Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Nie spodziewałbym się czegoś wielkiego jeśli chodzi o CP2077. Przynajmniej tak można wnioskować z twitcha z odliczaniem:
1598950293202.png


Spodziewam się raczej przeglądu z tego jak nvidia rozwijała się na przełomie tych wszystkich lat, a na końcu parę migawek z nadchodzących tytułów, może zaznaczą jak wygląda w nich raytracing i inne bajery, a może pokażą własne demo technologiczne, ale może się mylę i faktycznie dostaniemy coś więcej. Do rozpoczęcia mamy jeszcze 7 godzin :)
 
No właśnie zdania są podzielone. Mi się wydaje, że tak odległy termin to raczej zapowiedz 3 odcinka i może być klimatach wschodu
 
Jedno jest pewne, hajs na marketing płynie gruby. Chyba żadna gra do tej pory nie miała takiego marketingu , a jeszcze przed nami kolejne miesiące....
Post automatically merged:

Jednocześnie budują swego rodzaju uniwersum, serial animowany etc. Trzymam kciuki za kampanię i niech pobiją te nudne GTA V
 
Trzeba przyznać, marketingowo to CP2077 wyznacza dalekie kręgi. Wystarczy spojrzeć na produkty w sprzedaży. Pojawiają się jak grzyby po deszczu :D
 
Dziś podczas konferencji prezes dość stanowczo wypowiadał się ws premiery: "Nie widzę żadnych szans na zmianę tej daty"."Jesteśmy w dużo lepszym miejscu niż w przypadku 'Wiedźmina 3' w analogicznym okresie przed premierą".
Post automatically merged:


W październiku kampania marketingowa największej gry CD Projektu ruszy pełną parą. Będzie co najmniej trzy razy większa niż towarzysząca premierze „Wiedźmina 3”.

- Mówiąc filozoficznie, zawsze jest ryzyko, ale to jedyna data, którą przewidujemy, i dotrzymamy terminu. Nie widzę szans na zmianę - właśnie zaczęliśmy przygotowania do ostatecznej certyfikacji. Oczywiście będziemy pracować do samego końca, bo gra jest olbrzymia – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.
 
Last edited:
W październiku kampania marketingowa największej gry CD Projektu ruszy pełną parą. Będzie co najmniej trzy razy większa niż towarzysząca premierze „Wiedźmina 3”.

Jak dla mnie to Redzi umieją w marketing.
Dotychczasowe materiały z CP 2077 zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Od pierwszego zwiastuna na silniku byłem zauroczony, a pierwszy gameplay spowodował rzadko już spotykany opad szczęki.
Jeśli idzie o grafikę, to oczywiście nie jest żaden nowy poziom, jednak design świata, ilość detali imponują. Do tego oprawa audio, szczególnie muzyka zapowiada się grubo. Krótko mówiąc, wzięło i nie puszcza.
W przeciwieństwie do W3 mało co budzi moje obawy, największym problemem wydaje się system czaszek z Wiedźmina, który będzie miał tu swój odpowiednik, liczę jednak, że tym razem rozwiązano rzecz sensowniej.
W ogóle "Dziki Gon" miał multum problemów, na tyle dużo, że bez kilku obowiązkowych modów granie weń jest dla mnie męczące, a mimo wszystko, to nadal kawał dobrej, niezwykle klimatycznej gry, szczególnie w połączeniu z dodatkami, które mam za fajniejsze od podstawki.
Cyberpunk zapowiada się w mojej ocenie zwyczajnie lepiej, oczywiście zawsze może być tak, że się rzecz posypie, szczególnie przy tak ambitnym projekcie istnieje ryzyko, ale jak dotąd wszystko wskazuje na to, że dostaniemy świetny kawałek kodu.
 
W ogóle "Dziki Gon" miał multum problemów, na tyle dużo, że bez kilku obowiązkowych modów granie weń jest dla mnie męczące, a mimo wszystko, to nadal kawał dobrej, niezwykle klimatycznej gry, szczególnie w połączeniu z dodatkami, które mam za fajniejsze od podstawki.
Ha! Ostatnio nawet napisałem co nieco na ten temat na filmwebie: https://www.filmweb.pl/videogame/Wi...629/discussion/Wiedźmin+3+po+5+latach,3186085

Fakt, system erpegowy oparty na poziomowaniu wszystkiego najbardziej mnie niepokoi, bo w pozostałych wypadkach tam, gdzie W3 był ograniczony postacią Geralta o określonej profesji, przeszłości i charakterze CP2077 może rozwinąć skrzydła oferując o wiele większą reaktywność i replayability.
 
https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2020/09/20200904_cd_projekt_sa.mp3

Podsumowanie konferencji finansowej CD Projektu:

- w ciągu dwóch i pół miesięcy jakie pozostały do premiery planują jeszcze kilka odcinków Night City Wire, z czego kolejnego możemy oczekiwać jeszcze w tym miesiącu

- będą kontynuować pracę z domu przynajmniej do końca roku

- wersja Cyberpunka na Google Stadia wyjdzie w późniejszym, jeszcze nieokreślonym, terminie względem innych platform

- pomimo pandemii, w trakcie sesji hands on z Cyberpunkiem udało im się zaprosić ponad 100 dziennikarzy i youtuberów z 15 krajów do ogrania tytułu oraz udzielić 60 wywiadów

