Komu przypadnie tytuł gry roku 2011?

+
Komu przypadnie tytuł gry roku 2011?

Witam. Chciałbym powymieniać się opiniami jaka gra według was zasługuje, a jaka prawdopodobnie dostanie tytuł gry 2011 i RPG roku 2011. Dla mnie najlepszymi kandydatami będzie nowy Deus Ex, Saint Row 3, Crysis 2, Battlefield 3 oraz najwięksi kandydaci Skyrim i oczywiście drugi wiedźmin. Według mnie walka między dwoma ostatnimi będzie zaciekła ale raczej trofeum przypadnie wiedźminowi.

Chciałbym poznać wasze propozycje gier na kandydatów gry roku 2011 komu nagroda powinna przypaść.
 
Odnosisz się do jakiegoś konkretnego głosowania, czy zwyczajnie chcesz robić plebiscyt użytkowników na forum Wiedźmina?

W pierwszym wypadku zalinkowałbym najpierw do konkursu o który Ci chodzi, aby lud forumowy miał punkt odniesienia.

W drugim przypadku proponowałbym zabrać się za to wszystko nieco porządniej:

  • Poczekać do grudnia
  • Porobić kategorie
  • Zaprezentować kandydatów
  • Dodać ankietę, by "komjuniti" mogło oddać głos na swojego faworyta

No i najważniejsze na koniec, czyli zasięgnięcie opinii moderatorów, odnośnie tego, czy ten temat nie podchodzi pod gry komputerowe.
 
Nie chce dodawać ankiety bo każdy użytkownik może stękać czemu nie ma "akurat tej gry" chciałbym, żeby każdy napisał po prostu jaka gra osobiście powinna dostać, i jaka prawdopodobnie dostanie Tytuł gry roku 2011
 

gower

Forum veteran
Małe uświadomienie, bo chyba nie zrozumiałeś, o czym pisał Narsereg. Nie ma żadnego mitycznego "Tytułu gry roku 2011". Nie ma nawet nagrody, której renoma wyróżniałaby ją z pośród innych plebiscytów (coś jak Oscary w branży filmowej). Są za to setki głosowań, setki zestawień i setki podmiotów je organizujących. Albo więc powiedz, o który dokładne Ci chodzi, albo zrób to porządnie, jak zwykła mówić moja matematyczka w liceum;)
 
Co wy tu za smęty pitolicie, zamiast jedną piersią zakrzyknąć WIEDŹMIN 2 FTW!!!123

Deus Ex - IMAO słabizna
Saint Row 3 - recka zachęcająca, zobaczymy
Crysis 2 - bleh, nie samą grafiką człowiek żyje
Battlefield 3 - wczoraj pograłem, robi
Skyrim - też wczoraj pograłem, bardzo fajny, ale interfejs zabija...
 
Wg mnie na taki tytuł zasługuje DHR albo Wiedźmin 2. Chyba jednak DHR, bo jest to produkt znacznie bardziej dopracowany. W2 wg mnie trochę kuleje gameplayowo.
 
Skyrim- jest dobry, nawet bardzo dobry
Battlefield 3- kuleje, w porównaniu do BC2 jest o wiele gorszy
Crysis 2- grafika ładna ale gameplay do bani
Saints Row 3- wg mnie druga obok Skyrima pozycja która może z W2 walczyć o tą nagrodę (czy co tam)
Deus Ex:HR- IMO nie dorasta do pięt Deusowi 1 i 2, a tym bardziej Wiedźminowi
 
Wiedźmin 2 - na początku oczarowuje, ale potem jest coraz gorzej. W moim przypadku czarę goryczy przelał stosunek twórców gry do posiadaczy monitorów 4:3.
RAGE - dobry, chwilami bardzo dobry FPS, ale to raczej bardzo solidny średniak niż kandydat na Grę roku.
Skyrim/Deus Ex: HR - nie grałem :p
Shogun 2 - to jest moja Gra roku :) Steam pokazuje ponad 110h, a z pewnością będzie więcej - kampania singlowa miażdży swa różnorodnością. Multi ciekawe, choć bez polotu. Ostatnio wyszedł dodatek - całkowicie nowa kampania w dość przystępnej (30zl) cenie - nic, tylko grać :)
 
