Aktualizacja 7.3 — pełna lista zmian

+

Hod74

Forum regular
Generalnie chodzi o to, że niszcząc Bal nic nie dali w zamian - sam napisałeś, że "nie wiesz czy to coś wniesie".
Jeszcze bym to rozumiał, gdyby NG był jakąś dominującą frakcją, no ale nie był i teraz tym bardziej nie będzie.
Ej przecież Balu nie zniszczyli. Ba dali pewność grania balu na trzecią rundę. Jedyne co zrobili to zlikwidowali bal na dwie tury
Więc nie do końca, że dobili. Co najwyżej ucięli podwójną opcje na bal

Gniew mocny, więc nerfik uzasadniony, ale 14->13 + ładunek mniej to lekka przesada.
To akurat dobra zmiana. PRzecież skellige które generuje rany non stop miał dodatkowe opcje za 12 pkt. Teraz ma 8 pkt więc spoko. Gorzej że nie ucieli jednej tarczy KP. W ogóle jest od jakiegoś czasu miłość do KP . I jedyna frakcja , która nie ma zabijanych praktycznie żadnych silnych opcji.
 

Lexor

Forum veteran
@Hod74: Pisząc "niszcząc" miałem na myśli nie kompletne usunięcie, ale znaczące ograniczenie w zasadzie jedynej opcji na utrzymanie się NG w jakimś wyższym tierze. Sam lubię grać NG jako frakcją, ale nie lubię Balu więc dość uparcie próbowałem różnych innych kombinacji i niestety wypadały dość słabo.
 
Albo to ja coś zepsułem w trakcie gry i nie zauważyłem bo ledwie oko otworzyłem i gwint... albo karta desantu morskiego po pierwszym uzyciu nie dostaje fatum i nie wchodzi na wierzch talii albo coś CDR zj....ał
 

Gyg

Forum regular
Kolejna łatka i kolejne małe wzmocnienia Krasnoludów. Jeszcze parę takich łatek i talia wskoczy do Tier 3 :). Paulie Dahlberg nagle stał się bardzo ciekawą kartą.
 

Hod74

Forum regular
Albo to ja coś zepsułem w trakcie gry i nie zauważyłem bo ledwie oko otworzyłem i gwint... albo karta desantu morskiego po pierwszym uzyciu nie dostaje fatum i nie wchodzi na wierzch talii albo coś CDR zj....ał
Działa normalnie - nie zauważyłem by mi Desant nie wracał no chyba że rywal zagra Wiewiórkę albo inną jednostkę usuwającą kartę z cmentarza
 

Hod74

Forum regular
No sam sobie nie oczyścisz --- musi ci to zrobić rywal ... Czyli nadal martwa opcja
Ogólnie nawet Bal na jedną rundę to słaba opcja
Bo wystarczy jako kontrę do Balu wrzucić czarną krew i wychodzi na to ,że rywal ci zatruje kogoś a sam straci Spragnioną Damę . Ogólnie fajnie sie teraz gra Artefaktami pod warunkiem ,że ma sie ich 3-4 maksymalnie.. ( no moze poza pułapkami -ciekawe czy wróci na potęgę granie Pułapkami)
 
No sam sobie nie oczyścisz --- musi ci to zrobić rywal ... Czyli nadal martwa opcja
Ogólnie nawet Bal na jedną rundę to słaba opcja
Bo wystarczy jako kontrę do Balu wrzucić czarną krew i wychodzi na to ,że rywal ci zatruje kogoś a sam straci Spragnioną Damę . Ogólnie fajnie sie teraz gra Artefaktami pod warunkiem ,że ma sie ich 3-4 maksymalnie.. ( no moze poza pułapkami -ciekawe czy wróci na potęgę granie Pułapkami)
Moim zdaniem nie wróci, a to z tego powodu że dobre pułapki można policzyć na palcach 1 ręki. Dobre pułapki to: pułapka rozdzierająca, mahakamski róg i ewentualnie wilczy dół. Ewentualnie ponieważ jest zależny od tego co zagra przeciwnik. Archetyp pułapek byłby grywalny, gdyby Redzi dołożyli jeszcze kilka pułapek i to dobrych. Ogólnie z pułapkami jest ten problem że nie mają punktów. Można kombinować mix pułapek i scenariusz, tyle że scenariusz jeszcze musisz dobrać. Jak nie dobierzesz to masz problem z tempem.
 

