Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
1605817990102.png

Przepiękna scena, absolutnie mnie kupiła :p
 
Było gdzieś podane ile zakończeń ma mieć gra? Znając życie to w jednym pewnie miasto wyleci w powietrze, a Silverhand przejmie twoje ciało.
Nie podali konkretnej liczby, ale powiedzieli, że ma być ich więcej niż w Wiedźminie 3.
 
Jak oglądam wypowiedzi o CP2077, od redaktora serwisu growego w stylu (parafrazując); gra w pewnym sensie nie spełnia wszystkich oczekiwań, bo to wciąż gra tworzona przez ludzi i ma "szorstkie strony", to zaczynam się bać. Naprawdę bać.
Plus taki że co do wydajności przynajmniej na PC zastrzeżeń nie mieli podobno było "masło"
 
Plus taki że co do wydajności przynajmniej na PC zastrzeżeń nie mieli podobno było "masło"

Co w sumie niewiele mówi. Na PC zazwyczaj będzie wszystko wyglądało super i działało płynnie. To tylko kwestia kasy jaką zainwestowano w config. No i Redzi jakimiś mistrzami optymalizacji nie są, ale i takim Ubisoftem też nie, więc pewnie będzie lepiej aniżeli w Valhalli. Żeby nie było, ja gry Ubi lubię (nie żeby wszystkie, ale generalnie tak), ale od strony technicznej zalatuje czasem taką patologią, że aż boli.
 
Co w sumie niewiele mówi. Na PC zazwyczaj będzie wszystko wyglądało super i działało płynnie. To tylko kwestia kasy jaką zainwestowano w config. No i Redzi jakimiś mistrzami optymalizacji nie są, ale i takim Ubisoftem też nie, ...
Jednak bym powiedział że z tytułu na tytuł to jednak każda kolejna gra była lepiej zoptymalizowana na starcie.
Wiedźmin jedynka był fatalny pod tym względem na premierę, dwójka już można powiedzieć że lepiej ale Securom jako zabezpieczenie położył optymalizacje. Trzeci Wiedźmin już miał bardzo przyzwoitą optymalizację, spokojnie ruszał na 3letnim blaszaku na przyzwoitych detalach.
Teraz można oczekiwać (tak mi się wydaje) minimum poziomu Dzikiego Gonu jeśli idzie o optymalizację, czyli że na 3letnim sprzęcie powinno to w miarę pójść może nie na ultra wszystko ale też nie na mimimum.
 

Na reddicie zgromadzono najnowsze wrażenia dziennikarzy z 16 godzin gry. Polecam przejrzeć, każdy artykuł ładnie wypunktowano, dzięki czemu można sobie dość szybko przejrzeć najważniejsze cechy gry i porównać różne opinie.
Zamieszczę tu niektóre z nich:
  • ogólne wrażenia bardzo pozytywne
  • to pełnoprawna gra RPG, wybory mają bardzo duże znaczenie
  • przywiązanie do detali
  • Night City sprawia wrażenie żywego, przejażdżka po mieście zapewnia świetne wrażenia
  • dużo contentu, te 16 godzin to ledwie początek
  • postacie są "ludzkie", nawet psychole
  • wciągająca historia i ciekawe dialogi, zadania poboczne na poziomie W3
  • wrażenia na temat walki są różne, ale podkreślane jest, że to nie shooter i jak ktoś się będzie głównie nastawiał na ten element gry, to raczej się rozczaruje
  • walka bronią białą wypada za to ponoć bardzo fajnie
  • zarówno walka jak i model jazdy poprawiły się od ostatniego razu
  • interfejs (zwłaszcza zarządzanie questami) jest nieintuicyjny
  • nadal jest dużo bugów, ale chyba nie ma takich szczególnie uciążliwych
 
Bardzo dobra prezentacja, nic tylko czekać na grę. Jest trochę rozdźwięku pomiędzy tym jak gra jest reklamowana, a tym czym jest (wnioskując z opinii dziennikarzy), liczyłbym się jednak z małymi kontrowersjami, szczególnie opiniami mało uświadomionych graczy.
Prezentacja soundtracku była trochę słabsza, moim zdaniem, od całej reszty, ale też mam mieszane odczucia wobec muzyki z gry, więc może to już lekkie uprzedzenie.
Ciekawi mnie czy będą jakieś poziomy trudności, czy ten pomysł na tryb, żeby grać bez minimapy i znaczników będzie dalej (choć w takim Wieśku też można było tak grać, po zabawie z opcjami).
 
Czy jakiś polski serwis dostał grę do ogrania czy tylko amerykański IGN?
Widziałem, że wrażenia udostępniły IGN, PC Gamer, Gamespot, Gamesradar i Gamestar(niemiecki). Chyba żaden polski serwis nie dostał wtedy gry, albo nikt o tym nie napisał.

