Sezon Mahakamski i aktualizacja 7.4 już tu są!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 7.4 jest już dostępna na iOS, Androidzie i PC (GOG i Steam)!

Rozpoczął się również Sezon Mahakamski, a wraz z nim nowy, krzepki niczym krasnolud, tryb sezonowy!

Tryb Sezonowy: Okopanie

Za każdym razem gdy zagrywasz jednostkę daj jej wytrzymałość.

W stylu mahakamskim pogracie aż do godz. 10:00, 8 grudnia!

Ale to nie wszystko!

Aktualizacja 7.4 wprowadza Podróż Alzura oraz wczesny dostęp do Trybu Draftu, następcy Areny.

Podróż Alzura
  • Nowe postaci: Poznaj Alzura i Gładyszkę — eksperta od mutagenów i twórcę wiedźminów oraz towarzyszącą mu przyjazną bardkę. W ich przygody zgłębisz się dzięki cotygodniowym aktualizacjom historii Podróży.
  • Nagrody: Jeszcze więcej nagród związanych z naszym bohaterem do odblokowania na ścieżce standardowej i premium. W tym: skórka Alzura, którą możesz personalizować, awatary, ramki, tytuły i wiele więcej!
  • Osiągnięcia: Możesz odblokować kolejne przedmioty kosmetyczne, rozgrywając mecze w swoich ulubionych strojach.
  • Nowy rodzaj bibelotu: Uwolnij pełną moc Alzura dzięki jego Katalizatorom Mocy.
Nowy tryb rozgrywki — Tryb Draftu

Mistrzostwo Alzura w polu mutacji jest tak wielkie, że dosięgnęło również Areny! Przekształca się ona w nowy tryb rozgrywki, Tryb Draftu, który jest już dostępny dla wszystkich graczy w ramach wczesnego dostępu.
  • Tryb Draftu jest darmowy, nie wymaga opłaty wstępu.
  • Zaczynasz od wybrania jednej spośród trzech umiejętności dowódcy oraz karty podstawowej.
  • Budujesz talię, wybierając po jednej z trzech paczek kart, zawierających po trzy karty. Uprzednio wybrane paczki wpływają na to, jakie otrzymasz dalsze możliwości wyboru.
  • Ostatnią decyzją jest wybranie jednego spośród trzech Manewrów Bojowych.
  • Gotową talią możesz grać przeciwko innym graczom, rozgrywając maksymalnie 7 partii. Jeśli dobrana talia Ci się nie podoba, w każdej chwili możesz się wycofać i ponowić draft.
  • Swoje postępy śledzisz na kamiennym kręgu.
  • W chwili zamknięcia Areny otrzymasz 150 szt. złota za wszystkie niedokończone podejścia i za każdy niewykorzystany Odłamek Lustra. Niedokończone kontrakty powiązane z Areną zostaną ukryte i nie będą wpływać na ogólne postępy kontraktowe. Gracze, którzy ukończyli je wcześniej będą mogli je wyświetlić. Niedostępny będzie związany z Areną kamień milowy programu „Poleć znajomego”.
Zmiany:
  • Usunięto obsługę iOS 12, do gry w GWINTA na urządzeniach Apple wymagany jest system iOS 13 lub nowszy.
  • Kliknięcie już odebranego elementu w Księdze Nagród nie będzie teraz skutkowało zapętleniem dźwięku.
  • Pozyskiwanie PD na ekranie wyników partii będzie teraz prawidłowo animowane.


Skellige:
  • Umiejętność dowódcy Blask Chwały będzie teraz uwzględniać na potrzeby zadawanych obrażeń aktualną siłę jednostki, nie jej siłę bazową.
  • Karty Wojowników zagrywane za pośrednictwem Cantarelli lub Terapii Eksperymentalnej nie będą już dawać ładunków Płatnerzowi an Craite przeciwnika.


