Ard'aenye- najlepszy miecz w grze (podobno)

+
Znajduję się on w krypcie kruka / strzygi . Ja go tam znalazłem ...Poszukajcie dokładnie wszystkie kufry itp . :)
 
Coś o wyżej wspomnianym mieczu:

Ard'aeyne - doskonały miecz stalowy. Możemy go znaleźć w Krypcie Kruka na bagnach w rozdziale V. Wielu graczy, którzy przeszli grę kilkakrotnie, neguje obecność miecza we wskazanym miejscu. Prawdopodobnie Ard'aeyne dostępny jest tylko na najtrudniejszym poziomie gry, a aby go zdobyć należy wychować Alvina tak żeby chciał zostać wiedźminem oraz zachować bezwzględną neutralność.

Info z http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Strona_główna
 
Kierując się wiki znalazłem ten miecz, zrobiłem wszystko to co tu powiedzieliście, mam wersje 1.0 alvin nad wiedzminowaniem się zastanawia a WM walczy meteorytowym mieczem ;)Dodam że grałem na hardzie i w 100% NEUTRALNIE :)
 
LEGENDARNY ARD'AENYE- PRAWDA CZY MIT?

Witam, jako, iż legenda nie została potwierdzona, ani tym bardziej obalona, postanowiłem ożywić temat.

Zrobiłem mały research dotyczący miecza, którym walczy Wielki Mistrz Zakonu Płonącej Róży. Problem jest taki, że wiele linków znajdujących się na różnych forach, nie da się otworzyć- są przestarzałe. Od razu zaznaczam, że to nie jest moje pierwsze podejście do poszukiwań tejże klingi.

Informacje ogólne:

Wersja gry 1.0, instaluję grę z edycji kolekcjonerskiej.
Skąd pewność, że posiadam prawidłową wersję?
Za każdym razem znajduję na polach Runiczny sihill z Mahakamu. (który w późniejszych patchach został skasowany z tej lokacji)
{spoiler]Mały problem z odpaleniem gry.
Otóż posiadam win10 i po zainstalowaniu, nie mogę normalnie odpalić gry z oryginalnego dysku, mimo, iż wcześniej zainstalowałem ją z tej samej płyty. W związku z tym, znalazłem cracka na jakiejś rosyjskiej stronie do wersji 1.0. Pytanie do zaznajomionych: Czy taki crack, wprowadza jakiekolwiek zmiany w grze, oprócz wzniesienia obowiązku odpalenia gry tylko za pomocą płyty? [/spoiler]
Zawsze podejmowałem- moim zdaniem- najbardziej wiedźmińskie decyzje, jakie tylko się dało. Jednak mam dziwne przeczucie, że dziecko trzeba oddać Shani. To tylko moje przemyślenia, ponieważ nigdy nie oddawałem Alvina dla medyczki.
To na razie wszystko, co udało mi się ustalić. Zdaję sobie sprawę, iż niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć. W miarę wolnego czasu, będę przechodził Wiedźmina w różnych kombinacjach.
Prośba do fanów W1, ludzi, których ciekawi los tego miecza, oraz do starych weteranów tego forum. Będę wdzięczny za każdą informację. Cel ambitny i myślę, iż nie jednego to zaciekawi.
Swoje poszukiwania motywuję głównie wpisem w poradniku, który nijako potwierdza, iż jest możliwym zdobycie tego brzeszczota. Dodatkowo, miecz można importować do W2, co jeszcze bardziej podsyca apetyt.
Postaram się informować w miarę na bieżąco, z podkreśleniem końcówki tego miesiąca.
Pozdrawiam.
 
Jeśli za wszelką cenę chcesz pomachać tym mieczem, to proszę:

Stosowny mod

Jeśli jednak chcesz do niego dojść legitnie, to nawet nie otwieraj tego linka, pokusa może być zbyt wielka.
 
Taak, wałkowane setki razy.
Aktualnie moje wątpliwości dotyczą następujących decyzji. Ocalić Abigail (a może samosąd? nigdy tak nie robiłem.)
Co powiedzieć Alvinowi o elfach? No i na pewno teraz wybiorę Shani.
 
Wydaje mi się że to tylko mit i błąd w poradniku został naprawiony już w wersji 1.0. Ale wytrwałości życzę :).
 
Zobaczymy. Trzasnę kilka speedrunów i będę na bieżąco informował o podjętych decyzjach.
 
Interesuję się tym tematem od 3 lat przeszedłem grę na wielu wersjach, również angielskiej ponieważ tylko ona posiadała cyferkl 1.0.0.1101 zrobiłem wszystko tak jak w każdych instrukcjach, zawsze na poziomie hard i miecza nie znalazłem, zawsze jest miecz z meteorytowej stali. Jestem niemal pewny że ci co pisali że niby znaleźli ten miecz normalnie bez modów, po prostu kłamali. Niech się wypowie jakaś osoba co znalazła bez moda. Dodam że specjalnie zainstalowałem win7 żeby uruchomić grę z płyty. Edycja kolekcjonerska zawiera wersję 1.0 ale gdy zminimalizujemy grę ma cyferki 1.0.0.1103 więc dlatego zakupiłem wersję angielską. Bylem bardzo podniecony:p że może w końcu go znajdę i te cyferki zrobią różnicę, ale okazało się inaczej a wierzyłem ponieważ ktoś wyżej na 6 stronie pisał że mając tą wersję na pewno znajdziemy Arda. Zachęcam fanów również do sprawdzenia czy ten miecz to fikcja czy ktoś go ujrzał, dowodów żadnych nie ma w każdym razie, ale te wszystkie informacje z wik dają mała niepewność co mnie bardzo irytuje. Wypowiadać się w temacie i próbować pozdrawiam!
 
