Aktualizacja 8.0 — lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nadchodzą Wiedźmini, a wraz z nimi całkiem sporo zmian. Jak wielu z Was zgadło, niektóre z nich wiążą się z kategorią „Wiedźmin”, żeby istniejące już karty, które posiadają synergię z wiedźminami, były dobrze dopasowane do nowych. Oprócz tego wprowadziliśmy liczne poprawki w balansie innych kart, o czym szczegółowo przeczytacie poniżej.

Ponieważ sezon świąteczny trwa już na dobre, wprowadzamy też funkcję dawania prezentów, żebyście mogli przesyłać podarunki znajomym w GWINCIE i wspólnie świętować.

Listę zmian zamykają poprawki gry, niektóre z nich były gorąco wyczekiwane (Eredin!), oraz inne to drobne udogodnienia – ogólnie mają one pozytywnie wpłynąć na Wasze doświadczenia z gry.

Zmiany
  • Nowe paczki do Trybu Draftu. Szczegóły wkrótce.
  • Do interfejsu nowego draftu dodano przyciski ponownego draftowania, ustawień i wyjścia.


Neutralne
  • Eskel, Vesemir i Lambert: siłę zmieniono z 2 na 3, koszt werbunku zmieniono z 8 na 7, umiejętność zmieniono na „Adrenalina 4: Wezwij do tego rzędu Eskela/Vesemira/Lamberta ze swojej talii”.
Komentarz twórców: Wprowadzenie adrenaliny otwiera przed starymi kartami nowe możliwości. Postanowiliśmy zrehabilitować tych trzech wiedźminów z dodanym warunkiem adrenaliny, żeby zmniejszyć ich wszechstronność i wymusić długą 1 rundę.
  • Vesemir: Mentor: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie sojusznicze jednostki-Wiedźminów na polu bitwy o 1. Adrenalina 5: Wzmocnij również jednostki-Wiedźminów w ręce i talii”.
Komentarz twórców: Wraz z pojawieniem się mnóstwa nowych celów dla Vesemira: Mentora jego ogólna wartość znacznie wzrosła. Podobnie jak w przypadku trzech wiedźminów, wprowadziliśmy adrenalinę, żeby trochę go ograniczyć i wymusić zaangażowanie w rundę.
  • Płotka: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
  • Hajdawer: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Jaskier: Poeta: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
  • Portal: koszt werbunku zmieniono z 13 na 12, umiejętność zmieniono na: „Rozmieszczenie: Wezwij ze swojej talii losową jednostkę o koszcie werbunku 4 po lewej stronie tej karty. Po 3 turach wezwij ze swojej talii losową jednostkę o koszcie werbunku 4 po prawej stronie tej karty”.
Komentarz twórców: W przeszłości przyjmowaliśmy strategię osłabiania Portalu przez osłabianie jego celów. Tym razem chcemy spróbować czegoś innego i usunąć jedną z najbardziej przytłaczających cech Portalu: możliwość natychmiastowego umieszczenia na planszy dwóch kart-silników. To pozwala nam zmniejszyć koszt werbunku Portalu o jeden, a przede wszystkim przywrócić koszt werbunku 4 u jego dawnych celów.
  • Wagenburg: dodano kategorię Machina Oblężnicza.


Potwory
  • Zmorzyca: koszt werbunku zmieniono z 13 na 14.
  • Vran Wojownik ma teraz 1 pkt pancerza.
  • Stary Grot: koszt werbunku zmieniono z 13 na 12.
  • Imlerith: umiejętność zmieniono na Rozmieszczenie (bliskie starcie): Dobierz kartę, a następnie odrzuć kartę. Jeśli odrzucona karta była jednostką, wzmocnij tę kartę o siłę odrzuconej”.
Komentarz twórców: Nowy miesiąc, nowy Imlerith! Dostosowujemy Imleritha, żeby zwiększyć jego synergię z kartami z dodatku Wiedźmini, takimi jak Dol Dhu Lokke.



Skellige
  • Łowca Brokvar: koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.
  • Zbrojmistrz ma teraz 1 pkt pancerza.