Nilfgaard:
  • Spragniona Dama będzie teraz wzmacniana krwawieniem wywołanym przez efekt rzędu „Krwawy Księżyc”.
  • Milton de Peyrac-Peyran i Palmerin de Launfal prawidłowo pokazują teraz siebie nawzajem w swoich podglądach.


Potwory
  • Yghern zniszczy teraz siebie, jeśli nie będzie dysponował żadnym pancerzem w momencie, w którym usunięty zostaje jego status „zablokowany”.
 
  • Spragniona Dama będzie teraz wzmacniana krwawieniem wywołanym przez efekt rzędu „Krwawy Księżyc”.

Ktoś mi to wyjaśni bo chyba nie rozumiem.

Zauważyłem że po wygraniu meczu w drafcie obraca się plansza w menu tego trybu dany symbol się odznacza i jednocześnie podświetla się nam kolejny. Jeśli komuś uda się wygrać cały przebieg może się pochwalić efektem końcowym.
Moim zdaniem nagrody by się jednak przydały tak na "sucho" to jednak nie to samo.
 
  • Spragniona Dama będzie teraz wzmacniana krwawieniem wywołanym przez efekt rzędu „Krwawy Księżyc”.

Ktoś mi to wyjaśni bo chyba nie rozumiem.
Wychodzi na to, że nadanie krwawienia przez Księżyc nie wzmacniało Spragnionej Damy, co zostało zauważone i poprawione
 
Mam pytanie odnośnie punktów nagród na koniec sezonu - są jeszcze przyznawane, czy nie? Bo dzisiaj ranga spadła normalnie, a punktów nie ma...
 
ktoś łebski niech mi wytłumaczy dlaczego
zagranie żertwą na swojego wiedźmina szkoły kota z 1 pkt życia, bez żadnych jednostek na cmentarzu, ma pomylony błąd logiczny i zamiast:

zadać obrażenie > wysłać go na cmentarz > zagrać jednostkę z cmentarza

zadaje obrażenie > nie zagrywa karty z cmentarza > jednostka ląduje na cmentarzu

?
 
Wychodzi na to, że nadanie krwawienia przez Księżyc nie wzmacniało Spragnionej Damy, co zostało zauważone i poprawione
Spragniona Dama nie jest przypadkiem przypieta do NF a Krwawy Ksiezyc do Potworow? Z tego co pamietam Dama buffuje jak wroga jednostka otrzymuje status.
 
Spragniona Dama nie jest przypadkiem przypieta do NF a Krwawy Ksiezyc do Potworow? Z tego co pamietam Dama buffuje jak wroga jednostka otrzymuje status.
Może chodziło o arenę, gdzie dama się nie buffowała. A teraz w drafcie możliwe że dama jest w pakiecie z księżycem, więc postanowili naprawić :)
Post automatically merged:

ktoś łebski niech mi wytłumaczy dlaczego
zagranie żertwą na swojego wiedźmina szkoły kota z 1 pkt życia, bez żadnych jednostek na cmentarzu, ma pomylony błąd logiczny i zamiast:

zadać obrażenie > wysłać go na cmentarz > zagrać jednostkę z cmentarza

zadaje obrażenie > nie zagrywa karty z cmentarza > jednostka ląduje na cmentarzu

?
A jesteś pewien, że miałeś brąza na cmentarzu? Może jakiś nowy bug :/
 

Gomola

Forum veteran
Jemu chodzi o kolejność akcji. Po prostu najpierw wykonana została akcja karty a potem jednostka trafiła na cmentarz.
 