Lexor

Forum veteran
To niezły olej w przeciwnika scenariusz.
No niezły, szczególnie, że Olej powinien czyścić jedynie jednostki.
W każdym razie może jak się ładnie uśmiechniesz to zawsze istnieje szansa, że przeciwnik to zrobi.
Inną opcją byłaby Triss: Telekineza, ale Olej można zagrać tylko na jednostki przeciwnika. :(
 
No sam sobie nie oczyścisz --- musi ci to zrobić rywal ... Czyli nadal martwa opcja
Ogólnie nawet Bal na jedną rundę to słaba opcja
Bo wystarczy jako kontrę do Balu wrzucić czarną krew i wychodzi na to ,że rywal ci zatruje kogoś a sam straci Spragnioną Damę . Ogólnie fajnie sie teraz gra Artefaktami pod warunkiem ,że ma sie ich 3-4 maksymalnie.. ( no moze poza pułapkami -ciekawe czy wróci na potęgę granie Pułapkami)
Ja wczoraj grałem bardzo ciekawy mecz. No unit przeciwnika na pułapki z kartami typu Iorweth VS Moje taktyki NG na zniewoleniu pod 6 pkt. Wygrałem ja dość znacząco ale mecz był ciężki. Przeciwnik miał tak złożoną talię i tak dobierał karty że właściwie nie grał jednostek. Wydaje mi się że z spamem lub talią bazującą na małych silnikach mógłby spokojnie wygrać.
 

Lexor

Forum veteran
Ja wczoraj grałem bardzo ciekawy mecz. No unit przeciwnika na pułapki z kartami typu Iorweth VS Moje taktyki NG na zniewoleniu pod 6 pkt. Wygrałem ja dość znacząco ale mecz był ciężki. Przeciwnik miał tak złożoną talię i tak dobierał karty że właściwie nie grał jednostek. Wydaje mi się że z spamem lub talią bazującą na małych silnikach mógłby spokojnie wygrać.
Rozegrałem do tej pory kilkanaście gier moją własną talią highlander z pułapkami i póki co wszystkie wygrałem.
Jaką umiejętność dowódcy miał Twój przeciwnik?
 
5 stówek wyrzuciłem na paczki kart z bety

weźcie mi je oddajcie, a konto z gwinta usuńcie, co?
 
Dobrze! Gnoić dalej skellige! Ja bym im jeszcze ze 3 nerfy dorzucił. Należy im się. Skellige to frakcja dla ludzi co grać nie umieją. Przysłowiowy samograj. Wystarczy wykazać się umiejętnością przeciągania kart z ręki na stół - i gra w 80% wygrana. Niedobrze mi się już robi jak na 10 rozgrywek 8 z nich to SK. Czyżbyśmy mieli aż tak dużo fanów klimatów wikinogowo-nordycko-wyspiarskich? Nie sądzę. Ludzie grają SK bo się łatwo wygrywa - żenada.
 
Rozegrałem do tej pory kilkanaście gier moją własną talią highlander z pułapkami i póki co wszystkie wygrałem.
Jaką umiejętność dowódcy miał Twój przeciwnik?
Oj nie jestem pewien była to mahakamska kuźnia lub taktyka partyzancka. W R3 jako ostatnią kartę wyrzucił Aglais pod którą miał przyszykowane 2 gromy i wzmocnienie z lidera. Była to jedna z niewielu jego jednostek w tej rundzie. Oprócz niej zagrał jeszcze na pewno Iorwetha (siła bazowa 3). Doszło do tego że z mojego lidera musiałem mu zabrać swojego joachima. Jeśli chodzi o pułapki to nie widziałem tylko czujnej modliszki grał za to wężową której zupełnie się nie spodziewałem.
 
Top Bottom