Potężne Beczki zastąpią Beczki Zestawu Podstawowego!

+
@Hod74: Jak mają mieć łatwiej skoro będzie mniejsze prawdopodobieństwo na uzyskanie tego co chcą? To się kupy nie trzyma.
Dostęp do wszystkiego jest i teraz.
 
@Hod74: Jak mają mieć łatwiej skoro będzie mniejsze prawdopodobieństwo na uzyskanie tego co chcą? To się kupy nie trzyma.
Dostęp do wszystkiego jest i teraz.
Bo co ci dają beczki zestawu podstawowego do twojej talii? Większość kart potrzebnych wyciagasz z frakcyjnych. Przecież talie układasz pod daną frakcję i to z beczek frakcyjnych wyciągasz potrzebne brązy.
Do kolekcji będziesz mieć większy wybór z beczek wszelkich. Obecnie trzeba np otworzyć sporo beczek Kupców Ofiru by wyciagnąc jakieś neutralne z tego dodatku a tak będziesz mieć w Potężnej beczce. W tej chwili nie opłaca mi się otwierać beczek Pana Lusterko by wyciągnąć ostatnią brakującą mi kartę z tego dodatku. To samo z Kupcami Ofiru gdzie brakuje mi 3 neutrali.. To już lepiej mieć beczki potężne. Większość kart neutralnych które używam i tak sobie złożyłem ze skrawków. JA przez pierwszy miesiac w ogóle nie otwierałem beczek podstawowych poza tymi otrzymanymi na Arenie. Złoto wydawałem na frakcyjne bo tam szybciej otrzymywałem karty potrzebne do tworzenia talii. W Kolekcje to się bawisz już po wielu tygodniach gry na początku szukasz kart do talii a tych i tak z zestawu podstawowego nei wyciągasz
 
W tej chwili nie opłaca mi się otwierać beczek Pana Lusterko by wyciągnąć ostatnią brakującą mi kartę z tego dodatku. To samo z Kupcami Ofiru gdzie brakuje mi 3 neutrali.. To już lepiej mieć beczki potężne.
Bzdura. Po zmianie z owych potężnych beczek będą Ci też lecieć karty z dodatku Pana Lusterko lub Kupców (tak samo jak z beczek frakcyjnych). Kupowanie beczek z obu dodatków jest już dla Ciebie nieopłacalne (bo masz z nich zdecydowaną większość kart), ale teraz z beczek potężnych będą leciały karty również i z tych dodatków duplikując te już przez Ciebie posiadane.

Najlepszą metodą rozbudowy kolekcji dla każdego gracza (również nowego) jest zakup beczek według dodatków - z tych dodatków, z których mu najwięcej brakuje kart. W Twoim przypadku po prostu nie kupujesz kart z dodatków Pana Lusterko i Kupców. Jeśli z dodatku brakuje Ci jedynie kilku kart to je po prostu tworzysz z kawałków kart, "zamykasz" dodatek i już nigdy do niego nie wracasz / nie kupujesz jego beczek.

Zamiana beczek z zestawu podstawowego na potężne ma sens jedynie w przypadku drzewek i innych automatycznie rozdawanych nagród. Natomiast skasowanie ich w sklepie zabiera możliwość celowania w karty z zestawu podstawowego, czyli zestawu, który jest największy i zwykle najwięcej kart tam ludziom brakuje. Pozostałe dodatki ukończyć jest o wiele łatwiej (widać to patrząc nawet na Twój przykład), a potem karty z nich będą wypadały z beczek potężnych masowo duplikując te już posiadane.
 
Last edited:
Nie zgodzę się z Tobą bo na początku nie zbierasz do kolekcji. A potem jak już chcesz to przeważnie brązy masz już zebrane wszystkie i polujesz na złote , legendarne i te które potrzebujesz głównie zbierasz ze skrawków.. Przecież obecnie w beczkach frakcyjnych masz karty ze wszystkich dodatków więc beczki podstawowe możesz kupować jedynie dla kart neutralnych
Co to za różnica skoro frakcyjne mają i tak wszystkie karty z dodatków i podstawowego. I masz nagle beczki z dodatkami osobno. I osobno podstawowe.
 
@Alicja. Co się stanie z beczkami premium (z animowanymi kartami) z zestawu podstawowego?
Czy one też zostaną zamienione na potężne beczki premium?
Zmiana dotyczy tylko standardowych beczek, beczki premium zostaną.
 
Zmiana dotyczy tylko standardowych beczek, beczki premium zostaną.
Bardzo dziękuję za dobrą (dla mnie) informację! :)

@Hod74: Owszem, na samym początku nie zbierasz "do kolekcji". Ale wszystko rozbija się o to kiedy postawimy kreskę oznaczającą koniec owego początku. Dla mnie koniec początku wyznacza możliwość złożenia pierwszej "porządnej" talii, która "daje radę" i od tej pory powinnimy stawiać tylko i wyłącznie na beczki z dodatków - w ten sposób w dużej mierze omijamy "kolekcjonowanie duplikatów".

Beczki frakcyjne są GORSZE od beczek z dodatków. Dlaczego? Bo ich zawartość "nigdy się nie kończy" - z każdym kolejnym dodatkiem zawartość beczek frakcyjnych będzie rosła i z każdym kolejnym dodatkiem szansa na znalezienie w nich "nowej karty" bedzie malała. Poza tym nie ma też czegoś takiego jak "beczka neutralna", więc i tak musisz kupować beczki z dodatków.
 
Last edited:

Hod74

Forum regular
Nie wiem czy to błąd systemu ale jak na razie na 10 potężnych beczek aż w 3 miałem po 2 karty premium. Dostałem brakujący scenariusz Skellige. Do tego jeszcze dwa razy wyciagnąłem karty za 12 pkt . Dwie 9 ( 1 mi brakowało) i dwie 8 ( tez jedna mi brakowała)
Jak na razie zmiana na plus jak dla mnie
 
Top Bottom