Jeżeli recenzje pojawiłyby się tydzień przed premierą jak w przypadku W3 to myślę, że dziennikarze ogrywają już grę i teraz tylko pozostaje czekać na ostateczne wrażenia.
 
  • wrażenia na temat walki są różne, ale podkreślane jest, że to nie shooter i jak ktoś się będzie głównie nastawiał na ten element gry, to raczej się rozczaruje
(...), liczyłbym się jednak z małymi kontrowersjami, szczególnie opiniami mało uświadomionych graczy.
Niestety spotykam się często, ze stwierdzeniami, że CP2077 to "szczelanka". I jeżeli młody gracz w ten sposób podejdzie do gry, to faktycznie może nie mieć najlepszej opinii.

Druga grupa to najczęściej stwierdzenia, że CP to takie GTA w przyszłości.

Ja natomiast przyjąłem założenie, że CP to CP i będzie miał elementy podobne do innych gier w związku z medium w jakim funkcjonuje.
 
Last edited:
Cyberpunk 2077 z bogatą listą ustawień graficznych w wersji PC
Ciekawe czy przed uruchomieniem właściwej rozgrywki będzie można zrobić test wydajności? Tak czy siak jak zwykle uruchomię grę na najwyższych detalach, z ciekawości by sprawdzić jak działa. I niezależnie od tego jak będzie działać na pierwszy rzut wyłączę abberację chromatyczną, cienie dam na medium a później się zobaczy. Cień to cień. Na co komu cienie wysokiej jakości? Byleby ząbków nie było widać, a większości gier na średnich wyglądają całkiem w porządku i wystarczająco. Może jeszcze parę efektów typu bloom czy rozmycie w ruchu wyłączę. Gry z wyłączonymi tego typu efektami prezentują się jakoś tak... przejrzyściej. Wolumetryczne chmury czy mgła też mogą dać w kość, więc je dam sobie na średnie/wysokie.
 
Last edited:
Niestety spotykam się często, ze stwierdzeniami, że CP2077 to "szczelanka".

Druga grupa to najczęściej stwierdzenia, że CP to takue GTA w przyszłości.
Wcześniejsze materiały częściowo były tak przedstawiane by trafić do szerszej części odbiorców. Niemniej jednak zawsze było widać że to jest coś innego, jakby tak spojrzeć na wszystkie odcinki NCW. Wczorajszy odcinek to już w ogóle się wyodrębnił przedstawiając prawdziwe oblicze gry. Na tle pozostałych, można powiedzieć, że był przepełniony treścią, a i klimat całości wydawał się cięższy. Dodatkowo wczoraj pojawiły się te wrażenia po 16 godzinach gry i z nich można wyciągnąć jasny przekaz jaka to bedzie gra.
 
Krótkie podsumowanie wrażeń zagranicznych dziennikarzy od GOLa.
 
Krótkie podsumowanie wrażeń zagranicznych dziennikarzy od GOLa.
,,Żałuję, że nie mogę bardziej szczegółowo opowiedzieć o historii, ponieważ niektóre z odwiedzanych miejsc, postaci, które spotykasz i wykonanych questów, są niesamowicie ekscytujące i trudne do zapomnienia. Są tu rzeczy, które mogą rywalizować z najlepszymi zadaniami z Wiedźmina 3 i byłem mile zaskoczony tym, jak wiele emocji to wszystko wywołuje. Marketing gry skupił się na jej głośniejszej, bardziej agresywnej stronie, co zrozumiałe, ale może trochę fałszować obraz. Cyberpunk 2077 to nie tylko hałas, futurystyczny slang, ekstremalna przemoc i fluorescencyjny żółty kolor; ma też ciche, wzruszające i ciepłe chwile – czytamy.''
 
Mnie natomiast zastanawia jak duży wpływ na odczucia dotyczące strzelania ma to że jest to RPG i używanie broni, czy perki mają mieć wpływ choćby na animacje? Czy po 16 godzinach można to ocenić, skoro grający sami przyznają że w zasadzie do tego czasu tych walk wcale tak dużo nie było i w zasadzie to gra dopiero co się zaczęła?
 
Last edited:
Dobrze, że takie słabe media typu GOL nie dostały wcześniejszego dostępu. Co do wrażeń to kwestia gąbek na pociski i interfejsu (zwłaszcza dziennika zadań) będzie chyba najbardziej doskwierać w trakcie gry. Z drugiej strony fajnie, że przy zadaniach nie ma podane, który konkretnie poziom trzeba mieć by w miarę bezproblemowo wykonać danego questa.
 
Last edited:
Wiadomo może kiedy będzie wysyłka egzemplarzy dystrybuowanych przez CDPR, czyli chyba tylko kolekcjonerek? 9 czy 10 grudnia?
 
Top Bottom