Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Mój pierwszy SSD kosztował 750zł za 120GB :LOL:Teraz za taką cenę można kupić 2TB, choćby kilka dni temu Cruciala MX500 na niemieckim Amazonie ;)
 
Mam konfigurację rodem z przeszłości - 2011 rok a na pokładzie 4gb ramu i geforce 550ti. Wiedźmina z dodatkami w latach 2015-2016 jeszcze to jakoś uciągnęło, ale nie było łatwo.
 
Last edited:
Całe szczęście za tydzień te spekulacje mocno się zredukują, ile można ten cyrk kręcić, tak naprawdę to do tej pory nic nie wiemy bo masa informacji się wyklucza.
 

A to ci dopiero niespodzianka, chociaż może nie do końca gorzej dla @I_w_a_N tak czekał na wersje z podwojonym Vram, dla mnie to wygląda jakby było powiązane z przejściem na 7nm TSMC, może nie chcą się pchać w Samsunga, kiedy widać ze nie wyrabia z produkcją.
 
No rzesz... po prostu kocham takie newsy* :mad:...

Właśnie spełnia się mój najczarniejszy scenariusz GPU. Teraz pozostaje tylko polować na karty RTX 3080, których dostępność jest znikoma.

Oby AMD na polu CPU tak nie zawiodło.

*wciąż mam cichą nadzieję, że to jakiś blef zielonych przed premierą Big Navi - co by obecne karty kupowali, a nie czekali na coś ulepszonego od nich, bo jeszcze w tym czasie mogą się rozmyślić i wybrać wariant czerwonych
 
Ja tam czekam na Diablo 4 wtedy kupie nowy sprzet RTXa 3080 z i7-10XXX bo na tą chwilę i tak wszystko śmiga :)
Przecież w Diablo nigdy nie chodziło o grafikę, ani nie był jakimś wyznacznikiem wymagań, co innego taki CP2077 - gry CDPR zawsze swoje wymagały na premierę i masę ludzi składało sprzęt pod te tytuły.

@rafal12322 Jak potrzebujesz radiatora to zawsze sobie możesz dokupić osobny, ciekawe czy to chłodzi lepiej niż te dołączane do plyt? 100% medź


Ale jazda ale będzie się działo

@Nars @I_w_a_N
5600X najsłabszy przedstawiciel zen3 wskakuje do passmarka i w single thread zamiata konkurencją, a passmark przecież mocno w tym teście leżał intelowi, metodologia wręcz faworyzowala, co ciekawe w multi 5600X osiąga identyczny wynik co 3700X - a ma przecież 2 rdzenie i 4 wątki mniej.

Zanosi się na to ze 5900X to już całkiem będzie sieczkarnia i coś nieosiągalnego dla Intela przynajmniej do wiosny.
 
Last edited:
@froget67 - "Grafenowy radiator z czystej miedzi", a nie "plastikowy z metalu"? Chińczycy nie znają litości: każdy kit wcisną, by sprzedać dowolne g*wno. Nawet miedziany grafen opracowali :ROFLMAO: . I to za jedyne $3,12!
 
@froget67 - "Grafenowy radiator z czystej miedzi", a nie "plastikowy z metalu"? Chińczycy nie znają litości: każdy kit wcisną, by sprzedać dowolne g*wno. Nawet miedziany grafen opracowali :ROFLMAO: . I to za jedyne $3,12!
Dla mnie to po prostu miedź, a grafen to ja nie wiem co tam robi , chyba kolor chłodzenia grafen ?
 
Każdy radiator będzie dobry, jeśli pomiędzy nim a chłodzonym podzespołem znajdzie się dobra pasta termoprzewodząca. A tą taśmę dwustronną, co to ją dodają w zestawie, to mógłbym sobie ewentualnie wykładzinę podkleić. Wiem, że jest to rozwiązanie szeroko stosowane w elektronice, ale dla mnie to pomyłka - po co stosować miedziany radiator, skoro mocuje się go termicznie nieefektywnym (w porównaniu do miedzi) lepiszczem? Już chyba wolałbym do przymocowania radiatora użyć trytki (a pod radiatorem Kryonaut).
 
