Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Masane Tsukayama. Użyczał głosu między innymi Gol D. Rogerowi w One Piece i Igorowi w Personie 5.

Co ciekawe, męski V to Legosi z Beastars, Jackie Robert Speedwagon z Jojo, a Dexter to Shenron z Dragon Balla.

No, wiadomo że raczej biorą aktorów głosowych z dorobkiem. Japońska obsada Wiedźmina to też ludzie z rolami w znanych produkcjach ;)

Zastanawiam się jak to będzie z Saburo, V po prostu zna japoński, a gracz dostanie napisy czy może jakoś inaczej? Kiedyś była mowa o pomyśle z wszczepem tłumaczącym, który trzeba będzie kupić/ulepszyć o konkretne języki i dopiero wtedy gracz otrzyma napisy w wybranym przez siebie języku. Nie jestem jednak pewien czy taka mechanika faktycznie trafiła do gry, a jeśli tak to jak funkcjonuje.
 
To ciekaw jestem czy jeśli nadarzy się okazja porozmawiać z Saburo to trzeba będzie mieć odpowiedni wszczep pozwalający na zrozumienie japońskiego. Byłoby super :) Lubię grać wygadaną postacią z masą opcji dialogowych więc zawsze ładuję punkty w charyzmę, perswazję czy inne tego typu rzeczy. Tutaj pewnie będę chciał zdobyć wszystkie ulepszenia językowe do wszczepu tłumaczącego :D
 
Jeszcze taki screenshocik. Nie przypominam go sobie.
ezgif-1-0037b317f88c.jpg
 
Ludzie w internetach żartują, że Redzi zrobili remaster gry jeszcze przed jej wydaniem. Jednak gdy się na poważnie rozważy ile się zmieniło w niemal każdym materiale kontrastującym świeży build z tym z tym z 2018 to...
To tylko kolejny raz podkreśla że nie powinno dzielić się z publiką materiałami na zbyt wczesnym etapie, aby nie wyciągano zbyt pochopnych wniosków, bo niestety część nie bierze pod uwagę tego jak gra może się mocno zmieniać w trakcie tworzenia nie tylko wizualnie ale i gameplayowo. Fajnie że CP2077 w przeciwieństwie do Dzikiego Gonu im bliżej premiery pięknieje.

@HuntMocy Taki wszczep translacyjny to pewno swoje kosztuje i ED będziemy musieli wysupłać
 
To ciekaw jestem czy jeśli nadarzy się okazja porozmawiać z Saburo to trzeba będzie mieć odpowiedni wszczep pozwalający na zrozumienie japońskiego. Byłoby super :) Lubię grać wygadaną postacią z masą opcji dialogowych więc zawsze ładuję punkty w charyzmę, perswazję czy inne tego typu rzeczy. Tutaj pewnie będę chciał zdobyć wszystkie ulepszenia językowe do wszczepu tłumaczącego :D
Z tego co pamiętam to na sesji pytań i odpowiedzi mówili, że chip dostajemy chyba na początku (bodaj w zestawie z okiem Kiroshi) i tłumaczy on najpowszechniejsze języki w Night City, czyli pewnie i w tym japoński, ale żeby zrozumieć bardziej obskurne języki, takie jak kreolski, trzeba będzie dokupić do niego ulepszenia. W sumie to ma sens, inaczej pewnie nagrywanie voice overów we wszystkich językach, przy jednoczesnym zachowaniu różnic językowych, byłoby koszmarem.
 
View attachment 11061278

The man, the myth, the legend himself.

Powiedzieli też, że Saburo będzie mówił po japońsku w każdej wersji językowej.
Czyli zamiast wymyślać nowe postacie to powracają wszystkie z 2020. Wszyscy będą mieć po 70 lat albo więcej a wyglądac na 30 max jak syn Arasaki LOL. Czekam na 60 letniego Blackhanda wyglądającego na 25
 
Czyli zamiast wymyślać nowe postacie to powracają wszystkie z 2020. Wszyscy będą mieć po 70 lat albo więcej a wyglądac na 30 max jak syn Arasaki LOL. Czekam na 60 letniego Blackhanda wyglądającego na 25
Bez przesady może być podobnie jak u Sapkowskiego, czyli babki to wizualnie 20-30 i bardzo atrakcyjne, a po przeciwnej stronie 50-60lat zamiast 90letnich staruszków. Jest technologia, są możliwości.
 