Królestwa Północy
  • Vernon Roche: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
  • Lyrijski Kawalerzysta: koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.
Scoia'tael
  • Mistrzyni Miecza: koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.
  • Krasnoludzkiemu Wozowi Bojowemu dodano kategorię Machina Oblężnicza.


Nilfgaard
  • Coup de Grace: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9, zadawane obrażenia zwiększono z 2 do 3.
  • Affan Hillergrand: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Braathens: siłę zmieniono z 3 na 4, koszt werbunku zmieniono z 11 na 10, umiejętność zmieniono na “Asymilacja. Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj brązową jednostkę ze zdradą ze swojej talii początkowej”.
Komentarz twórców: Chcieliśmy, żeby Braathens był kartą wspierającą archetypy Asymilacji i Szpiegów, a nie tylko dobrą kartą ze średniej półki, którą można umieścić w dowolnej talii. W tym celu dodajemy warunek dotyczący składu talii, który nie powinien stanowić problemu dla wspomnianych archetypów, ale inne archetypy też mogą skorzystać z Braathensa, jeśli gracz dostosuje swoją talię. Jednocześnie poprawiamy mu parametry.
  • Emisariusz: wzmocnienie jednostki zwiększono z 6 do 7.
  • Assire var Anahid: koszt werbunku zmieniono z 8 na 7.
  • Sierżant Nauzikai: koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.
  • Mistrz Kamuflażu: siłę zmieniono z 3 na 4.
  • Wiedźmin Szkoły Żmii: nazwę zmieniono na Królobójca.
  • Ognisty Skorpion ma teraz 1 pkt pancerza.
  • Konnica Dywizji Alba: siłę zmieniono z 4 na 5, pancerz zmieniono z 0 na 1.
  • Egzekutor Impery ma teraz zapał.
Nowe elementy gry
  • Prezenty: nowa funkcja dająca graczom możliwość przesyłania znajomym prezentów (dotyczy tylko zakupów za pył meteorytowy i prawdziwe pieniądze).
Poprawki
  • Assire odkrywa teraz wybraną kartę przed umieszczeniem jej w talii.
Komentarz twórców: Udogodnienie. Usuwa potrzebę sprawdzania na cmentarzu, którą kartę przeciwnik umieścił w talii. Dzięki temu ujawniona już informacja staje się bardziej dostępna.
  • Opis Miruny podaje teraz zgodnie z prawdą, że cel jest wybierany losowo.
  • Desant Morski, Krwawy Orzeł, Avallac'h: Wiedzący i Novigradzka Sprawiedliwość będą teraz poprawnie pokazywać przetasowaną wersję talii, zamiast podawać karty w kolejności.
  • Opis Oficera Vrihedd zharmonizowano z innymi podobnymi opisami.
  • Eredin Bréacc Glas będzie teraz poprawnie zwiększał obrażenia zadawane przez Mróz.
  • Obrońca jest teraz poprawnie określany w opisach jako status.
  • Jednostki ze statusem Nagroda będą teraz poprawnie przyznawały monety tylko po zniszczeniu lub wygnaniu.
  • Pan Lusterko będzie teraz poprawnie przekształcać tylko karty, które mogą wchodzić w interakcje z planszą, takie jak Onejromancja i Matta Hu'uri.
  • Cantarella może teraz zagrywać karty-Pułapki z talii przeciwnika.
  • Ikony na kartach Księgi Nagród będą teraz zawsze wyświetlane poprawnie.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Pan Lusterko będzie teraz poprawnie przekształcać tylko karty, które mogą wchodzić w interakcje z planszą, takie jak Onejromancja i Matta Hu'uri.
Yyy... a pozostałe karty będzie przekształcał niepoprawnie?
Czy ktoś mi wyjaśni w jaki sposób Onejromancja/Matta wchodzą w interakcję z polem bitwy?
 
Yyy... a pozostałe karty będzie przekształcał niepoprawnie?
Czy ktoś mi wyjaśni w jaki sposób Onejromancja/Matta wchodzą w interakcję z polem bitwy?
Też na ten fragment zwróciłem uwagę.
 
