Cześć,
Pomyślałem że wrzucę niewielki update.
Obecnie nadal pracuję nad tym ok jednogodzinnym klipem pokazującym moda bardziej w formie gameplay'u.
Dodatkowo, ogrywając questy, staram się spisywać i poprawiać pomniejsze błędy i nieco ulepszać otoczenie.
W ramach ulepszania mapy, prezentuję wam odświeżoną wersję kaplicy Wiecznego Ognia którą dostałem od @Nemomallo za którą bardzo dziękuję, oraz low-poly model Mausera który wymodelowałem sam.
W pierwszym wiedźminie był to jeden z easter egg'ów i nawiązywał do filmu "Szeregowiec Ryan".
Mam nadzieję że się wszystkim spodoba :)
Postaram się wkrótce wrzucić nowe materiały.
Tyle na dziś, trzymajcie się i miłego dnia.
 
Cześć,
Pomyślałem że wrzucę niewielki update.
Obecnie nadal pracuję nad tym ok jednogodzinnym klipem pokazującym moda bardziej w formie gameplay'u.
Dodatkowo, ogrywając questy, staram się spisywać i poprawiać pomniejsze błędy i nieco ulepszać otoczenie.
W ramach ulepszania mapy, prezentuję wam odświeżoną wersję kaplicy Wiecznego Ognia którą dostałem od @Nemomallo za którą bardzo dziękuję, oraz low-poly model Mausera który wymodelowałem sam.
W pierwszym wiedźminie był to jeden z easter egg'ów i nawiązywał do filmu "Szeregowiec Ryan".
Mam nadzieję że się wszystkim spodoba :)
Postaram się wkrótce wrzucić nowe materiały.
Tyle na dziś, trzymajcie się i miłego dnia.

Serduszko goreje od takich widoków :D Wspaniale, że tak dbasz o szczegóły, mimo iż czasem są banalne do wykonania, to w wirze pracy bardzo łatwo o nich zapomnieć :p Tutaj akurat banalnie nie było, bo był potrzebny model, więc tym bardziej szacunek :p

W2 wciąż ma to wrażenie realnej szczegółowości świata, którego brak wielu współczesnym grom. A ten silnik ma już 11 lat! Widać, że sprawnie korzystasz z jego możliwości, pięknie to wygląda :)
 
Top Bottom