Wiecie co mnie wkurza jak ludzie piszą, że Wiedźmin 2 nie umywa się do Skyrim lub innej gry tylko czemu nie pomyślą iż Wiedźmin kosztował 10 mln $ a Skyrim minimum 5 do 6 razy więcej.Za te pieniądze co CD Project Red miał stworzył naprawdę rewelacyjną grę. A co do otwartości świata w Wiedźminie 2 narzekacie iż grafa piękna ale mały świat. Gdyby był otwarty jak Skyrim lub mniejszy jak Fallout 3 to chyba komp by dostał zadyszki lub się przekręcił nawet taki za 15 000 zł. Co do moich ocen na grę roku to obstawiłem SKYRIM lub BATMANA nie minusujcie mnie za to po prostu durne hamburgery ( USA ) i ryby z frytkami ( WB ) tak wybiorą. Z niecierpliwością czekam na Wiedźmina 3 i jeszcze takie pytanie na końcu będzie zniżka na Wiedźmina 2 na STEAM w te święta, bo chciałbym sobie kupić dla osiągnięć przejść kolejny raz ( pytanie do panów z CD Project RED )a i jeszcze jedno czy wersja STEAM jest po polsku czy trzeba ściągać łatkę z tej strony polonizacyjną ? ( bardzo mnie dziwi fakt braku wersji PL na STEAM )
 
A kogo obchodzi jaki budżet miała gra? Ważne jest czy jest dobra. Inna sprawa, że Skyrim nie powala, delikatnie mówiąc. W2 jest o niebo lepszy pod każdym względem oprócz wielkości świata. Grafika, dźwięk, klimat, "gameplay", fabuła, dialogi - w każdym z tych aspektów W2 miażdży wszystko co Bethesda kiedykolwiek spłodziła.
 
Skyrim może i kosztował 5-6 razy więcej. Jednak różnica w realnych kosztach nie sądzę by była taka duża. Skyrim kosztował wielokrotnie więcej choćby dlatego, że jest różnica płac miedzy PL a USA, ponadto koszty życia a więc i prowadzenia działalności są wyższe w US.
 
skyrim- tragiczne sterowanie , nudzi się po paru godzinach drewniany system walki.Żałuje wydanych Pieniędzy na tą grę
batman arkham city - nie grałem bo jeszcze nie wyszedł na PC , Ale ta gra zasługuje na to bo w jedynkę mi się grało świetnie , a podobno sequel jest jeszcze lepszy
wiedźmin 2 - jak dla mnie to jest najlepsza gra , ale nie pozbawiona wad i krótka ale skyrim do pięt nie sięga wiedźminowi , mimo tego że skyrim jest większy to w2 nadrabia fabułą i dialogami i lepszym klimatem i walką , co w skyrimie zabrakło
fifa12-za bardzo irytuje mnie ta gra, może jestem słaby w to .
assassin's creed revelations - ac2 był najlepszy , grając w brotherhooda miałem wrażenie że robi się z tego telenowela ac:b strasznie mnie zanudził wdała sie taka nuda jak w ac1 , więc nawet nie zamierzam kupić ac:r bo spodziewam się tego samego co po ac:b
 
Tak sobie myślę, że jakby z Wiedźmina 2 usunąć fabułę i postacie, pogorszyć grafikę oraz dodać jeszcze większą ilość bugów, to może miałby szansę na osiągnięcie takiego sukcesu jak gry od firmy Bethesda Softworks. Póki co to nie ta liga. Niestety. Wiedźmin 2 wzbił się za wysoko. Dobry erpeg to martwy erpeg (Mass Effecty, Fallout 3, TESy - w tych grach wszystko było martwe: świat, postacie, nawet te zalążki fabuły waliły trupem).
 