Każdy radiator będzie dobry, jeśli pomiędzy nim a chłodzonym podzespołem znajdzie się dobra pasta termoprzewodząca. A tą taśmę dwustronną, co to ją dodają w zestawie, to mógłbym sobie ewentualnie wykładzinę podkleić. Wiem, że jest to rozwiązanie szeroko stosowane w elektronice, ale dla mnie to pomyłka - po co stosować miedziany radiator, skoro mocuje się go termicznie nieefektywnym (w porównaniu do miedzi) lepiszczem? Już chyba wolałbym do przymocowania radiatora użyć trytki (a pod radiatorem Kryonaut).
Sam mam na swojej płycie dwa radiatory na M2 i były doklejane podobnie termopadem do dysku, a temperatury są bardzo przyzwoite, więc nie widzę specjalnie problemu.
Podejrzewam że obecnie każdy radiator dołączany do płyty jest tak doklejany, jeszcze nie widziałem aby ktoś nakładał pastę na dysk, a następnie na to radiator, wszystko przenoszone jest przez termopad.
 
Gdyby to było takie rewelacyjne rozwiązanie, to by je stosowano również na procesorach i chipach graficznych. Skoro już ktoś zadaje sobie trud, aby poprawić chłodzenie jakiegoś elementu, to po co ma ograniczać efekty stosując gluta? To jakby stuningować sobie silnik i jednocześnie zastosować węższe i gorsze opony, które gorzej przeniosą moc i moment obrotowy na nawierzchnię.
Podejrzewam, że wydajniej ciepło odebrałby aluminiowy radiator na dobrej paście, niż miedziany (czy nawet złoty) na termopadzie. Zaletą tej taśmy za to jest łatwość stosowania i estetyka, lecz dla mnie jest to kwestia nieporównywalnie mniej istotna od wydajności. Ważniejszy jest dla mnie efekt widoczny na monitorze od pedanterii w obudowie.
Wszystkie układy BGA na dobrych płytach mają chłodzenie zamontowane na paście, nie na termopadach - ten występuje ewentualnie pod chłodzeniem w okolicach sekcji zasilania, choć i tu ja wolałbym pastę. Termopad w tym miejscu pozwala jednak uniknąć problemu ewentualnego nierównego wlutowania kilku elementów elektronicznych chłodzonych wspólnym jednym radiatorem - w przypadku pasty radiator mógłby nie do wszystkich tak samo dobrze dolegać.
 
Last edited:
Gdyby to było takie rewelacyjne rozwiązanie, to by je stosowano również na procesorach i chipach graficznych. Skoro już ktoś zadaje sobie trud, aby poprawić chłodzenie jakiegoś elementu, to po co ma ograniczać efekty stosując gluta? To jakby stuningować sobie silnik i jednocześnie zastosować węższe i gorsze opony, które gorzej przeniosą moc i moment obrotowy na nawierzchnię.
Podejrzewam, że wydajniej ciepło odebrałby aluminiowy radiator na dobrej paście, niż miedziany (czy nawet złoty) na termopadzie. Zaletą tej taśmy za to jest łatwość stosowania i estetyka, lecz dla mnie jest to kwestia nieporównywalnie mniej istotna od wydajności. Ważniejszy jest dla mnie efekt widoczny na monitorze od pedanterii w obudowie.
Wszystkie układy BGA na dobrych płytach mają chłodzenie zamontowane na paście, nie na termopadach - ten występuje ewentualnie pod chłodzeniem w okolicach sekcji zasilania, choć i tu ja wolałbym pastę. Termopad w tym miejscu pozwala jednak uniknąć problemu ewentualnego nierównego wlutowania kilku elementów elektronicznych chłodzonych wspólnym jednym radiatorem - w przypadku pasty radiator mógłby nie do wszystkich tak samo dobrze dolegać.
Wygląd, a efektywność chłodzenia. Pan Daniel naprawia ciekawego laptopa...
 

Wyniki 6800XT czyli lekko przycięta topka
W zwykłej rasteryzacji, szybsza od 3080, z RT zaś wolniejsza.

 
Top Bottom