Przecież to dyskryminacja ! :p Jak wszystkie babuszki mogą wyglądać jak 20 letnie laski to faceci ,też powinni wyglądać bardzo młodo a nie jak 60letni dziadek.
 
Przecież to dyskryminacja ! :p Jak wszystkie babuszki mogą wyglądać jak 20 letnie laski to faceci ,też powinni wyglądać bardzo młodo a nie jak 60letni dziadek.
Uzasadnienie na taki stan będzie takie samo jak w przypadku Wiedźmina.
 
Czyli zamiast wymyślać nowe postacie to powracają wszystkie z 2020.

Nowych postaci będzie mnóstwo, ale o tych powracających mówi się najwięcej, bo mają już jakieś tło i historię więc siłą rzeczy można o nich powiedzieć coś więcej niż o bohaterach, których poznamy dopiero w grze. Każdy kto miał do czynienia z tym światem wie kim jest Johnny Silverhand czy Saburo Arasaka, a ci styczności nie mieli i tak mogą takie informacje znaleźć w sieci. Promowanie gry takimi bohaterami ma zatem sens podobnie jak promowanie Wiedźmina postaciami z książek zamiast wymyślonymi na potrzeby gier Rochem czy innym Talarem.

A że będą to dziadki mające po 100 lat na karku to w czym problem? Taki to już świat że umożliwia najbogatszym utrzymanie się przy życiu o wiele dłużej niż przeciętnemu człowiekowi dzisiaj.
 
Rouge ma taki status w NC że nie potrzebuje żadnych sztuczek aby kogoś bardziej przekonywać. Czekam na konkretne misje od niej.
 
Nie wiem, z jakiego builda pochodzą te nowe fragmenty, ale clipping mocno razi w oczy. Animacje i AI wrogów też prezentują się słabo. Walka wręcz wygląda biednie a ciosy zadawane przez przeciwników nie mają żadnej dynamiki, ciężaru. Graficznie nieźle.
A tak przy okazji, to ta chromowana laska z "pocztówki z Night City", to lizzy wizzy? Mam nadzieję, że nie...
Po lewej fanart, który w 100% pokrywa się z moim wyobrażeniem tej postaci. Po prawej zaś... no właśnie
 
Last edited:
Ludzie w internetach żartują, że Redzi zrobili remaster gry jeszcze przed jej wydaniem. Jednak gdy się na poważnie rozważy ile się zmieniło w niemal każdym materiale kontrastującym świeży build z tym z tym z 2018 to...



Właśnie ze względu na ten cały rozmach, wciąż zastanawiają mnie aż tak niskie wymagania sprzętowe. Szczególnie te 70 GB wygląda dziwnie. Nawet GTA V na PC ważyło 72 GB, a tutaj mam wrażenie że jest dużo więcej wszystkiego. Mam tylko nadzieje, że nie okaże się to jakąkolwiek wadą, że np. ulice będą puste, tekstury słabe etc. Mam nadzieje, że te 70 GB wynikają ze świetnej optymalizacji i różnych sztuczek i że nie wpłynie to na wszelkie detale czy samą, czystą jakość. Paradoksalnie gdyby ta gra ważyła 170 GB to byłbym spokojniejszy w tym aspekcie :D
 
Właśnie ze względu na ten cały rozmach, wciąż zastanawiają mnie aż tak niskie wymagania sprzętowe. Szczególnie te 70 GB wygląda dziwnie. Nawet GTA V na PC ważyło 72 GB, a tutaj mam wrażenie że jest dużo więcej wszystkiego. Mam tylko nadzieje, że nie okaże się to jakąkolwiek wadą, że np. ulice będą puste, tekstury słabe etc. Mam nadzieje, że te 70 GB wynikają ze świetnej optymalizacji i różnych sztuczek i że nie wpłynie to na wszelkie detale czy samą, czystą jakość. Paradoksalnie gdyby ta gra ważyła 170 GB to byłbym spokojniejszy w tym aspekcie :D
Przecież CP jest dość duży, mamy tu 70GB! TYLKO dla trybu single player ! bez modułu multiplayer ! sporą część w GTAV czy RDR2 zajmuje online multik, a tutaj 70GB tylko dla kampanii single to dość dużo !
 
Top Bottom