Nie zgodzę się z niezbyt przychylnymi opiniami o Skyrimie. Wg mnie (zresztą nie tylko, patrząc na oceny i przede wszystkim opinie graczy) jest po prostu świetny, otwartość i stopień swobody jest niespotykany. Można dosłownie iść gdzie się chce i robić co się chce, cRPG pełną gębą. Także sama mechanika jest bardzo dobra. Jedyne do czego mogę się przyczepić po 35h gry to lekko męczący interface. W2 jest jednak grą zupełnie inną, dla mnie nieporównywalną. Niby gatunek ten sam, ale twórcy mają do niego zupełnie inne podejście. Świat jest mocno ograniczony, za to większy nacisk postawiono na główną oś fabularną i "filmowość", przez co odbiór samej rozgrywki jest zupełnie inny. Dla mnie lepszy jest Wiedźmin, ale głównie ze względu na znajomość całego świata z książek ASa, natomiast wg mnie dość oczywistym jest, że w 90% różnego rodzaju plebiscytów najlepszą grą RPG zostanie Skyrim. Choćby dlatego, że w niego może zagrać każdy, niezależnie od platformy. A także dlatego, że jest po prostu świetną grą, do której nie można siadać na godzinę, bo z godziny nagle robi się pięć :). Dla mnie to chyba najlepiej (obok W2) wydane 99zł w tym roku.
 
nie grałem jeszcze w skyrim i nie wiem jak jest z grywalnośćią i fabułą ale grafika nie zwala z nóg! moim zdaniem powinien wygrać wiedzmin 2!
 
jaszczur10 said:
Nie zgodzę się z niezbyt przychylnymi opiniami o Skyrimie. Wg mnie (zresztą nie tylko, patrząc na oceny i przede wszystkim opinie graczy) jest po prostu świetny, otwartość i stopień swobody jest niespotykany. Można dosłownie iść gdzie się chce i robić co się chce, cRPG pełną gębą.
Prosimy napisać coś o fabule, która podobno prezentuje się żenująco. Mówisz o ocenach. Popatrz na Obliviona. Gra słabiuteńka pod każdym względem a jakie oceny zebrała. Beth nie ma dobrych scenarzystów i nie potrafi zapełnić świata. W TES6 (TES5 to Fallout 3) wszyscy sobie chwalą to, że można pobiegać i "pogrindować". Mało kto mówi o fabule. Każdy zachwala duży świat i możliwość grindowania.
Edit: Właśnie znalazłem ciekawy artykuł: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,10671714,Skyrim___MMO_dla_jednego_gracza.html

Edit 2: Ale to nie temat na takie dyskusje. Ode mnie finito.
 
Ta każda gra spod ich skrzydeł zachwycałą fabułą, ja się tego samego spodziewałem. A ja tu jednak to pociągne tak wolę duży świat niż W2, z kamieniem nie do przeskoczenia i zamkniętym światem nie czuje tego i tyle. Dialogi a o czym tu rozmawiać w takiej krainie, po co tworzyć długie nic nie znaczące dialogi tylko po to aby, zajmować czas. Następna sprawa, klimat, okej klimat jest lepszy w W2, ale chyba nigdy nie grałem w grę z "lodowymi krainami", i chyba to mi się bardziej spodoba.
 
Nie wiem kto pisał ten artykuł o Skyrim, ale jest żenujący i nie obiektywny, ponieważ mnie fabuła wciągła od razu.
Udaje nam sie ujść z życiem podczas egzekucji, idziemy do najbliższego miasteczka tam mamy pare fajnych misji potem odwiedzamy króla białej grani wędrujemy przez królestwo przypominające Rohan z władcy pierścieni. Król każe nam wraz ze wojskiem zabić smoka, po zabiciu dowiadujemy sie że jesteśmy smoczym dzieckiem. Bierzemy konia i podróżujemy w góry do klasztoru siwobrodych dowiedzieć sie o co biega ze smokami i co sie z nami dzieje.
Super się gra i fabuła bardzo wciąga. Zadania w skyrim wykonuje sie z przyjemnością, świetna muzyka i klimat a ten co pisał artykuł, że nie robi zadań bo nie dostaje doświadczenia to powodzenia niech nie gra skoro nie docenia takiego RPGa i tak ciekawych rozbudowanych zadań pobocznych. Jak dla mnie grą roku zostanie Skyrim, ale ciągle pozostaje fanem wiedźmina i licze, że 3 część będzie bezkonkurencyjna pod każdym względem. Faktycznie jedyne co moge zaliczyć na razie do minusów to interfejs. Niestety w wiedźminie 2 też uległ on znacznemu pogorszeniu w porównaniu do pierwszej części.
 
TajnyAllan używaj znaczników "spoiler". Ponieważ są osoby które jeszcze w Skyrima nie grały, ale wciąż się nad zakupem zastanawiają;)
 
Top Bottom