Chyba nie ma sensu już dzisiaj grać. Po zakupieniu podróży wygrałem partię w rozgrywce sezonowej. I co ciekawe, zaliczyło zadanie "ukończ rozgrywki (1)", ale nie zaliczyło zadania "wygraj kilka rozgrywek (1)" :giveup:. Ponadto do puli koronek dostałem tylko 20 za to jedno zadanie, 4 koronki za zwycięstwo gdzieś wcięło oraz nie zaliczyło zwycięstwa w stroju druida do zadania z 40 wygranymi. Już nie wspomnę nawet o zagubionych PN za sezon kota. Tragedia jakaś, wtopa na maksa
 
Mam pytanie odnośnie punktów nagród na koniec sezonu - są jeszcze przyznawane, czy nie? Bo dzisiaj ranga spadła normalnie, a punktów nie ma...
Też nie dostałem punktów. Na angielskim forum ktoś przekleił już informację od CDPR, że wiedzą o tym błędzie i naprawią go wkrótce.
 

Lexor

Forum veteran
ktoś łebski niech mi wytłumaczy dlaczego
zagranie żertwą na swojego wiedźmina szkoły kota z 1 pkt życia, bez żadnych jednostek na cmentarzu, ma pomylony błąd logiczny i zamiast:

zadać obrażenie > wysłać go na cmentarz > zagrać jednostkę z cmentarza

zadaje obrażenie > nie zagrywa karty z cmentarza > jednostka ląduje na cmentarzu

?
Przeczytaj sobie moje FAQ (link w stopce mojego posta), dwa pytania w dziale Rozgrywka. Tu sytuacja jest podobna: odesłanie wiedźmina na cmentarz to akcja, która może rozpocząć się dopiero po zakończeniu akcji aktualnie zagranej karty, Żertwy.
 
Zadania nie idą... A w opowieści co i rusz pomylone rodzaje, raz męski raz żeński...
 

Lexor

Forum veteran
@Piesman: Pewnie używali Google Translate.

Tryb Sezonowy: Okopanie
Za każdym razem gdy zagrywasz jednostkę daj jej wytrzymałość.
Skoro w opisie trybu widnieje "gdy zagrywasz jednostkę" to dlaczego wytrzymałość zyskują też artefakty, których ani nie można oczyścić, ani, w większości przypadków, zniszczyć, bo usunęliście 99% niszczarek artefaktów?
 
Last edited:
Skoro używali google translatora to może należałoby pisać najpierw po polsku i tłumaczyć na angielski, a nie odwrotnie. W końcu to polska gra, nie?
 

Lexor

Forum veteran
Skoro używali google translatora to może należałoby pisać najpierw po polsku i tłumaczyć na angielski, a nie odwrotnie. W końcu to polska gra, nie?
No, niestety, właśnie nie. Ja tak samo kiedyś myślałem, nawet pisałem o tym w jednym z moich pierwszych tematów na tym forum. Ludzie wyprowadzali mnie z błędu, teksty Gwinta w większości nie powstają w języku polskim.
 
No i to jest żenada... No ale cóż, Polacy zawsze tak mięli. Trzeba chyba sobie Reja przypomnieć...
Post automatically merged:

No, a teraz pograłem trochę w draft. Tragedia... Nuda na maksa, brak wpisowego, brak nagród, jakieś porąbane talie. Gra całkowicie straciła emocje, które były na arenie. Mam nadzieję, że stara, dobra arena szybko wróci, albo ten draft się do niej chociaż upodobni. Bo jak na razie to strzał w kolano...
 
Last edited:

Hod74

Forum regular
@Alicja.
Skoro już usuwacie drobne błędy to kiedy usuniecie błąd Strażniczki która zagrywana przez Królową Adalia otrzymuje tarcze a przecież ma zasłonę a więc nie powinna otrzymać żadnego statusu
 

Lexor

Forum veteran
@Alicja.
Skoro już usuwacie drobne błędy to kiedy usuniecie błąd Strażniczki która zagrywana przez Królową Adalia otrzymuje tarcze a przecież ma zasłonę a więc nie powinna otrzymać żadnego statusu
Z informacji jakie do mnie napłynęły okazuje się, że CDPR nie traktuje tego przypadku jak błąd, tylko jak "normalne działanie".
 
A to ciekawe... Ale jakoś wytrzymałości nie dostają jednostki z zasłoną w grze sezonowej.
 
Top Bottom