- zyski ze sprzedaży w pierwszej połowie tego roku były niemal o 70% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, w dużej mierze dzięki świetnej sprzedaży Wiedźmina 3 na Nintendo Switcha, znakomitemu debiutowi Gwinta na platformach mobilnych oraz portowi Wojny Krwi na Nintendo Switcha, a także zwiększonej sprzedaży gier na GOG oraz komponentów fizycznych edycji Cyberpunka i Wiedźmina (w tym gadżetów w Red Store) CD Projektu. Większość przychodów nadal czerpią ze sprzedaży ich własnych gier (około 237 milionów złotych w porównaniu do 127 milionów z całej reszty)

- pełnoprawna kampania marketingowa Cyberpunka 2077 rozpocznie się w październiku, wtedy zaczną pojawiać się reklamy w telewizji, radiu, kinie oraz prasie, ale jej najbardziej intensywny okres zacznie się w listopadzie, kiedy dojdą do tego także reklamy zewnętrzne, takie jak billboardy. Pod względem rozmachu kampania marketingowa ma być przynajmniej trzy razy większa niż w przypadku Wiedźmina 3, a także najdroższa w ich historii (ostateczny budżet na promocję gry nie został jeszcze w pełni oszacowany, ponieważ jest on zależny od prognozowanych zysków ze sprzedaży)

- pomysł na grę mobilną The Witcher: Monster Slayer wyszedł od Spokko (studia tworzącego grę) i spodobał on się CD Projektowi na tyle, że ten postanowił w niego zainwestować. Obecnie gra przechodzi przez fazę "lekkiego startu" w Nowej Zelandii, stanowiącą pierwszy etap publicznych testów gry. O ostatecznej dacie premiery gry dowiemy się jeszcze w tym roku. Planują stopniowo zwiększać zespół Spokko, ale obecnie studio nie pracuje nad żadnym innym projektem poza Monster Slayerem

- Wiedźmin 3 otrzyma ulepszoną wizualnie i technicznie wersję na konsole nowej generacji (Xbox Series X i PS5) oraz PC, w tym ray tracing, krótsze czasy ładowania i HDR, którą obecni posiadacze gry będą mogli pobrać za darmo po premierze. Pracami nad nową edycją gry pokieruje zewnętrzny zespół odpowiedzialny za aktualizacje do Wiedźmina 3 na Xbox One X oraz PS4 Pro i port gry na Nintendo Switch, który jest dobrze zaznajomiony z silnikiem gry. Przygotowaniem wersji Cyberpunka 2077 na nowe konsole zajmie się wewnętrzny zespół tworzący grę, stąd też prace nad oboma tytułami nie będą ze sobą konfliktować. Poza tą aktualizacją, nie są planowane kolejne dodatki do Wiedźmina 3. Wierzą, że dostosowanie gry do współczesnych standardów graficznych umożliwi im podtrzymanie dobrej sprzedaży tytułu przez kolejne 4-5 lat

- rozpoczęli już przygotowania do ostatecznej certyfikacji finalnej wersji Cyberpunka 2077, ale ze względu na rozmiar gry, będą pracować nad nią aż do samego końca

- nie planują zwiększać ceny Cyberpunka w wersji na konsole nowej generacji, tak jak robią to już niektórzy wydawcy, ale przewidują, że cena początkowa gry utrzyma się na stałym poziomie przez dłuższy czas niż w przypadku Wiedźmina 3

- odnośnie monetyzowania samodzielnego trybu sieciowego Cyberpunka, chcą uniknąć agresywnych mikrotransakcji i upewnić się, że to, co zaoferują graczom za pieniądze będzie miało dla nich rzeczywistą wartość. W przypadku Monster Slayera również chcą uniknąć agresywnej monetyzacji, więc w grze nie będzie żadnych paywalli czy nadmiernego jej dojenia

- prace nad optymalizacją Cyberpunka idą bardzo dobrze i obiecują, że w dniu premiery gra będzie chodzić jak powinna

- odnośnie dodatków do Cyberpunka 2077 powiedzieli, że pod tym względem możemy spodziewać się więcej niż to, co otrzymaliśmy przy Wiedźminie 3. Dalsze szczegóły związane z ich planami odnośnie darmowych DLC oraz płatnych dodatków poznamy już stosunkowo niedługo, jeszcze przed premierą
 
Last edited:
Gdzieś czytałem, że Cyberpunk 2077 ma długo trzymać premierową cenę, więc nie ma co liczyć na promocje pół roku, rok po premierze. Ciekaw jestem jak to będzie z premierą na Steam, bo tam gry, które mają premierę mają 10% niższą cenę. W sumie to liczę na to, że embargo na recenzje minie tydzień przed premierą i jakoś wtedy będzie też uruchomiony preload.
 
Gdzieś czytałem, że Cyberpunk 2077 ma długo trzymać premierową cenę, więc nie ma co liczyć na promocje pół roku, rok po premierze. Ciekaw jestem jak to będzie z premierą na Steam, bo tam gry, które mają premierę mają 10% niższą cenę. W sumie to liczę na to, że embargo na recenzje minie tydzień przed premierą i jakoś wtedy będzie też uruchomiony preload.

Obniżka przed premierą na Steam to nie jest reguła. Nie liczyłbym na to w przypadku CP2077.
 
Top Bottom