Yyy... a pozostałe karty będzie przekształcał niepoprawnie?
Czy ktoś mi wyjaśni w jaki sposób Onejromancja/Matta wchodzą w interakcję z polem bitwy?
Również jestem ciekaw

Dziwne że Anseis nie dostał nerfa. Ten zapał kiedy mamy umiejętność taką jak tarcze to zbyt mocne zagranie.
seltkirk jest ok na rozkazie można coś jeszcze podziałać zbić tarcze itd. Anseis natomiast to 6 pkt na planszy plus bicie za pewne 12 pkt w sumie 18 pkt w górę w jednym ruchu. A mówią że sceny są silne :think:
 
Last edited:
Również jestem ciekaw

Dziwne że Anseis nie dostał nerfa. Ten zapał kiedy mamy umiejętność taką jak tarcze to zbyt mocne zagranie.
seltkirk jest ok na rozkazie można coś jeszcze podziałać zbić tarcze itd. Anseis natomiast to 6 pkt na planszy plus bicie za pewne 12 pkt w sumie 18 pkt w górę w jednym ruchu. A mówią że sceny są silne :think:
ja myśle że po prostu by starczyło jakby viraxas nie dawał zapału anseisowi(złotym kartom) bo na pierwsze zagranie anseisa jest w pewnym sensie deck zbudowany a drugie to tylko jedna karta.
 
Yyy... a pozostałe karty będzie przekształcał niepoprawnie?
Czy ktoś mi wyjaśni w jaki sposób Onejromancja/Matta wchodzą w interakcję z polem bitwy?
Tak to jest jak się outscorcuje tłumaczenia, powinno być talią
 

Hod74

Forum regular
Pan Lusterko będzie teraz poprawnie przekształcać tylko karty, które mogą wchodzić w interakcje z planszą, takie jak Onejromancja i Matta Hu'uri.
Czyli ,że teraz Pan Lusterko nie zamienia każdej skrajnej lewej karty a tylko te co wchodzą w interakcje?
czy może wcześniej wzywane przez Matte nie działał prawidłowo?

W sumie to poza wzmocnieniem Nilfgaardu to kosmetyczne zmiany. No ytochę osłabienie Potworów,,, A i oczywiście Niedżwiedzi Rytuał wskakuje o 1 tier wyzej skoro zarówno Hajdawer jak i Plotka są tańsze a te karty tylko chyba tam są grane
 
bez nerfa sirocco? ta karta była w KAŻDYM decku na mastersach, wygląda na najbardziej uniwersalną kartę w grze
 
bez nerfa sirocco? ta karta była w KAŻDYM decku na mastersach, wygląda na najbardziej uniwersalną kartę w grze

Zależy, trafisz na talię ze spamem małych jednostek, i taka Susza jak wejdzie za 5, to masz szczęście...
 
Zależy, trafisz na talię ze spamem małych jednostek, i taka Susza jak wejdzie za 5, to masz szczęście...
tylko nawet w spamach zdarzają się jednostki po 20 pkt + to niszczy artefakty które miały nie być niszczone przez nic
 
tylko nawet w spamach zdarzają się jednostki po 20 pkt + to niszczy artefakty które miały nie być niszczone przez nic
No właśnie nie miały być nie zniszczalne ;)
Mowa była o uniemożliwieniu niszczenia scenariusza robiącego 15+ pkt i kosztującego w prowizji małą fortunę przez karty typu miotacz za 4-5 pkt prowizji :)
Druga kwestia nie wiem czy wiesz jak często sceny gra się obecnie na rankingach. Dzisiaj akurat naszła mnie ochota na pogranie Angoulême rozegrałem taką talią ponad 15 meczy zgadnij ile razy wyciągnąłem artefakt jakikolwiek nie koniecznie scena ? Uwaga Uwaga otóż raz jeden jedyny raz a tą szczęśliwą kartą był krąg przywołań...
Duże jednostki niszczy wiele kart choćby Geralty, rytułał, pożoga itd więc tu już zupełnie nie wiem o co chodzi. Każda z tych niszczarek ma swoje plusy Siroco jest uniwersalne za to np Geraltów możesz użyć do przebicia w R2 gdy ktoś chce cię wyciągnąć dużą jednostką, pożoga może skosić więcej kart niż jedną a np rytuał niszczy tylko jednostki ale jest tańszy zarówno w prowizji jak i do wytworzenia. Jednym słowem wszystko ma swoje wady i zalety i według mnie jest całkiem nieźle zbalansowane. Zmienił bym jedną kartę mianowicie pożogę a konkretnie wywalił bym tą bezsensowną inicjatywę. Jak chcą to ograniczać to niech wstawią np adrenalinę mam wrażenie że w takim przypadku karta przynajmniej w niektórych przypadkach mogła by być brana pod uwagę.
Post automatically merged:

bez nerfa sirocco? ta karta była w KAŻDYM decku na mastersach, wygląda na najbardziej uniwersalną kartę w grze
Także się nie zgodzę turnieje "openy" i "mastersy" nieco różnią się od normalnej gry często do granych talii coś się dokłada kosztem czegoś itd. Także sposób gry różni się od tego w jaki gra się normalnie starcia są że tak to ujmę bardziej "wyżyłowane".
Skoro wiemy że przeciwnicy np w NG czy SY będą grali sceny które mają w tych taliach duże znaczenia i w większym stopniu decydują o tym kto wygra lub karty/e które mogą znacząco utrudniać nam grę czy też ułatwiać przeciwnikowi a wiemy że w żaden inny sposób ich nie przebijemy to wkładamy do talii kartę która zwiększy nasze szanse. Obecnie jedną z lepszych i popularniejszych jest Siroco gdy KP i SY miało mocne buffy to wkładało się Yrdena itd. Gracze turniejowi wiedzą na co grają więc stąd taki a nie inny dobór. To że grali Kelly również nie oznacza że jest to wyśmienita talia po prostu wg graczy turniejowych jedna z lepszych na tego typu eventy. Choć wg mnie wielu z nich własnie przez nią przegrało swoje pojedynki no ale. Grając normalne gry nie wiesz co ma przeciwnik właściwie może ci się trafić wszystko. Ja osobiście tak często go nie spotykam są równie dobre karty frakcyjne o podobnym koszcie.
Takie jest moje zdanie na ten temat.
 
Last edited:

Hod74

Forum regular
bez nerfa sirocco? ta karta była w KAŻDYM decku na mastersach, wygląda na najbardziej uniwersalną kartę w grze
Są rzeczy bardziej irytujące niż Sirocco. Zwłaszcza ,że to obok Sklepa to jedyna kontra na artefakty. Zresztą w ogóle niektóre karty neutralne typu Przygody Sklepa powinny być tańsze. Kaganiec Vigo powinien kosztować 10 pkt werbunku. większość takich kart jest niegrywalna bo jest za droga niestety
 
Są rzeczy bardziej irytujące niż Sirocco. Zwłaszcza ,że to obok Sklepa to jedyna kontra na artefakty. Zresztą w ogóle niektóre karty neutralne typu Przygody Sklepa powinny być tańsze. Kaganiec Vigo powinien kosztować 10 pkt werbunku. większość takich kart jest niegrywalna bo jest za droga niestety
Dokładnie to karty neutralne stanowiące sytuacyjny dodatek do całego spektrum frakcyjnych możliwości. Użycie tego dodatku nie powinno powodować w większości przypadków eliminacji jednej z kluczowych kart frakcyjnych w naszej talii.
 
Dzień dobry,

zgłaszam, że po aktualizacji, na nowym drzewku wiedźminów są niezdefiniowane elementy do kupienia - widać np koszt 2 kluczy ale nie wiadomo za co. Ponadto, w sklepie nie ma beczek z nowego dodatku.
 
Nowy sezon zaczyna się zwykle od godziny dwunastej w południe i od tego czasu bym oczekiwał - póki co bugu więc nie ma.
No i wszystko wiadomo trzeba czekać do południa. Długo czekałem żeby zdobyć grudniowy cardback dzikiego gonu... W tamtym roku dałem ciała :D
 

Lexor

Forum veteran
zgłaszam, że po aktualizacji, na nowym drzewku wiedźminów są niezdefiniowane elementy do kupienia - widać np koszt 2 kluczy ale nie wiadomo za co. Ponadto, w sklepie nie ma beczek z nowego dodatku.
W pustych miejscach pewnie bedą beczki, które prawdopodobnie pojawią się tam po godzinie dwunastej.
 
Top Bottom