Last edited:
W poście, gdzie powróciłem temat do życia, wspominam właśnie o tym cracku. Sądzę, że nie zmienia on niczego, oprócz tego, iż gra lata bez płytki. Poza tym, jestem przekonany, iż Ard'aenye jak i sihilla na polach, skasowano w jednej łatce.
 
W poście, gdzie powróciłem temat do życia, wspominam właśnie o tym cracku. Sądzę, że nie zmienia on niczego, oprócz tego, iż gra lata bez płytki. Poza tym, jestem przekonany, iż Ard'aenye jak i sihilla na polach, skasowano w jednej łatce.
Sihilla skasowano w patchu 1.2 jest to dokładnie napisane w informacji o patchu. Przeszedłem grę na patchu 1.1 Arda nie było i ostatnio 2 razy na 1.0 również nie było. O jakiejkolwiek zmianie w krypcie Kruka nic nigdy nie było wspomniane. Więc jedyna opcja to losowość w co bardzo ciężko mi uwierzyć, lub nigdy go w krypcie Kruka nie było. W poradniku wiadomo został napisany wcześniej a w końcowej fazie wydania gry poprostu go usunęli. Mało tego w angielskim wiki jest napisane że znajduje się w 4 akcie na polach gdy pierwszy raz się wchodzi. Sihilla zawszę znajduję i jest to prawda że znika gdy wejdziemy drugi raz na pola ale Arda?... bzdury jak nie wiem. Osteotomb daj znać jak ukończysz gierkę
 
Last edited:
Sihilla skasowano w patchu 1.2 jest to dokładnie napisane w informacji o patchu. Przeszedłem grę na patchu 1.1 Arda nie było i ostatnio 2 razy na 1.0 również nie było. O jakiejkolwiek zmianie w krypcie Kruka nic nigdy nie było wspomniane.
W porządku, z tego co pamiętam, według poradnika Ard'aenye znajduje się w krypcie kruka. Myślę, że tylko i wyłącznie tam powinno się go szukać. Teoria z wiedźmińskim mieczem, który zabrał Jakub, bo jest bardziej wiedźmiński, też brzmi spoko. Ale chyba było coś wspominane, że usunęli z gry scyzorki, które były za potężne, przynajmniej na dany etap gry (Sihill na polach).

W poradniku wiadomo został napisany wcześniej a w końcowej fazie wydania gry poprostu go usunęli.
Wiesz, Twórcy mogli pomyśleć, ze trochę lipa, iż można znaleźć ten sam miecz, którym posługuje się główny antagonista. Może chcieli, żeby był unikatowy i postanowili usunąć, a poradnik był już wydrukowany? Brzmi to sensownie. Szkoda tylko, że nigdy żaden RED tego nie zdementował.


Mało tego w angielskim wiki jest napisane że znajduje się w 4 akcie na polach gdy pierwszy raz się wchodzi. Sihilla zawszę znajduję i jest to prawda że znika gdy wejdziemy drugi raz na pola ale Arda?... bzdury jak nie wiem.
Wierutna bzdura, pomylił im się miecz z Sihillem. Chyba nawet na tej wikipedii są komentarze, które poprawiają pomyłkę autora. Ard'aenye na polach to byłaby już gruba przesada. Ten miecz ma 2x większe statystyki od mahakamskiego brzeszczota.

Jasne, dam znać. W następny weekend mam ostatni zjazd na studiach w tym roku, napiszę egzamin i zabawię się w poszukiwacza. Fajnie, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami. Może akurat ktoś jeszcze się odezwie przez ten tydzień.
 
Mógłbyś spróbować z wyborami: Oddać Abigail w ręce ludzi, Alvina do Shani ponieważ tego nie próbowałem. W krypcie Kruka gra potrafi się crashowac na wersji 1.0 jak i 1.1
 
Podobnie myślimy, właśnie taki mam plan! Może pomożesz rozwiać mi pewne wątpliwości odnośnie Alvina?
1. Co powiedzieć, gdy Alvin mówi, iż chce zostać wiedźminem? Najbardziej sensowna wydaje się opcja z bólem, ponieważ gdy powiemy mu, że nowi wiedźmini nie powstaną, ponieważ nikt nie zna tajemnicy przemian, dzieciak odpowiada coś w stylu: "Serio? Ale lipa!"
2. Co z tymi elfami? Nie mam poradnika pod ręką, więc ciężko mi powiedzieć.
Jest opcja tak jakby prawdziwa, że elfy nie chcą zrozumieć, że świat się zmienia, walczą, mimo iż nie mogą zwyciężyć.
Coś tam o maskach, że opadły i można zrozumieć jaką nienawiść czują do ludzi- to raczej nie.
I jeszcze, że walczą o wolność i ideały, ludzie przyparli je do muru i nie widzą innej opcji- to moim zdaniem też nie, bo za bardzo usprawiedliwia wiewiórki.
Muszę przyznać, że zawsze z tym mam największe wątpliwości, bo z przeznaczeniem i zdolnościami, wybór wydaje się prosty- każdy jest kowalem swojego losu.

Swoją drogą, przeczytałem właśnie wikipedię, o której wspomniałeś i przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Skoro oddam dziecko Shani, zrobię jeszcze misję dla pustelnika i wybiorę dom jako nagrodę, tam też są skrzynie i może akurat coś tam będzie?
 
Top Bottom